Jump to content

Oukitel K6000 Pro


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φυσικα θα τα ξανατσεκαρω για να εχουμε σωστοτερη βαση.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα.Μήπως εχει παρει κάποιος απο το gearbest καλώδιο usb to micro usb με μαγνητικό άκρο που να του έκανε δουλεια στο ούκιτελ?

 

 

Εχει να προτείνει καποιος κάτι απο το gearbest διότι θέλω να κάνω παραγγελια μαζί με τη δερμάτινη θήκη.Το τηλέφωνο το περιμένω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε πήρα εγώ καλώδιο με μαγνήτη. Δουλεύει άψογα. Διαφορά δεν είδα. Αλλά είναι εύκολο στη χρήση και υφασμάτινο μακρύ καλώδιο. Πολύ καλή ποιότητα. Έχω μόνιμα επάνω στο κινητό το mini usb, εξέχει ελάχιστα αλλά δε προκεται να σε ενοχλήσει καθόλου. Για μένα αξίζει η αγορά του στα λεφτά που κοστιζει. Πάρε το ίδιο με το δικό μου (Moizen M2 Magnetic Micro USB Adapter Data Charging Cable) μιας κ ο μαγνήτης εφάπτει τέλεια κάθε φορά. Άλλα καλώδια είναι για.......... Αυτά!

http://m.gearbest.com/chargers-cables/pp_452835.html?wid=21

Link to comment
Share on other sites

Απο πληρη φορτιση εχω αυτα ως 50%. Εκτός κλησεις,ολα τα υπολοιπα κανονικη μου χρηση.Το wifi γιατι δεν καταμετρειται οπως η οθονη απο τη φορτιση;

 

Αλλη απορια: πως ρυθμιζουμε ξεκλειδωμα με αποτυπωμα αλλα χωρις pin; Το gesture unlock οθονης με διπλο πατημα με βολεψε απιστευτα πολυ.ετσι εχω και κλειδωμα αυτης.

 

Το τσουτσουνι αυτο για το μαγνητικο καλωδιο,ζοριζεται απο την σιλικονατη θηκη ή την δερματινη;

 

Screenshot_20161204_101517.png

 

Screenshot_20161204_101445.png

Link to comment
Share on other sites

Απο πληρη φορτιση εχω αυτα ως 50%. Εκτός κλησεις,ολα τα υπολοιπα κανονικη μου χρηση.Το wifi γιατι δεν καταμετρειται οπως η οθονη απο τη φορτιση;

 

Αλλη απορια: πως ρυθμιζουμε ξεκλειδωμα με αποτυπωμα αλλα χωρις pin; Το gesture unlock οθονης με διπλο πατημα με βολεψε απιστευτα πολυ.ετσι εχω και κλειδωμα αυτης.

 

Το τσουτσουνι αυτο για το μαγνητικο καλωδιο,ζοριζεται απο την σιλικονατη θηκη ή την δερματινη;

 

Screenshot_20161204_101517.png

 

Screenshot_20161204_101445.png

 

Με την σιλικονάτη θήκη δε ζορίζεται καθόλου. Ταιριάζει γάντι! Το ίδιο και με την δερμάτινη.

Link to comment
Share on other sites

Αλλη απορια: πως ρυθμιζουμε ξεκλειδωμα με αποτυπωμα αλλα χωρις pin;

Το κλείδωμα / ξεκλείδωμα με fingerprint, απαιτεί κωδικό για λόγους ασφαλείας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι.Μέχρι τι κάρτα sd παίρνει το ουκιτέλ?Εχει κάποιος να προτείνει κάτι φθηνό σε 128 gb απο αξιόπιστο κατάστημα ebay ή κινέζικο?Θέλω ένα για το ταμπλετ και ένα για το κινητό το οποίο το περιμένω...Ευχαριστώ όλους και για την προηγούμενη κατατόπιση με το usb cable.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι.Μέχρι τι κάρτα sd παίρνει το ουκιτέλ?Εχει κάποιος να προτείνει κάτι φθηνό σε 128 gb απο αξιόπιστο κατάστημα ebay ή κινέζικο?Θέλω ένα για το ταμπλετ και ένα για το κινητό το οποίο το περιμένω...Ευχαριστώ όλους και για την προηγούμενη κατατόπιση με το usb cable.

 

Κάπου είχα διαβάσει ότι δέχεται μέχρι 64gb επέκταση. Προσωπικά δε το πιστεύω αλλά ας μας πει και κάποιος άλλος χρήστης μήπως γνωρίζει καλύτερα.Για 64άρα κάρτα πάντως έχω αυτή την πρόταση....

http://www.gearbest.com/memory-cards/pp_217548.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι.Μέχρι τι κάρτα sd παίρνει το ουκιτέλ?Εχει κάποιος να προτείνει κάτι φθηνό σε 128 gb απο αξιόπιστο κατάστημα ebay ή κινέζικο?Θέλω ένα για το ταμπλετ και ένα για το κινητό το οποίο το περιμένω...Ευχαριστώ όλους και για την προηγούμενη κατατόπιση με το usb cable.

 

http://www.oukitel.com/products/k/k6000-pro-51.html

 

Εκει που λέει

ROM:32 GB , TF support up to 32 GB.

Link to comment
Share on other sites

Σε ξενα φορουμ ειχα διαβασει οτι ενω γραφει 32gb, καποιος του εβαλε 64 gb κι ενω του εβγαζε μυνημα οτι η καρτα sd ειναι κατεστραμενη την εκανε φορματ και δουλεψε κανονικα, δοκιμασα κι εγω να κανω το ιδιο ομως το φορματ σταματουσε στο 5-6% και δεν συνεχιζε, ετσι εβαλα τα 32gb και δουλεψε κανονικα,την πιο φτηνη καρτα που βρηκα στα ελληνικα σαιτ γιατι λιγο που ειδα στα κινεζικα δεν μπορω να πω οτι ηταν πιο φτηνα απο τα δικα μας, τα 32 gb απο εδω τα πηρα 11 ευρω περιπου σε γρηγορη μνημη
Link to comment
Share on other sites

Δεν επιτρέπονται youtube links στην υπογραφή

- OUKITEL K6000 pro --- Xiaomi Redmi Note 4x --- Xiaomi Redmi Note 8 pro

...Edit by Dim_33....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα!

Προσπαθώ να προσθέσω χρήστη στο oukitel και δε βρίσκω πουθενά τη λειτουργία προσθήκης μόνο να διαχειριστώ το δικό μου προφίλ.

Πατάω πάνω δεξιά στο εικονίδιο με το προσωπάκι και μου εμφανίζει μόνο το δικό μου χρήστη και πουθενα την επιλογή να προσθέσω! Το έχετε κ εσείς; πρέπει να ξεκλειδώσω κάτι;

 

EDIT

Βάση του άρθρου εδώ κάποιες εταιρίες αποφάσισαν να βγάλουν ολοκληρωτικά τη συγκεκριμένη λειτουργία και για να την προσθέσουμε πρέπει να ρουτάρουμε το κινητό!

Οπότε αντίο multiple users...

Edited by Manos_VXR
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα!

Προσπαθώ να προσθέσω χρήστη στο oukitel και δε βρίσκω πουθενά τη λειτουργία προσθήκης μόνο να διαχειριστώ το δικό μου προφίλ.

Πατάω πάνω δεξιά στο εικονίδιο με το προσωπάκι και μου εμφανίζει μόνο το δικό μου χρήστη και πουθενα την επιλογή να προσθέσω! Το έχετε κ εσείς; πρέπει να ξεκλειδώσω κάτι;

 

EDIT

Βάση του άρθρου εδώ κάποιες εταιρίες αποφάσισαν να βγάλουν ολοκληρωτικά τη συγκεκριμένη λειτουργία και για να την προσθέσουμε πρέπει να ρουτάρουμε το κινητό!

Οπότε αντίο multiple users...

 

Υπάρχει αυτη :

 

Personal launcher. στο play store και νομίζω ότι κάνει αυτό πού θες.

Δεν γράφει οτι χρειάζεται root.

 

Στις ρυθμίσεις του κινητού μας δεν βλέπω πουθενά επιλογή για εναλλαγή χρηστών.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι τοσο χρησιμη αυτη η ρυθμιση ? Δεν με εχει απασχολησει ποτε :confused:

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Είναι χρήσιμο γιατί τώρα που πήρα πίσω το g4 το oukitel θα περάσει στη γυναίκα μου οπότε ήθελα να έχω δυο χρήστες για να το χρησιμοποιοω και γω...
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περιπτωση το κατω αριστερο κουμπι που ανοιγει ρυθμισεις μεσα σε καθε εφαρμογη,να μπορει να αλλαξει χρηση; Χωρις ροοτ. Χρησιμοποιω και nova launcher.

 

Εκανα και ενα antutu και ενα geekbench. 40000και κατι ψιλα το πρωτο με επαναληψη (40498 η καλη μετρηση) και το αλλο 613 single core και 2513 multicore. Βεβαια δεν σκαμπαζω περι καταταξης και ποσο αξιοπιστα ειναι αυτα.

 

Sot 11-13 ωρες περιπου αναλογα τις χρησεις και τωρα στην αρχη ακομα. Κατασκευαστικα ειναι αψεγαδιαστο,ανωτερο απο το xperia z1 compact που ειχα. Οι φωτο με καλο φωτισμο ειναι αξιοπρεπεστατες. Το gps δοκιμασμενο στο αμαξι εντος κι εκτος πολης με google maps και με ποδηλατοεφαρμογη δουλευει μια χαρα και αμεσως βρισκει στιγμα και δεν μου κανε κολημματα αναμεσα σε ψηλα κτιρια και διασταυρωσεις. Ακομη δεν ξερω τι φταιει που δεν ανοιγει το music player. Το ραδιοφωνο οκ. Αυτα...η αντοχη στο χρονο μας μενει να δουμε αν αυτο το super value/money κινητο ειναι οντως τοσο εντυπωσιακο οσο τωρα στην αρχη!

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περιπτωση το κατω αριστερο κουμπι που ανοιγει ρυθμισεις μεσα σε καθε εφαρμογη,να μπορει να αλλαξει χρηση; Χωρις ροοτ. Χρησιμοποιω και nova launcher.

 

Εκανα και ενα antutu και ενα geekbench. 40000και κατι ψιλα το πρωτο με επαναληψη (40498 η καλη μετρηση) και το αλλο 613 single core και 2513 multicore. Βεβαια δεν σκαμπαζω περι καταταξης και ποσο αξιοπιστα ειναι αυτα.

 

Sot 11-13 ωρες περιπου αναλογα τις χρησεις και τωρα στην αρχη ακομα. Κατασκευαστικα ειναι αψεγαδιαστο,ανωτερο απο το xperia z1 compact που ειχα. Οι φωτο με καλο φωτισμο ειναι αξιοπρεπεστατες. Το gps δοκιμασμενο στο αμαξι εντος κι εκτος πολης με google maps και με ποδηλατοεφαρμογη δουλευει μια χαρα και αμεσως βρισκει στιγμα και δεν μου κανε κολημματα αναμεσα σε ψηλα κτιρια και διασταυρωσεις. Ακομη δεν ξερω τι φταιει που δεν ανοιγει το music player. Το ραδιοφωνο οκ. Αυτα...η αντοχη στο χρονο μας μενει να δουμε αν αυτο το super value/money κινητο ειναι οντως τοσο εντυπωσιακο οσο τωρα στην αρχη!

 

Με την χρηση που κανω εγω ( browsing, miracast, light gaming, κ.λ.π), παιρνω 9-11 SOT. Το εχω στην αυτοματη φωτεινοτητα παντα. Τωρα που το σκεφτομαι, επειδη στους εξωτερικους χωρους ανεβαζει την φωτεινοτητα αρκετα (δηλ. θα μπορουσα να κανω την δουλεια μου ανετα και με πιο λιγη), αν την εχω σταθερη και οχι τοσο φωτεινη θα μπορουσα να παρω κανα δυο ωρες ακομα SOT.

Edited by zenix

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω το θεμα με την εφαρμογη μουσικης δεν ηταν τελικα προβλημα. Οταν παταω εικονιδιο ανοιγοκλεινει κατευθειαν χωρις να γινεται τιποτα. Οταν χρησιμοποιω το foating κυκλικο γραφικο και πατησω float music, τοτε παιζει κανονικα η εφαρμογη αυτη και ανοιγει να δω αρχεια βιβλιοθηκη κλπ. Απο το κανινικο εικονιδιο ομως τζιφος,πραγμα που το θεωρω χαζο. Δοκιμαστε αν μπορειτε και πειτε μου κι αν ειναι να στειλω κανενα μηνυμα στα παληκαρια στα βαθη της Κινας,εκει στην Σενζεν.

 

Edit: Το προβλημα λυθηκε πληρως και εφαρμογη παιζει πλεον και απο το εικονιδιο. Εφαγε σκαλωμα και ηθελε να αφαιρεσω και ξαναπροσθεσω τις δυο αδειες που θελει.

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

πως βλεπουμε αν ειναι 32 η 64 η ROM ?

Δεν επιτρέπονται youtube links στην υπογραφή

- OUKITEL K6000 pro --- Xiaomi Redmi Note 4x --- Xiaomi Redmi Note 8 pro

...Edit by Dim_33....

Link to comment
Share on other sites

Μολις το παρελαβα σημερα !

Φοβερο , αξιζε που περιμενα....

 

( Ισως οι "προσφορες" ηταν για να ξεφορτωθουν τα παλια μοντελα....)

 

Αλλα μαλλον εχει 32 bit ROM

Edited by Dim_33

Δεν επιτρέπονται youtube links στην υπογραφή

- OUKITEL K6000 pro --- Xiaomi Redmi Note 4x --- Xiaomi Redmi Note 8 pro

...Edit by Dim_33....

Link to comment
Share on other sites

Για 64άρα κάρτα πάντως έχω αυτή την πρόταση....

http://www.gearbest.com/memory-cards/pp_217548.html

 

Και γιατί να αγοράσουμε την ίδια κάρτα από τον κινέζο ακριβότερα και με παράδοση πολύ αργότερα, αντί από Ελλάδα;

http://www.skroutz.gr/s/7620481/Kingston-microSDXC-64GB-U1-with-Adapter-45MB-s.html

Link to comment
Share on other sites

Μολις το παρελαβα σημερα !

Φοβερο , αξιζε που περιμενα....

 

( Ισως οι "προσφορες" ηταν για να ξεφορτωθουν τα παλια μοντελα....)

 

Αλλα μαλλον εχει 32 bit ROM

 

Ποια προσφορα πηρες; Των 117 ευρω απο gearbest; Εμενα 64bit ειναι απο eu warehouse και τιμη στσ 138 ευρω

Link to comment
Share on other sites

Ποια προσφορα πηρες; Των 117 ευρω απο gearbest; Εμενα 64bit ειναι απο eu warehouse και τιμη στσ 138 ευρω

Φίλε στο φέρανε σπίτι από την ευρωπαϊκή αποθήκη ? Ποια είναι αν θες

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Oukitel K6000 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...