Jump to content

Xiaomi Mi 5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα!

Βρήκα το Μi 5 σε πολύ ενδιαφέρουσα τιμή στο geekbying και σκέφτομαι να το τσιμπήσω :)

Ήθελα να ρωτήσω αν το έχει παραγγείλει κάποιος από εκεί ώστε να μου πει με ποια ρομ του ήρθε...'Η τελοσπάντων εαν τους ζητήσω να μου βάλουν Global stable όπως γίνεται και στο vickmall , μήπως έχει ιδέα αν μπορούν να το κάνουν..

Thanks in advance :rolleyes:

 

έχω παραγγείλει απ αυτούς (mi4c) τους έχω ζητήσει σφραγισμένο με γράψανε και έστειλαν ανοιγμένο και ούτε ένα δώρο δεν είχαν μέσα έστω μια θήκη (πρώτη φορά έτυχε Κινέζος που δεν κάνει έστω και ένα δωράκι) αναγκάστηκα να δώσω έξτρα χρήμα για tempered και flip case πιο φτηνά θα έβγαινε από το vickmall που δίνει μαζί μια θήκη και κάτι για προστασία οθόνης

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Και ποιο font να βάλω?

Δεν ξέρω, απλά θυμάμαι ότι το πρόβλημα ήταν εκεί.. Αν θες κάνε μια αναζήτηση στο miui.gr...Πιστευω ότι θα το βρεις εκεί...

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Σκέφτομαι να αγοράσω το mi5(3/32) χαζεύοντας reviews στο youtube έπεσα πάνω σε ένα το οποιο του κάνει bend test και σπάει σαν μπισκότο. Το ξέρω ότι τα bend test δεν έχουν λόγο υπάρξεις,αλλα θυμάμαι ένα Inew v3 που είχα το οποιο ήταν k αυτό πολύ λεπτό, "εσπάσε" η οθόνη μέσα στ jean ( στενό jean). Οποτε θα ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους του mi5 αν μπορούν να αξιολογήσουν την ποιόοτητα αντοχής και τι θήκη προτείνουν να χρησιμοποιήσω για να "αποφεχτουν" παρόμοια περιστατικά

Link to comment
Share on other sites

Εγω φίλε μου το έχω απ τον Ιούνιο, με όλες τις κακουχιες του καλοκαιριού, σε τσάντες τζιν βερμουδες κτλ., ποτέ δεν είχα πρόβλημα έχοντας απλά μια θήκη σιλικόνης και ένα tempered. Είναι ακόμα αψεγαδιαστο αγρατζουνιστο. Και χωρίς κανένα πρόβλημα ή κόλλημα μέχρι στιγμής.

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Σκέφτομαι να αγοράσω το mi5(3/32) χαζεύοντας reviews στο youtube έπεσα πάνω σε ένα το οποιο του κάνει bend test και σπάει σαν μπισκότο. Το ξέρω ότι τα bend test δεν έχουν λόγο υπάρξεις,αλλα θυμάμαι ένα Inew v3 που είχα το οποιο ήταν k αυτό πολύ λεπτό, "εσπάσε" η οθόνη μέσα στ jean ( στενό jean). Οποτε θα ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους του mi5 αν μπορούν να αξιολογήσουν την ποιόοτητα αντοχής και τι θήκη προτείνουν να χρησιμοποιήσω για να "αποφεχτουν" παρόμοια περιστατικά

 

Μπες στο miui.gr εδω συγκεκριμενα και διάβασε :https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/16057-mi5-32gb-3gb-vs-zuk-64gb-4gb/

Εμένα με τοσες εργασίες δέν έσπασε

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Σκέφτομαι και εγώ να πάρω το mi5 από το vickmall αλλά δεν ξέρω με ποια ρομ πρέπει να τους πω να έχει για να μπορώ να κάνω unlock bootloader. Θέλει official dev global η official stable global ?? Γίνεται και με τις 2 μήπως?

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Σκέφτομαι και εγώ να πάρω το mi5 από το vickmall αλλά δεν ξέρω με ποια ρομ πρέπει να τους πω να έχει για να μπορώ να κάνω unlock bootloader. Θέλει official dev global η official stable global ?? Γίνεται και με τις 2 μήπως?

Λένε ότι ξεκλειδώνει και με τις δύο αλλά για να είσαι 100% σίγουρος και να έχεις κάποια ελληνικά, ζήτα το να έρθει με global dev που ήρθε κι εμένα

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λένε ότι ξεκλειδώνει και με τις δύο αλλά για να είσαι 100% σίγουρος και να έχεις κάποια ελληνικά, ζήτα το να έρθει με global dev που ήρθε κι εμένα

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ φίλε μου για την άμεση απάντηση περιμένω απάντηση τους για μια αλλαγή παραγγελίας ώστε να το τσιμπήσω..270 ευρώ είναι καλή τιμή που το έχουν..!!

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου για την άμεση απάντηση περιμένω απάντηση τους για μια αλλαγή παραγγελίας ώστε να το τσιμπήσω..270 ευρώ είναι καλή τιμή που το έχουν..!!

Τόσο το πήρα κι εγώ,ειχα ένα ενδοιασμό για το κατά πόσο θα είναι όμορφο και ποιοτικό και τελικά αιφνιδιαστηκα ευχάριστα, είναι πανέμορφο και ποιοτικοτατο. Το μόνο κακό είναι ότι γλιστράει χωρίς θήκη... Έχε το στο νου σου

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τόσο το πήρα κι εγώ,ειχα ένα ενδοιασμό για το κατά πόσο θα είναι όμορφο και ποιοτικό και τελικά αιφνιδιαστηκα ευχάριστα, είναι πανέμορφο και ποιοτικοτατο. Το μόνο κακό είναι ότι γλιστράει χωρίς θήκη... Έχε το στο νου σου

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημέρα σε όλους. Τελικά μου δέχονται την αλλαγή μου απάντησαν ότι η καθυστέρηση αποστολής οφείλεται στο festival φθινοπώρου που έχουν αλλά μπορώ να στείλω την διαφορά χρημάτων στο paypal τους και θα μου στείλουν το Mi5 απλά μετά να τους το ξανά πω με ένα μειλ όταν το κάνω .

Να ζητήσω cancel και refund θα το δεχτούν η να στείλω έτσι τα λεφτά και πως θα είμαι μετά γενικά καλυμμένος ότι δεν θα στείλουν αλά νταλον και απέναντι στην paypal για ομηγενητο στραβή ?? Και αν ναι σε ποιο μέρος στο paypal?? Στο pay for goods or services ?

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Τελικά μου δέχονται την αλλαγή μου απάντησαν ότι η καθυστέρηση αποστολής οφείλεται στο festival φθινοπώρου που έχουν αλλά μπορώ να στείλω την διαφορά χρημάτων στο paypal τους και θα μου στείλουν το Mi5 απλά μετά να τους το ξανά πω με ένα μειλ όταν το κάνω .

Να ζητήσω cancel και refund θα το δεχτούν η να στείλω έτσι τα λεφτά και πως θα είμαι μετά γενικά καλυμμένος ότι δεν θα στείλουν αλά νταλον και απέναντι στην paypal για ομηγενητο στραβή ?? Και αν ναι σε ποιο μέρος στο paypal?? Στο pay for goods or services ?

Γιατί δε ρωτάς τους ίδιους;

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παράγγειλα από gearbest το 3/32 πριν 3 ημέρες. Μου βγήκε μαζί με θήκη και tempered glass στα 242 ευρώ (είχα λεφτά και στο gb wallet και κουπόνι). Τώρα αναμονή.

 

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω πάρει για 4η φορά

Αυτή την φορά μαύρο 128αρι

Ότι και να πάρω νοσταλγω τις 5"

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα προσπαθήσω να συνηθίσω τις λίγες ίντσες, μετά το Nexus 6.

 

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω πάρει για 4η φορά

Αυτή την φορά μαύρο 128αρι

Ότι και να πάρω νοσταλγω τις 5"

 

Το 64αρι τι το εκανες; Το 128 ποιο καλό καλόριζικό.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ολα καλα. Τους ζητησα cancel order και refund τα λεφτα και μεσα σε 5 λεπτα τα ειχα ξανα πισω στο balance μου !!! :p :p

Τωρα βουρ για αγορα του αγαπημενου mi5. Μου ειπαν απο το vickmall οτι θα μου δωσουν και μαζι με την αρχικη τιμη και δωρo μια

θηκη σιλικονης διαφανη και ενα tempered glass. Ακουστικα κλπ δερματινα δεν θελω.

Απλα ηθελα να μου πειτε η δωρο θηκη ειναι καλη λεπτη κλπ η μαπα να αγορασω καποια αλλη μεσα oαπο το sait οπως π.χ η Nillkin High Quality Nature TPU case η την αλλη η Unbreakable Silicone Protective Case με της τελειες και τα προστατευτικα στης γωνιες η αλλα και κυριως το γυαλι ειναι καλo και λεπτο η να παρω καποιο απο τα 4 που εχει οπως το NILLKIN Amazing H+PRO ??

Γενικα απο αυτα που εχετε δουλεψει ποια μου πρωτεινετε ?? :D

 

Μολις εκανα τελικα την παραγγελεια με την επιλογή 2. "Official DEV Global Rom(OTA update&Greek Language) ", με αυτην νομιζω κανεις και unlock bootloader αν θες να πας για ελληνική σωστα ?? Μπορει να μου το επειβεβαιωση καποιος τωρα που ειναι νωρις αν ειναι να το αλλαξω ??? Ευχαριστω !!

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία miui8 global 6.9.15 έχουν προσθέσει περισσότερες ρυθμίσεις και έχει πολύ καλύτερη μετάφραση επιτέλους.
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

παρέλαβα και γω σήμρα..

το τηλέφωνο δείχνει πολύ ωραίο και premium.

 

έχω πάνω fake rom και δοκιμάζοντας με το mi pc suite μου έβγαλε να κατεβάσω την 8.0.10.0 china stable.

 

περιμένω να ολοκληρωθεί το flashαρισμα...

 

 

Σε πόση ώρα θα πρέπει να τελειώσει ; μπορεί να είμαι κοντά στις 2 ώρες τώρα ...και μου λέει 60,11% στο mi pc suite και συνεχίζει.

στο κινητό η μπάρα έχει γεμίσει εδώ και ώρα

Edited by mark
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα, εχω διαβασει σχεδον ολο το νημα καθως και νηματα απο miui αλλα εχω χαθει λιγο μιας και δν εχω ιδεα απο αυτα ...σκεφτομαι να το αγορασω απο vick και δεν ξερω ποια ρομ να βαλω ... δεν ειμαι απο αυτουσ π θα καθονται να το φλασαρουν και να δοκιμαζουν ρομ χωρις να το αποκλειω αυτο για το μελλον.......δε με ενοχλει να εχει αγγλικα το μενυ ... απλα θελω να δουλευει πληρως (4g, google play ktl ) η χρηση που το θελω ειναι απλη ιντερνετ τηλ viber και φωτο
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα, εχω διαβασει σχεδον ολο το νημα καθως και νηματα απο miui αλλα εχω χαθει λιγο μιας και δν εχω ιδεα απο αυτα ...σκεφτομαι να το αγορασω απο vick και δεν ξερω ποια ρομ να βαλω ... δεν ειμαι απο αυτουσ π θα καθονται να το φλασαρουν και να δοκιμαζουν ρομ χωρις να το αποκλειω αυτο για το μελλον.......δε με ενοχλει να εχει αγγλικα το μενυ ... απλα θελω να δουλευει πληρως (4g, google play ktl ) η χρηση που το θελω ειναι απλη ιντερνετ τηλ viber και φωτο

 

Με την σημερινή αναβάθμιση εχει πολύ καλή μετάφραση στα ελληνικά miui8 global 6.9.15 . Να το ζητήσεις με την official China ρομ και μετά περνάς την global που έχει και τα ελληνικά και Google play ,4G πιάνει μόνο με την μπάντα 20 τις wind δεν την υποστηρίζει αλλά και πάλι εαν είσαι π.χ. θεσσαλονίκη εχεις και εκεί 4G τις wind.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Με την σημερινή αναβάθμιση εχει πολύ καλή μετάφραση στα ελληνικά miui8 global 6.9.15 . Να το ζητήσεις με την official China ρομ και μετά περνάς την global που έχει και τα ελληνικά και Google play ,4G πιάνει μόνο με την μπάντα 20 τις wind δεν την υποστηρίζει αλλά και πάλι εαν είσαι π.χ. θεσσαλονίκη εχεις και εκεί 4G τις wind.

Μπορει να επιλέξει εξ αρχής την global, δεν έχει νόημα οτιδήποτε άλλο για αυτά που ζητάει.

Link to comment
Share on other sites

Με την σημερινή αναβάθμιση εχει πολύ καλή μετάφραση στα ελληνικά miui8 global 6.9.15 . Να το ζητήσεις με την official China ρομ και μετά περνάς την global που έχει και τα ελληνικά και Google play ,4G πιάνει μόνο με την μπάντα 20 τις wind δεν την υποστηρίζει αλλά και πάλι εαν είσαι π.χ. θεσσαλονίκη εχεις και εκεί 4G τις wind.

 

ευχαριστω πολυ για την απαντηση

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορει να επιλέξει εξ αρχής την global, δεν έχει νόημα οτιδήποτε άλλο για αυτά που ζητάει.

 

ευχαριστω για την απαντηση... εννοεισ stable global rom ετσι; μετα αν αλλαξω γνωμη θα μπορω να κανω οτιδηποτε ετσι ? εννος για φλασαρισμα

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για την απαντηση

ευχαριστω για την απαντηση... εννοεισ stable global rom ετσι;

Ναι

μετα αν αλλαξω γνωμη θα μπορω να κανω οτιδηποτε ετσι ? εννος για φλασαρισμα

Δεν νομίζω ότι θα χρειαστείς να αλλάξεις τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Προς κυκλοφορία] Xiaomi Μi 5
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...