Jump to content

Oukitel K6000 Pro


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απλά το ξεβιδώνεις και αποσυνδέεις τον σύνδεσμο της κάμερας επάνω στην μητρική και τα ξανασυνδέεις. Είμαι 99% σίγουρος πως δεν έπαθε ζημιά, απλά έφυγε απο τη θέση της η σύνδεση με κάποιο μικροχτύπημα. Το έχω δει σε πάρα πολλά κινητά να συμβαίνει αυτό. Αν δε μπορείς να το κάνεις πήγαινε σε κάποιον τεχνικό να στο κάνει. 10 λεπτά υπόθεση είναι. Απλά έτσι χάνεις την εγγύηση.

Υπάρχει και ένας επίσημος αντιπρόσωπος στην Ελλάδα αλλά αν το πήρες από έξω δε θα σε καλύψει σαν εγγύηση.

Μπορείς όμως να τους ρωτήσεις σχετικά με το αν αναλαμβάνουν την επισκευή και πόσο θα κοστίσει.

O.E.B.E. electric hellas s.a.

Τηλέφωνο 2310 752 550

Γνώμη μου όμως πήγαινε σε έναν τοπικό μάστορα.

EDIT: τσέκαρε και εδώ -> http://www.makeitwork.gr/kinezika-brands.html

Edited by soulfunkdjx
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παρατηρησα οτι μετα απο 10 περιπου λεπτα gaming (πολυ ελαφρια παιχνιδια) το τηλεφωνο αρχιζει κ ζεσταινεται κοντα στο πισω μερος της καμερας. Το κανει κ σε εσας αυτο; Εχω κ κλειστο το wifi..
Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν σε όλα τα κινητά γίνεται αυτό ειδικά σε αυτά με MTK επεξεργαστές. Σε εκείνο το σημείο βρίσκεται και η κάρτα γραφικών. Μη σε αγχώνει, όλα καλά. Μόλις παρέλαβα πριν 30 λεπτά και εγώ και το σκαλίζω!!!! Απλά τέλειο και μου ήρθε και ενημέρωση!!!
Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν σε όλα τα κινητά γίνεται αυτό ειδικά σε αυτά με MTK επεξεργαστές. Σε εκείνο το σημείο βρίσκεται και η κάρτα γραφικών. Μη σε αγχώνει, όλα καλά. Μόλις παρέλαβα πριν 30 λεπτά και εγώ και το σκαλίζω!!!! Απλά τέλειο και μου ήρθε και ενημέρωση!!!

 

Όταν περάσεις την ενημέρωση άμα θες γράψε τι βελτιώσεις θα δεις.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά είχε 3 διορθώσεις. Οι 2 ήταν για βελτιώσεις και ή τρίτη ήταν ότι πρόσθεσαν το φλας να ανάβει σε κλήσεις. Αυτό υπάρχει στην προβολή σαν ρύθμιση. Δε το δοκίμασα ακόμα γιατί πρέπει να κόψω την sim μου πρώτα για να το χρησιμοποιήσω με κλήσεις.

Παρατήρησα πως δεν έχει miravision ρύθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά είχε 3 διορθώσεις. Οι 2 ήταν για βελτιώσεις και ή τρίτη ήταν ότι πρόσθεσαν το φλας να ανάβει σε κλήσεις. Αυτό υπάρχει στην προβολή σαν ρύθμιση. Δε το δοκίμασα ακόμα γιατί πρέπει να κόψω την sim μου πρώτα για να το χρησιμοποιήσω με κλήσεις.

Παρατήρησα πως δεν έχει miravision ρύθμιση.

 

Μηπως θυμασαι τι εκδοση λογισμικου ειχε πριν την αναβαθμιση? Διοτι το δικο μου που το εχω κανα τριμηνο τωρα, εχω κανει μια φορα ΟΤΑ αναβαθμιση και με πηγε στην ν8 7/6/2016, και απο τοτε τιποτα.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μηπως θυμασαι τι εκδοση λογισμικου ειχε πριν την αναβαθμιση? Διοτι το δικο μου που το εχω κανα τριμηνο τωρα, εχω κανει μια φορα ΟΤΑ αναβαθμιση και με πηγε στην ν8 7/6/2016, και απο τοτε τιποτα.

 

Θα σας απαντήσω αργότερα σε ότι θέλετε. Πρέπει να φύγω.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως θυμασαι τι εκδοση λογισμικου ειχε πριν την αναβαθμιση? Διοτι το δικο μου που το εχω κανα τριμηνο τωρα, εχω κανει μια φορα ΟΤΑ αναβαθμιση και με πηγε στην ν8 7/6/2016, και απο τοτε τιποτα.

 

Εγώ το έχω 2 μήνες αλλά δεν έχω κάνει καμία αναβάθμιση ακόμα.

Η δική μου λοιπόν έκδοση είναι : ν2. 0 -20160503 6. 4. 2016.

Μου έχει έρθει ν8. 0 _20160607. 12. 6. 2016 (53.47 MB) αλλά δεν την έχω κατεβάσει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Απλά το ξεβιδώνεις και αποσυνδέεις τον σύνδεσμο της κάμερας επάνω στην μητρική και τα ξανασυνδέεις. Είμαι 99% σίγουρος πως δεν έπαθε ζημιά, απλά έφυγε απο τη θέση της η σύνδεση με κάποιο μικροχτύπημα. Το έχω δει σε πάρα πολλά κινητά να συμβαίνει αυτό. Αν δε μπορείς να το κάνεις πήγαινε σε κάποιον τεχνικό να στο κάνει. 10 λεπτά υπόθεση είναι. Απλά έτσι χάνεις την εγγύηση.

Υπάρχει και ένας επίσημος αντιπρόσωπος στην Ελλάδα αλλά αν το πήρες από έξω δε θα σε καλύψει σαν εγγύηση.

Μπορείς όμως να τους ρωτήσεις σχετικά με το αν αναλαμβάνουν την επισκευή και πόσο θα κοστίσει.

O.E.B.E. electric hellas s.a.

Τηλέφωνο 2310 752 550

Γνώμη μου όμως πήγαινε σε έναν τοπικό μάστορα.

EDIT: τσέκαρε και εδώ -> http://www.makeitwork.gr/kinezika-brands.html

Αυτο το κάνω και εγω αλλά έχω και κολλητό που είναι η δουλειά του αυτη.

Και εγω αυτο πιστεύω ότι είναι αλλά απο την άλλη το θεωρώ και απίθανο να ξεκούμπωσαν και οι 2.

Το θέμα πως προχωράω.

Το ανοίγω, ανοίγω υπόθεση στο paypal η μιλάω με το tiny?

Το σκέφτομαι και δεν αποφασίζω..

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το κάνω και εγω αλλά έχω και κολλητό που είναι η δουλειά του αυτη.

Και εγω αυτο πιστεύω ότι είναι αλλά απο την άλλη το θεωρώ και απίθανο να ξεκούμπωσαν και οι 2.

Το θέμα πως προχωράω.

Το ανοίγω, ανοίγω υπόθεση στο paypal η μιλάω με το tiny?

Το σκέφτομαι και δεν αποφασίζω..

 

Με Paypal δεν ασχολείσαι γιατί έχει τελειώσει η συναλλαγή μαζί τους. Μιλάς με tiny γιατί αυτοί έχουν το αντίγραφο της αποδείξεως ώστε να ισχύει η εγγύηση. Μίλα μαζί τους να δεις τι θα σου πουν και αν δε βγάλεις άκρη, επικοινωνείς με oukitel και τους λες τι έγινε ακριβώς με το tiny.

Πες τον κολλητό σου μωρέ να το κοιτάξει. Έτσι πάνε αυτά. Εμένα στο παλιό κινητό δε λειτουργούσε η πίσω κάμερα και η μπροστά με έδειχνε ανάποδα. Τι να πεις...

Και για όσους με ρώτησανε πριν ο αριθμός έκδοσής μου είναι OUKITEL_K6000_Pro_FZ_V7.0_20160823

Edited by soulfunkdjx
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω 2 μήνες αλλά δεν έχω κάνει καμία αναβάθμιση ακόμα.

Η δική μου λοιπόν έκδοση είναι : ν2. 0 -20160503 6. 4. 2016.

Μου έχει έρθει ν8. 0 _20160607. 12. 6. 2016 (53.47 MB) αλλά δεν την έχω κατεβάσει ακόμα.

 

Και μενα μαλλον το ιδιο ηταν και εκανα την αναβαθμιση στην ν8 που αναφερεις και εσυ. Ολα καλα ειναι με το τηλεφωνο αλλα αναρωτιεμαι γιατι δεν εχουμε και αλλα ΟΤΑ. Αν εχω καταλαβει σωστα πρεπει να υπαρχουν 2 εκδοσεις ρομ. Η 32 bit που εχουμε εμεις οι πρωτοι που πηραμε το τηλεφ. και εχουμε OTA παλι σε 32 bit, πχ. ν2 σε ν8 , και αλλη μια 64 bit οπου δεν μπορουμε να κανουμε αναβαθμιση ΟΤΑ εμεις που εχουμε την 32 γιατι δεν ειναι συμβατη. Μονο μεσω pc γινεται. Προφανως ο φιλος που λεει οτι πηγε σε ν7, πηρε το τηλεφωνο με 64 bit εκδοση και τουρθε παλι ΟΤΑ σε 64 bit (v7)

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο είναι ολόφρεσκο από το εργοστάσιο γιατί όταν το παρήγγειλα δεν είχαν στοκ και με το που παραλάμβανε νέο εμπόρευμα το στείλανε απ'ευθείας. Κάτσε να δω αν είναι 64bit το δικό μου τώρα που το είπες. Α και κάτι ακόμα. Μου ήρθε με φορτιστής 5v 2A και όχι εκείνον τον χοντρό που υποστηρίζει και 7v & 9v.
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο είναι ολόφρεσκο από το εργοστάσιο γιατί όταν το παρήγγειλα δεν είχαν στοκ και με το που παραλάμβανε νέο εμπόρευμα το στείλανε απ'ευθείας. Κάτσε να δω αν είναι 64bit το δικό μου τώρα που το είπες. Α και κάτι ακόμα. Μου ήρθε με φορτιστής 5v 2A και όχι εκείνον τον χοντρό που υποστηρίζει και 7v & 9v.

 

64 πρεπει να ειναι. Δεν ξερω βεβαια τι διαφορες εχει με το 32. Εχει καλυτερη διαχειρηση εφαρμογων, καλυτερη μπαταρια, καλυτερες επιδοσεις? Αν ξερει κανεις ας γραψει.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ναι, έχω την 64 έκδοση. Ορίστε και η βαθμολογία μου στο antutu 40190.
Link to comment
Share on other sites

Και μενα μαλλον το ιδιο ηταν και εκανα την αναβαθμιση στην ν8 που αναφερεις και εσυ. Ολα καλα ειναι με το τηλεφωνο αλλα αναρωτιεμαι γιατι δεν εχουμε και αλλα ΟΤΑ. Αν εχω καταλαβει σωστα πρεπει να υπαρχουν 2 εκδοσεις ρομ. Η 32 bit που εχουμε εμεις οι πρωτοι που πηραμε το τηλεφ. και εχουμε OTA παλι σε 32 bit, πχ. ν2 σε ν8 , και αλλη μια 64 bit οπου δεν μπορουμε να κανουμε αναβαθμιση ΟΤΑ εμεις που εχουμε την 32 γιατι δεν ειναι συμβατη. Μονο μεσω pc γινεται. Προφανως ο φιλος που λεει οτι πηγε σε ν7, πηρε το τηλεφωνο με 64 bit εκδοση και τουρθε παλι ΟΤΑ σε 64 bit (v7)

 

 

Εσύ με την αναβάθμιση τι βελτιώσεις είδες?

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω γιατί με το που άνοιξα το κινητό μου ζήτησε αναβάθμιση και την έκανα απ'ευθείας. Πάντως τα πάει περίφημα έως τώρα και ή μπαταρία δε τελειώνει λέμε!!!!

 

Παιδιά ψάρωσα τελείως!!!!

Η αναβάθμιση που έκανα το πρωί είδα τι κάνει μόλις τώρα που με πήραν τηλέφωνο...Φορώντας την θήκη που είχε μέσα στο κουτί δείτε το βίντεο για να καταλάβετε....

Edited by soulfunkdjx
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω γιατί με το που άνοιξα το κινητό μου ζήτησε αναβάθμιση και την έκανα απ'ευθείας. Πάντως τα πάει περίφημα έως τώρα και ή μπαταρία δε τελειώνει λέμε!!!!

 

 

 

Παιδιά ψάρωσα τελείως!!!!

 

Η αναβάθμιση που έκανα το πρωί είδα τι κάνει μόλις τώρα που με πήραν τηλέφωνο...Φορώντας την θήκη που είχε μέσα στο κουτί δείτε το βίντεο για να καταλάβετε....

 

 

Τα σπάει, πολύ ωραίο εφέ.....

 

Sent from mTalk Κώστας!!

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Εσύ με την αναβάθμιση τι βελτιώσεις είδες?

Δεν ειδα καμμια φανερη βελτιωση. Μονο μια εφαρμογη της ουκιτελ που λεγεται powersaver για καλυτερο management μπαταριας.

Το δικο μου antutu ειναι γυρω στα 33500 αν θυμαμαι καλα, οποτε μια αμεση δραση των 64 bit ειναι καλυτερες επιδοσεις. Οποτε εμεις της 32αρας να μην περιμενουμε ΟΤΑ αν η ουκι σταματησει την υποστηριξη γι αυτην. Για μπαταρια βελτιωση στην 64αρα δεν ξερω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα σπάει, πολύ ωραίο εφέ.....

 

Sent from mTalk Κώστας!!

 

Η θηκη κανει το εφε η η ρομ που φοραει το τηλεφωνο? Διοτι εγω εχω αγορασει δυο θηκες γνησιες της ουκι και δεν κανει τιποτα.

Edited by zenix

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Το εφέ το κάνει το φλας του κινητού. Όταν σε παίρνουν τηλέφωνο αναβοσβήνει και το φως διαπερνά όλη την διάφανη θήκη και δημιουργεί αυτό το εφέ. Είναι με την γνήσια θήκη της oukitel με την διαφανη σιλικόνη. Αυτή που είχε στο κουτί. Υπάρχουν τέτοιες εφαρμογές στο play store για να αναβει το φλας όταν σε καλούνε. Απλά η oukitel την πρόσθεσε στο κεντρικό μενού των ρυθμισεών της. Έξυπνη κίνηση μιας και δεν είχε notification led.
Link to comment
Share on other sites

Το εφέ το κάνει το φλας του κινητού. Όταν σε παίρνουν τηλέφωνο αναβοσβήνει και το φως διαπερνά όλη την διάφανη θήκη και δημιουργεί αυτό το εφέ. Είναι με την γνήσια θήκη της oukitel με την διαφανη σιλικόνη. Αυτή που είχε στο κουτί. Υπάρχουν τέτοιες εφαρμογές στο play store για να αναβει το φλας όταν σε καλούνε. Απλά η oukitel την πρόσθεσε στο κεντρικό μενού των ρυθμισεών της. Έξυπνη κίνηση μιας και δεν είχε notification led.

 

Α, μαλιστα. Μολις μπορεσεις υπολογισε ποσο SOT εχεις για να συγκρινουμε και εμεις στα 32 bit.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

παιδια από που μπορούμε να δουμε αν εχει ενημερωση αναβαθμισης το κινητο ? εψαξα στο μενου και δεν βρηκα update :(

Υπάρχει ξεχωριστή εφαρμογή που το κάνει αυτό, ψάξε να βρεις ένα πράσινο εικονίδιο που έχει κάτι σαν βελάκια.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ξεχασα να σας πω οτι μου ηρθε το τηλεφωνο με φορτιστη "ACT", η κατι τετοιο γραφει.. μονο τα καλωδια λενε Oukitel. Το εβαλα για φορτιση κ εγινε πολυ ζεστο.. αλλαξα 2 φορες μπριζα και με την τριτη ολα καλα, δροσισε φορτισε καλα... :what: Να τους στειλω λετε μηνυμα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια πιθανον πληροφορια την οποια θα μπορουσε καποιος να τσεκαρει επισης...

Τα βραδια που θελω να το φορτισω και δεν βιαζομαι το βαζω σε εναν φορτιστη 1Α, λευκο αλλα υποτιθεται πιο αργο. Νομιζω πως οταν φορτιζεται ετσι μου κραταει αρκετα περισσοτερο η μπαταρια. Αν καποιος εχει δυνατοτητα ας το τσεκαρει. Το μονο μειον ειναι οτι η φορτιση απο 10-30% μεχρι 100% κραταει 6-7 ωρες.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ξεχωριστή εφαρμογή που το κάνει αυτό, ψάξε να βρεις ένα πράσινο εικονίδιο που έχει κάτι σαν βελάκια.

 

ευχαριστω το βρηκα :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Oukitel K6000 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...