Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Εχθές αν και παιδευτηκα λίγο το ροοταρα και έλιωσα στο να δοκιμάζω ρομ

Έβαλα έβγαλα 4 και κατέληξα σε μια που λέγεται On the edge lite Και είναι του Note 7 αλλά αυτό που με χάλασε είναι πως αναγνωρίζει το κινητό ως note 7;) και δεν κάνει επαναφορά το back up από το smart switch

Βέβαια έχει όλα τα καλά του 7 μέχρι την αλλαγή ανάλυσης

(ελπίζω όχι τα κακά :lol:)

Είναι ωραία μέχρι στιγμής

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Τέλος καλό όλα καλά σήμερα πήγα στη Smarttech και είχαν διαθέσιμες οθόνες για το Gold και έγινε η αλλαγή οθόνης σε μια ώρα μέσα. Το κινητό καινούργιο!!!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ωραία φιλε αυτο ειπαμε από την αρχη. Λιγο υπομονή και χωρίς πανικο μια χαρά έγινε η δουλειά.

Να το χαρείς είναι εξαιρετική συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μια γρηγορη ερωτηση.

Μπορει καποιος με Ελληνικο S7edge να τσεκαρει αν δουλευει ο μετρητης αγχους στο Shealth?

Εχω το ΝΟΤΕ 7 Ελληνικο και δεν μου δουλευει και σε επικοινωνια που ειχα με την Samsung Hellas μου ειπαν οτι ουτε στο ΝΟΤΕ 7 ουτε στο S7 Ελληνικα δεν δουλευει ο μετρητης αγχους....

Αληθευει;

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το ψιλοχρησιμοποιώ το s health δεν βλέπω μετρητή άγχους. Πού είναι για να σου πω αν δουλεύει;

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το ψιλοχρησιμοποιώ το s health δεν βλέπω μετρητή άγχους. Πού είναι για να σου πω αν δουλεύει;

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

To ίδιο και γω...ψάχνω μετρητή άγχους και δεν βλέπω κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Δες την εικόνα που επισυνάπτω.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160927/b9d6140df0ebb2c6b95b48d2c204c1cf.jpg

 

Κανονικα θα επρεπε κατω απο την λεξη Αγχος να εχει και την ενδειξη Μετρηση....

Τουλαχιστον στα S7 και NOTE7 διακρτα που ειχα πριν το μετρουσε....

 

Στάλθηκε από το SM-N930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by gnkgr

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου έχει κανονικά τη μέτρηση κάτω από το Άγχος

 

Ελληνικο με Ελληνικη ROM?

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικο με Ελληνικη ROM?

 

Πριν είχα την ελληνική unbraded ευρωπαϊκή Και δούλευε. Τώρα έχω μία custom rom Και πάλι δουλεύει

Link to comment
Share on other sites

Πριν είχα την ελληνική unbraded ευρωπαϊκή Και δούλευε. Τώρα έχω μία custom rom Και πάλι δουλεύει

 

Το εχεις αγορασει απο Ελλαδα; Δεν ειναι δικαρτο η αγορασμενο εκτος Ευρωπης .

Και για να βγαλουμε μια ακρη οσοι απαντησετε παρακαλω γραψτε απο που ειναι αγορασμενο το κινητο και τι ROM φοραει.

 

Ευχαριστω.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Το εχεις αγορασει απο Ελλαδα; Δεν ειναι δικαρτο η αγορασμενο εκτος Ευρωπης .

Και για να βγαλουμε μια ακρη οσοι απαντησετε παρακαλω γραψτε απο που ειναι αγορασμενο το κινητο και τι ROM φοραει.

 

Ευχαριστω.

 

Ναι από Ελλάδα

Αρχικά ήταν με πολωνική ρομ. Μετά πέρασα διάφορες επίσημες και τώρα αυτή που σου είπα

Με όλες δούλευε. Στο λέω γιατί το χρησιμοποιώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μια γρηγορη ερωτηση.

Μπορει καποιος με Ελληνικο S7edge να τσεκαρει αν δουλευει ο μετρητης αγχους στο Shealth?

Εχω το ΝΟΤΕ 7 Ελληνικο και δεν μου δουλευει και σε επικοινωνια που ειχα με την Samsung Hellas μου ειπαν οτι ουτε στο ΝΟΤΕ 7 ουτε στο S7 Ελληνικα δεν δουλευει ο μετρητης αγχους....

Αληθευει;

 

Με συσκευή dual sim και περασμένη ρομ BTU και όχι UAE το έχει και δουλεύει κανονικά όπως το είπες και στο NOTE 7 duos που είχα δούλευε κανονικά...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα ελληνικό unbranded δεν το έχει τελικά. Να αγχωθώ;

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Και εδώ τα ίδια αλλά δεν αγχώνομαι (έτσι και αλλιώς δεν μπορώ να το μετρήσω :D ).

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Μην κολλατε. Ουσιαστικά είναι μια εκτίμηση με βάση τους καρδιακους παλμους

Φαντάζομαι αυτό λειτουργεί ε?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, να ρωτήσω κάτι και εγώ για τα χρώματα της οθόνης... Όταν πχ βγάλετε σούρουπο φωτογραφία το κόκκινο του ουρανού το βγάζει και σε εσάς πορτοκαλί ή εμένα έχει πρόβλημα; στο αυτόματο πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Εχθές αν και παιδευτηκα λίγο το ροοταρα και έλιωσα στο να δοκιμάζω ρομ

Έβαλα έβγαλα 4 και κατέληξα σε μια που λέγεται On the edge lite Και είναι του Note 7 αλλά αυτό που με χάλασε είναι πως αναγνωρίζει το κινητό ως note 7;) και δεν κάνει επαναφορά το back up από το smart switch

Βέβαια έχει όλα τα καλά του 7 μέχρι την αλλαγή ανάλυσης

(ελπίζω όχι τα κακά :lol:)

Είναι ωραία μέχρι στιγμής

 

αφου ρουταρες φανταζομαι εχεις και περασει και twrp, σωστα?

ακου τι θα κανεις,

1. μπαινεις recovery, κανεις Nandroid Backup.

2. περνας μια ρομ αλλη του s7 edge και κανεις restore με smart switch.

3. βαζεις επειτα titanium backup και κανεις Backup ολες της εφαρμογες σου.

4. μπαινεις recovery, κανεις επαναφορα του Backup της ρομ που ειχες παρει στο 1 step.

5. κανεις recover τις εφαρμογες απο titanium και ετοιμος.

 

αφου εισαι ροοτ = titanium πλεον (ξεχνα οτιδηποτε αλλο)

αν κολησεις καπου στειλε P.m.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

 

Κατοχος του s7 edge εδω και καμμια 10ρια μερες(εχω ξεκινησει να διαβαζω το θεμα του συγκεκριμενου τηλ και εχω φτασει στην 310 σελιδα προς το παρων:)),ευχαριστημενος πολυ προερχομενος απο 2 LG συσκευες (G3 & V10),θα ηθελα να κανω 1 ερωτηση εαν καποιος μπορει να με βοηθησει και ευχαριστω προκαταβολικα!

Ξερω οτι το τηλεφωνο εχει μια ρυθμιση που οταν το βαζεις στο αυτι σου σε μια εισερχομενη κληση απαντας χωρις να χρειασθει να πατησεις καποιο κουμπι.

Οταν εχω εισερχομενη το βαζω στο αυτι μου,αλλα δεν ακουγεται η απαντηση μου ουτε ακουω τον συνομιλητη μου!

Ξερει καποιος να με ενημερωσει σχετικα?:)

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Και εδώ τα ίδια αλλά δεν αγχώνομαι (έτσι και αλλιώς δεν μπορώ να το μετρήσω :D ).

Ωραία για δείτε τώρα σε όσους δεν δουλεύει αν έχετε ενεργό στο phone info τα original csc και firmware csc..... όπως φαίνονται μη ενεργοποιημένα στο δικό μου γιατί υποψιάζομαι ότι μάλλον αυτό φταιει. Το ότι δεν υπάρχουν.......

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160927/6e7ccadb5daf504c47ec96c0198b96f8.jpg

 

Και πείτε μπας και βγάλουμε καμία άκρη.....

 

Στάλθηκε από το SM-N930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ..

Θέλω να ρωτήσω.. όταν Κάνο μια κλήση τηλέφωνου και πατάω την ένταση + - στης κλείσει επάνω ώστε να ακούω χαμηλά το συνομιλητή μου δεν μου χαμηλώνει τέλειος η μπάρα … το ίδιο είναι και σε εσάς

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

αφου ρουταρες φανταζομαι εχεις και περασει και twrp, σωστα?

ακου τι θα κανεις,

1. μπαινεις recovery, κανεις Nandroid Backup.

2. περνας μια ρομ αλλη του s7 edge και κανεις restore με smart switch.

3. βαζεις επειτα titanium backup και κανεις Backup ολες της εφαρμογες σου.

4. μπαινεις recovery, κανεις επαναφορα του Backup της ρομ που ειχες παρει στο 1 step.

5. κανεις recover τις εφαρμογες απο titanium και ετοιμος.

 

αφου εισαι ροοτ = titanium πλεον (ξεχνα οτιδηποτε αλλο)

αν κολησεις καπου στειλε P.m.

 

Σε ευχαριστώ. Είχα χρόνο και κατέβασα ξανά όλες τις εφαρμογές μου. Μικρό το κακό

Αυτό που αναγνωρίζει το κινητό ως note 7 ξέρεις πως να το αλλάξω? Καταλαβαίνω ότι είναι θέμα της ρομ αλλά είναι λιγάκι χαζό νομίζω

Αν έχεις να προτείνεις κάποια αλλαγή ρομ με καλή μπαταρία και λίγες εφαρμογές θα το θελα

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Ωραία για δείτε τώρα σε όσους δεν δουλεύει αν έχετε ενεργό στο phone info τα original csc και firmware csc..... όπως φαίνονται μη ενεργοποιημένα στο δικό μου γιατί υποψιάζομαι ότι μάλλον αυτό φταιει. Το ότι δεν υπάρχουν.......

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160927/6e7ccadb5daf504c47ec96c0198b96f8.jpg

 

Και πείτε μπας και βγάλουμε καμία άκρη.....

 

Στάλθηκε από το SM-N930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Λοιπόν σε εμένα που παίζει κανονικά και έχω αλλάξει ρομ (από UAE σε BTU) η εικόνα είναι διαφορετική

Screenshot_20160927_211245.pngwindows 7 screen shot"]Screenshot_20160927_211245.pngwindows 7 screen shot[/url]

Οπότε εκεί μπορεί να κρύβεται το θέμα...Εγω πάντως είχα φλασαρει με odin και τα 4 αρχεία

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ειναι κανει που έχει synology και κανει backup αυτόματα τη sd κάρτα ?εγω δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη ,κατι λέει οτι απο android 4 και μετά κανει μονο απο την internal μνήμη ,εναλλακτικά γίνεται είτε με σύνδεση είτε μα wifi να γίνεται backup αυτόματο στο pc?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...