Jump to content

5-5.2" camera phone στα 300


twisted_g
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι εναλλακτικές είναι xiaomi mi4s, z3+, honor 7 και p8.

Το g4 αποκλείεται λόγω μεγέθους,ενώ και τα 5.2" οριακά είναι εντός θέματος.. )

 

Θέλω όσο πιο απροβλημάτιστη εμπειρία γίνεται και κάμερα με καλό low light γιατί στη μέρα όλες παλεύονται

και σοβαρό manual mode..όχι μόνο white balance και iso.

Όχι απαραίτητα το δυνατότερο soc, αρκεί να έχει καλό multitasking και να σηκώνει παιχνιδάκια

 

Άλλες απαιτήσεις είναι τουλάχιστον 3gb ram και 16gb με sd ή 32 χωρίς

 

Είμαι ανοιχτός και σε άλλες προτάσεις στο ίδιο ή χαμηλότερο budget.

 

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

4 επιλογές βλέπω εγώ:

 

-Ανεβάζεις το μπάτζετ/περιμένεις και πας σε lumia 950

-Ανεβάζεις το μπάτζετ/περιμένεις και πας σε samsung s6

-Mενεις στο μπάτζετ και ψάχνεις σε στοκ lumia 930

-Mενεις στο μπάτζετ και πας στο g4.

 

Κινέζικα και camera δε νομίζω ότι χωράνε στην ίδια κουβέντα.

Link to comment
Share on other sites

4 επιλογές βλέπω εγώ:

 

-Ανεβάζεις το μπάτζετ/περιμένεις και πας σε lumia 950

-Ανεβάζεις το μπάτζετ/περιμένεις και πας σε samsung s6

-Mενεις στο μπάτζετ και ψάχνεις σε στοκ lumia 930

-Mενεις στο μπάτζετ και πας στο g4.

 

Κινέζικα και camera δε νομίζω ότι χωράνε στην ίδια κουβέντα.

 

Φίλε το budget είναι ήδη τσίτα.. μόνο αναμονή μπορεί να παίξει,αλλά με τις πορείες που έχουν τα galaxy σε τιμές το κόβω να το παίρνω του χρόνου!

Lumia δε θέλω, παρ'ότι από φίλους έχω παραδεχθεί τις κάμερες και το ui τους,παίζοντας μαζί τους νιώθω ότι δε μου αρκούν σαν κινητά.

 

Όσο αφορά τα κινητά της σύγκρισης, για όλα έχω ακούσει καλά λόγια,εκτός του 4s που είναι καινούργιο αλλά υποθέτω ότι έχει την κάμερα του 4c ή καλύτερη λόγω pdaf. Συγκριτικά θέλω να δω μεταξύ τους ή αν υπάρχει κάτι καλύτερο, κυρίως από χρήστες.

Link to comment
Share on other sites

Nexus 5x 32.Η A5 2016 αν πεσει και λιγακι ακομα θα τα αξιζει τα λεφτά του. δεν συμφωνώ για το μεγεθος του G4 που ειναι καλυτερο απο Z3 ας πούμε
Link to comment
Share on other sites

Nexus 5x 32.Η A5 2016 αν πεσει και λιγακι ακομα θα τα αξιζει τα λεφτά του. δεν συμφωνώ για το μεγεθος του G4 που ειναι καλυτερο απο Z3 ας πούμε

 

Το g4 είναι καλύτερο από screen to body ratio συγκριτικά με το z3. όχι μικρότερο. Και δε με ενοχλεί μόνο το μέγεθός του, αλλά κυρίως το πόσο τέντωμα χρειάζομαι για να πιάσω τις άκρες της οθόνης, ενώ θεωρώ άβολο το πιάσιμό του με το ένα χέρι, ακόμη κι αν χρησιμοποιώ την ειδική λειτουργία για χρήση με το ένα χέρι.

 

Δεν ξέρω πόσο καλύτερο αισθητήρα από του mi4s έχει το 5x, παρ'όλα αυτά φαίνεται ενδιαφέρον

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα οποία ζητάς είναι αυτά για τα οποία αγοράζει κάποιος το G4. Για τις πολύ καλές manual ρυθμίσεις κάμερας για τις πολύ καλές low light φωτογραφίες και το multitasking. Σε μέγεθος είναι μεν πιο μεγάλο αλλά τουλάχιστον στο κράτημα του είναι βολικότερο λόγο της κλίσης που έχει στην πλάτη για καλύτερη εργονομία στο χέρι. Βέβαια σε τσέπες θα έχεις θέμα. Θα σου πρότεινα να πας σε κάποιο κατάστημα να το κρατήσεις στο χέρι πριν αποφασίσεις να το απορρίψεις
Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα οποία ζητάς είναι αυτά για τα οποία αγοράζει κάποιος το G4. Για τις πολύ καλές manual ρυθμίσεις κάμερας για τις πολύ καλές low light φωτογραφίες και το multitasking. Σε μέγεθος είναι μεν πιο μεγάλο αλλά τουλάχιστον στο κράτημα του είναι βολικότερο λόγο της κλίσης που έχει στην πλάτη για καλύτερη εργονομία στο χέρι. Βέβαια σε τσέπες θα έχεις θέμα. Θα σου πρότεινα να πας σε κάποιο κατάστημα να το κρατήσεις στο χέρι πριν αποφασίσεις να το απορρίψεις

 

Σε κατάστημα δε γίνεται λόγω του αντικλεπτικού. Αλλά το έχω πιάσει.. το έχω δουλέψει κι όλας. Είναι πολύ ωραίο πραγματικά, αλλά δε θέλω ρε παιδιά να τεντώνω το χέρι μου όταν έχω τσιγάρο, ποτήρι, κλειδιά ή οτιδήποτε στο άλλο και να είμαι στα πρόθυρα να πάθω τενοντίτιδα..

 

Αλλιώς για 1002 λόγους ακόμη που με ελκύει, θα το είχα πάρει.. (αν και στα 310 μου κακοφαίνεται που θα πάρω κινητό που θα του βάλουν καπάκια χέρι στο service γιατί αν δεν είσαι κ*λοφαρδος, το 99% των χαμηλών τιμών είναι ευρωπαϊκή συσκευή με bootloop=αλλαγή μητρικής)

Link to comment
Share on other sites

Για το bootloop έχω ακούσει αλλά δεν γνωρίζω σε ποιες συσκευές έχει παρουσιαστεί και λογικά θα είναι παλιότερες αφού αλλάζουν την πλακέτα. Εάν πάρεις κάποιας καινούργιας παρτίδας (που μπορείς να το τσεκάρεις) δεν νομίζω να έχει θέμα από όπου και αν αυτή προέρχεται
Link to comment
Share on other sites

Για το bootloop έχω ακούσει αλλά δεν γνωρίζω σε ποιες συσκευές έχει παρουσιαστεί και λογικά θα είναι παλιότερες αφού αλλάζουν την πλακέτα. Εάν πάρεις κάποιας καινούργιας παρτίδας (που μπορείς να το τσεκάρεις) δεν νομίζω να έχει θέμα από όπου και αν αυτή προέρχεται

 

Από φίλο που πήρε προ 3 εβδομάδων το g4, πήρε τα μαγαζιά 1-1 και χρειάστηκε να ανέβει 30-40 ευρώ απ'την κατώτατη τιμή για να βρει κινητό που δεν ήταν στις παρτίδες με το θέμα (Είναι συγκεκριμένες, αλλά δεν τις θυμάμαι..)

 

Αλλά ας πάει και το παλιάμπελο ρε παιδί μου, αν σου κάνει το κινητό κομπλέ, δε θα τα σπάσεις για μια βδομάδα στο service

Link to comment
Share on other sites

Eγω παλι οταν ειχα το lg g4 δεν περιμενα αναβαθμιση το φλασαρα κατευθειαν με lgup

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

G4 και από μένα η κάμερα του είναι καταπληκτική ακόμα και στο auto με πολύ καλό grip για το μέγεθος του.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...