Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει κανένας πρόβλημα με τον ήχο καμία φορά από μόνο δεν κουδουνιζει και έχει μόνο την δόνηση και ας είναι τέρμα ο ήχος κλήσης και μονο με επανεκκίνηση ξανα λειτουργεί
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει κανένας πρόβλημα με τον ήχο καμία φορά από μόνο δεν κουδουνιζει και έχει μόνο την δόνηση και ας είναι τέρμα ο ήχος κλήσης και μονο με επανεκκίνηση ξανα λειτουργεί

 

Δεν μου συνέβη ποτε και ουτε το ακουσα απο αλλον . Δοκιμασε εναν καθαρισμο της cache απο recovery μηπως και στρώσει

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Κάτοχος του κινητού εδώ και μια εβδομάδα, εχθές το βράδυ σε ολοσκοτεινο δωμάτιο με την φωτεινότητα τέρμα κατεβασμένη με σκούρο γκρι φόντο στην οθονη(το χρώμα του site που ημουν) παρατήρησα μια μαύρη μικρή γραμμή στην οθονη. Γίνεται ορατή μόνο σε αυτές τις συνθήκες, και σε κανένα άλλο χρώμα φόντο. Τι μπορεί να είναι? Έχει παρατηρήσει κάποιος κάτι παρόμοιο? Edited by ksadel
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Κάτοχος του κινητού εδώ και μια εβδομάδα, εχθές το βράδυ σε ολοσκοτεινο δωμάτιο με την φωτεινότητα τέρμα κατεβασμένη με σκούρο γκρι φόντο στην οθονη(το χρώμα του site που ημουν) παρατήρησα μια μαύρη μικρή γραμμή στην οθονη. Γίνεται ορατή μόνο σε αυτές τις συνθήκες, και σε κανένα άλλο χρώμα φόντο. Τι μπορεί να είναι? Έχει παρατηρήσει κάποιος κάτι παρόμοιο?

 

Ε δωσε το σαιτ για να τσεκαρουμε, ετσι που το λες που να καταλαβουμε :p :p

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδία, πως γινεται οταν μου έρχεται καποιο μήνυμα ή email,ν'ανοιγει η οθόνη? Εμενα κάνει μονο ήχο και βλέπω το μπλε λεντάκι..

κανείς χριστιανός? μουσουλμάνος?

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας πρόβλημα με τον ήχο καμία φορά από μόνο δεν κουδουνιζει και έχει μόνο την δόνηση και ας είναι τέρμα ο ήχος κλήσης και μονο με επανεκκίνηση ξανα λειτουργεί

Χρησιμοποιείς καμία εφαρμογή για ειδοποιήσεις;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Νέος κάτοχος το s7 κ εγώ (πορτογαλικο) με android 7 κ αντιμετωπίζω ενα θεματάκι με τους χάρτες Google σε κάποιες εφαρμογες.

Συγκεκριμένα σε καποιες εφαρμογές που δείχνουν τον χάρτη εμένα μου το βγαζει ασπρο. Ενω η εφαρμογή του Google maps δουλευει μια χαρά.

Υπάρχει κανένας με το ίδιο πρόβλημα ή κάποιος που να μπορεί να βοηθήσει?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως έχει παρατηρήσει κανείς σημαδια στην οθονη του σε συνθήκες πολύ χαμηλού φωτισμού και με σκούρο φόντο. Ρωτάω για να το ψαξω με το service

Κατι σαν το βιντεο

Edited by ksadel
Link to comment
Share on other sites

Η μονη λύση ειναι να γυρισεις στην 6 φιλε μου. Απαραδεκτη η samsung . Εχει τοσους μηνες που εχουμε αυτο το θεμα και δεν εχει κανει τιποτα για αυτο. Και μαλλον δεν θα κανει κιολας και θα μείνουμε με την 6αρα. Τελευταίο κινητο που αγοραζω απο την εν λογο εταιρία!

Γυρισα Αθηνα και ολα καλα. Εχω knox ναι. Απενεργοποιησα και τις ειδοποιησεις απο το caller id . Αλλ πιστευω κατι με τα δικτυα φταιει.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η μονη λύση ειναι να γυρισεις στην 6 φιλε μου. Απαραδεκτη η samsung . Εχει τοσους μηνες που εχουμε αυτο το θεμα και δεν εχει κανει τιποτα για αυτο. Και μαλλον δεν θα κανει κιολας και θα μείνουμε με την 6αρα. Τελευταίο κινητο που αγοραζω απο την εν λογο εταιρία!

 

Αυτός ειναι κ ο λογος που μαλλον θα παω σε htc 10..Ενώ μου ´αρεσει πολυ (λιγο τα έντονα χρωματα δεν μου αρέσουν της οθονης) ειναι κ αδιάβροχο εχει προβληματα..Δεν ξερω παιδια αλλα το 10 το εχω δει απο κοντα κ έπαθα πλακα κ με αυτο κ ποιότητα που δεν υπαρχει!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ έχω απεγκαταστησει το Knox και το έχω στην αυτόματη επιλογή δικτύου, για αυτό ρωτάω αν έχετε εγκατεστημένο το knox

Πείτε άλλη μία δοκιμή απελπισίας, ότι θέλετε πείτε το

Πάντως εδώ και 2 βδομάδες ακριβώς δεν έχω χάσει ούτε μία κληση

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ έχω απεγκαταστησει το Knox και το έχω στην αυτόματη επιλογή δικτύου, για αυτό ρωτάω αν έχετε εγκατεστημένο το knox

Πείτε άλλη μία δοκιμή απελπισίας, ότι θέλετε πείτε το

Πάντως εδώ και 2 βδομάδες ακριβώς δεν έχω χάσει ούτε μία κληση

 

Δεν ειχα ποτε knox. Δοκιμασα την συσκευη και με 0 εφαρμογες εντελώς μαμα μετα απο φορματ με εγκατάσταση ως καινουργιο ,καμια επαναφορά .Και δεν βρήκα σωτηρία

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ έχω απεγκαταστησει το Knox και το έχω στην αυτόματη επιλογή δικτύου, για αυτό ρωτάω αν έχετε εγκατεστημένο το knox

Πείτε άλλη μία δοκιμή απελπισίας, ότι θέλετε πείτε το

Πάντως εδώ και 2 βδομάδες ακριβώς δεν έχω χάσει ούτε μία κληση

 

το knox υπαρχει μεσα στις εφαρμογες? που το βρισκουμε?

Link to comment
Share on other sites

Το Knox είναι προεγκατεστημένο, οπότε με καθαρή εγκατάσταση είναι ενεργό

Άμα πας στις ρυθμίσεις, εφαρμογές, θα το βρεις

Τι να πω ρε παιδιά, να είναι θέμα δικτύου? Δε ξέρω

Πάντως να μη το ματιασω όπως σας λέω 15 μέρες δεν έχω ξανά χάσει κληση

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω ρε παιδιά, να είναι θέμα δικτύου? Δε ξέρω

Πάντως να μη το ματιασω όπως σας λέω 15 μέρες δεν έχω ξανά χάσει κληση

Μία από τα ίδια... Εδώ και κανα μήνα που πέρασα καθαρή official Nougat της Cosmote (η συσκευή ήρθε με 6άρα της Cosmote), έχασα την πρώτη μέρα μία κλήση και από τότε δεν έχω κανένα απολύτως θέμα. Δεν έχω πειράξει απολύτως τίποτα, πέρασα ό,τι εφαρμογή είχα και πριν με την Αγγλική Nougat (όταν δηλαδή έχανα κλήσεις) και συνεχίζω να κινούμαι στις ίδιες περιοχές που κινούμουν και πριν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Νέος κάτοχος το s7 κ εγώ (πορτογαλικο) με android 7 κ αντιμετωπίζω ενα θεματάκι με τους χάρτες Google σε κάποιες εφαρμογες.

Συγκεκριμένα σε καποιες εφαρμογές που δείχνουν τον χάρτη εμένα μου το βγαζει ασπρο. Ενω η εφαρμογή του Google maps δουλευει μια χαρά.

Υπάρχει κανένας με το ίδιο πρόβλημα ή κάποιος που να μπορεί να βοηθήσει?

 

κανεις clear data & cache στην εφαρμογη και δοκιμαζεις παλι. Αν δεν παιξει, σβηστην και ξαναβαλτην.

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

με επαναφορα εργοστασιακων δεδομενων, ξερει κανεις αν μπορει να παρουσιασθει παλι? να την κανω?

Δε θα βοηθήσει καπου η επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων

Είχα κάνει και εγώ και στο καπάκι πάλι είχα θέμα με κλήσεις

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

κανεις clear data & cache στην εφαρμογη και δοκιμαζεις παλι. Αν δεν παιξει, σβηστην και ξαναβαλτην.

 

το θεμα ειναι οτι δεν μου το κανει σε μια συγκεκριμενη εφαρμογη αλλα σε πολλες..

πχ taxibeat, efood, samsung health, runtastic, runkeeper σε ολες αυτες ο χαρτης που εμφανιζει η καθε εφαρμογη ξεχωριστα ειναι ολος ασπρος.

ενω το google maps, navigon, here δουλευουν κανονικα.

θα του κανω ενα ρεσετ την αλλη βδομαδα γτ αυτην το χριαζομαι κ αν δεν στρωσει θα το παω smarttech χαιδαρι μπας κ το παρω πισω γρηγορα. τι να πω

Link to comment
Share on other sites

στον Αρβάτο μας άλλαξαν μητρική πλακέτα για τις χαμένες κλήσεις.

 

Στάλθηκε από το Huawei Mate 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

στον Αρβάτο μας άλλαξαν μητρική πλακέτα για τις χαμένες κλήσεις.

 

Στάλθηκε από το Huawei Mate 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δλδ το πηγες εκει για ελεγχο μονο για τις χαμενες κλησεις και σου αλλαξαν την πλακετα ή ειχε και καποιο αλλο προβλημα το κινητο?

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα μετά την nougat χάνει κλείσεις και κάνω μια επανεκκίνηση κάθε μέρα και δεν έχω θέμα τι να πω με τους ξεφτίλες....τωρα φορμάτ άμα κάνω μήπως στρώσει αλλιώς smarttech....

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

στον Αρβάτο μας άλλαξαν μητρική πλακέτα για τις χαμένες κλήσεις.

 

Σημαντικό αυτό που λες αδερφέ! Αν η αλλαγή πλακέτας έγινε μόνο για τις χαμένες κλήσεις, τότε θα γίνει ΠΑΝΙΚΟΣ από αλλαγές πλακέτας! Είναι σα να παραδέχονται πως το πρόβλημα είναι θέμα hardware και πρέπει να το διορθώσουν σε ΌΛΟΥΣ όσους έχουν χαμένες κλήσεις.

 

Να πω και γω μια γραμμή για την Nougat που μου ήρθε πριν λίγες μέρες.

Την πέρασα OTA (δεν μου έχουν έρθει ακόμα οι μικρές αναβαθμίσεις) χωρίς επαναφορές και κτλ

Πρώτα απ' όλα να πω ότι δεν ενθουσιάζομαι εύκολα με τις αναβαθμίσεις και πάντα είμαι επιφυλακτικός , ΑΛΛΑ η συγκεκριμένη έκδοση , έδωσε απίστευτη πνοή στο κινητό, στην μπαταρία τουλάχιστον 20% από πριν και σίγουρα στην διαχείριση της μνήμης. Είναι και άλλες μικρές και μεγάλες λεπτομέρειες που είναι καλοδεχούμενες με τη νέα αυτή έκδοση!

Καμιά χαμένη κλήση ως τώρα (ούτε και πριν είχα)! Βέβαια το έχω στο 2G και απλά το γυρνάω στο 4G όταν θέλω δίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...