Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασε να το βάλεις στο auto με τη μπάρα τέρμα δεξιά, στο full. Μετά θα σου λειτουργεί μια χαρά. Θα αυξομειώνει το φωτισμό ανάλογα τις συνθήκες από τέρμα αριστερά ( minimum ) έως τέρμα δεξιά ( maximum ).

Στο δικό μου τουλάχιστον ( S7 edge ) λειτουργεί άψογα έτσι.

Μπα δεν μειώνεται η ένταση ούτε έτσι, εκτός αν ξαναλέω το κινητό είναι σε επίπεδη επιφάνεια,που σημαίνει ότι δεν είναι hardware πρόβλημα.

Βλέπω ότι το ίδιο θέμα αναφέρεται από πολλά άτομα και για τα s5, s6 και Note.

π.χ. http://forum.xda-developers.com/tmobile-s7-edge/help/auto-brightness-dim-t3356379/post66547215#post66547215

Edited by ackel
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φιλε μου μαλλον κατι δε γραφουν σωστα καποιοι στο skroutz. Μονο η black onyx υπαρχει που ειναι κατραμι μαυρο.

 

Κριμα, θα μου αρεσε να μπλεδιζει λιγο.

Link to comment
Share on other sites

Κριμα, θα μου αρεσε να μπλεδιζει λιγο.

 

Ειναι παρα πολυ ωραιο καιτσι ρε συ και αν το δεις κατω απο φως υπο γωνια ψιλο αλαζει λιγο χρωμα και

αυτο κατι μεταξυ του μαυρου και λιγο γκρι θα ελεγα εγω...!!! Ωραιο ειναι παντως... :p :p

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

αν και νομιζω οτι αυτο το μαυρο το ηθελαν ολοι..παντου στο xda ψηφοφορια για χρωμα ειναι πρωτο μαυρο και μετα το silver
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Το μαύρο είναι κορυφαίο απλώς νομίζω ότι θα έπρεπε να βάλει νικελ μπεζελ και όχι γραφιτη για να τονίζει πιο πολύ την premium αίσθηση

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος ή κάποιοι να αναφέρουν bugs και προβλήματα γενικά , για το συγκεκριμένο κινητό;

Εννοώντας πράματα όπως διάβασα ότι χάνει το σήμα σε εναλλαγή δικτύου 3g 4g, ανοίγει bluetooth μόνο του και άλλα τέτοια εκνευριστικά.

 

Έχω το motorola Nexus 6 αυτή τη στιγμή και σκέφτομαι αλλαγή στο S7. Έχοντας όμως στο παρελθόν το S4 το οποίο το έδωσα γιατί έκανε συνεχόμενα reboot από μόνο του και μου χε σπάσει τα νεύρα, πλέον δεν έχω υπομονή για τέτοια bugs και προβλήματα. Έχω βρει την ησυχία μου με το NEXUS 6, αλλά θέλω την αλλαγή από άποψη μεγέθους , οι 6 ίντσες είναι πολλές για μένα τελικά.

 

Και ερωτώ τους αγαπητούς συμφορουμήτες , πια είναι τα bugs και πόσο πολύ σας χαλάνε;

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος ή κάποιοι να αναφέρουν bugs και προβλήματα γενικά , για το συγκεκριμένο κινητό;

Εννοώντας πράματα όπως διάβασα ότι χάνει το σήμα σε εναλλαγή δικτύου 3g 4g, ανοίγει bluetooth μόνο του και άλλα τέτοια εκνευριστικά.

 

Έχω το motorola Nexus 6 αυτή τη στιγμή και σκέφτομαι αλλαγή στο S7. Έχοντας όμως στο παρελθόν το S4 το οποίο το έδωσα γιατί έκανε συνεχόμενα reboot από μόνο του και μου χε σπάσει τα νεύρα, πλέον δεν έχω υπομονή για τέτοια bugs και προβλήματα. Έχω βρει την ησυχία μου με το NEXUS 6, αλλά θέλω την αλλαγή από άποψη μεγέθους , οι 6 ίντσες είναι πολλές για μένα τελικά.

 

Και ερωτώ τους αγαπητούς συμφορουμήτες , πια είναι τα bugs και πόσο πολύ σας χαλάνε;

Το κινητό φίλε μου είναι απίστευτο. Bugs δεν υπάρχει.... Αυτό με το σήμα σε εμένα τον τελευταίο καιρό έχει ελαττωθει σημαντικά ίσως να είναι και θέμα εταιρείας. Πάντως πρέπει να είναι το πιο ολοκληρωμένο κινητό που είχα ποτέ...

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό φίλε μου είναι απίστευτο. Bugs δεν υπάρχει.... Αυτό με το σήμα σε εμένα τον τελευταίο καιρό έχει ελαττωθει σημαντικά ίσως να είναι και θέμα εταιρείας. Πάντως πρέπει να είναι το πιο ολοκληρωμένο κινητό που είχα ποτέ...

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν δεν είναι σοβαρό bug το ότι υπάρχουν χαμένες κλήσεις λόγω ασθενούς σήματος, τότε τι είναι; Δεν είναι θέμα εταιρείας γιατί το κάνει και με Vodafone και με cosmote όπως αναφέρουν τα παιδιά που το έχουν. Ευτυχώς που αναφέρθηκε αυτό το πρόβλημα γιατί ψηνόμουν πολύ για το κινητό.

Επίσης διαβάζω και δεν ξέρω κατά πόσο έχει διορθωθεί με νεότερο update, ότι υπάρχει τρομερό lag στον chrome

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω στο edge δεν αντιμετώπισα ποτε τετοιο bug πάντως

Εννοείς για το σήμα ή για τον chrome? Για τον chrome νομίζω το έχουν και τα δύο

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είναι σοβαρό bug το ότι υπάρχουν χαμένες κλήσεις λόγω ασθενούς σήματος, τότε τι είναι; Δεν είναι θέμα εταιρείας γιατί το κάνει και με Vodafone και με cosmote όπως αναφέρουν τα παιδιά που το έχουν. Ευτυχώς που αναφέρθηκε αυτό το πρόβλημα γιατί ψηνόμουν πολύ για το κινητό.

Επίσης διαβάζω και δεν ξέρω κατά πόσο έχει διορθωθεί με νεότερο update, ότι υπάρχει τρομερό lag στον chrome

Μπορεί να έχεις και δίκιο όσο αφορά το σήμα. Στον Chrome εμένα δεν μου κάνει κανένα απολύτως lag. Εκεί που υπάρχει αρκετό lag είναι στο φώτο galery όταν ανοίγω και κλείνω μια φωτογραφία.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έχεις και δίκιο όσο αφορά το σήμα. Στον Chrome εμένα δεν μου κάνει κανένα απολύτως lag. Εκεί που υπάρχει αρκετό lag είναι στο φώτο galery όταν ανοίγω και κλείνω μια φωτογραφία.

Ίσως να έχει διορθωθεί με κάποιο update ο chrome. Μπορεί να το επιβεβαιώσει και κάποιος άλλος αν υπάρχει θέμα με τον chrome στο απλό s7?

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να έχει διορθωθεί με κάποιο update ο chrome. Μπορεί να το επιβεβαιώσει και κάποιος άλλος αν υπάρχει θέμα με τον chrome στο απλό s7?

Κανένα θέμα για εμένα. Ο stock browser βέβαια είναι πιο ελαφρυς, αλλά και με λιγότερες λειτουργίες.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς για το σήμα ή για τον chrome? Για τον chrome νομίζω το έχουν και τα δύο

 

Για το σήμα.

Για το Chrome ειχα παρατηρήσει καθυστέρηση στο σκρολ και τον παράτησα για αυτον της Samsung που με βολεψε αρκετά. Εβαλα και το adblock plus και ειναι άψογο.

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Το κινητο με δικτυο Wind δεν εχει χασει καμια κληση ουτε ειχα καποιο παραπονο οτι καποιος με πηρε δε με βρηκε κτλ κτλ. Το δουλευω με την default επιλογη LTE. Εδω μεσα διαβασα οτι υπαρχει θεμα με το σημα, πραγμα που στο δικο μου τουλαχιστον δε συμβαινει καθολου.Ισως να ειμαι τυχερος (?). Δεν εχει ξαναβγει galaxy τοσο ολοκληρωμενο from day 1. Παντα και μενα κατι με χαλαγε, κατι δε δουλευε οπως πρεπει, κατι επρεπε να παρει update και παει λεγοντας.. Επισης οταν λετε για lag στον chrome τι εννοειται? δουλευω και τον chrome και τον stock...

Ειχα πει οτι μαλλον δε θα ξαναπαω σε samsung λογω βεβαρυμενου παρελθοντος.. επειδη ομως δεν μου αρεσε κατι αλλο ιδιαιτερα και το ΗΤC 10 ηταν το μονο που μου τραβουσε την προσοχη αλλα βγηκε τωρα και θα αργησει να πεσει η τιμη αποφασισα να δωσω αλλη μια ευκαιρια. Και τελικα αυτη τη φορα κανανε πολλα βηματα μπροστα.

 

Προς τον φιλο με το Nexus: κι εγω ημουν με το Note και με κουρασε το μεγεθος. καταλαβαινω καλα τι λες. εγω πιστευω πως θα σε ικανοποιησει η συσκευη και θα δεις μονος οτι δεν εχει τα γνωστα κουσουρια του παρελθοντος. Παντα εβαζα νοβα σε ολα τα samsung που ειχα. Εδω ακομα δεν εχω βαλει. Οτι κι αν επιλεξεις καλες αγορες :)

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Το κινητο με δικτυο Wind δεν εχει χασει καμια κληση ουτε ειχα καποιο παραπονο οτι καποιος με πηρε δε με βρηκε κτλ κτλ. Το δουλευω με την default επιλογη LTE. Εδω μεσα διαβασα οτι υπαρχει θεμα με το σημα, πραγμα που στο δικο μου τουλαχιστον δε συμβαινει καθολου.Ισως να ειμαι τυχερος (?). Δεν εχει ξαναβγει galaxy τοσο ολοκληρωμενο from day 1. Παντα και μενα κατι με χαλαγε, κατι δε δουλευε οπως πρεπει, κατι επρεπε να παρει update και παει λεγοντας.. Επισης οταν λετε για lag στον chrome τι εννοειται? δουλευω και τον chrome και τον stock...

Ειχα πει οτι μαλλον δε θα ξαναπαω σε samsung λογω βεβαρυμενου παρελθοντος.. επειδη ομως δεν μου αρεσε κατι αλλο ιδιαιτερα και το ΗΤC 10 ηταν το μονο που μου τραβουσε την προσοχη αλλα βγηκε τωρα και θα αργησει να πεσει η τιμη αποφασισα να δωσω αλλη μια ευκαιρια. Και τελικα αυτη τη φορα κανανε πολλα βηματα μπροστα.

 

Προς τον φιλο με το Nexus: κι εγω ημουν με το Note και με κουρασε το μεγεθος. καταλαβαινω καλα τι λες. εγω πιστευω πως θα σε ικανοποιησει η συσκευη και θα δεις μονος οτι δεν εχει τα γνωστα κουσουρια του παρελθοντος. Παντα εβαζα νοβα σε ολα τα samsung που ειχα. Εδω ακομα δεν εχω βαλει. Οτι κι αν επιλεξεις καλες αγορες :)

Στο μυαλό μου είσαι.... Και εγώ είχα πει σε Samsung δεν θα ξαναπάω μέχρι που δοκίμασα το s7..... Το πιο ολοκληρωμένο Galaxy ever......

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Το κινητο με δικτυο Wind δεν εχει χασει καμια κληση ουτε ειχα καποιο παραπονο οτι καποιος με πηρε δε με βρηκε κτλ κτλ. Το δουλευω με την default επιλογη LTE. Εδω μεσα διαβασα οτι υπαρχει θεμα με το σημα, πραγμα που στο δικο μου τουλαχιστον δε συμβαινει καθολου.Ισως να ειμαι τυχερος (?). Δεν εχει ξαναβγει galaxy τοσο ολοκληρωμενο from day 1. Παντα και μενα κατι με χαλαγε, κατι δε δουλευε οπως πρεπει, κατι επρεπε να παρει update και παει λεγοντας.. Επισης οταν λετε για lag στον chrome τι εννοειται? δουλευω και τον chrome και τον stock...

Ειχα πει οτι μαλλον δε θα ξαναπαω σε samsung λογω βεβαρυμενου παρελθοντος.. επειδη ομως δεν μου αρεσε κατι αλλο ιδιαιτερα και το ΗΤC 10 ηταν το μονο που μου τραβουσε την προσοχη αλλα βγηκε τωρα και θα αργησει να πεσει η τιμη αποφασισα να δωσω αλλη μια ευκαιρια. Και τελικα αυτη τη φορα κανανε πολλα βηματα μπροστα.

 

Προς τον φιλο με το Nexus: κι εγω ημουν με το Note και με κουρασε το μεγεθος. καταλαβαινω καλα τι λες. εγω πιστευω πως θα σε ικανοποιησει η συσκευη και θα δεις μονος οτι δεν εχει τα γνωστα κουσουρια του παρελθοντος. Παντα εβαζα νοβα σε ολα τα samsung που ειχα. Εδω ακομα δεν εχω βαλει. Οτι κι αν επιλεξεις καλες αγορες :)

Συμφωνώ με τον φίλο κάνενα πρόβλημα πουθενά. S7 και edge τα πιο ολοκληρωμένα κινητά σήμερα και χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ποσο ολοκληρωμενο είναι ενα κινητο εξαρταται απο το πως το βλεπει κανεις.Για μενα τελειο θα ηταν να υπαρχει επιλογη s7 5.5 ιντσες flat οθονη Και με Ραδιο.
Link to comment
Share on other sites

Το ποσο ολοκληρωμενο είναι ενα κινητο εξαρταται απο το πως το βλεπει κανεις.Για μενα τελειο θα ηταν να υπαρχει επιλογη s7 5.5 ιντσες flat οθονη Και με Ραδιο.

Μεγάλη οθόνη flat έχει το note. Για το ραδιόφωνο συμφωνώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Το κινητο με δικτυο Wind δεν εχει χασει καμια κληση ουτε ειχα καποιο παραπονο οτι καποιος με πηρε δε με βρηκε κτλ κτλ. Το δουλευω με την default επιλογη LTE. Εδω μεσα διαβασα οτι υπαρχει θεμα με το σημα, πραγμα που στο δικο μου τουλαχιστον δε συμβαινει καθολου.Ισως να ειμαι τυχερος (?). Δεν εχει ξαναβγει galaxy τοσο ολοκληρωμενο from day 1. Παντα και μενα κατι με χαλαγε, κατι δε δουλευε οπως πρεπει, κατι επρεπε να παρει update και παει λεγοντας.. Επισης οταν λετε για lag στον chrome τι εννοειται? δουλευω και τον chrome και τον stock...

Ειχα πει οτι μαλλον δε θα ξαναπαω σε samsung λογω βεβαρυμενου παρελθοντος.. επειδη ομως δεν μου αρεσε κατι αλλο ιδιαιτερα και το ΗΤC 10 ηταν το μονο που μου τραβουσε την προσοχη αλλα βγηκε τωρα και θα αργησει να πεσει η τιμη αποφασισα να δωσω αλλη μια ευκαιρια. Και τελικα αυτη τη φορα κανανε πολλα βηματα μπροστα.

 

Προς τον φιλο με το Nexus: κι εγω ημουν με το Note και με κουρασε το μεγεθος. καταλαβαινω καλα τι λες. εγω πιστευω πως θα σε ικανοποιησει η συσκευη και θα δεις μονος οτι δεν εχει τα γνωστα κουσουρια του παρελθοντος. Παντα εβαζα νοβα σε ολα τα samsung που ειχα. Εδω ακομα δεν εχω βαλει. Οτι κι αν επιλεξεις καλες αγορες :)

 

Φίλε μου καταρχάς σε ευχαριστώ για την απάντηση. Αυτό ακριβώς είχα πει και εγώ μετά το S4 και τα τρελά του, να δώσω χρόνο στη Samsung να διορθώσει προβλήματα και να γίνει καλύτερη και ως τότε μακρυά. Tι και αν το ροοταρα, έβαλα greenify , nova , xposed με tweaks κτλ κτλ , άκρη δε βρήκα. Και είναι θετικό που δε χρειάζεται κατά την άποψη σου Nova το S7 ,γιατί έτσι φαίνεται ότι έχει γίνει καλή δουλειά στο Touchwiz .

 

Με το Νexus 6 βρήκα την υγεία μου από άποψη σταθερότητας και ταχύτητας , μηδεν λαγκ ,μηδεν reboot κτλ, και ακόμα το σκέφτομαι να το δώσω για να πάω σε άλλο. Αλλά πραγματικά στη τσέπη μου δε χωράει και πλέον έχει παλιώσει και σαν κινητό , πράμα για μερικούς αδιάφορο , για άλλους όμως όχι. Έτσι είδα το S7 που είναι πραγματικά όμορφο κινητό και στο σωστό μέγεθος και το ψήσα. Χαίρομαι που βλέπω όλοι να λέτε ότι έχει γίνει σωστό κινητό , έτσι θα περιμένω λίγο ακόμα να δω με τα updates κτλ πως θα πάνε και αυτά τα λιγοστά bugs και θα το πάρω από ότι φαίνεται.

 

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έχεις και δίκιο όσο αφορά το σήμα. Στον Chrome εμένα δεν μου κάνει κανένα απολύτως lag. Εκεί που υπάρχει αρκετό lag είναι στο φώτο galery όταν ανοίγω και κλείνω μια φωτογραφία.

To lag που λες στο photo galery, μήπως έχει να κάνει με τη κάρτα που έχεις. Σε μένα ας πούμε ( με το S7 edge ) αυτό που λες είναι ανύπαρκτο, ανοιγοκλείνει αστραπιαία!

Link to comment
Share on other sites

Νεος κατοχος κ εγω απο σημερα εχω cosmote branded και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος.

Μια απορια προς το παρον μονο εχω απο την ωρα που εβαλα nova launcher δεν λειτουργει το touch id βγαζει ενα κειμενο περι πολιτικη προστασιας εφαρμογων. Διαβασα σε προηγουμενη σελιδα και αλλο παιδι το ανεφερε αλλα δε καταλαβα πως λυνεται?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To lag που λες στο photo galery, μήπως έχει να κάνει με τη κάρτα που έχεις. Σε μένα ας πούμε ( με το S7 edge ) αυτό που λες είναι ανύπαρκτο, ανοιγοκλείνει αστραπιαία!

Δεν έχω κάρτα στο κινητό...... Αναγκαστικά κατεβασα άλλο app photos gallery και ησυχασα..... ;)

Link to comment
Share on other sites

Νεος κατοχος κ εγω απο σημερα εχω cosmote branded και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος.

Μια απορια προς το παρον μονο εχω απο την ωρα που εβαλα nova launcher δεν λειτουργει το touch id βγαζει ενα κειμενο περι πολιτικη προστασιας εφαρμογων. Διαβασα σε προηγουμενη σελιδα και αλλο παιδι το ανεφερε αλλα δε καταλαβα πως λυνεται?

 

Δεν έχει λυθεί αυτό το πρόβλημα..το κάνει σε όλα τα άλλα applocker εκτός της μαμά εφαρμογής

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει λυθεί αυτό το πρόβλημα..το κάνει σε όλα τα άλλα applocker εκτός της μαμά εφαρμογής

 

Θάνο ποια είναι η μαμά εφαρμογή που λες? Μάλλον εννοείς το μαμά κλείδωμα με το κουμπί σωστά?? Πάντως βλακεία να μην μπορούμε να βάλουμε οποίο αππ θέλουμε και να μην δουλεύει το touch id μετά ενο στο αρχικό λειτουργικό δούλευε μια χαρά... :confused:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...