Jump to content

Oukitel K6000 Pro


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Antutu. 36425.

Γιατί λέει : android 6. 0 (32 bit) CPU type 64 bit?

 

Μάλλον εννοεί πως έχεις CPU 64bit αλλά τρέχεις android έκδοση στα 32bit.

Εμένα που όλα είναι στα 64bit είχε σκορ 40190!!!

Την έχω ψωνίσει με τον φορτιστή τώρα. Θέλω τον άλλον με τα 7v k 9v.

Μόλις μου τελείωσε η μπαταρία και το φορτίζω για πρώτη φορά κλειστό βέβαια πάντα για πρώτη φορά για να γίνει σωστό καλιμπράρισμα.

Φορτίζει 1 ώρα ακριβώς και είναι στα 36% απο 0%. Ίσως με τον άλλο φορτιστή να ήταν πιο γρήγορη η φόρτιση. Μήπως τον πουλάει κανένα παλικάρι που δε τον θέλει?

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εννοεί πως έχεις CPU 64bit αλλά τρέχεις android έκδοση στα 32bit.

Εμένα που όλα είναι στα 64bit είχε σκορ 40190!!!

Την έχω ψωνίσει με τον φορτιστή τώρα. Θέλω τον άλλον με τα 7v k 9v.

Μόλις μου τελείωσε η μπαταρία και το φορτίζω για πρώτη φορά κλειστό βέβαια πάντα για πρώτη φορά για να γίνει σωστό καλιμπράρισμα.

Φορτίζει 1 ώρα ακριβώς και είναι στα 36% απο 0%. Ίσως με τον άλλο φορτιστή να ήταν πιο γρήγορη η φόρτιση. Μήπως τον πουλάει κανένα παλικάρι που δε τον θέλει?

 

 

Δηλαδή μπορούσε κάποια στιγμή να "περάσουμε" Android 64 και εμείς? Οι πρωτες παρτίδες?

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω τώρα? Πρόσφατα έπεσα σε μία ίδια περίπτωση με το κινητό Homtom HT3. Το πήρα για την μάνα μου και είχε έκδοση 1.0.4 και όλοι στο φορουμ είχανε την 2.12.0. Όμως δε μου έβγαζε Update μέσω OTA και είπα να την κάνω μέσω flashtool. Το αποτέλεσμα ήταν να μην ανοίγει το κινητό!!! Φυσικά μετά διάβασα πως το κινητό βγήκε σε 2 εκδόσεις και εγώ είχα την τελευταία που δεν έπαιρνε αναβαθμίσεις που ξεκίνγαν με το 2.

Έτσι ξαναπέρασα την πιο νέα 1.0.6 απο αυτή που είχα αρκετά και ξαναδούλεψε το κινητό.

Ίσως συμβεί και σε εσένα κάτι παρόμοιο αν το τλμήσεις αλλά αυτά είναι ικασίες δικές μου και μπορεί να μην ισχύουν στην πραγματικότητα.

Μόνο αν το ρισκάρεις θα μάθεις ή αν γνωρίζει κάποιος με πιο σιγουριά να σου πει.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ γιά τις πληροφορίες.

Δεν σκοπεύω να προχώρησε στα τυφλά.

Θα περιμένω μήπως ασχοληθεί κανείς πιο έμπειρος από μένα πρώτα και μετά βλέποντας καί κάνοντας.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως όπου κι αν έψαξα για specs, όλοι γράφουν πως είναι στα 64 bit.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως όπου κι αν έψαξα για specs, όλοι γράφουν πως είναι στα 64 bit.

 

Κι ενώ έτσι ήξερα, αλλά κάνοντας χθες antutu μου έβγαλε αυτό : android 6. 0 (32 bit) CPU type 64 bit?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το τηλέφωνο είναι στα 64bit. Απλά η rom είναι στα 32bit. Μπορεί το "πρόβλημα" σας να φτιάχνει με ένα απλό φλασάρισμα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το τηλέφωνο είναι στα 64bit. Απλά η rom είναι στα 32bit. Μπορεί το "πρόβλημα" σας να φτιάχνει με ένα απλό φλασάρισμα.

 

Σιγουρα φτιαχνει για καποιον που ξερει να κανει την διαδικασια. Το θεμα ειναι αν αξιζει τον κοπο να πας στα 64bit. Διοτι αν δε δεις μεγαλες διαφορες ισως να μην αξιζει.

Στο thread του ouki στο xda, αν δεν κανω λαθος υπαρχει ενα tutorial.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

1000% τα 64bit είναι καλύτερα από τα 32bit. Για ποιό λόγο νομίζεις πως τα βγάλανε? Επειδή στα 32bit είχε θεματάκια....μιλάω πάντα γενικά έτσι?
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εχτές που το φόρτησα έκανε 4 ώρες να φορτίσει από 0% σε 100% με κλειστό τηλέφωνο. Χρησιμοποίησα τον φορτιστή που είχε μέσα στο κουτί, 5V/2A.

Κάποιος μου ζήτησε το SOT. Τι είναι αυτό; Αν θυμάμαι καλά κάτι για την ζωή οθόνης; Αν ναι τώρα που είναι η μπαταρία στα 37% λέει οθόνη 8%.

Επίσης στο power saver που έχει σαν εγκατεστημένη εφαρμογή, ξέρει κανείς τι είναι οι λειτουργίες Power monitor και protect apps;

Link to comment
Share on other sites

Ο φορτιστης σου γραφει Oukitel; Γιατι εμενα μονο τα καλωδια εχουν oukitel καρτελακι, ο φορτιστης ACT γραφει. Και το βαζω για φορτιση στο δωματιο γιατι σε αλλες μπριζες γ καποιον λογο ζεσταινει πολυ.
Link to comment
Share on other sites

Ο φορτιστης σου γραφει Oukitel; Γιατι εμενα μονο τα καλωδια εχουν oukitel καρτελακι, ο φορτιστης ACT γραφει. Και το βαζω για φορτιση στο δωματιο γιατι σε αλλες μπριζες γ καποιον λογο ζεσταινει πολυ.

 

Δε γράφει oukitel. Έχουμε ακριβώς τον ίδιο φορτιστή. Σε πόσες ώρες σου φορτίζει εσένα από 0% σε 100% με κλειστό κινητό? Εμένα 4άωρο ακριβώς έκανε.

Επίσης επικοινώνησα με Oukitel και μου είπανε πως αυτός είναι ο σωστός φορτιστής. Τον άλλον που είχανε τον σταματήσανε για διάφορους λόγους. Αυτό μου απάντησαν. Έπειτα μου είπαν να επικοινωνήσω με το κατάστημα που το αγόρασα και να τους ενημερώσω τι θα μου πουν. Επικοινώνησα με αυτούς και αυτοί μου είπαν πως δεν μπορούν να κάνουν κάτι γιατί έτσι παραλαμβάνουν και μου στείλανε πίσω 15 ευρώ (καλή φάση ε?). Έπειτα ξαναμίλησα με oukitel και τους είπα πως το κατάστημα δε μπορεί να κάνει κάτι γιατί έτσι παραλαμβάνει από εσάς και του απαίτησα να μου στείλουν έναν ταχυφορτιστή αν υπάρχει στο στοκ τους διότι είμαι στην εγγύηση και πλήρωσα για αυτό το χαρακτηριστικό του τηλεφώνου και δε μου το προσφέρατε. Στο τέλος μου είπαν πως θα το κοιτάξουν. Και να μη μου στείλουν θα ψάξω να βρω για αγορά με τα 15 ευρώ που μου έστειλαν από το κατάστημα...Με έναν σμπάρο 2 τριγόνια που λένε...

Ξέρει κανείς για τις 2 λειτουργίες που ανέφερα πιο πάνω σε τι χρησιμεύουν???

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα καπου 4 ωρες κανει. Ενας φορτιστης, 2 καλωδια (ενα μαλλον για να φορτιζω τα αλλα τηλεφωνα). Απλα εγω ειχα παρατηρησει οτι ζεσταινει πολυ σε μερικες μπριζες. Το τηλεφωνο ειναι μια χαρα, ομως λογο μεγαλης ζητησης οι κινεζοι εχουν ψιλοχασει την μπαλα.. Στο k6000 premium να δουμε τι θα γινει..! Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εχτές που το φόρτησα έκανε 4 ώρες να φορτίσει από 0% σε 100% με κλειστό τηλέφωνο. Χρησιμοποίησα τον φορτιστή που είχε μέσα στο κουτί, 5V/2A.

Κάποιος μου ζήτησε το SOT. Τι είναι αυτό; Αν θυμάμαι καλά κάτι για την ζωή οθόνης; Αν ναι τώρα που είναι η μπαταρία στα 37% λέει οθόνη 8%.

Επίσης στο power saver που έχει σαν εγκατεστημένη εφαρμογή, ξέρει κανείς τι είναι οι λειτουργίες Power monitor και protect apps;

 

Εκει που λεει 8%, αν το πατησεις θα σου δειξει ποσες ωρες ειναι αναμενη η οθονη, δηλαδη ποσες ωρες το δουλεψες. Καντο και ενημερωσε μας.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Κ εμενα καπου 4 ωρες κανει. Ενας φορτιστης, 2 καλωδια (ενα μαλλον γ να φορτιζω τα αλλα τηλ). Απλα εγω ειχα παρατηρησει οτι ζεσταινει πολυ σε μερικες μπριζες. Το τηλ ειναι μια χαρα, ομως λογο μεγαλης ζητησης οι κινεζοι εχουν ψιλοχασει την μπαλα.. Στο k6000 premium να δουμε τι θα γινει..!

 

Όταν λες 2 καλώδια τι εννοείς??

Εκτός απο αυτό που κουμπωνει στο φορτιστή και το μικρο το otg είχε και άλλο καλώδιο μέσα η δική σου συσκευασία? :blink::confused:

Link to comment
Share on other sites

Όχι εννοεί το καλώδιο που φορτίζουμε και το otg. Απλά το otg έχει ένα κουμπάκι επάνω που κάνει κάτι σαν αντιστροφή του ρεύματος και το κινητό μας γίνεται powerbank.
Link to comment
Share on other sites

Όχι εννοεί το καλώδιο που φορτίζουμε και το otg. Απλά το otg έχει ένα κουμπάκι επάνω που κάνει κάτι σαν αντιστροφή του ρεύματος και το κινητό μας γίνεται powerbank.

 

ΟΚ!! αυτό το ξέρω. Απλά όπως το διατύπωσε με μπέρδεψε. :confused:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία ερώτηση. Όταν παίρνω τηλέφωνο κάποιον και αυτός το σηκώνει μου κάνει κάτι πολύ δυνατά παράσιτα σαν θάλασσα κάτι χςχςχςχςχςχς που τρυπάνε το αυτί. Τα ακούω μόνο εγώ και όχι αυτός που το κάλεσα. Δε το κάνει συνέχεια. Ψιλοσπάνια μου το κάνει. Τι μπορεί να φταίει λέτε; Είναι θέμα σήματος ή κινητού; Είχε κανείς το ίδιο πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία ερώτηση. Όταν παίρνω τηλέφωνο κάποιον και αυτός το σηκώνει μου κάνει κάτι πολύ δυνατά παράσιτα σαν θάλασσα κάτι χςχςχςχςχςχς που τρυπάνε το αυτί. Τα ακούω μόνο εγώ και όχι αυτός που το κάλεσα. Δε το κάνει συνέχεια. Ψιλοσπάνια μου το κάνει. Τι μπορεί να φταίει λέτε; Είναι θέμα σήματος ή κινητού; Είχε κανείς το ίδιο πρόβλημα;

 

Ακριβώς το ίδιο και σε μένα, ... και εχω προσέξει πχ όταν καλώ ένα πρόσωπο συγκεκριμένα με cosmote...σε cosmote το κάνει .... και εαν με καλέσει πισω η το καλέσω με την άλλη κάρτα WIND που έχω ... δεν το κάνει.

Και βεβαία δεν το ακούει ο άλλος !;)

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο και σε μένα, ... και εχω προσέξει πχ όταν καλώ ένα πρόσωπο συγκεκριμένα με cosmote...σε cosmote το κάνει .... και εαν με καλέσει πισω η το καλέσω με την άλλη κάρτα WIND που έχω ... δεν το κάνει.

Και βεβαία δεν το ακούει ο άλλος !;)

ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο. Απο cosmote σε cosmote και σε συγκεκριμένο νούμερο όχι σε όλα. Αν το γυρίσω σε 2g δε κάνει τίποτα. Άρα κάτι φταίει με το 4G...:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Τι πρεπει να κανω για να πιανει 4g; Επισης ο φορτιστης συνεχιζει και "καιει" οταν το φορτιζω (καμια φορα σταματαει να ζεσταινει).. Αρχιζω κ ανησυχω, μου ειχε αρεσει πολυ το τηλεφωνο, σκεφτομουν μελλοντικα και για το premium
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Oukitel K6000 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...