Jump to content

Επιλογή συσκευής μέχρι 250 ευρω


nickpayne
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά! Είμαι κάτοχος moto g(1st gen) εδώ και 2 χρόνια και πιστεύω οτι είναι καιρός να το αντικαταστήσω. Ψάχνω συσκευή android μέχρι 250 ευρώ, σχετικά καλή κάμερα και οθόνη, καλή αυτονομία, μέχρι 5.5 ίντσες, να μην κολλάει γενικά, κατα προτίμηση 3giga ram, να το κρατήσω για 2 χρόνια min. Δεν έχω θέμα να είναι από Κίνα, απλά αυτό που σκέφτομαι ειναι το θέμα εγγύησης. Δηλαδή εάν πάθει κάτι υποθέτω θα χρειαστεί αρκετός καιρός να πάει πίσω και να ξαναγυρίσει,.

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην κάνει και ένα 6μηνο. Έχω πάρει αρκετά κινητά από Κίνα και ούτε ένα δεν χρειάστηκε να στείλω πίσω καθώς τα ελέγχει το κατάστημα πριν τα στείλει.

 

 

Λοιπόν στα λεφτά που θες xiaomi Redmi note 3 pro από Vickmall.com. Και με τα ρέστα θα πάρεις Tempered glass και θήκη.

 

Δεν υπάρχει κάτι καλύτερο σε αυτά τα λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

@xander, ο φιλος @telefoneri πριν εννοουσε επιστροφη σε περιπτωση βλαβης/ελαττωματικου κλπ.

Πανω απο δυο μηνες τραβαει το πανηγυρι.

Εγω μια απο τις δεκα συσκευες χρειαστηκε να στειλω πισω (κ@λ@-UMI :X), ευτυχως που ηταν το vickmall.

 

Στο δευτερο σκελος συμφωνω, το xiaomi rn3 pro ειναι καλη περιπτωση, με την καμερα της ικανοποιητικοτατη στις ημερησιες, αλλα να ζοριζεται στις βραδυνες.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν πολλες επιλογες το θεμα ειναι τι αρεσει και σε σενα.Χιaomi redmi note 3 pro ,redmi note 3,mi4 meizu mx5 letv le1 letv le1 pro

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις προτασεις σας. εαν παρω απο κινα μαλλον για το xiaomι θα παω. τωρα για ελλαδα,το εψηνα για το g4 αλλα δε ξερω εαν αξιζει τα 70 περιπου ευρω παραπανω( ειναι γυρω στα 310 απο skrountz νομιζω)...στα λεφτα του g4 υπαρχει αλλη επιλογη?εαν ειναι για κατι εξαιρετικο μπορει να φτασω το budget και στα 300..
Link to comment
Share on other sites

Huawei P8 στα 280€ (μεγάλο κατάστημα θα το βγάλει προσφορά στα 200€ οπότε η τιμή του ίσως πέσει και άλλο), Huawei honor 7 στα 300€, Huawei g8 στα 290€, Huawei 5x στα 246€. Όλα τα αγοράζεις από Ελλάδα, είναι ευρωπαϊκά μοντέλα με εγγύηση απο την επίσημη αντιπροσωπία. Επίσης το παλαιότερο αλλά αξιόπιστο Huawei honor 6 στα 290€ και φυσικά το lg g4 στα 305€ περίπου. Με αυτές τις επιλογές σε αυτές τις τιμές δεν ξέρω αν θες να μπλέξεις με παραγγελία απο Κίνα. Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Σε ενδιαφέρει το LG k10? Είναι στα 192€... Αλλά πιστεύω ότι θα σου αρέσει και θα σε βγάλει 2+ χρόνια. Απο Ελλάδα το κινητο!! http://www.skroutz.gr/s/8348233/LG-K10-16GB.html

Αξίζει για μενα!!!!! Και μου αρέσει και πολύ μιας κ έτυχε να το δω σήμερα σε Γερμανό ο οποίος το έχει 200€.

 

 

Μετά αν θες κάτι καλύτερο πας στο LG g4 το οποίο είναι φοβερό. Η τιμή ανεβαίνει όμως και πας στα 307€. Από Ελλάδα κ αυτό http://www.skroutz.gr/s/6592480/LG-G4-32GB.html

 

 

Από Κίνα δεν ξέρω να σου προτείνω γιατί δεν έχω πάρει κινητό απέξω.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις προτασεις παιδια. για το k10 δεν θα το εψηνα μιας και με χαλαει το 1,5 giga ram...το g4 σιγουρα ειναι ενα απο τα υποψηφια.

ποια η γνωμη σας για τα asus zenphone 2 και sony z3+?

Link to comment
Share on other sites

Απο ελλαδα θα σε προτεινα το lg g4 φοβερη καμερα γρηγορο αλλα δεν εχει τοσο καλη αυτονομια

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Απο ελλαδα θα σε προτεινα το lg g4 φοβερη καμερα γρηγορο αλλα δεν εχει τοσο καλη αυτονομια

Ανάλογα τι χρήση του κάνεις!!

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα τι χρήση του κάνεις!!

 

Σιγουρα αναλογα τη χρηση κανει ο καθενας εγω το ειπα σε σχεση με αλλα κινητα ιδιας κατηγοριας

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!! θελω ενα dual τηλ,, και ειμαι αναμεσα στο xiaomi redmi notw 3 pro 3g ram 32gb ,,, κ στο lg g3 dual 3g ram 32gb,,σαν πρωτο κριτιριο αγορας ειναι πιο εχει την καλυτερη καμερα πισω μπρος κ βιντεο,, θα ηθελα την βοηθεια σας για το τι ειναι καλυτερο ??? η αγορα θα γινει απο κινα λογο καλυτερης τιμης!!! ευχαριστω,,
Link to comment
Share on other sites

παιδια, για τα asus zenphone 2 και sony z3+ τι γνωμη εχετε?

 

Το sony πρεπει να εχει καλυτερες καμερες,ειναι αδιάβροχο,πιο "έμπιστη" εταιρεία.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι στα 300+ που είναι το G4 χρειάζεται να σκέφτεσαι για το Z3+, το μόνο συν που έχει είναι η αδιαβροχοποιηση. Πάντως συμφωνω με ένα παιδί πριν που σου είπε για το Huawei 5x
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι στα 300+ που είναι το G4 χρειάζεται να σκέφτεσαι για το Z3+, το μόνο συν που έχει είναι η αδιαβροχοποιηση. Πάντως συμφωνω με ένα παιδί πριν που σου είπε για το Huawei 5x

 

δεν με τρελαινει και τοσο το συγκεκριμενο huawei. δεν εχω διαβασει και τα καλυτερα. απο skroutz το βρισκω στα 250 περιπου ευρω.νομιζω σε αυτα τα λεφτα και με λιγα παραπανω, μπορω να βρω καλυτερες επιλογες...

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια πεστε μου κ εμενα τι ειναι καλυτερο σε καμερα κ βιντεο!!! ,,,, lg g3 dual 3g ram 32 gb ??? η το ,,,,xiaomi redmi note 3 pro ?? και σαν κινητο πιο ειναι το καλυτερο τελικα>> θα ηθελα την βοηθεια σας,,,
Link to comment
Share on other sites

ναι το ειχα δει κ εγω οτι ειναι φοβερο σε φωτο κ βιντεο το G4 -- αλλα λογο τιμης ειπα να παω στο g3 αλλα η διαφορα σε φωτο πραγματικα την βλεπεις!! θελω ομως το dual lg κ εκει ανεβενει η τιμη,,,μπορεις να μου πεις καποιο sait εξωτερικου να τα βρω κ να δω τιμες για το g3 dual και το g4 dual πιο με βολευει στην τιμη γιατι απο ελλαδα ειναι καπως ακριβα..
Link to comment
Share on other sites

βασικα αφου διαβασα και τα θεματα σχετικα με το προβλημα με το bootloop στο G4, μαλλον απομακρυνεται αυτη η επιλογη...

για τα oneplus τι γνωμη εχετε γενικα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...