Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν νομίζω να τίθεται θεμα μπαταρίας. Στο S7 είναι πολύ καλύτερη. Το ίδιο πιστεύω και για την κάμερα. Επίσης σκέψου και την αξία μεταπώλησης.

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

CALL X φιλε μου, αψογο.

Ευχαριστώ φίλε.

Εξακολουθώ πάντως με την 7 να έχω το πρόβλημα που μερικές φορές δεν έχω ήχο σε τίποτα (κλήσεις, ειδοποιήσεις κλπ). Καμία ιδέα για το τι μπορεί να φταίει;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από καιρό να πω κι εγώ την δικιά μου εμπειρία. Το κινητό ήρθε με ελβετική ρομ και κάποια στιγμή πριν κάνα δίμηνο άρχισε να μην βγάζει ούτε 3 ώρες οθόνη ( με δεδομένη την ίδια χρήση ) ενώ πιο πριν έβαζα μέχρι και 5+. Η αναβάθμιση Οκτωβρίου δεν έλυσε το θέμα σε καμία περίπτωση οπότε έκανα ένα factory reset και το ξαναστησα από την αρχή. Τζίφος,και η λαλακια είναι ότι ποτέ δεν κατάλαβα τι ήταν αυτό που την ρουφάει την μπαταρία. Android system και παρόμοια ήταν πάντα πάνω πάνω στην κατανάλωση. έκλεισα συγχρονισμό,τι τοποθεσία καμία γιατρεια. Αφού είδα και αποειδα αρχές του Νοεμβρίου πέρασα την ελληνική unbranded Rom και το κινητό σαν να ανάσανε (κι εγώ μαζί του). Ξαναπηγα στις 5 ωριτσες χωρίς να έχω κανένα απολύτως πρόβλημα. Απλα ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας .

 

Υ.γ : Για την γενικότερη απόδοση του (απόκριση,οθόνη, ταχύτητα,φωτογραφίες κλπ) δεν έχω να πω τίποτα ούτε πριν ούτε τώρα. Απλά κορυφαία!

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο φορουμ, θα ηθελα τη γνωμη σας για την επιλογη του επομενου κινητου μου. Αυτη τη στιγμη εχω το iPhone 6s και σκεφτομαι να μεταπηδησω σε android συσκευη και ειμαι μεταξυ του s7 και του htc 10. Πηρα την αποψη μερικων για το htc 10 και θα ηθελα τη γνωμη σας για το ποια απο τις 2 συσκευες να επιλεξω. Με ενδιαφερει να εχει καλη καμερα και μπαταρια κυριως.

Μπαταρία σκυλί το s7. Κάμερες ισάξιες, με μικρό προβάδισμα του htc, αλλά σε γενικές γραμμές εξίσου καλά βγάζει και το δικό μας...

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κάνεις να κάνει λήψη κανένα από τα θέματα στην 7?εμενα μου βγάζει σφάλμα

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Μόνο όσα είχες από πριν στην 6αρα μπορείς να κατεβάσεις για την ώρα

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολη την παρεα απο σημερα ειμαι και εγω κατοχος του s7 το πηρα απο σκρουτζομαγαζο,το προβλημα μου ειναι οτι ειχε 3 εφαρμογες τις vodafone μεσα, τις οποιες τις 2 τις διεγραψα αλλα αυτη που λεγεται updater δεν διαγραφεται αυτο σημαινει οτι η συσκευη ειναι braded...

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολη την παρεα απο σημερα ειμαι και εγω κατοχος του s7 το πηρα απο σκρουτζομαγαζο,το προβλημα μου ειναι οτι ειχε 3 εφαρμογες τις vodafone μεσα, τις οποιες τις 2 τις διεγραψα αλλα αυτη που λεγεται updater δεν διαγραφεται αυτο σημαινει οτι η συσκευη ειναι braded...

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κατέβασε το Phone info να δεις τι Rom φοράει αλλά λογικά ναι

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το Phone info να δεις τι Rom φοράει αλλά λογικά ναι

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161119/c169343fb7111d46da81dee68fe59146.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161119/c169343fb7111d46da81dee68fe59146.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161119/66e1c1ff5e7f5964e286c56b3011dc20.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι το OMN είναι Vodafone Ιταλίας. Καλά δεν τους είπες να είναι unbranded? Και μενα ιταλικό είναι αλλά unbranded.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση σου...οχι δυστηχως δεν τους ειπα το ξεχασα εντελως τι γινεται σε αυτην την περιπτωση θα εχω καποιο θεμα με update!!!

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί να δεν περνάς unbranded Ελληνική; Πανεύκολο είναι.

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί να δεν περνάς unbranded Ελληνική; Πανεύκολο είναι.

Το σκεφτομαι απλα φοβαμαι μην εχω κανενα θεμα με knox...

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χθες το βράδυ είχα κανονικά φορτίσει την συσκευή,στις 12 είχε 100% μπαταρία και στις 7:30 το πρωί να έχει πάει στο 88%??Πιστεύω ότι δεν είναι φυσιολογική κατανάλωση...
Link to comment
Share on other sites

Χθες το βράδυ είχα κανονικά φορτίσει την συσκευή,στις 12 είχε 100% μπαταρία και στις 7:30 το πρωί να έχει πάει στο 88%??Πιστεύω ότι δεν είναι φυσιολογική κατανάλωση...

Όχι δεν είναι. Φυσιολογικό είναι 1% την ώρα και αν πάλι αλλά παίζουν και άλλα ρόλο. Σήμα, αν έχεις το always on ανοιχτό άρα είναι κλειστή η εξοικονόμηση αν είναι ανοιχτός ο συγχρονισμός κτλ.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι. Φυσιολογικό είναι 1% την ώρα και αν πάλι αλλά παίζουν και άλλα ρόλο. Σήμα, αν έχεις το always on ανοιχτό άρα είναι κλειστή η εξοικονόμηση αν είναι ανοιχτός ο συγχρονισμός κτλ.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Ή αλήθεια είναι ότι έχω πάντα ανοικτό το Wi Fi,κ αι το always on,,και έχω και συνχρονισμό δυο mails και πάντα α κοίτα τα data....

Link to comment
Share on other sites

Ή αλήθεια είναι ότι έχω πάντα ανοικτό το Wi Fi,κ αι το always on,,και έχω και συνχρονισμό δυο mails και πάντα α κοίτα τα data....

Εμ.....τα είπες μόνος σου!

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το περισσότερο που μου εχει βγάλει είναι 5 ώρες οθόνη. Μερικές φορες μου βγάζει και 3 ωρες, μερικές φορες μου βγάζει και 4,5 ώρες, συνήθως το βράδυ μου χάνει 4-5% με το always on απενεργοποιημενο, μόνο Wi-Fi ανοιχτό. Εχω πορτογαλική ρομ, σκέφτομαι να περάσω κάποια αλλη, μήπως και δω καλύτερα νούμερα. Ποια μου προτείνετε? Ελληνική unbranded, που την βρίσκω? Ποια απ όλες ειναι στο sammobile?

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χθες το βράδυ είχα κανονικά φορτίσει την συσκευή,στις 12 είχε 100% μπαταρία και στις 7:30 το πρωί να έχει πάει στο 88%??Πιστεύω ότι δεν είναι φυσιολογική κατανάλωση...

Είναι λίγο παραπάνω, εγώ που έχω ακριβώς τα ίδια και δε κλείνω τπτ, θα ημουν στο 92-93%, με cosmote rom που είναι πιστεύω πολύ stable από αυτά που διαβάζω με τις λοιπές

 

Sent from my Samsung SM-G930F using Tapatalk

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Ή αλήθεια είναι ότι έχω πάντα ανοικτό το Wi Fi,κ αι το always on,,και έχω και συνχρονισμό δυο mails και πάντα α κοίτα τα data....

 

και πάλι ευχαριστημενος να είσαι που δεν το βρίσκεις ακόμα πιο κάτω..:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Επειδή δεν παλεύεται αυτό κάθε τόσο να μην έχω ήχο σε κλήσεις και ειδοποιήσεις με την 7,πως μπορώ να γυρίσω πίσω στην mm, στην έκδοση που είχα;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

εκει ειμαι και γω που εχω τα παντα ανοιχτα συνεχεια. Οχι μονο στο S7 αλλα και με αλλα κινητα. Το 10-15% overnight ειναι πολυ στανταρ.
Current status: Galaxy S21+, Huawei Matebook 14 (2020), Mi Air 13 (2017)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Επειδή δεν παλεύεται αυτό κάθε τόσο να μην έχω ήχο σε κλήσεις και ειδοποιήσεις με την 7,πως μπορώ να γυρίσω πίσω στην mm, στην έκδοση που είχα;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κατεβασε από sammobile. Γράφει αναλυτικά και οδηγίες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Επειδή δεν παλεύεται αυτό κάθε τόσο να μην έχω ήχο σε κλήσεις και ειδοποιήσεις με την 7,πως μπορώ να γυρίσω πίσω στην mm, στην έκδοση που είχα;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν έχεις στο pc το smart switch πάτα πάνω δεξιά το κουμπί που επέλεξε emergency software recovery = Θα επιστρέψεις στην προηγούμενη rom που είχες

 

εννοείται ότι θα σβηστούν τα πάντα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...