Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πώς την παλέυετε χωρις root στο browsing? Adguard ή υπάρχει κάτι καλύτερο;

Το note 4 εχω, αλλά εχω και τον Internet browser του Galaxy 7. Πας ρυθμίσεις, για προχωρημένους, αποκλείσμος περιεχομένου και εκει επιλέγεις το adblock fast (το οποιο κατεβαζεις πρώτα απο playstore).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

εδω ενα συγκριτικο που ξεκινησα με τον προκατοχο του κινητου μας:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=433283

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Εκτός από το τουρκικό Site, το οποίο ούτε τιμές έχει, ούτε απαντάνε σε ερωτήσεις, έχει εντοπίσει κανείς την έκδοση με τα 64GB; Ενδιαφέρομαι κυρίως για τη δίκαρτη έκδοση.

 

καλή ερώτηση.... ή εστω για 32 gb αλλά δίκαρτο....

Link to comment
Share on other sites

Για τα 32 έχουν δοθεί τα Site

 

http://www.axiomtelecom.com/SAMSUNG_GALAXY_S7_G935F_EDGE_32GB_4G_DUAL_SIM#variant_id=8687242-45472557039

 

Για τα 64 δεν βρίσκουμε τίποτα

Edited by gnikolai

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν είναι παντως καμένα pixel.

Τα καμένα pixel δεν μετακινούνται.

Αρα όπως σωστά αναφέρθηκε είναι από την αντανάκλαση του φωτός.

 

Αρα δεν συντρέχει λογο ανησυχίας.

 

Και σε εμενα κανει απλα με 1 λευκο που μετακινιέται σε εντονο τεχνητο φως κοντρα καθως μετακινω την καμερα.

 

Παιδιά έχω ανεβάσει μερικές φωτογραφίες με το πρόβλημα. Μπορείτε να τσεκάρετε να δούμε τι ακριβώς είναι και αν πρέπει να το πάω για αλλαγη; γενικά το εμφανίζει όταν στο κάδρο υπάρχει έντονο φως.

 

https://flic.kr/s/aHskwmVW4j

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ανεβάσει μερικές φωτογραφίες με το πρόβλημα. Μπορείτε να τσεκάρετε να δούμε τι ακριβώς είναι και αν πρέπει να το πάω για αλλαγη; γενικά το εμφανίζει όταν στο κάδρο υπάρχει έντονο φως.

 

https://flic.kr/s/aHskwmVW4j

Δεν νομιζω οτι πρεπει να ανησυχεις.και στο δικο μου ετσι κανει...

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι προβλημα παιδιά αντανάκλαση του φωτός ειναι!

Καλα τωρα σοβαροί είμαστε θα καθομαστε να τραβαμε λαμπες για φωτο?!

 

Και το δικό μου κανει.

Και 2 νοτε5 που ήμουν σημερα με κατι φίλους στην καφετέρια δοκιμασαμε το ιδιο κανει.

Και με ενα galaxy alpha το ιδιο και χειρότερα!!

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι πρεπει να ανησυχεις.και στο δικο μου ετσι κανει...

 

Μα σε αυτό το μεγεθος; γενικά σε κάθε βράδυνη που έχει μια φωτιστικη πηγή μεσα στο καδρο μου το εμφανίζει. Αν πας μαλιστα να κάνεις ζουμ τότε μιλάμε για τεχνουργηματα. Το έχετε και αλλοι;

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Μα σε αυτό το μεγεθος; γενικά σε κάθε βράδυνη που έχει μια φωτιστικη πηγή μεσα στο καδρο μου το εμφανίζει. Αν πας μαλιστα να κάνεις ζουμ τότε μιλάμε για τεχνουργηματα. Το έχετε και αλλοι;

 

Αυτό το θέμα είχα και εγώ με το s6 και νόμιζα πως έχει πρόβλημα. Βάζεις φλας αν δε θες να κάνει αντανάκλαση

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ειναι θεμα τηλεφωνου;

 

Μπορεί να είναι lag τηλεφώνου εκείνη την στιγμή αλλά υπάρχουν πολλοί παράμετροι που λαμβάνουμε υπ όψιν.

Μην ασχοληθείς καν. Κοίτα να χαρείς το τηλέφωνο σου / εκτός εάν στο ξανά κάνει ή έχεις και άλλα θέματα παράλληλα.

Link to comment
Share on other sites

Μα σε αυτό το μεγεθος; γενικά σε κάθε βράδυνη που έχει μια φωτιστικη πηγή μεσα στο καδρο μου το εμφανίζει. Αν πας μαλιστα να κάνεις ζουμ τότε μιλάμε για τεχνουργηματα. Το έχετε και αλλοι;

 

Βαζεις φλας ή απλα αποφευγεις να εχεις φορα παρτιδα στο καδρο σου εντονη φωτεινη πηγή. Είναι σαν να "στοχεύεις" τον ηλιο για να φωτογραφισεις. Ούτως η αλλως η φωτο είναι "καμμενη"... Με αλλα λογια, το κινητο σου δεν εχει κανενα απολυτως πρόβλημα....

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι προβλημα παιδιά αντανάκλαση του φωτός ειναι!

Καλα τωρα σοβαροί είμαστε θα καθομαστε να τραβαμε λαμπες για φωτο?!

 

Και το δικό μου κανει.

Και 2 νοτε5 που ήμουν σημερα με κατι φίλους στην καφετέρια δοκιμασαμε το ιδιο κανει.

Και με ενα galaxy alpha το ιδιο και χειρότερα!!

 

Στο S6 και στο S4 που το τσέκαρα δεν έχω το πρόβλημα. Τέλος πάντων θα το πάω τη Δευτέρα πισω και θα δω αν θα το αλλάξουν. Η αλήθεια είναι ότι όταν τα κρύσταλλα γίνονται πιο ακριβά, πιο φωτεινά οι μικροατελειες που πριν μπορεί να περναγαν και ψιλοαπαρατηρητες τώρα φαινονται. Ουδέν κρυπτον υπό τον ήλιο και άρα και των φωτεινων φακών.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

 

"Why I think $800 is too much for the Galaxy S7 edge".

 

Συγνώμη αλλά δεν μας είπε ο αρθρογράφος ποιο κατά τη γνώμη του τα αξίζει τα 800 για να φτιάξω και εγώ μια λιστα από όχι με 5 αλλά με 105 λόγους που δεν θα αξίζει η πρόταση του.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Δεν αξίζει να χαλιέται κανείς διαβάζοντας άρθρα από τύπους που λογικά έχουν τατουάζ το λόγκο της Apple.

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

Δεν αξίζει να χαλιέται κανείς διαβάζοντας άρθρα από τύπους που λογικά έχουν τατουάζ το λόγκο της Apple.

 

++++ ιδου και η απαντηση για τον εν λογω αρθρογραφο http://www.phonearena.com/user/Ray.S/phones

 

επισης σχεδον τα πιο πολλα του αρθρα ειναι για την apple, οπως σε αυτο εδω που λεει οτι τα 400$ για το special edition μηλο :lol: ειναι εξαιρετικα κτλπ κτλπ. http://www.phonearena.com/news/Apple-iPhone-SE-is-here-top-hardware-in-small-package_id79492

 

υγ

σορυ για το οφ τοπικ, αλλα χρειαζοταν το ξεκαθαρισμα σε ενα τοσο εμετικο αρθρο.

Link to comment
Share on other sites

++++ ιδου και η απαντηση για τον εν λογω αρθρογραφο http://www.phonearena.com/user/Ray.S/phones

 

επισης σχεδον τα πιο πολλα του αρθρα ειναι για την apple, οπως σε αυτο εδω που λεει οτι τα 400$ για το special edition μηλο :lol: ειναι εξαιρετικα κτλπ κτλπ. http://www.phonearena.com/news/Apple-iPhone-SE-is-here-top-hardware-in-small-package_id79492

 

υγ

σορυ για το οφ τοπικ, αλλα χρειαζοταν το ξεκαθαρισμα σε ενα τοσο εμετικο αρθρο.

 

Χάχαχα ακόμα γελάω με αυτούς που στοιχειοθετουν την παρουσίαση μιας απαρχαιωμενης συσκευής (βλέπε iPhone se) σαν σοβαρή εναλλακτική για το 2016...

Link to comment
Share on other sites

λεω δευτερα να το παρω.για να μην καθομαι να ψαχνω ολο το topic,εχει τιποτα προβληματα με οθονη?η κατι αλλο? Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως συμφωνώ με τις ενστάσεις του για την ανισορροπία στην αυτόματη φωτεινότητα.

Θέλει φτιαξιμο με update.

Το είχα αναφέρει πιο πίσω και είναι ενοχλητικό.

Του 6 edge δουλεύει καλύτερα.

Την καλύτερη συμπεριφορά είχε το m8 από όσες συσκευές πέρασαν τελευταία από τα χέρια μου.

Στο S6 και στο S4 που το τσέκαρα δεν έχω το πρόβλημα. Τέλος πάντων θα το πάω τη Δευτέρα πισω και θα δω αν θα το αλλάξουν. Η αλήθεια είναι ότι όταν τα κρύσταλλα γίνονται πιο ακριβά, πιο φωτεινά οι μικροατελειες που πριν μπορεί να περναγαν και ψιλοαπαρατηρητες τώρα φαινονται. Ουδέν κρυπτον υπό τον ήλιο και άρα και των φωτεινων φακών.

Εγώ μόνο 1 σημάδι έχω και είναι λευκο όταν έχω κόντρα έντονο φως όταν εστιάσω.

Το ίδιο και στο 6 edge.

 

Τώρα επειδή εσύ έχεις παραπάνω και πιο έντονο και με μπλε χρωματισμό εξίσου δοκίμασε την τύχη σου με πιθανή αντικατάσταση.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα ειχα ενα ατυχημα με το κινητο και μου εσπασε το τζαμι της οθονης και το μεταλλικο γυρο γυρο γδαρθηκε........Προτεινεται καποιο service την εχει παθει αλλος την ζημια να μου δωσει ενα περιπου κοστος........
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα ειχα ενα ατυχημα με το κινητο και μου εσπασε το τζαμι της οθονης και το μεταλλικο γυρο γυρο γδαρθηκε........Προτεινεται καποιο service την εχει παθει αλλος την ζημια να μου δωσει ενα περιπου κοστος........

 

Καλημέρα.

Κατά τη γνώμη μου καλό θα ήταν να κάνεις την επισκευή στη smartec, στο Χαϊδάρι.

Οι διαφορές στη τιμή που θα βpεις με γνήσια οθόνη σε μη εξουσιοδοτημένα καταστήματα θα είναι μικρή και το πιο σημαντικό θα χάσεις την υπόλοιπη εγγύηση.

Επίσης με τη smartec η επισκευή θα γίνει άμεσα (αν είσαι Αθήνα).

Θα πω με κάθε επιφύλαξη γύρω στα 200€.

 

Υ.Γ.: στα τελευταία μοντέλα της Samsung,η οθόνη πάει set με τα μεταλλικά bezel.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Κατά τη γνώμη μου καλό θα ήταν να κάνεις την επισκευή στη smartec, στο Χαϊδάρι.

Οι διαφορές στη τιμή που θα βpεις με γνήσια οθόνη σε μη εξουσιοδοτημένα καταστήματα θα είναι μικρή και το πιο σημαντικό θα χάσεις την υπόλοιπη εγγύηση.

Επίσης με τη smartec η επισκευή θα γίνει άμεσα (αν είσαι Αθήνα).

Θα πω με κάθε επιφύλαξη γύρω στα 200€.

 

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου..... .Περιπου 200 μονο για την οθονη??????? Το μεταλλικο γυρο-γυρο εχεις καμια ιδεα ποσο μπορει να παει ????? Να εισαι καλα παντος σε ευχαριστω γ

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου..... .Περιπου 200 μονο για την οθονη??????? Το μεταλλικο γυρο-γυρο εχεις καμια ιδεα ποσο μπορει να παει ????? Να εισαι καλα παντος σε ευχαριστω γ

 

Συνήθως πάει μαζί set στα τελευταία μοντέλα της εταιρείας.

Πόνεσα και εγώ με αυτό που έπαθες...γι'αυτό (Δυστυχώς) θηκουλα και tempered glass (αν υπάρχει σωστό για το edge) για να το γλιτώσεις την επόμενη φορά.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...