Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έχει παρατηρήσει κανείς ανεξήγητα μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας όταν είναι ανοικτό το bluetooth?

το είχα ανοικτό για 1-2 ώρες και στη χρήση της μπαταρίας μου γράφει ότι ήταν ανοικτό 18 μέρες :blink:

 

Μηπως εχεις ανοιχτο το gps και το χεις βαλει να ψαχνει και με το ΒΤ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μηπως εχεις ανοιχτο το gps και το χεις βαλει να ψαχνει και με το ΒΤ?

 

έχω μόνιμα κλειστό το gps

αλλά παρ'όλα αυτά μπήκα στις ρυθμίσεις του bt και ενώ ήταν κλειστό, ήταν ενεργοποιημένη η σάρωση για προσδιορισμό τοποθεσίας και κάτι τέτοια και το απενεργοποίησα

για να δούμε :worry:

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

έχω μόνιμα κλειστό το gps

αλλά παρ'όλα αυτά μπήκα στις ρυθμίσεις του bt και ενώ ήταν κλειστό, ήταν ενεργοποιημένη η σάρωση για προσδιορισμό τοποθεσίας και κάτι τέτοια και το απενεργοποίησα

για να δούμε :worry:

 

Λογικα αυτο θα ηταν. μενει να δεις για σιγουρια κιολας. Ενημερωσε για την προοδο

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε βάλει την beta Nougat τι λέει;;;Εγω πήγα να την βάλω αλλά μάλλον δεν προλαβα το χρονικό όριο,γιατι δεν μου βγάζει πια αοο το Samsung Galaxy Apps την επιλογή Galaxy beta program.

Λογικά μέσα στον Γεμάτη θα την δωσουν...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ! μολις παρελαβα το s7 black μου ! και αρχισα να το στηνω ! εχω ομως ΤΕΡΑΣΤΙΟ προβλημα με το δαχτυλικο αποτυπωμα! πιανει μια φορα στις 10 !!! εχω ξενερωσει απιστευτα !!!!! υπαρχει λετε καποιο προβλημα ?:(:(:(:(:(:(:(:(:(
Link to comment
Share on other sites

Είναι σχεδόν άριστο το δακτυλικό του, ξαναπέρασε το αλλά να το κρατάς όπως το ξεκλειδώνεις στη χρήση κι όχι πάνω σε κάποιο τραπέζι

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το εκανα οπως μου ειπες! βελτιωθηκε η κατασταση αλλα παλι εχω αποτυχημενες προσπαθειες! απογοητευτηκα λιγο ειναι η αληθεια !
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δε πατάω από πάνω ακριβώς, πατάω από δεξιά η αριστερά στο κενό και μπαίνω μέσα στο κουμπί, 9/10 έπιανε

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δε πατάω από πάνω ακριβώς, πατάω από δεξιά η αριστερά στο κενό και μπαίνω μέσα στο κουμπί, 9/10 έπιανε

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

το πατας αρχικα και το κρατας πατημενο μεχρι να ξεκλειδωσει???? ή το πατας και μετα με το touch για να ξεκλειδωσει ?

πρεπει να το συνηθισω και να το κανω σωστα!

Link to comment
Share on other sites

Κάνω κλικ, επανέρχεται το κουμπί αλλά το δάχτυλο μένει πάνω

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάνω κλικ, επανέρχεται το κουμπί αλλά το δάχτυλο μένει πάνω

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Δεν χρειάζεται να το πατήσεις το κουμπί. Απλά ακουμπάς το δάχτυλο επάνω. Και ούτε χρειάζεται να κρατάς το τηλέφωνο όπως το κρατούσες όταν ρυθμιζες το αποτύπωμα. Οπουδήποτε και να έχω το τηλέφωνο (στο χέρι, στο τραπέζι αφημενο) μόλις ακουμπήσω το πλήκτρο ξεκλειδώνει

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Strofigkas

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι σβηστή η οθόνη θέλει και πάτημα το κουμπί για να ξεκλειδώσει με τον σενσορα, δε γίνεται με σκέτη αφή

 

Sent from my Galaxy s7 gold

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να το πατήσεις το κουμπί. Απλά ακουμπάς το δάχτυλο επάνω. Και ούτε χρειάζεται να κρατάς το τηλέφωνο όπως το κρατούσες όταν ρυθμιζες το αποτύπωμα. Οπουδήποτε και να έχω το τηλέφωνο (στο χέρι, στο τραπέζι αφημενο) μόλις ακουμπήσω το πλήκτρο ξεκλειδώνει

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

αν δεν πατήσεις το κουμπί να ανάψει η οθόνη δεν ξεκλειδώνει.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι σβηστή η οθόνη θέλει και πάτημα το κουμπί για να ξεκλειδώσει με τον σενσορα, δε γίνεται με σκέτη αφή

 

Sent from my Galaxy s7 gold

Εγώ την αναβω με πέρασμα του χεριού από τον αισθητήρα φωτός και μετά ακουμπάς το πλήκτρο για ξεκλείδωμα

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !!!

 

Επειδή έχω απογοητευτεί μπορεί κάποιος να μου πει κάποιο κατάστημα να πάρω τζαμάκι για την συσκευή που να καλύπτει όλη την οθόνη ;;;

 

Γύρισα όλα τα καταστήματα στο Ηράκλειο μικρά και μεγάλα και δεν βρήκα τίποτα παρά μόνο κάποια που άφηναν μεγάλο κενό στην οθόνη .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !!!

 

Επειδή έχω απογοητευτεί μπορεί κάποιος να μου πει κάποιο κατάστημα να πάρω τζαμάκι για την συσκευή που να καλύπτει όλη την οθόνη ;;;

 

Γύρισα όλα τα καταστήματα στο Ηράκλειο μικρά και μεγάλα και δεν βρήκα τίποτα παρά μόνο κάποια που άφηναν μεγάλο κενό στην οθόνη .

Έχει γίνει πολύ μεγάλη συζήτηση στο νήμα με τα αξεσουάρ και η απάντηση είναι μια.

Δε θα βρεις σωστό γυαλί για το s7!

Ακόμα και οι απλες ζελατίνες είναι...περιεργες, γιατί όλα αυτά τα ξεκολλάνε οι θήκες.

Για περισσότερα στο αντίστοιχο νήμα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ! μολις παρελαβα το s7 black μου ! και αρχισα να το στηνω ! εχω ομως ΤΕΡΑΣΤΙΟ προβλημα με το δαχτυλικο αποτυπωμα! πιανει μια φορα στις 10 !!! εχω ξενερωσει απιστευτα !!!!! υπαρχει λετε καποιο προβλημα ?:(:(:(:(:(:(:(:(:(

σε εμένα πιάνει 1 στις 3

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σε εμένα πιάνει 1 στις 3

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και εδω τα ιδια απο την αρχη που το πηρα..1 στις 3 κατα μεσο ορο για να καταλαβει και να ανοιξει...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, βάλτε από 2 φορές το κάθε δάχτυλο στα δακτυλικά και με διαφορετική θέση. Θα δείτε ότι δουλεύει πολύ καλύτερα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ξέρετε κανένα άλλο σαιτ πέραν του sammobile για να κατεβάσουμε στοκ firmware γιατί το sammobile έχει κάτω τους σερβερς;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ξέρετε κανένα άλλο σαιτ πέραν του sammobile για να κατεβάσουμε στοκ firmware γιατί το sammobile έχει κάτω τους σερβερς;

 

http://forum.xda-developers.com/galaxy-tab-s/general/tool-samfirm-samsung-firmware-t2988647

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

εγω για να ειμαι σιγουρος εχω βαλει το ιδιο δαχτυλο, δεξι αντίχειρα, 4 φορες και το πετυχαινω 9 στις 10 φορες, εξαλλου μ αυτο κραταω το κινητο, οποτε δε χρειαζεται κι αλλο δαχτυλο
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...