Jump to content

Turbo-X ς 3G αξιζει ;;;


mr_pepe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα

θελω να παρω ενα κινητο αλλα χωρις να τα χωσω

εχω το lenovo A536 και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος αλλα επειδη θα το παραχωρησω στη συζηγο σκεφτομουν για το Turbo-X ς 3G

κανω πολυ χρηση ιντερνετ(δεν εχω πισιτωρα) και κυριως για streamin μουσικης και ταινιων

αξιζει τον κοπο να το παρω ;;

ρωταω γιατι ειχα παρει πριν 3 χρονια ενα ταμπλετ και το μετανοιωσα

ευχαριστω !!!

:thanks:

RIDE HARD_LIVE FREE

Link to comment
Share on other sites

Αν το μετάνοιωσες πριν από 3 χρόνια γιατί πιστεύεις ότι έχει αλλάξει κάτι; Εγώ δε θα έπαιρνα turbo x κινητό πάντως.
Link to comment
Share on other sites

Μακρυά από εμένα...Καλύτερα να μας πεις το budget σου και μερικά απο τα χαρακτηριστικά που σου είναι απαραίτητα μιλάς και σε βοηθήσουμε έτσι. Επίσης σε ενδιαφέρει αγόρια από Ελλάδα αποκλειστικά η και απο εξωτερικό.
Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

οθονη 5+

καλες φωτο

γρηγορη και χωρις κοληματα πλοηγηση και στριμαρισμα

μεχρι 150 ευρωπουλα

:thanks:

RIDE HARD_LIVE FREE

Link to comment
Share on other sites

οθονη 5+

καλες φωτο

γρηγορη και χωρις κοληματα πλοηγηση και στριμαρισμα

μεχρι 150 ευρωπουλα

 

1)http://m.gsmarena.com/lenovo_vibe_p1m-7540.php

 

2)http://m.gsmarena.com/huawei_p8lite-7201.php

 

3)http://m.gsmarena.com/samsung_galaxy_j5-7184.php

 

4)http://m.gsmarena.com/motorola_moto_g_(3rd_gen)-7247.php

 

Επίσης αν σε ενδιαφέρουν windows phone μπορείς να δεις και το lumia 640xl

 

http://m.gsmarena.com/microsoft_lumia_640_xl-7084.php

Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

το έχω ξαναπεί.. turbox g310s μπαταρία φουσκομένη με ένα μόλις χρόνο χρήσης.. αν θέλετε σας δείχνω και φωτογραφίες :3

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

 

ευχαριστω!!

θα ριξω μια ματια

:thanks:

RIDE HARD_LIVE FREE

Link to comment
Share on other sites

μακρια απο τουρμποξ, στα λεφτα αυτα αν αγορασεις απο ελλαδα παρε ενα μοτο γ 3 και θα εισαι κομπλε ειναι τρομερο για αυτητ ην τιμη

 

παντως οπως κ να εχει μακρια απο τουρμπο

Link to comment
Share on other sites

το έχω ξαναπεί.. turbox g310s μπαταρία φουσκομένη με ένα μόλις χρόνο χρήσης.. αν θέλετε σας δείχνω και φωτογραφίες :3

 

Και εγώ δεν έχω την καλύτερη εικόνα για τα turboX αλλά αυτό δεν είναι κριτήριο ότι το κινητό θα είναι μάπα. Να σου δείξω εγώ μπαταρία από το Samsung S3 mini φουσκωμένη στους 11 μήνες;

Αυτά συμβαίνουν, για αυτό και στις μπαταρίες δεν δίνουν ετήσια εγγύηση

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Μου το έδειξε κι εμένα ο υπάλληλος στο Πλαίσιο και μου είπε ότι για τα λεφτά του (149€) είναι πολύ καλό και με άθραυστη οθόνη, και το σκέφτομαι γιατί είναι και σχετικά όμορφο (για το γούστο μου). Κι εγώ διστάζω για Turbo-X, αλλά πρέπει να πουλάει πολλά τεμάχια, είναι όλοι όσοι το αγοράζουν τόσο άσχετοι και δεν καταλαβαίνουν ότι πήραν κάτι προβληματικό; Ή γενικά είναι οκ απλώς τυχαίνει να έχουν αρκετό ποσοστό τεμαχίων που παρουσιάζουν βλάβες και προβλήματα; Διάβασα λίγο άλλα threads και είδα τα παράπονα μεν, αλλά τι λέτε για αυτό εδώ το κινητό; Είναι αντίστοιχο με κάποιο κινέζικο που γνωρίζετε; Edited by tseapis
Link to comment
Share on other sites

Μου το έδειξε κι εμένα ο υπάλληλος στο Πλαίσιο και μου είπε ότι για τα λεφτά του (149€) είναι πολύ καλό και με άθραυστη οθόνη, και το σκέφτομαι γιατί είναι και σχετικά όμορφο (για το γούστο μου). Κι εγώ διστάζω για Turbo-X, αλλά πρέπει να πουλάει πολλά τεμάχια, είναι όλοι όσοι το αγοράζουν τόσο άσχετοι και δεν καταλαβαίνουν ότι πήραν κάτι προβληματικό; Ή γενικά είναι οκ απλώς τυχαίνει να έχουν αρκετό ποσοστό τεμαχίων που παρουσιάζουν βλάβες και προβλήματα; Διάβασα λίγο άλλα threads και είδα τα παράπονα μεν, αλλά τι λέτε για αυτό εδώ το κινητό; Είναι αντίστοιχο με κάποιο κινέζικο που γνωρίζετε;

 

Φιλε μου το πλαισιο στοχευει σε ασχετο κοινο, που δεν ξερουν και οι πωλητες τους πουλανε φυκια

Πριν κανα 8μηνο που δεν ειχα αρχησει να ασχολουμαι με το αθλημα πηρα απο κει το πρωτο τουρμποξ ταμπλετ μου και βγηκε ΤΕΡΑΣΤΙΑ μαπα, δεν φανταζεσαι ποσο το μετανιωσα

Και καταλαβα και τι βλακιες μου ελεγαν οι πωλητες, που εγω σαν ασχετος τις ετρωγα αμασητες, και στο τελος εφυγα απο το καταστημα νομιζοντας οτι εχω κανει την καλυτερη επιλογη με αυτα που μου πουλαγαν στο μαγαζι

Δεν αξιζει για κανεναν λογο να το παρεις, ποσο μαλον οταν σε ολα αυτα προσθεσουμε και το αθλιοτατο με ολη τη σημασια της λεξης service, που σου λενεελα την επομενη βδομαδα και την επομενη βδομαδα στο αναβαλουν για τη μεθεπομενη, και στο τελος καταληγεις 1 μηνα χωρις τηλεφωνο

Μην κανεις καμια βλακεια, σε αυτο το budget εχεις τοσο καλες επιλογες οπως moto g, lumia 640, lenovo p1m ή εστω ενα honor 4c

Παρε κατι αλλο, εχεις πολλες επιλογες, γιατι ετσι οπως μετανιωσες το ταμπλετ σου θα μετανιωσεις κι αυτο, τρεις συσκευες ολοκληρες εχω στο σπιτι (κι αυτη η @$#!@ αδερφη μου δεν βαζει μυαλο, τζαμπα προσπαθω να την συνετισω :D) και ξερω απο εμπειρια

Εξαλλου δεν ειναι τυχαιο που εχουν βγαλει τοσο κακη φημη

Link to comment
Share on other sites

Μου το έδειξε κι εμένα ο υπάλληλος στο Πλαίσιο και μου είπε ότι για τα λεφτά του (149€) είναι πολύ καλό και με άθραυστη οθόνη, και το σκέφτομαι γιατί είναι και σχετικά όμορφο (για το γούστο μου). Κι εγώ διστάζω για Turbo-X, αλλά πρέπει να πουλάει πολλά τεμάχια, είναι όλοι όσοι το αγοράζουν τόσο άσχετοι και δεν καταλαβαίνουν ότι πήραν κάτι προβληματικό; Ή γενικά είναι οκ απλώς τυχαίνει να έχουν αρκετό ποσοστό τεμαχίων που παρουσιάζουν βλάβες και προβλήματα; Διάβασα λίγο άλλα threads και είδα τα παράπονα μεν, αλλά τι λέτε για αυτό εδώ το κινητό; Είναι αντίστοιχο με κάποιο κινέζικο που γνωρίζετε;

 

Μέσα σε όλα τα κακά να σου προσθέσω 3 εμπειρίες με το πολύ καλό service που έχουν.

2 ταμπλετ που είχα πάρει παλιά δεν άνοιγαν απ'την 1η ημέρα, τα πήγα πίσω για DOA ( αντικατάσταση ) και περίμενα 5 ώρες στο μαγαζί να τα τεστάρει αναλυτικά ο τεχνικός εαν φτιάχνεται η βλάβη για να αποφύγουν την βλάβη ενώ τους είχα πει εξ'αρχής ότι και μόνο που έβγαλαν πρόβλημα τόσο γρήγορα δεν ξαναπέρνω τα ίδια με τίποτα, πάλι καλά μετά από 5 ώρες μου τις αντικαταστήσαν.

Την 3η φορά, πήρα ένα κινητό για φίλο επειδή δούλευε και δεν μπορούσε να πάει, το κινητό δεν το άνοιξα επί 2 ημέρες μέχρι να δω τον φίλο μου.

Με το που το άνοιξε μπροστά μου κάηκε η οθόνη, το πήγαμε στο service και μας έλεγε ότι λογικά το είχαμε κάνει εμείς.

 

Τώρα δεν είμαι κάποιος για να κρίνω τους ανθρώπους αν είναι όλοι άσχετοι, αλλά εαν τα παίρνουν μόνο και μόνο επειδή το είπε ο πωλητής καταλαβαίνεις.

Link to comment
Share on other sites

Μέσα σε όλα τα κακά να σου προσθέσω 3 εμπειρίες με το πολύ καλό service που έχουν.

2 ταμπλετ που είχα πάρει παλιά δεν άνοιγαν απ'την 1η ημέρα, τα πήγα πίσω για DOA ( αντικατάσταση ) και περίμενα 5 ώρες στο μαγαζί να τα τεστάρει αναλυτικά ο τεχνικός εαν φτιάχνεται η βλάβη για να αποφύγουν την βλάβη ενώ τους είχα πει εξ'αρχής ότι και μόνο που έβγαλαν πρόβλημα τόσο γρήγορα δεν ξαναπέρνω τα ίδια με τίποτα, πάλι καλά μετά από 5 ώρες μου τις αντικαταστήσαν.

Την 3η φορά, πήρα ένα κινητό για φίλο επειδή δούλευε και δεν μπορούσε να πάει, το κινητό δεν το άνοιξα επί 2 ημέρες μέχρι να δω τον φίλο μου.

Με το που το άνοιξε μπροστά μου κάηκε η οθόνη, το πήγαμε στο service και μας έλεγε ότι λογικά το είχαμε κάνει εμείς.

 

Τώρα δεν είμαι κάποιος για να κρίνω τους ανθρώπους αν είναι όλοι άσχετοι, αλλά εαν τα παίρνουν μόνο και μόνο επειδή το είπε ο πωλητής καταλαβαίνεις.

 

Νταξει, ολοι ασχετοι δεν θα ειναι, αλλα εχω παρατηρησει πολυ περισσοτερο σε σχεση με αλλα μαγαζια, οτι στο πλαισι η μπαρουφα παει συννεφο

Και δεν χρειαζεται να εισαι καποιος για να το καταλαβεις, λιγα πραγματακια να ξερεις θα σου πεσουν τα αυτια :wacko:

 

εντιτ : Μολις ειδα οτι αμα παρατηρησεις τις εικονες στο σιτε του πλαισιου, το ενα μπεζελ ειναι λεπτοτερο απο τ αλλο :P

Edited by BACK12345
Link to comment
Share on other sites

Δεν φταινε οι υπάλληλοι όσο οι πολιτικη του μαγαζιού...τις χειρότερες εμπειρίες ειχα με τα προϊόντα τούρμπο Χ. Αλλά εδώ και πολλά χρόνια το πήρα το μάθημα μου. Όπως λέει και ο φίλος ποιο πάνω στην ουσία πουλάνε turbox συσκευές σε ασχετους πουλώντας τους φύλλα για μεταξωτές κορδέλες και φυσικά δεν αναφέρομαι μόνο στην κατηγορία κινητής τηλεφωνιας Αλλά εδώ όλα τα προϊόντα τα οποία είναι γ ποιότητας. ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΕΡΒΙΣ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΏ ΚΑΝ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΣΟΥ ΒΑΛΩ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΝ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΤΑ ΚΑΝΤΙΛΙΑ !!! Έχουμε όμορφες εμπειρίες σχετικά με Doa. Εγώ ευτυχώς έβαλα μυαλό πριν πολλά χρόνια έκανα το λάθος και πήρα ένα λαπ τοπ...το οποιο μετα καημου και πόνου κατάφερα και το εδωσα πίσω και πήρα ενα αλλο επώνυμο...το τι τραβηξα δεν βάζει ο ανθρώπινος νους . Ακόμα θυμάμαι το σκηνικό να τσακώνομαι με τον υπεύθυνο καταστήματος και να μας ακούνε όλοι....
Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

Δεν φταινε οι υπάλληλοι όσο οι πολιτικη του μαγαζιού...τις χειρότερες εμπειρίες ειχα με τα προϊόντα τούρμπο Χ. Αλλά εδώ και πολλά χρόνια το πήρα το μάθημα μου. Όπως λέει και ο φίλος ποιο πάνω στην ουσία πουλάνε turbox συσκευές σε ασχετους πουλώντας τους φύλλα για μεταξωτές κορδέλες και φυσικά δεν αναφέρομαι μόνο στην κατηγορία κινητής τηλεφωνιας Αλλά εδώ όλα τα προϊόντα τα οποία είναι γ ποιότητας. ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΕΡΒΙΣ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΏ ΚΑΝ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΣΟΥ ΒΑΛΩ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΝ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΤΑ ΚΑΝΤΙΛΙΑ !!! Έχουμε όμορφες εμπειρίες σχετικά με Doa. Εγώ ευτυχώς έβαλα μυαλό πριν πολλά χρόνια έκανα το λάθος και πήρα ένα λαπ τοπ...το οποιο μετα καημου και πόνου κατάφερα και το εδωσα πίσω και πήρα ενα αλλο επώνυμο...το τι τραβηξα δεν βάζει ο ανθρώπινος νους . Ακόμα θυμάμαι το σκηνικό να τσακώνομαι με τον υπεύθυνο καταστήματος και να μας ακούνε όλοι....

 

Σ αυτο ισως εχεις δικιο, το νοημα παντως ειναι οτι το Πλαισιο για μενα (και για πολλους ακομη) εχει μια ξεχωριστη θεση στην καρδια μου: αυτη του πιο αθλιου μαγαζιου

Κανουν καλο marketing και προσεγγιζουν τους πελατες, ταχα μου "8-πυρηνο" , 1gb ram για ανετο multitasking και αλλες τετοιες αδιες που σε κανουν να πιστεψεις οτι ειναι καλο

Link to comment
Share on other sites

Ο πωλητής στο πλαίσιο, σήμερα που ξαναπήγα στον ίδιον για να μου δείξει το lumia 640, μου είπε ότι πριν είχε το lumia 535 και τώρα έχει αυτό το ς και είναι πολύ ευχαριστημένος. Καταλαβαίνω ότι δεν είναι αξιόπιστη πηγή πληροφοριών αλλά... :rolleyes: :p
Link to comment
Share on other sites

Ο πωλητής στο πλαίσιο, σήμερα που ξαναπήγα στον ίδιον για να μου δείξει το lumia 640, μου είπε ότι πριν είχε το lumia 535 και τώρα έχει αυτό το ς και είναι πολύ ευχαριστημένος. Καταλαβαίνω ότι δεν είναι αξιόπιστη πηγή πληροφοριών αλλά... :rolleyes: :p

 

Το 640 οντως ειναι πολυ καλο, και στα 100 ευρω αξιζει σιγουρα

Χιλιες φορες καλυτερα απο το τουρμποξ

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Εχω 9 μήνες το συγκεκριμένο κινητό.Ορίστε οι μέχρι πρότινος εμπειρίες: -Σπάσιμο Οθόνης(Ναι μεν από πέσιμο-δικό μου φταίξιμο αλλά η ζημιά ήταν πραγματικά πολύ μεγάλη και καταστροφική βάση των συνθηκών του πεσίματος(->ανίσχυρα/πρόχειρα υλικά οθόνης),εν ολίγοις πλήρη αλλαγή οθόνης και digitizer.

- 2 συνεχομένες φορές αλλαγή ελαττωματικής μπαταρίας χωρίς λόγο(φρέσκιες από το service και οι δύο,με διαφορά αλλαγή το μέγιστο 2 βδομάδες)!!!

-Αλλαγή ελαττωματικής μπροστινής και οπίσθιας κάμερας(πάλι χωρίς λόγο, βγαίνανε φωτογραφίες που σε κάποια σημεία είχαν μαύρες κοιλίδες)!!

- Τον τελευταίο μήνα η διάρκεια της μπαταρίας έχει πέσει αρκετά και μειώνεται όλο και πιο πολύ...!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλα πλακα κανουμε?Συγκρινουμε το Lumia 640 με turbo x??Αν δεν εχεις προβλημα με το WP το 640 ειναι η καλυτερη επιλογη.Στα 100 ευρω δεν θανβρεις συσκευη σαν αυτη χωρις κανενα lag πολυ καλη καμερα σαν ολα τα lumia και πολυ καλη μπαταρια.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...