Jump to content

[S7 Edge] Φωτογραφίες& Βίντεο


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κ λίγες φώτο παιδάκια από νύχτα που είναι η αγάπη μου.....μου ξέφυγε λίγο ο θόρυβος αλλά το παλεύω

28915288230_3e4b7e6fe8_o.jpg2016-08-24_06-26-11 by Nikolaos Sotiriadis, on Flickr

28581110223_81b7219be1_o.jpg2016-08-24_04-46-10 by Nikolaos Sotiriadis, on Flickr

29167336066_e0395f64b0_o.jpg20160819_231726 by Nikolaos Sotiriadis, on Flickr

28913306590_9327a4f764_o.jpg20160815_203546 by Nikolaos Sotiriadis, on Flickr

Edited by scorpio3

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Είναι θολή και ποιοτικά κακή επίσης απαγορεύεται να ποσταρουμε φώτο με παιδιά και δη ημιγιμνα για ευνόητους λόγους ;)
Link to comment
Share on other sites

Ας το διαγράψει λοιπόν ο moderator. Προσπάθησα να μη φαίνεται πρόσωπο/σώμα αλλά η κίνηση στη βάρκα που έχει ενδιαφέρον.

Φυσικά από μακριά με μέγιστο zoom

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

:confused:

Ας το διαγράψει λοιπόν ο moderator. Προσπάθησα να μη φαίνεται πρόσωπο/σώμα αλλά η κίνηση στη βάρκα που έχει ενδιαφέρον.

Φυσικά από μακριά με μέγιστο zoom

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μη κάνεις ζουμ στις φώτο, τράβηξε κανονικά και μετά κάνε crop

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160827/2510c0ee28700a612c384c4babe005c2.jpg

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160827/b719752af39489f1437b0470671eb500.jpg

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

ALFA ROMEO rulezzzzz
Link to comment
Share on other sites

Φανταστικες!

Ασχετα με το τι λενε στο γενικο νημα με τις φωτογραφιες,πιο ευκολες φωτο και πιο καλες δεν εχω παρει με κανενα αλλο κινητο.

Ακομα και με το lg g4 που το ειχαν θεοποιησει εγω ειχα ξενερωσει.Δυσκολευομουν πολυ να βγαλω καλη φωτο.

Και δεν μιλαω τοσο για τοπια συγκεκριμενα,αλλα γενικα φωτο ειτε με προσωπα,ειτε με σκηνες,σπιτια κτλ.

Πολυ ευχαριστημενος σε ολα με το κινητο!

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Φανταστικες!

Ασχετα με το τι λενε στο γενικο νημα με τις φωτογραφιες,πιο ευκολες φωτο και πιο καλες δεν εχω παρει με κανενα αλλο κινητο.

Ακομα και με το lg g4 που το ειχαν θεοποιησει εγω ειχα ξενερωσει.Δυσκολευομουν πολυ να βγαλω καλη φωτο.

Και δεν μιλαω τοσο για τοπια συγκεκριμενα,αλλα γενικα φωτο ειτε με προσωπα,ειτε με σκηνες,σπιτια κτλ.

Πολυ ευχαριστημενος σε ολα με το κινητο!

Εκεί είναι η ουσία. Κανείς δεν είναι μπροστά όταν τραβάνε τα δείγματα που ανεβάζουν για να δούμε τι ψάρια πιάνει κάθε κάμερα στην καθημερινότητα.

Ασχολούνται ώρες με στημένες φωτογραφίες, με τρίποδα που γελάει ο κόσμος βλέποντας τα σε μέρη που δεν αποτελούν καν αξιοθέατο όπου θα μπορούσε κάποιος να τα δικαιολογήσει.

Μόνο το iPhone τραβά τόσο εύκολα όσο το s7 αλλά και πάλι δεν το φτάνει.

Όλο το καλοκαίρι δεν τράβηξα μια κακή μη αξιοποιήσιμη φώτο.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εκεί είναι η ουσία. Κανείς δεν είναι μπροστά όταν τραβάνε τα δείγματα που ανεβάζουν για να δούμε τι ψάρια πιάνει κάθε κάμερα στην καθημερινότητα.

Ασχολούνται ώρες με στημένες φωτογραφίες, με τρίποδα που γελάει ο κόσμος βλέποντας τα σε μέρη που δεν αποτελούν καν αξιοθέατο όπου θα μπορούσε κάποιος να τα δικαιολογήσει.

Μόνο το iPhone τραβά τόσο εύκολα όσο το s7 αλλά και πάλι δεν το φτάνει.

Όλο το καλοκαίρι δεν τράβηξα μια κακή μη αξιοποιήσιμη φώτο.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλά Κώστα δεν ξέρω άμα είχες διαβάσει το σχόλιο μου στο άλλο νήμα για το τρίποδα,τηλέφωνο στο χέρι και τρίποδα στη πλάτη και βουρ βόλτα για καφέ,μόνο στην Ελλάδα γίνονται αυτά :p

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Te salat θυμάμαι είχες 6s plus . Απο άποψη κάμερας ειδικότερα αλλα και κατα γενική χρήση ποια ειναι η εμπειρία σου ;

Λάθος νήμα ξερω αν εχεις γράψει κάπου άλλου θα το εκτιμούσα . Με τρώει να κανω και γω την μετάβαση σε s7 λόγο πολύ κακών photo σε low light to 6s

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

Te salat θυμάμαι είχες 6s plus . Απο άποψη κάμερας ειδικότερα αλλα και κατα γενική χρήση ποια ειναι η εμπειρία σου ;

Λάθος νήμα ξερω αν εχεις γράψει κάπου άλλου θα το εκτιμούσα . Με τρώει να κανω και γω την μετάβαση σε s7 λόγο πολύ κακών photo σε low light to 6s

 

 

Φίλε μου είναι πολύ σοβαρός λόγος για αλλαγη συσκευής γιατί το s7 σε νυχτερινές ακόμα και χωρίς φλας αλλά φυσικά και σε μέρα τα σπάει και γενικά θα την ερωτευτεις την συσκευή για την οθόνη της το design της κτλ

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς γιατί όταν βγάζω φωτογραφίες και μετά πατάω κάτω δεξιά τις εικόνες για να μπω στην συλλογή μου εμφανίζει τις εικόνες από το βαιπερ και όχι τις φωτο που είναι τραβηγμένες με την κάμερα πως αλλάζει αυτο;
Link to comment
Share on other sites

Te salat θυμάμαι είχες 6s plus . Απο άποψη κάμερας ειδικότερα αλλα και κατα γενική χρήση ποια ειναι η εμπειρία σου ;

Λάθος νήμα ξερω αν εχεις γράψει κάπου άλλου θα το εκτιμούσα . Με τρώει να κανω και γω την μετάβαση σε s7 λόγο πολύ κακών photo σε low light to 6s

Σε ημερησιες φωτο είναι πολύ κοντά. Σε κάποιους αρέσουν περισσότερο του iPhone και σε άλλους του S7.

Στις βραδινές υπερέχει καθαρά το s7. Καμία σχέση συν ότι μπορείς να τραβήξεις με manual ρυθμίσεις.

Ήταν ένας από τους λόγους που αποφάσισα την αλλαγή.

Έτυχε να πάρω φωτογραφίες από κάτι γενέθλια και έγινα ρεζίλι από τον θόρυβο που είχαν.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και συγχαρητήρια για τις ωραίες photo.

Μετακίνηση από note 3 σε s7 edge πρόσφατα.Πιστεύω ότι σε camera είναι ότι καλύτερο υπάρχει σε κινητό που ίσως και να πλησιάζει μερικές dslr,με την προϋπόθεση βέβαια να μην ζουμάρεις όταν τραβάς φωτογραφία.Με το βίντεο έχω λίγο μπερδευτεί.Nαι μεν το 4k έχει φοβερή εικόνα αλλά όταν τραβάς βίντεο σε κίνηση όταν περπατάς ή όταν γυρνάς την camera κάπως απότομα, το βίντεο σε 60fps έχει πολλή πιο ομαλή κίνηση και δεν κάνει αυτό το μικρό αλλά ενοχλητικό καρεδιασμα που κάνει όταν τραβάς σε 4κ.Θα ηθελα την γνώμη σας για το τι πιστεύετε οτί είναι καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

για δειτε λιγο ρε μαγκες...ιδεα μου ειναι ή δεν βγαζει και ιδιαιτερα καλα;;; https://www.dropbox.com/sh/nhn892xl81blfrr/AAA2u_IrVh1GI5EhaQLip0Yha?dl=0

λετε να εχει καποιο θεμα η καμερα ξερω γω;;

Link to comment
Share on other sites

για δειτε λιγο ρε μαγκες...ιδεα μου ειναι ή δεν βγαζει και ιδιαιτερα καλα;;; https://www.dropbox.com/sh/nhn892xl81blfrr/AAA2u_IrVh1GI5EhaQLip0Yha?dl=0

λετε να εχει καποιο θεμα η καμερα ξερω γω;;

 

καλες μου φαινονται...

μη περιμενεις και φωτο απο dslr...... πλεον πανω κατω με καλη φωτεινοτητα ολα τα κινητα τελευταιας γενιας (ακόμα και τα iphone :p ) καλές φωτογραφίες/παρόμοιες βγαζουν

 

τη νύχτα φαινεται καλυτερα η διαφορά όμως

Link to comment
Share on other sites

καλες μου φαινονται...

μη περιμενεις και φωτο απο dslr...... πλεον πανω κατω με καλη φωτεινοτητα ολα τα κινητα τελευταιας γενιας (ακόμα και τα iphone :p ) καλές φωτογραφίες/παρόμοιες βγαζουν

 

τη νύχτα φαινεται καλυτερα η διαφορά όμως

Ναι ισχύει, το βράδυ το κατάλαβα ότι έχει πολύ καλά αποτελέσματα

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

29145624100_baa7f3b4aa.jpg2016-09-04_12-18-33 by Παναγιώτης Καρανάτσιος, on Flickr

29144841800_a91b6d1648.jpg2016-09-03_11-32-02 by Παναγιώτης Καρανάτσιος, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 Edge] Φωτογραφίες& Βίντεο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...