Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ερώτηση παιδιά. Πως μπορώ να αντιγράψω ολες τις επαφές ΚΑΙ στην μνημη του τηλεφώνου;(το θέλω για να εμφανίζεται στο smartwatch το όνομα αυτού που καλεί).τωρα στις ρυθμίσεις βρίσκονται στο όλες οι επαφές. εάν είναι δυνατόν πείτε το βήμα βήμα. Ευχαριστώ

Ποιο ρολόι έχεις; Συνήθως όλα είτε με android wear είτε με tizen εμφανίζουν τα ονόματα των επαφών ακόμα κι αν είναι σωσμένες στο google και όχι στο τηλέφωνο. Μήπως θέλει το ρολόι κάποια ρύθμιση...

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το viber, παιδιά, χώρια το ότι δεν δείχνει τις ειδοποιήσεις στο εικονίδιο.. Μήπως σας κολλάει και γενικότερα? Αργεί λίγο όταν ανοίξω τα emoticon ή όταν θέλω να κλείσει το πληκτρολόγιο.

Έκανα και τη χθεσινή αναβάθμιση αλλά δεν έφτιαξε..

Και δεν μπορώ να καταλάβω αν φταίει το πληκτρολόγιο ή το viber.

Υποψιάζομαι το viber.. Γιατί το πληκτρολόγιο στις άλλες εφαρμογές δουλεύει ρολόι..

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Ποιο ρολόι έχεις; Συνήθως όλα είτε με android wear είτε με tizen εμφανίζουν τα ονόματα των επαφών ακόμα κι αν είναι σωσμένες στο google και όχι στο τηλέφωνο. Μήπως θέλει το ρολόι κάποια ρύθμιση...

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

Time Owner KW 18

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Είχα αποφασίσει να αγοράσω το honor 8 και ξαφνικά εμφανίστηκε ένας συνάδελφος και πουλάει το s7 edge του 400 ευρώ. Από ότι το είχα δει λίγο είναι της κούτας. Το είχε πάρει με αναβάθμιση νομίζω και δεν το έχει δουλέψει πολύ. Το έχει αφήσει τώρα και χρησιμοποιεί ένα άλλο. Έχει εγγύηση απ' ότι ξέρω. Δεν είχα σκοπό να δώσω πάνω από 350 για κινητό αλλά μου ακούγεται καλή ευκαιρία. Τι λέτε; Αξίζει η αγορά;

 

εννοειτε πως αξιζει, επισης δεν συγκρινετε με το honor 8

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Εχω mac και προσπαθώ να περάσω την Nugat! Μου βγάζει όμως το Jodin οτι λείπει ο pit φάκελος...

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς σε παρακαλώ να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος? Τα έκανα αλλά όταν ξανατρεχω το play, μου τα ζητάει...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

εμενα δεν μου ζηταει τιποτα και τα εχω ολα απενεργοποιημενα και η μπαταρια βγαζει τρελλους χρονους πχ απο το πρωι στο 90℅ τωρα που γραφω 86% βασικα πανε στον διαχ.εφαρμογων βρες τις υπηρεσιες google play πατα πανω μετα πανε στις αδειες και ξετσεκαρισε εκει που λεει αισθητηρες σωματος εγω ολα απενεργοποιημενα τα εχω και οταν το τρεχω δεν μου ζηταει δικαιωματα δοκιμασε και βλεπεις ποια μπορεις να απενεργοποιησεις εκτος απο τους αισθητηρες σωματος
Link to comment
Share on other sites

Time Owner KW 18

Τι λειτουργικό φοράει; Δε νομίζω να φταίει ότι δεν είναι σωσμένες οι επαφές στο τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Τι λειτουργικό φοράει; Δε νομίζω να φταίει ότι δεν είναι σωσμένες οι επαφές στο τηλέφωνο.

 

Specifics

Case Material Alloy

Type On Wrist

Brand Name Time Owner

Application Age Group Adult

Function Passometer,Sleep Tracker,Message Reminder,Call Reminder,Answer Call,Dial Call,Push Message,Alarm Clock,Calendar,Other

Band Material Silica Gel

Language English,Russian,Spanish,Polish,Portuguese,Turkish,Italian,French,German

Style Fashion

Compatibility Other

Model KW18

CPU MTK2502C

RAM 128Mbit+64Mbit; support 16GB TF max.

Display 1.3 Inch Circular screen IPS HD LCD

Resolution 240*240 pixel

SIM card Mini SIM card

 

----- προσθήκη μηνύματος 103 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Specifics

Case Material Alloy

Type On Wrist

Brand Name Time Owner

Application Age Group Adult

Function Passometer,Sleep Tracker,Message Reminder,Call Reminder,Answer Call,Dial Call,Push Message,Alarm Clock,Calendar,Other

Band Material Silica Gel

Language English,Russian,Spanish,Polish,Portuguese,Turkish,Italian,French,German

Style Fashion

Compatibility Other

Model KW18

CPU MTK2502C

RAM 128Mbit+64Mbit; support 16GB TF max.

Display 1.3 Inch Circular screen IPS HD LCD

Resolution 240*240 pixel

SIM card Mini SIM card

 

Όταν με καλούν δεν εμφανίζονται. στις άλλες λειτουργίες εμφανίζονται κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εχω το εξης πρόβλημα στα ξαφνικά οταν παταω να κανει ενημέρωση λογισμικού μου βγάζει το εξής μήνυμα: "Το λειτουργικό σύστημα της συσκευης σας εχει τροποποιηθεί με μη εξουσιοδοτημενο τρόπο. Δοκιμάστε τη λήψη ενημερώσεων χρησιμοποιώντας το Smart Switch στον υπολογιστη σας η επισκεφτείτε ενα κεντρο εξυπηρετησης πελατων.":wacko::X Μεχρι προσφατα οταν πάταγα ενημέρωση λογισμικού μου εβγαζε απλως οτι εχω την τελευταία εκδοσή και απο κατω πια έκδοση εχω.

Ξερει κάποιος τη συμβαίνει;

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εχω το εξης πρόβλημα στα ξαφνικά οταν παταω να κανει ενημέρωση λογισμικού μου βγάζει το εξής μήνυμα: "Το λειτουργικό σύστημα της συσκευης σας εχει τροποποιηθεί με μη εξουσιοδοτημενο τρόπο. Δοκιμάστε τη λήψη ενημερώσεων χρησιμοποιώντας το Smart Switch στον υπολογιστη σας η επισκεφτείτε ενα κεντρο εξυπηρετησης πελατων.":wacko::X Μεχρι προσφατα οταν πάταγα ενημέρωση λογισμικού μου εβγαζε απλως οτι εχω την τελευταία εκδοσή και απο κατω πια έκδοση εχω.

Ξερει κάποιος τη συμβαίνει;

 

Εχεις κανει ρουτ?μαλλον για αυτο σου γραφει ετσι

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Εχεις κανει ρουτ?μαλλον για αυτο σου γραφει ετσι

 

Οχι δεν εχω κανει:confused:

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχω κανει:confused:

 

Δοκιμασε τοτε να ξαναπερασεις τη ρομ μεσω υπολογιστη αν δε βαριεσαι.μου φενεται παντως αυτο το μνμ που σου βγαζει οτι κατι τετοιο ειναι....μηπως περασες αλλη ρομ η οτιδηποτε αλλο και εγραψε ο knox?

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Τελικά όπως το πέρασα έτσι το έβγαλα το HomeTouch. Χρησιμοποιώ κατά κόρον τις εφαρμογές Εθνικής, Πειραιώς, PayPal, και η λειτουργικότητα του HomeTouch δε τις ξεπερνά.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω ενα θεμα με τις επαφες. Ξαφνικα εχουν εξαφανιστει απο τον καταλογο. Εχω κανει συγχρονισμο το mail που εχω τις επαφες αλλα τιποτα. Εχω αφαιρεση και ξαναπροσθεση τον λογοριασμο αλλα παλι δεν μου τις εμφανιζει
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω ενα θεμα με τις επαφες. Ξαφνικα εχουν εξαφανιστει απο τον καταλογο. Εχω κανει συγχρονισμο το mail που εχω τις επαφες αλλα τιποτα. Εχω αφαιρεση και ξαναπροσθεση τον λογοριασμο αλλα παλι δεν μου τις εμφανιζει

Εφαρμογή Contacts ->more (πάνω δεξια) -> settings-> contacts to display.

 

Δες αν είναι επιλεγμένο το all Contacts ή το λογαριασμό του Email που τις έχεις σωσει. Αν όχι τότε επέλεξέ το και δες αν βλέπεις τις επαφές σου.

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Το viber, παιδιά, χώρια το ότι δεν δείχνει τις ειδοποιήσεις στο εικονίδιο.. Μήπως σας κολλάει και γενικότερα? Αργεί λίγο όταν ανοίξω τα emoticon ή όταν θέλω να κλείσει το πληκτρολόγιο.

Έκανα και τη χθεσινή αναβάθμιση αλλά δεν έφτιαξε..

Και δεν μπορώ να καταλάβω αν φταίει το πληκτρολόγιο ή το viber.

Υποψιάζομαι το viber.. Γιατί το πληκτρολόγιο στις άλλες εφαρμογές δουλεύει ρολόι..

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

και εγω εκανα σημερα ενημερωση αλλα τιποτα τις ειδοποιησεις στο εικονιδιο δηλαδη που γραφει κιολας δεν εφτιαξε. ΣΚ...ΤΑ:mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε τοτε να ξαναπερασεις τη ρομ μεσω υπολογιστη αν δε βαριεσαι.μου φενεται παντως αυτο το μνμ που σου βγαζει οτι κατι τετοιο ειναι....μηπως περασες αλλη ρομ η οτιδηποτε αλλο και εγραψε ο knox?

 

Ουτε Rom εχω πειράξει ουτε root έχω κάνει, υπάρχει περίπτωση να δημιούργησε αυτο το θέμα κάποια εφαρμογή;;:confused::worry:

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εχω το εξης πρόβλημα στα ξαφνικά οταν παταω να κανει ενημέρωση λογισμικού μου βγάζει το εξής μήνυμα: "Το λειτουργικό σύστημα της συσκευης σας εχει τροποποιηθεί με μη εξουσιοδοτημενο τρόπο. Δοκιμάστε τη λήψη ενημερώσεων χρησιμοποιώντας το Smart Switch στον υπολογιστη σας η επισκεφτείτε ενα κεντρο εξυπηρετησης πελατων.":wacko::X Μεχρι προσφατα οταν πάταγα ενημέρωση λογισμικού μου εβγαζε απλως οτι εχω την τελευταία εκδοσή και απο κατω πια έκδοση εχω.

Ξερει κάποιος τη συμβαίνει;

 

Τελικά το πρόβλημα λύθηκε αφού απενεργοποιησα της "Επιλογές προγραμματιστή" και έκανα επανεκκίνηση.

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά όπως το πέρασα έτσι το έβγαλα το HomeTouch. Χρησιμοποιώ κατά κόρον τις εφαρμογές Εθνικής, Πειραιώς, PayPal, και η λειτουργικότητα του HomeTouch δε τις ξεπερνά.

 

Λογικο ειναι φιλε μου σε μερικους να μη βολευει, εγω προσωπικα δεν το αλλαζω με τιποτα και δεν ζω χωρις αυτο :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Είχα αποφασίσει να αγοράσω το honor 8 και ξαφνικά εμφανίστηκε ένας συνάδελφος και πουλάει το s7 edge του 400 ευρώ. Από ότι το είχα δει λίγο είναι της κούτας. Το είχε πάρει με αναβάθμιση νομίζω και δεν το έχει δουλέψει πολύ. Το έχει αφήσει τώρα και χρησιμοποιεί ένα άλλο. Έχει εγγύηση απ' ότι ξέρω. Δεν είχα σκοπό να δώσω πάνω από 350 για κινητό αλλά μου ακούγεται καλή ευκαιρία. Τι λέτε; Αξίζει η αγορά;
πριν παρω το s7 edge ειχα το honor8, παρα πολυ καλο κινητο ταχυτατο πανεμορφο αλλα δεν ειναι και s7 αλλα σιγουρα την δουλεια σου την κανεις ανετα με τπ 8 ,τωρα αν θες κατι παραπανω οπως καλυτερη οθονη καμερα αδιαβροχο κλπ πας μια σκαλα παραπανω και παιρνεις το s7 δικια σου η αποφαση παντος στην τιμη που στο δινει ο φιλος σου αν ειναι οντως αψεγαδιαστο εγω δεν θα το σκεφτομουν και πολυ!
Link to comment
Share on other sites

Specifics

Case MaterialAlloy

TypeOn Wrist

Brand NameTime Owner

Application Age GroupAdult

FunctionPassometer,Sleep Tracker,Message Reminder,Call Reminder,Answer Call,Dial Call,Push Message,Alarm Clock,Calendar,Other

Band MaterialSilica Gel

LanguageEnglish,Russian,Spanish,Polish,Portuguese,Turkish,Italian,French,German

StyleFashion

CompatibilityOther

ModelKW18

CPUMTK2502C

RAM128Mbit+64Mbit; support 16GB TF max.

Display1.3 Inch Circular screen IPS HD LCD

Resolution240*240 pixel

SIM cardMini SIM card

 

----- προσθήκη μηνύματος 103 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Όταν με καλούν δεν εμφανίζονται. στις άλλες λειτουργίες εμφανίζονται κανονικά

Δεν βλέπω να έχει υποστήριξη ελληνικών το ρολόι. Τις επαφές τις έχεις σωσμένες στα ελληνικά; δοκίμασε να γυρίσεις και τη γλώσσα του τηλεφώνου μια στα αγγλικά μήπως και δουλέψει. Δεν πάει κάπου αλλού το μυαλό μου.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όπως το πέρασα έτσι το έβγαλα το HomeTouch. Χρησιμοποιώ κατά κόρον τις εφαρμογές Εθνικής, Πειραιώς, PayPal, και η λειτουργικότητα του HomeTouch δε τις ξεπερνά.

Ακομα και αν αγορασεις την εφαρμογη και τις βαλεις στα exceptions δεν λειτουργεί σωστα το δακτυλικο;

Link to comment
Share on other sites

οσοι εχετε battery drain δοκιμαστε να κανετε το εξης στα δικαιωματα εφαρμογων και απενεργοποιηστε τις υπηρεσιες google play και μετα πηγαινετε στο ασφαλεια και απορρητο και εκει που λεει αισθητηρες σωματος απενεργοποιηστε τις υπηρεσιες του google play πιστευω να δειτε διαφορα

 

Δεν με αφήνει να κάνω απενεργοποίηση. Privacy and safety > App permissions > Body sensors : όλα είναι ενεργά :(

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...