Jump to content

Umi Super


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από οτι είδα σε κάποια μαγαζιά ακόμα ισχύει...μου έστειλαν πρόσφατα απο UMI και άλλα κουπόνια..εμένα μου βγήκε σε ευρώ 164...αν θέλεις κουπόνια πες να σου στείλω...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

φίλε μου ακόμα δεν το πήρα στα χέρια μου όταν το πάρω θα ενημερώσω...αλλά απο τα specs δείχνει εξαιρετικό...και από οτι λένε το συγκεκριμένο μοντέλο δεν έχει σχέση με αμαρτίες της εταιρίας στο παρελθόν.....

Έχεις κουπόνι να το παραγγείλω τώρα;

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 224
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βγήκε και το πρώτο hands on review από την εταιρεία όπου δίνει κι επτά λόγους για να προτιμήσει κάποιος τη συσκευή. Αν και το τελευταίο είναι υποκειμενικο πάντα. Όμορφο δείχνει το άτιμο!!

 

 

https://docs.google.com/document/d/10rMxZy1OIO2whNJ5caukrI3Z2P-WBccTC-xLp-WKlzQ/mobilebasic

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κουπόνι να το παραγγείλω τώρα;

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχεις πμ με τους κωδικούς...

Link to comment
Share on other sites

Το χτύπησα 160€ +10€ θήκη και τζαμακι. Το έχει κανείς στα χέρια του να μας πει εντύπωσεις;

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εδώ βγαίνει στα 161 ευρώ - πολύ τίμια τιμή νομίζω. Είναι από τους sellers που προτείνει η Umi στο mail της. το δεύτερο είναι εδώ στην ιδια ακριβώς τιμή

 

δεν δεχονται paypal....αρα δεν εχεις ασφαλεια αν κατι παει στραβα!!!

Link to comment
Share on other sites

Από ότι φαίνεται δεν το πήρε κάποιος στα χέρια του ακόμα...εμένα πάντως σύμφωνα με το Tracking Number έφτασε Ελλάδα....:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν δεχονται paypal....αρα δεν εχεις ασφαλεια αν κατι παει στραβα!!!

 

έχεις ασφάλεια και μάλιστα πολύ καλή από το ίδιο το Ali...ο πωλητής δεν παίρνει λεφτά αν δεν παραλάβεις και δεν κλείσεις την παραγγελία..έχω πάρει πολλά πράγματα από εκεί και όσες φορές χρειάστηκε (μια συγκεκριμένη) πήρα άμεσα τα λεφτά μου πίσω..απλά πρέπει να προσέξεις να μην αφήσεις να περάσει το Buyer Protection time (συνήθως δυο μήνες)...

Edited by brettone
Link to comment
Share on other sites

Με aliexpress δεν έχεις θέμα. Έχω ξανά αγοράσει αρκετά

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όντως, δεν είναι paypal αλλά το ίδιο το aliexpress έχει την δική του ασφάλεια. Δυο φορές που δεν παρέλαβα αντικείμενα που χάθηκαν κάπου στα τελωνεία το ali μου επέστρεψε τα χρήματα χωρίς καμια μανούρα πέρα από την υπόδειξη του tracking.

 

Έχει δει κανείς δείγματα φωτογραφιών σε πλήρες μέγεθος; είναι το μόνο που με εμποδίζει από την παραγγελία.

Link to comment
Share on other sites

Όντως, δεν είναι paypal αλλά το ίδιο το aliexpress έχει την δική του ασφάλεια. Δυο φορές που δεν παρέλαβα αντικείμενα που χάθηκαν κάπου στα τελωνεία το ali μου επέστρεψε τα χρήματα χωρίς καμια μανούρα πέρα από την υπόδειξη του tracking.

 

Έχει δει κανείς δείγματα φωτογραφιών σε πλήρες μέγεθος; είναι το μόνο που με εμποδίζει από την παραγγελία.

Έχουν δείγματα μέσα στην σελίδα στο αλι αν δεν κάνω λάθος.

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν κάποια δείγματα αλλά κανένα δεν είναι σε πλήρη ανάλυση ή χωρίς επεξεργασία. Σε μια σύγκριση με το Ulephone Vienna που φορά τον ίδιο αισθητήρα οι φώτο του super είχαν μια εμφανή κιτρινίλα.

 

Εν τω μεταξύ βλέπω και το Redmi note 3 pro, στην ίδια τιμή, με παρόμοιο μέγεθος και μπαταρία αλλά με πολύ καλύτερο επεξεργαστή. Αν δεν είχε το skin της xiaomi θα ήταν άψογο.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα για τον μικρό γιο μου 7 χρόνον οπότε δεν το κοίταξα και τόσο για την κάμερα. Απλά είδα ότι έχουν community, εύκολο ρουτ και ελαφριά ρομ και πανω από όλα 32gb και τιμή αρκετά φθηνό. Θα δείξει.

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έφτασε στα χέρια μου...10 μέρες παράδοση...!!! Πρώτη εντύπωση εξαιρετική!! Θα επανέλθω μόλις το ψάξω λίγο...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έφτασε στα χέρια μου...10 μέρες παράδοση...!!! Πρώτη εντύπωση εξαιρετική!! Θα επανέλθω μόλις το ψάξω λίγο...

Καλορίζικο, αναμένουμε εντυπώσεις ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο. Περιμένουμε

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά επανέρχομαι...

Η συσκευή σε πρώτη φάση δείχνει εξαιρετική (δεδομένου και του κόστους απόκτησης)...φαίνεται αρκετά ποιοτική κατασκευή και σου δίνει την εντύπωση πολύ πιο ακριβής συσκευής..πολύ solid με ωραίο φινίρισμα και αρκετά βαριά στο χέρι θα έλεγα..όταν το ανοίγεις αυτό που σου τραβάει το μάτι είναι η πολύ ωραία οθόνη, με ζωντανά χρώματα και αρκετά ευκρινής..το UI δεν μου άρεσε πολύ γιατί μου φάνηκε αρκετά "φτωχό" (ίσως επειδή είμαι επηρεασμένος από το αντίστοιχο του Xperia Z2), αλλά παρόλα αυτά είναι αρκετά smooth και κυλάει ομαλά...κινεζιές και άλλα χαζά δεν έχει...ούτε καν την εφαρμογή του facebook και του youtube...Googleplay έχει βέβαια, και ελληνικά (και μάλιστα πολύ καλά μεταφρασμένα)..

στο ίντερνετ πάει σφαίρα και δεν μασάει τίποτα...το δαχτυλικό αποτύπωμα είναι γρήγορο αλλά δεν πιάνει πάντα 100% (3/4 φορές, αλλά ίσως δεν κάνω κάτι εγώ σωστά)...Η κάμερα είναι πάρα πολύ καλή, με πολύ ζωντανά χρώματα και ευκρίνεια (καλύτερη από το Ζ2), αλλά δεν είμαι και ιδιαίτερος γνώστης...αυτά σε πρώτη φάση...αν έχετε ερωτήσεις θα χαρώ να απαντήσω..

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα μας ενδιαφερει το gps του, η μπαταρια του και εμενα προσωπικα αν εχει υπερυθρες... Ευχαριστουμε προκαταβολικα
Σαν τα Xiaomi τίποτα!!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά επανέρχομαι...

Η συσκευή σε πρώτη φάση δείχνει εξαιρετική (δεδομένου και του κόστους απόκτησης)...φαίνεται αρκετά ποιοτική κατασκευή και σου δίνει την εντύπωση πολύ πιο ακριβής συσκευής..πολύ solid με ωραίο φινίρισμα και αρκετά βαριά στο χέρι θα έλεγα..όταν το ανοίγεις αυτό που σου τραβάει το μάτι είναι η πολύ ωραία οθόνη, με ζωντανά χρώματα και αρκετά ευκρινής..το UI δεν μου άρεσε πολύ γιατί μου φάνηκε αρκετά "φτωχό" (ίσως επειδή είμαι επηρεασμένος από το αντίστοιχο του Xperia Z2), αλλά παρόλα αυτά είναι αρκετά smooth και κυλάει ομαλά...κινεζιές και άλλα χαζά δεν έχει...ούτε καν την εφαρμογή του facebook και του youtube...Googleplay έχει βέβαια, και ελληνικά (και μάλιστα πολύ καλά μεταφρασμένα)..

στο ίντερνετ πάει σφαίρα και δεν μασάει τίποτα...το δαχτυλικό αποτύπωμα είναι γρήγορο αλλά δεν πιάνει πάντα 100% (3/4 φορές, αλλά ίσως δεν κάνω κάτι εγώ σωστά)...Η κάμερα είναι πάρα πολύ καλή, με πολύ ζωντανά χρώματα και ευκρίνεια (καλύτερη από το Ζ2), αλλά δεν είμαι και ιδιαίτερος γνώστης...αυτά σε πρώτη φάση...αν έχετε ερωτήσεις θα χαρώ να απαντήσω..

 

 

Με πιο ταχυδρομείο στο έστειλε?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν.. Το GPS λίγο που το δοκίμασα χάνει γύρω στα 20 μέτρα... Εγώ είμαι στο 41 της οδού μου κι αυτό μου έδειχνε 39...η μπαταρία (ένας πλήρης κύκλος φόρτισης) δείχνει μέχρι στιγμής δυνατή...με βαριά χρήση 1 μέρα+...βέβαια ακόμα είναι αρχή...υπέρυθρες δεν έχει δυστυχώς...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με πιο ταχυδρομείο στο έστειλε?

 

Singpost (Singapore post).. 6 εργάσιμες (10 συνολικά)...και μηδέν κόστος..!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν φίλε μου τώρα μόλις το δοκίμασα.. Σε ήχο χωρίς ακουστικά είναι νορμάλ.. Όχι στερεοφωνικό και όχι ιδιαίτερα δυνατό αλλά αρκετά καθαρό..με ακουστικά είναι αρκετά καλύτερο χωρίς όμως να τρελαθώ με αυτό που άκουσα..σε γενικές γραμμές ο ήχος ως αίσθηση κρίνεται ικανοποιητικός αλλά όχι κάτι το εξαιρετικό...
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να βγει ρουτ τον επόμενο μήνα να το ρουταρω μόλις έρθει. Όσο για το λειτουργικό που έγραψες πριν ότι είναι λιτό πιστεύω ότι είναι ένα από τα ατού που έχει για να το κρατάει ελαφρύ. Να δούμε πόσο υποστήριξη θα έχει και εάν πάρει και το Android 7.

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάξιμε από ρουταρισμα δεν ξέρω φίλε (αν και θα ήθελα να μάθω) αλλά όσων αφορά το λειτουργικό και το λιτό του θέματος ίσως να έχεις δίκιο.. Μάλλον αυτό είχαν στο μυαλό τους.. Πάντως το θετικό είναι ότι ξεκίνησε από android 6 οπότε το 7 το θεωρώ σίγουρο.. Edited by brettone
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...