Jump to content

[S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερώτηση παίδες έχει κανείς αυτό το power bank??Σκέφτομαι να το αγοράσω γιατί είναι τούμπανο το έχει κ ένας φίλος (Xiaomi εγγύηση) άλλα έχει έξοδο για φόρτιση 2.1Α ενώ εμάς δεχετε 2Α όπως λέει κ ο φορτιστής σε fast charge

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ερώτηση παίδες έχει κανείς αυτό το power bank??Σκέφτομαι να το αγοράσω γιατί είναι τούμπανο το έχει κ ένας φίλος (Xiaomi εγγύηση) άλλα έχει έξοδο για φόρτιση 2.1Α ενώ εμάς δεχετε 2Α όπως λέει κ ο φορτιστής σε fast charge

 

Εγω το έχω. Ωραιότατο είναι, η φορτιση δεν ειναι ταχεία, ειναι σαν να απενεργοποιεις τη ταχεία φορτιση απο τις ρυθμισεις.Εχω επισης και το ιδιο σε 5000mah το οποιο παρεδωσε πνευμα σε ενα τριμηνο και ειναι ο λογος που δεν θα ξανα επαιρνα xiaomi powerbank.

Για να εχεις γρηγορη φορτιση πρεπει το power bank να υποστηριζει φορτιση στα 9V αντι 5V.

Link to comment
Share on other sites

Εγω το έχω. Ωραιότατο είναι, η φορτιση δεν ειναι ταχεία, ειναι σαν να απενεργοποιεις τη ταχεία φορτιση απο τις ρυθμισεις.Εχω επισης και το ιδιο σε 5000mah το οποιο παρεδωσε πνευμα σε ενα τριμηνο και ειναι ο λογος που δεν θα ξανα επαιρνα xiaomi powerbank.

Για να εχεις γρηγορη φορτιση πρεπει το power bank να υποστηριζει φορτιση στα 9V αντι 5V.

 

το 5αρι μπορεί να ήταν ελαττωματικό η επειδή έχει λίγη ένταση να τα το ρούφηξαν τα κινητα που χρησιμοποιουσες...:p:p με το 10αρι ολα καλά μέχρι τώρα 2 φορτίσεις τις έχεις?Το ρωτάω αυτό γιατι ξεφεύγει λίγο στην έξοδο Αμπέρ γιαυτο μην φαμε την μπαταρια μας

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

μόλις παράγγειλα και εγώ spigen curved crystal και θήκη spigen liquid crystal 30 ευρω απο την σελίδα τους στο ebay μαζί με τα μεταφορικά είναι μια χαρά.Θα επανέλθω και εγώ με νέα ιδίως για την ζελατίνα

 

Εννοεις ...1 θηκη liquid crystal + πακετο 2 μεμβρανες + μεταφορικα = 30 ευρω?

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις ...1 θηκη liquid crystal + πακετο 2 μεμβρανες + μεταφορικα = 30 ευρω?

 

ναι αυτό ακριβώς φίλε...

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

το 5αρι μπορεί να ήταν ελαττωματικό η επειδή έχει λίγη ένταση να τα το ρούφηξαν τα κινητα που χρησιμοποιουσες...:p:p με το 10αρι ολα καλά μέχρι τώρα 2 φορτίσεις τις έχεις?Το ρωτάω αυτό γιατι ξεφεύγει λίγο στην έξοδο Αμπέρ γιαυτο μην φαμε την μπαταρια μας

Εύκολα 2 φορτισεις,μενει και για ενα 20-60% ακομα..

Link to comment
Share on other sites

Εύκολα 2 φορτισεις,μενει και για ενα 20-60% ακομα..

 

εγω εχω το 16αρι, και στο g3 μου, μου βγαζει 4 γεματες φορτισεις, και περιπου μιση ακομη.. αυτα, με περιπου χρηση 20 κυκλων φορτισεων (του powerBank) και σε χρονικο περιθωριο 5 μηνων περιπου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μόλις παράγγειλα και εγώ spigen curved crystal και θήκη spigen liquid crystal 30 ευρω απο την σελίδα τους στο ebay μαζί με τα μεταφορικά είναι μια χαρά.Θα επανέλθω και εγώ με νέα ιδίως για την ζελατίνα

Είναι εύκολο ένα link φίλε μου? Με ενδιαφέρουν και τα 2

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μόλις παράγγειλα και εγώ spigen curved crystal και θήκη spigen liquid crystal 30 ευρω απο την σελίδα τους στο ebay μαζί με τα μεταφορικά είναι μια χαρά.Θα επανέλθω και εγώ με νέα ιδίως για την ζελατίνα

 

βαλε Link απο ebay να παραγγειλω κι εγω το protector,ελπιζω να ειναι ο νεος κωδικος.

απο ελλαδα δε παιζει τιποτα ετσι?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

http://stores.ebay.com/Spigen-Inc/Galaxy-S7-Edge-/_i.html?_fsub=11234127014&_sid=1118303154&_trksid=p4634.c0.m322 εδω είστε....

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Πάντως θα μπορούσε η Samsung να έχει εγκαταστήσει screen protector από το εργοστάσιο όπως κάνει πχ και η Huawei και από εκεί και πέρα οποίος δεν το θέλει ας το έβγαζε. Ειδικά στο edge είναι μια ταλαιπωρία η εύρεση του σωστού συνδυασμού Screen protector και θήκης με εξαίρεση τα προϊόντα της Spigen.

 

Στο Edge της γυναίκας μου πάντως τοποθέτησα το screen protector της Puro και συνεργάζεται μια χαρά με την επίσημη θήκη της Samsung τουλάχιστον μεχρι τώρα (φτου φτου) αλλά για καλό και κακό θα παραγγείλω θήκη και ζελατίνα και από την Spigen.

Edited by gpgalanis
Link to comment
Share on other sites

για το απλο s7 κανα τζαμακι που να καθεται εχουμε?

http://www.ebay.com/itm/272208665559

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και εμένα σήμερα η Nillkin nature σε γκρι. Ίσως η καλύτερη silicon αυτή τη στιγμή έχοντας σαν μέτρο σύγκρισης την Ringke fusion και την original clear case. Ούτε που φαίνεται ότι έχει θήκη καλύπτει ωραία και με σφιχτά εφαρμογή και βοηθάει στο grip με το ανάγλυφο texture που έχει στα πλάγια. Αυτό που μου άρεσε είναι ότι βεντουζάρει ωραία στην πλάτη χωρίς να κάνει rainbow effect και φουσκάλες όπως η Ringe. Σήμερα έφυγε από Καναδά και το dbrand skin που παρήγγειλα και από Αγγλία η Adore June και έκλεισε το θέμα αξεσουάρ!

 

Sent from my S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα και εγώ μετά τις θετικές εντυπώσεις του φίλου Βαγγέλη το υλικό της paintbull στα media markt με δύο χρόνια εγγύηση. Πραγματικά είναι σαν μην έχει περαστεί τίποτα στην οθόνη και οπτικά και στην αφή. Για την προστασία προσωπική άποψη δεν μπορώ να εκφέρω, ακόμα τουλάχιστον. Βασιζομαι σε αυτά που λένε και την εγγύηση. Στην τελική όπως το σκέφτομαι εκτός των άλλων που δεν θα έβαζα προσωπικά ποτέ μεμβράνη γιατί δεν θέλω να χάσω στο ελάχιστο την αίσθηση και την όψη της οθόνης, δεν δίνουν και εγγύηση 2 ετών για αλλαγή οθόνης σε περίπτωση γρατζουνιας εάν δε κάνω λάθος.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα και εγώ μετά τις θετικές εντυπώσεις του φίλου Βαγγέλη το υλικό της paintbull στα media markt με δύο χρόνια εγγύηση. Πραγματικά είναι σαν μην έχει περαστεί τίποτα στην οθόνη και οπτικά και στην αφή. Για την προστασία προσωπική άποψη δεν μπορώ να εκφέρω, ακόμα τουλάχιστον. Βασιζομαι σε αυτά που λένε και την εγγύηση. Στην τελική όπως το σκέφτομαι εκτός των άλλων που δεν θα έβαζα προσωπικά ποτέ μεμβράνη γιατί δεν θέλω να χάσω στο ελάχιστο την αίσθηση και την όψη της οθόνης, δεν δίνουν και εγγύηση 2 ετών για αλλαγή οθόνης σε περίπτωση γρατζουνιας εάν δε κάνω λάθος.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλοριζικη η ..."βαφη" ;)

Σου προτεινω το curing να γινει για 12ωρες και μετα να αρχισεις κανονικη χρηση. Εγω και 2 φιλοι που το εχουμε ριξει σε s7 edge αυτο πραξαμε και ολα πανε ρολοι. Ειδικα αυτο που ειδα να κανει φιλος στη συσκευη του (κλειδια, κερματα κλπ κλπ ολα στην ιδια τσεπη σε καθημερινη βαση) με αφησε αναυδο, οταν ειδα οτι η οθονη δεν ειχε το παραμικρο.

Επισης, ενα αλλο μεγαλου ατου, περα απο την τελεια αισθηση της naked οθονης, ειναι οτι θα καθαριζει η οθονη πανευκολα με στεγνο πανι σε λιγα δευτερολεπτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικη η ..."βαφη" ;)

 

Σου προτεινω το curing να γινει για 12ωρες και μετα να αρχισεις κανονικη χρηση. Εγω και 2 φιλοι που το εχουμε ριξει σε s7 edge αυτο πραξαμε και ολα πανε ρολοι. Ειδικα αυτο που ειδα να κανει φιλος στη συσκευη του (κλειδια, κερματα κλπ κλπ ολα στην ιδια τσεπη σε καθημερινη βαση) με αφησε αναυδο, οταν ειδα οτι η οθονη δεν ειχε το παραμικρο.

 

Επισης, ενα αλλο μεγαλου ατου, περα απο την τελεια αισθηση της naked οθονης, ειναι οτι θα καθαριζει η οθονη πανευκολα με στεγνο πανι σε λιγα δευτερολεπτα.

 

 

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε! Ωπως σου ειπα ηδη θα ακολουθήσω την συμβουλή σου!

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και εμένα σήμερα η Nillkin nature σε γκρι. Ίσως η καλύτερη silicon αυτή τη στιγμή έχοντας σαν μέτρο σύγκρισης την Ringke fusion και την original clear case. Ούτε που φαίνεται ότι έχει θήκη καλύπτει ωραία και με σφιχτά εφαρμογή και βοηθάει στο grip με το ανάγλυφο texture που έχει στα πλάγια. Αυτό που μου άρεσε είναι ότι βεντουζάρει ωραία στην πλάτη χωρίς να κάνει rainbow effect και φουσκάλες όπως η Ringe. Σήμερα έφυγε από Καναδά και το dbrand skin που παρήγγειλα και από Αγγλία η Adore June και έκλεισε το θέμα αξεσουάρ!

 

Sent from my S7 Edge

Εννοεις την smoke φιλε?

Ειμαι αναμεσα σε αυτή και την διαφανη.

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις την smoke φιλε?

Ειμαι αναμεσα σε αυτή και την διαφανη.

Έχω την smoke και είναι πιο ωραία από τη διάφανη. Γνώμη μου πάρε smoke.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Δύο σημερινά αποκτήματα με τα οποία φαντάζομαι ότι έκλεισε ο κύκλος των αξεσουάρ για το συγκεκριμένο τηλέφωνο: θήκη μπράτσου (armband) της supcase και το original leather cover.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160525/75d02551bb9f6803da9f312a0cb45e1d.jpg

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα και εγώ μετά τις θετικές εντυπώσεις του φίλου Βαγγέλη το υλικό της paintbull στα media markt με δύο χρόνια εγγύηση. Πραγματικά είναι σαν μην έχει περαστεί τίποτα στην οθόνη και οπτικά και στην αφή. Για την προστασία προσωπική άποψη δεν μπορώ να εκφέρω, ακόμα τουλάχιστον. Βασιζομαι σε αυτά που λένε και την εγγύηση. Στην τελική όπως το σκέφτομαι εκτός των άλλων που δεν θα έβαζα προσωπικά ποτέ μεμβράνη γιατί δεν θέλω να χάσω στο ελάχιστο την αίσθηση και την όψη της οθόνης, δεν δίνουν και εγγύηση 2 ετών για αλλαγή οθόνης σε περίπτωση γρατζουνιας εάν δε κάνω λάθος.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τιμουλα; βαζουνε και στην καμερα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δύο σημερινά αποκτήματα με τα οποία φαντάζομαι ότι έκλεισε ο κύκλος των αξεσουάρ για το συγκεκριμένο τηλέφωνο: θήκη μπράτσου (armband) της supcase και το original leather cover.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160525/75d02551bb9f6803da9f312a0cb45e1d.jpg

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

Την θήκη μπρατσου την εχω και εγω αρκετα καλη

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Εννοεις την smoke φιλε?

Ειμαι αναμεσα σε αυτή και την διαφανη.

Ναι την Smoke εννοώ. Αν έχεις μαύρη συσκευή πάρε αυτό ναι. Δείχνει τέλεια με το μαύρο.

 

Sent from my S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...