Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά να ρωτήσω κάτι...

1. Γιατί άλλες φώτο τις αποθηκεύει στην εσωτερική μνήμη και άλλες στην κάρτα sd; 2. Μπορούμε να βρούμε κάπου περισσότερες γραμματοσειρες από αυτές που έχει μέσα το τηλέφωνο;

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάτοχος εδώ και λίγες ώρες του S7...δυό ερωτήσεις ..γιατί δεν μπορώ να συνδεθώ ούτε στο Smart switch ( μόλις συνδέετε δεν κανει τίποτε και κλείνη η εφαρμογή...έχω win 10 ) αλλά και ούτε στο Kies 3...!!!
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος εδώ και λίγες ώρες του S7...δυό ερωτήσεις ..γιατί δεν μπορώ να συνδεθώ ούτε στο Smart switch ( μόλις συνδέετε δεν κανει τίποτε και κλείνη η εφαρμογή...έχω win 10 ) αλλά και ούτε στο Kies 3...!!!

Το Kies 3 δεν είναι συμβατό. Το smartswitch άρχισε να λειτουργεί στο δικό μου μετά το update των Windows στην 1607. Με την 1511 είχα το ίδιο πρόβλημα.

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Κανενα προβλημα κι εδω,μαλιστα με βαρια παιχνιδια τυπου Asphalt 8,Need for Speed κλπ...

 

Επίσης κανενα προβλημα με mortal kombat x, nova 3 & modern combat 5.

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση....

Το σήμα από 3g σε 4g και το ανάποδο θεωρείται ότι γίνεται ικανοποιητικά???? Έχω παρατηρήσει σε μέρη που το 4g δεν είναι καλό να μην κάνει σωστά τη μεταπτώσει στο σήμα και τυχαίνει να χάνω κλήσεις.....

Τώρα το έχω σταθερά στο αυτόματο 2,3 g και όταν θέλω γρήγορο ίντερνετ να το γυρνάω αλλά γίνεται κουραστικό κάπως.

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση....

Το σήμα από 3g σε 4g και το ανάποδο θεωρείται ότι γίνεται ικανοποιητικά???? Έχω παρατηρήσει σε μέρη που το 4g δεν είναι καλό να μην κάνει σωστά τη μεταπτώσει στο σήμα και τυχαίνει να χάνω κλήσεις.....

Τώρα το έχω σταθερά στο αυτόματο 2,3 g και όταν θέλω γρήγορο ίντερνετ να το γυρνάω αλλά γίνεται κουραστικό κάπως.

Είσαι με Cosmote λογικά;

Link to comment
Share on other sites

Είσαι με Cosmote λογικά;

 

Με Vodafone. Το θέμα το είχα και με άλλες συσκευές αλλά είναι κάπως πιο ενοχλητικό τώρα

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Απάντηση για τα παιχνίδια,εγω παίζω το Asphalt 8 δεν έχω κανένα lag και είναι πιο γρήγορο στο S7 απ ότι στο Lumia 1520 που και σε αυτό το παίζω...

Κάτι άλλο να ρωτησω.

Επειδή το συγκεκριμένο παιχνίδι σε WP το παίζω πολύ καιρό και έχω μεγάλο revel πως μπορώ στο S7 να βάλω το προφίλ που έχω στο 1520 γιατί με άρχισε από την αρχή και βαριεμαι να το ξαναπαιξω...

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Απάντηση για τα παιχνίδια,εγω παίζω το Asphalt 8 δεν έχω κανένα lag και είναι πιο γρήγορο στο S7 απ ότι στο Lumia 1520 που και σε αυτό το παίζω...

Κάτι άλλο να ρωτησω.

Επειδή το συγκεκριμένο παιχνίδι σε WP το παίζω πολύ καιρό και έχω μεγάλο revel πως μπορώ στο S7 να βάλω το προφίλ που έχω στο 1520 γιατί με άρχισε από την αρχή και βαριεμαι να το ξαναπαιξω...

Ευχαριστώ

 

νομίζω αυτό έχει να κάνει με το αν έχεις κάνει log in μεσω facebook για παράδειγμα.. μόνο ετσι πιστεύω μεταφέρεται η πρόοδος σου απο το ενα λειτουργικό στο άλλο

Link to comment
Share on other sites

νομίζω αυτό έχει να κάνει με το αν έχεις κάνει log in μεσω facebook για παράδειγμα.. μόνο ετσι πιστεύω μεταφέρεται η πρόοδος σου απο το ενα λειτουργικό στο άλλο

 

Δεν το εχω μεσω fb... πιστευα οτι βαζοντας και στο s7 το mail της ms αυτοματα θα το εβρισκε το παιχνιδι και θα μου ειχε και σαν επιλογη και αυτο το προφολ....αλλα δεν....

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω πως βγαίνω εκτός θέματος αλλά ως nerdουλας τα ακούω αυτά και μου γυρίζουν τα έντερα :p

Πήγε μια φίλη μου να πάρει κινητό και κατέληξε στο galaxy s7. Και πετάγεται μια άλλη κοπέλα και της λέει να μην το πάρει αυτό το κινητό γιατί το έχουν αποσύρει και ότι θα της καεί σίγουρα. Και φυσικά ποια είναι η εναλλακτική που προτείνει; iPhone.

Να τα βλέπω εγώ όλα αυτά και να παθαίνω εγκεφαλικό με τις χαζομάρες που ακούω :p

Δύο ώρες φροντιστήριο τους έκανα μετά να τους μορφωσω :p

 

Απλά ήθελα να μοιραστώ αυτή την εμπειρία.. Και είναι κρίμα γιατί ακόμα και αυτό το τρομερό κινητό έχει στιγματιστει από την παραπληροφοριση και την λάθος είδηση που φτάνει στους απλούς καταναλωτές (άκουσα κι άλλες ωραίες βλακειες χθες στις ειδήσεις πάνω στο θέμα).

 

Νομίζω πως στο τέλος το s8 όχι απλά θα είναι η καλύτερη συσκευή που έχει βγει ποτέ, αλλά λόγω του συμβάντος αυτού, η τιμή του θα είναι και χαμηλότερη.

Και δεν είμαι καν υποστηρικτής της Samsung :p

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με ενεργοποιημένη την always on οθόνη έχασε 5% μπαταρία χθες το βράδυ σε ενα 8ωρο. Όλα κλειστά και σε λειτουργία πτήσης η συσκευή. Τόσο χάνει και σε εσάς;
Link to comment
Share on other sites

Ναι, τo always on καταναλωνει περίπου 0.8% την ώρα, και θεωρητικά(έτσι είχε αναφέρει η samsung), και στην πράξη, όπως διαπίστωσα και γω προσωπικά.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω 2 ερωτήσεις, 1ο υπάρχει η επιλογή με διπλό χτύπημα να ανοίξει η οθόνη? Και 2ο θέλω να επαναφέρω τα αποθηκευμένα δίκτυα WiFi μέσο λογαριασμού και δεν βρίσκω την επιλογή. κάτι που είχε η σειρά z και x
Link to comment
Share on other sites

Τα αποθηκευμένα wi fi τα πήρα από το smart switch πάντως, εκτός από όλα τα άλλα (εφαρμογές, επαφές κτλ.)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω 2 ερωτήσεις, 1ο υπάρχει η επιλογή με διπλό χτύπημα να ανοίξει η οθόνη? Και 2ο θέλω να επαναφέρω τα αποθηκευμένα δίκτυα WiFi μέσο λογαριασμού και δεν βρίσκω την επιλογή. κάτι που είχε η σειρά z και x

 

δεν ανάβει με double tap δυστυχώς, ίσως με ρουταρισμα να υπάρχει τρόπος.. με οτι συνεπάγεται αυτό για την εγγύηση βέβαια

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος iPhone 6s εδώ και κάτι μήνες σκέφτομαι μετά από χρήση iPhone τα τελευταία 3 χρόνια να αγοράσω το s7 και να δώσω το iPhone στην κοπέλα μου. Ερωτήσεις πριν κάνω την κίνηση: 1.Γιατι πχ στα Public είναι 200 € ποιο φτηνό από ότι στην Cosmote;

2. Πως θα ξέρω αν η συσκευή που θα αγοράσω είναι unbranded ;

3. Τι γίνετε με τις αναβαθμίσεις; Παίρνει το νέο android ;

Η αναβάθμιση εκτός από OTA γίνεται και από το PC όπως με τα ITunes για να κάνω Restore και να κάθεται καλύτερα;

4. Χρειάζεται Antivírus; (Στο iPhone δεν είχα ποτέ)

5. Η μπαταρία είναι καλύτερη από το 6s;

6. Ποιο πρόγραμμα βάζω στο Pc όπως τα iTunes για να κάνω αναβαθμίσεις;

7. Χρειάζομαι screen protector η κρατάει η οθόνη;

 

Συγνώμη που ρωτάω τόσα πολλά έχω αρκετά χρόνια χωρίς android, το s7 μου αρέσει πολύ και θέλω να το πάρω!

-Δημήτρης-
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος iPhone 6s εδώ και κάτι μήνες σκέφτομαι μετά από χρήση iPhone τα τελευταία 3 χρόνια να αγοράσω το s7 και να δώσω το iPhone στην κοπέλα μου. Ερωτήσεις πριν κάνω την κίνηση: 1.Γιατι πχ στα Public είναι 200 € ποιο φτηνό από ότι στην Cosmote;

2. Πως θα ξέρω αν η συσκευή που θα αγοράσω είναι unbranded ;

3. Τι γίνετε με τις αναβαθμίσεις; Παίρνει το νέο android ;

Η αναβάθμιση εκτός από OTA γίνεται και από το PC όπως με τα ITunes για να κάνω Restore και να κάθεται καλύτερα;

4. Χρειάζεται Antivírus; (Στο iPhone δεν είχα ποτέ)

5. Η μπαταρία είναι καλύτερη από το 6s;

6. Ποιο πρόγραμμα βάζω στο Pc όπως τα iTunes για να κάνω αναβαθμίσεις;

7. Χρειάζομαι screen protector η κρατάει η οθόνη;

 

Συγνώμη που ρωτάω τόσα πολλά έχω αρκετά χρόνια χωρίς android, το s7 μου αρέσει πολύ και θέλω να το πάρω!

Φίλε μου είχα το iPhone 6s για λίγο και τελικά γύρισα στο ς7

 

Νομίζω γενικά είναι καλύτερη συσκευή και το android με την πάροδο του χρόνου έχει γιατρέψει τις παιδικές ασθένειες που είχε...

 

Antivirus Ούτε Δεν είχα και εγώ Ούτε στο iPhone Αλλά Και ούτε σε οποιοδήποτε android απλά δεν χρειάζεται..

 

Αναβάθμιση σε android 7 θα γίνει το θέμα είναι ότι η σαμμυ αργεί αρκετά...

 

Μπαταρία καλύτερη το ς7 φωτογραφική καλύτερη

 

Την οθόνη Την έχω χωρίς προστασία και Δεν έχει κανένα πρόβλημα...

 

Αυτά από εμένα

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για την οθόνη παιδιά γενικά μην σας ανησυχεί και πολύ μην σπάσει ή ραγισει. Είναι πολύ ανθεκτικό το τζαμακι.. Protector να βάζετε μόνο αν δεν θέλετε αυτές τις ενοχλητικες μικρές γρατζουνιτσες που μπορεί να δημιουργηθουν με τον καιρό. Αλλά σε περίπτωση που μπει προστασία καλύτερα είναι να πρόκειται για καλής ποιότητας tempered glass, για να μην χαθεί η αίσθηση.. Ειδικά την ζελατίνα την θεωρώ χαζή επιλογή πλέον..

 

Για την πρώτη ερώτηση.. Αν στο public είναι 200 ευρώ πιο φθηνά πήγαινε στο σκρουτζ να δεις τιμή ;)

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συνηθως ειναι unbraded οι συσκευες,για να εισαι σιγουρος τους ρωτας κατα την αγορα,παραγγελια.

Antivirus ποτε σε κινητο...οτι πιο αχρηστο και το κανει ολο προβληματα.

πολυ καλη οθονη πιο καλη απο iphone

πιο καλη μπαταρια

Θα παρει την Nougat .

Κατα την αποψη μου χρειαζετε tempered glass....να εισαι καλυμενος σε οποιαδηποτε στραβη...

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις! Κανείς όμως δεν μου απάντησε για τον τρόπο αναβάθμιση, χρειάζεται πρόγραμμα σαν το iTunes για να κάτσει καλά η αναβαθμιση; Έχει κάποιο αντίστοιχο η Samsung;
-Δημήτρης-
Link to comment
Share on other sites

Τώρα είδα στην σελίδα της Samsung έχει ένα Smart Switch ένα side sync και ένα smart hub ποιο από όλα είναι σαν το iTunes; Τις αναβαθμίσεις να τις κάνω OTA η με σύνδεση στο PD και κάποιο από τα παραπάνω προγράμματα;
-Δημήτρης-
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω 2 ερωτήσεις, 1ο υπάρχει η επιλογή με διπλό χτύπημα να ανοίξει η οθόνη? Και 2ο θέλω να επαναφέρω τα αποθηκευμένα δίκτυα WiFi μέσο λογαριασμού και δεν βρίσκω την επιλογή. κάτι που είχε η σειρά z και x

Έχει δεν έχει... Το κουμπί θα σε βολέψει πιο πολύ ;)

Πόσο μάλλον από την στιγμή που έχει και το fingerprint πάνω..

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε το κουμπι ειναι πολυ πιο καλο, γιατι το πατας και επιτοπου ξεκλειδωνει με αποτυπωμα, ειναι ταχυτατο
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...