Jump to content

MLS IQTab 10


MadboyAgr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οποιος φιλος εχει mls iqtab 10 3g και θελει να του στειλω τη ρομ και να του πω το τροπο πως φλασαρεται ας μου στειλει pm.

 

Επειδη η πολιτικη της Mls ειναι εντελως απαραδεκτη εκατσα και βρηκα το τροπο πως να φλασαρω τη ρομ, αυτοι δεν μας τη δινουν τη ρομ, εδω δεν μας δινουν ουτε αναβαθμιση λογισμικου.

Μιλαμε για την πιο αθλια εταιρεια.

 

Επειδη ξερω πολλοι απο εσας θα ψαξατε και δεν βρηκατε κατι για αυτο ανοιξα αυτο το θεμα για να σας βοηθησω χωρις να το στελνετε στην Mls και να σας χρεωνουν την επαναγκατασταση.

 

Ηταν να μην με βαλουν στο τριπακι να ψαξω το τροπο...τωρα που βρηκα τροπο τους εχω γραμμενους:lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόκειται να κάνουμε το λάθος να αγοράσουμε mls.

Κινέζικα είναι με τιμές Ελλάδας....

Τώρα το σωστό για τον φίλο είναι να ανοίξει ένα νήμα (εάν δεν υπάρχει) και να κάνει post την rom που έχει + να γράψει και οδηγίες για να έχουν όλοι πρόσβαση ...και όχι οποίος ενδιαφέρεται ας στείλει PM...

Link to comment
Share on other sites

Εχω το MLS IQTab 3G Ultra

http://www.mls.gr/?pid=165&la=1&itmID=354

Πιστευεις πως μπορει να δουλεψει και σ αυτο η ρομ που εχεις;

 

Δεν κανει για το δικο σου, μονο για iqtab 10 3g

Τη γνησια ρομ εχω δεν ειναι custom

Link to comment
Share on other sites

Εχω το MLS IQTab 3G Ultra

http://www.mls.gr/?pid=165&la=1&itmID=354

Πιστευεις πως μπορει να δουλεψει και σ αυτο η ρομ που εχεις;

Για να κάνεις backup την rom του ταβλετ που έχεις ...(δυστυχώς η εταιρεία δεν προσφέρει υποστήριξη με rom ..)

για mtk ... (Πρεπει να εχεις κάνει root την συσκευή ....)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Καλησπερα! Ηθελα να κανω δυο ερωτησεις για το συγκεκριμενο tablet, σε σχρση με την μπαταρια και με τον chrome. Δεν βρηκα αλλο ανοιχτο θεμα για αυτο το ταμπλετ και ειπα να ρωτησω εδω. Το πηρα σημερα με 0 μπαταρια, το φορτισα κανονικα μεχρι το 100% και υστερα το ανοιξα. Με 5λεπτα απλης χρησης, ισα να ψαξω ρυθμισεις και τετοια, η μπαταρια επεσε στο 95%. Ειναι φυσιολογικο αυτο?
yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

Έχω το mls model 1010 MLS IQ TAB 10 3G 7000MAH μπαταρία . Το έχω κρατήσει τρεις μήνες και ψάχνω να βρω τροπο να το φτιάξω . Θεωρώ απαράδεκτη την πολιτική και μεγάλο λάθος της mls να μην παρέχει στους καταναλωτές δωρεάν το λογισμικό, σε περίπτωση που το tablet κολήσει για οποιοδήποτε λόγο. MadboyAgr δεν μπορώ να σου στείλω pm. Edited by panthro40
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Οποιος φιλος εχει mls iqtab 10 3g και θελει να του στειλω τη ρομ και να του πω το τροπο πως φλασαρεται ας μου στειλει pm.....

.... γραμμενους:lol:

 

τελικα μαθατε τιποτα , κανεις , σχετικα με αυτο ....?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παιδιά και εγώ τη χρειάζομαι τη rom... Ξέρει κανείς κάτι;

Μίλησα και με τους "υπευθύνους" τηλεφωνικά για να ζητήσω τη rom, και μου προέτρεψαν να στείλω τη συσκευή στο service πληρώνοντας 25€ + μεταφορικά και ποιος ξέρει τι άλλο μιας και έχει ένα μικρό σπάσιμο κάτω δεξιά στο εξωτερικό τζάμι της οθόνης (έξω από τα όρια της LCD)...

Όταν τους απάντησα πως θεωρώ χαζό να πληρώσω για κάτι που μπορώ να κάνω μόνος μου, μου αποκρίθηκαν πως δεν δίνουν το λογισμικό λόγω εμπορικής πολιτικής της εταιρείας και δικαιολογήθηκαν δήθεν πως είναι πολλά τα μοντέλα κλπ κλπ μπλα μπλα μπλα.

 

Δεν ξανααγοράζω πλέον από αυτή την εταιρεία.

Link to comment
Share on other sites

εχω το παραπανω tablet και μου παρουσιασε το προβλημα που εμφανιζει το βιντεο στην παρακατω διευθυνση. τι μπορει να εχει; (ειναι εκτος εγγυησης και δε με συμφερει η αποστολη του για επισκευη στην mls).

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Φίλε μου έχω το μοντέλο iQ1010 3g αν σου είναι εύκολο στείλε μου την εργοστασιακή rom θέλω να κάνω επαναφορά δεν μου ανοίγει καθόλου, ευχαριστώ!!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Δυστυχώς έχω και εγώ το iqtab PREMIUM 3g και δυστυχώς δεν ανοίγει. Δείχνει το λογότυπο και μετά κλείνει και ξαναδείχνει το λογότυπο. Υπάρχει περίπτωση να βρώ την ROM και να την περάσω με το ADB μέσω PC?. Δεν θέλω να το πάω στο service γιατί θελουν πολλά λεφτά και αν είναι να τα δώσω, θα τα δώσω και θα πάρω καλύτερο tablet και φυσικά ΟΧΙ MLS.

Που μπορώ να βρώ την rom?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Κανείς παιδιά που να την έχει τελικά την ROM; Που να πρόλαβε δηλαδή να την πάρει από τον φίλο πριν τον κάνουν μπαν τα μπουμπούκια του myphone
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Εχω και εγω το συγκεκριμένο tablet σου είναι εύκολο να μου στείλεις ενα link με την rom και να μου αναφέρεις τον τρόπο με τον οποίο την πέρασες?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλημερα,

παρακαλω καποιος αν μπορει να μου δωσει για MLS IQ9610 ... χρειάζομαι ROM

Αυτοί που κάνουν τους έξυπνους εκνευρίζουν εμάς που είμαστε... :lol:
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Eχω και εγώ ένα MLS IQTAB ιδέα τον γονιών μου να το πάρουν τώρα το έχουν γεμίσει virus που γίνονται ξανά install ακόμα και μετά από reset τις συσκευής.

 

Θέλω περάσω καινούργια ROM τελείως από την αρχή γιατί είναι πιο αργό και από χελώνα και για να καθαρίσει από όλα τα virus.

 

Πως μπορώ να δω πιο ακριβώς model έχω ?

 

Mπορεί κανεις να ανεβάσει κάπου την rom και το guide?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

παρακαλω καποιος αν μπορει να μου δωσει για MLS IQ9610 ... χρειάζομαι ROM

 

κι εγω χρειαζομαι rom, στην mls θελουν 10 ευρω διαγνωση και 30 ευρω φλασαρισμα...

το δικο μου δεν φορτιζει οταν ειναι ενεργοποιημενο...

ειμαι σιγουρος πως ειναι αντιγραφο καποιου κινεζικου αλλα ποιου (αν βρεθει βεβαια δεν θα εχει mls apps)?

ισως αν το ανοιξω καποιος κωδικος με οδηγησει, θα δω...

ΒΟΗΘΕΙΑ

 

ΥΓ

εδω εχει μερικες mls rom https://www.needrom.com/category/others/m-n-o-p/brands-m/mls/ αλλα οχι την δικια μου

Edited by dedalos91
Αυτοί που κάνουν τους έξυπνους εκνευρίζουν εμάς που είμαστε... :lol:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
κι εγω χρειαζομαι rom, στην mls θελουν 10 ευρω διαγνωση και 30 ευρω φλασαρισμα...

το δικο μου δεν φορτιζει οταν ειναι ενεργοποιημενο...

ειμαι σιγουρος πως ειναι αντιγραφο καποιου κινεζικου αλλα ποιου (αν βρεθει βεβαια δεν θα εχει mls apps)?

ισως αν το ανοιξω καποιος κωδικος με οδηγησει, θα δω...

ΒΟΗΘΕΙΑ

 

ΥΓ

εδω εχει μερικες mls rom https://www.needrom.com/category/others/m-n-o-p/brands-m/mls/ αλλα οχι την δικια μου

 

μπορειτε επισης να βρειτε ROM εδω https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=331715

(θελει μεταφραση απο τα ρωσικα, αλλα αξιζει τον κοπο, οι ρωσοι εδω εχουν τα παντα...)

Αυτοί που κάνουν τους έξυπνους εκνευρίζουν εμάς που είμαστε... :lol:
Link to comment
Share on other sites

μπορειτε επισης να βρειτε ROM εδω https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=331715

(θελει μεταφραση απο τα ρωσικα, αλλα αξιζει τον κοπο, οι ρωσοι εδω εχουν τα παντα...)

 

ακομα μπορειτε να ψαχτειται κι εδω (εχει παρα πολλες ROM)

http://www.pan115.com/search?key=kt961&p=1

κι εδω

https://androidmtk.com/category/download

Edited by dedalos91
Αυτοί που κάνουν τους έξυπνους εκνευρίζουν εμάς που είμαστε... :lol:
Link to comment
Share on other sites

ασχετο με το προβλημα αλλα αξιζει να πω το εξης:

κ τι δεν εχω ακουσει για αυτη την εταιρεια αλλα πραγματικα νομιζω ειχε δωσει τοτε η forthnet αυτο το μοντελο με 100 ευρω.

ποσες φορες μου επεσε, ποσες φορες το ξεπατωσα σε χρηση αλλα δεν εχω ξαναδει τετοιο σκυλι!ακομη καινουριο ειναι κ η μπαταρια χρυσάφι σκέτο...δεν μπορει να πεθανει με τιποτα.βαρεθηκα κ γω να περιμενω να τελειωσει κ πηρα αλλα tabletακια ετσι να πειραματιστω αλλα αυτη η "σαβουρα" εμενα με αφησε με το στομα ανοιχτο :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
εχει καποιος να μου στειλει την rom για το Mls iqtab 7 3g 7 ιντσων...και να μου πει τον τροπο εγκαταστασης? ευχαριστω...!!!
[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Έχω το iQ9610 10 3g (angel)

Καλή οθόνη. Μια χαρά για απλή χρήση Viber, Facebook, browsing, youtube.

 

Το θεμα μου τώρα...

Ξέρει κανείς πόσο κοστίζει αλλαγή οθόνης? Και λογικά αφού δεν αποκρινεται και η αφή και digitizer.

Ξέρουμε πιο αντίστοιχο κινέζικο/συμβατο είναι να ψάξω από eBay μεριά?

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to MLS IQTab 10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...