Jump to content

Best ISP για Online Gaming...


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιον θεωρείτε τον καλύτερο ISP για online gaming? Δηλαδή ποιος έχει ταχαμηλότερα pings? Γνωρίζει κανείς ποιος ISP πιάνει τις καλύτερεςταχύτητες σε aDSL 384?

 

Μένω Χαλάνδρι και έχω εδώ και 1.5 μήνα κάνει αίτηση στη Vivodi γιαDSLphone, αλλά επειδή δε βλέπω φως (πολλή καθυστέρηση αίτησης, χάλιαδίκτυο Vivodi, μεγάλα pings -αλλά έχει καλές τιμές), μάλλον θα τηνακυρώσω. Τι μου προτείνετε να επιλέξω (σταθερή+adsl)? (Δεν έχω καθόλουσταθερό.)

Link to comment
Share on other sites

Τελλας, εχει τα καλυτερα pings απο οτι ξερω και ακουω. Μακρυα απο Vivodi αφου σε ενδοιαφερει το παιχνιδι (πολυ υψηλα pings) και επισης το δικτυο της ειναι τινγκα και θα σερνεσαι.
Link to comment
Share on other sites

Forthnet, Altec, Tellas.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Forthnet, Altec, Tellas.

 

Τις έχεις βάλει με κάποια σειρά από την καλύτερη προς τη χειρότερη ή τοαντίθετο? Τελικά θα πάω με PSTN πOTE + izi/in-a-box + ethernet routerτης προκοπής, αλλά δεν ξέρω τι να διαλέξω ανάμεσα σε Tellas &Forthnet...:worry:

 

Τι προτείνετε? Έχει ιδέα κανείς ποια από τις δύο πιάνει καλύτερες και πιο σταθερές ταχύτητες στο Χαλάνδρι?

Link to comment
Share on other sites

Τις έχεις βάλει με κάποια σειρά από την καλύτερη προς τη χειρότερη ή τοαντίθετο? Τελικά θα πάω με PSTN πOTE + izi/in-a-box + ethernet routerτης προκοπής, αλλά δεν ξέρω τι να διαλέξω ανάμεσα σε Tellas &Forthnet...:worry:

 

Τι προτείνετε? Έχει ιδέα κανείς ποια από τις δύο πιάνει καλύτερες και πιο σταθερές ταχύτητες στο Χαλάνδρι?

Δηλαδή θα βάλεις ένα από τα 2 πακέτα, θα δεσμευτείς με μια από τις 2 (για να αλλάξεις θα πρέπει να κόψεις τελείως το ADSL και ξανά από την αρχή) και από πάνω θα αγοράσεις και router; :confused:

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή θα βάλεις ένα από τα 2 πακέτα, θα δεσμευτείς με μια από τις 2 (για να αλλάξεις θα πρέπει να κόψεις τελείως το ADSL και ξανά από την αρχή) και από πάνω θα αγοράσεις και router; :confused:

 

Βασικά δε θέλω να μπλέκω με αιτήσεις στον πΟΤΕ για ADSL... Και σε 1 χρόνο που θα λήγει το συμβόλαιο με Tellas (μάλλον για εκεί το βλέπω) οι τιμές προφανώς θα έχουν πέσει δραματικά, άρα και να ξαναπληρώσω για νέα γραμμή DSL δε θα κοστίσει και τόσο... Άσε που τότε μπορεί να έχουν αλλάξει τα δεδομένα και να έχουμε νέους παίχτες στην παροχή Full LLU (πιστεύω πιο σοβαρούς από Vivodi). Κι όσον αφορά το router, καλύτερα να σκάσω 60 ευρώπουλα και να πάρω κάτι ποιοτικό με firewall κλπ. (βλ. USR 9150 -Zyxel παρατσούζουν...), παρά να μείνω με τη μάπα το USB modem της κάθε Crypto, Zoom κλπ..

Link to comment
Share on other sites

Βασικά δε θέλω να μπλέκω με αιτήσεις στον πΟΤΕ για ADSL... Και σε 1 χρόνο που θα λήγει το συμβόλαιο με Tellas (μάλλον για εκεί το βλέπω) οι τιμές προφανώς θα έχουν πέσει δραματικά, άρα και να ξαναπληρώσω για νέα γραμμή DSL δε θα κοστίσει και τόσο... Άσε που τότε μπορεί να έχουν αλλάξει τα δεδομένα και να έχουμε νέους παίχτες στην παροχή Full LLU (πιστεύω πιο σοβαρούς από Vivodi). Κι όσον αφορά το router, καλύτερα να σκάσω 60 ευρώπουλα και να πάρω κάτι ποιοτικό με firewall κλπ. (βλ. USR 9150 -Zyxel παρατσούζουν...), παρά να μείνω με τη μάπα το USB modem της κάθε Crypto, Zoom κλπ..

Μα η αίτηση στον ΟΤΕ είναι ότι πιο απλό. Αντίθετα αν κάνεις αίτηση για το izi κερδίζεις έξτρα γραφειοκρατία+το ότι αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση η Tellas θα ρίχνει το μπαλάκι στον ΟΤΕ και ο ΟΤΕ δε θα βλέπει καν την αίτησή σου.

Άσε που αν είναι να αρχίσει να παρέχει κάποια σοβαρή εταιρία υπηρεσίες μέσω LLU εσύ θα είσαι δεμένος με την Tellas.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μα η αίτηση στον ΟΤΕ είναι ότι πιο απλό. Αντίθετα αν κάνεις αίτηση για το izi κερδίζεις έξτρα γραφειοκρατία+το ότι αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση η Tellas θα ρίχνει το μπαλάκι στον ΟΤΕ και ο ΟΤΕ δε θα βλέπει καν την αίτησή σου.

Άσε που αν είναι να αρχίσει να παρέχει κάποια σοβαρή εταιρία υπηρεσίες μέσω LLU εσύ θα είσαι δεμένος με την Tellas.

 

Λες, εεε? Καλά, θα το σκεφτώ σοβαρά αυτό το ενδεχόμενο. Πάντως κατά 99% πάω πΟΤΕ & Tellas. Και τώρα που το σκέφτομαι καλύτερα να μη δεσμευτώ με 12μηνο συμβόλαιο, μήπως και μας κάνει καμιά στραβή η T®ellas όπως η ACN στο άλλο παιδί και μας κόψει τη σύνδεση επειδή κατεβάζαμε MP3! Ρε που πάει αυτός ο κόσμος...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Γεια σας!Τελευταία σκέφτομαι να βάλω adsl σύνδεση με βασική όμως προυπόθεση να έχω τη δυνατότητα για online game(έχω κόλλημα με το pro evolution online..) με όσο δυνατόν λιγότερο lag όταν μπάινω ως client..

Βασικά πριν απο κάποιους μήνες είχα otenet 384 απο την οποία έμεινα γενικά ευχαριστημένος, όμως είχε το αρνητικό ότι το να παίξεις pro evolution online ως client ήταν σχεδόν αδύνατον εξαιτίας του ατελείωτου lag που παρουσίαζε.Κάτι μου λέει ότι υπήρχε τόσο πολύ lag ειδικά τις μεσημεριανές ώρες επειδή οι γραμμές της otenet είναι ίσως παραφορτωμένες..Τώρα πιθανότατα θα βάλω ταχύτητα 1000 kbit αλλά θέλω να ρωτήσω ποιος είναι ο κατάλληλος παροχέας με βάση την προυπόθεση που ανέφερα..

Link to comment
Share on other sites

Εγω με vivodi 512 και ανοιχτο το bitcomet να κατεβαζει 2 torrents δεν εχω κανενα προβλημα με το Lineage.:)

 

Kala kai egw sto wow eixa meso oro ping >1000 alla se paixnidia opws fps h to pro evo to ping ephreazei para polu thn apodosh.Gt sto la2 opws les kai na xaseis kapoia packets kai na exeis lag h delay dax tsoukou tsoukou pezeis.To kalutero ping pou eixa htan me 384 me 512 grammh kai htan sxedon idio me ekeino pou eixa me thn 1mbit. :confused:

Link to comment
Share on other sites

Εμενα τα ping που λεει το lineage ειναι απο 198 μεχρι 225.Δεν εχω δει πιο μεγαλο.Δεν κανει το παραμικρο σκαλωμα.Λες και παιζεις κανονικο παιχνιδι εκτος net.

 

υγ)και με bitcomet ανοιχτο οπως ειπα πριν.

ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα τα ping που λεει το lineage ειναι απο 198 μεχρι 225.Δεν εχω δει πιο μεγαλο.Δεν κανει το παραμικρο σκαλωμα.Λες και παιζεις κανονικο παιχνιδι εκτος net.

 

υγ)και με bitcomet ανοιχτο οπως ειπα πριν.

 

nai omws se server ths Elladas ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...