Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αύριο θα πάω το κινητό για αντικατασταση μπαταρίας στην SMARTEC, θελω να ρωτήσω αν κατά την διάρκεια του service γίνεται hard reset κινητό η το παραδίδουν όπως το παρέλαβαν;;
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Αύριο θα πάω το κινητό για αντικατασταση μπαταρίας στην SMARTEC, θελω να ρωτήσω αν κατά την διάρκεια του service γίνεται hard reset κινητό η το παραδίδουν όπως το παρέλαβαν;;
Το κάνουν reset φίλε μου πάρε backup
Link to comment
Share on other sites

Αύριο θα πάω το κινητό για αντικατασταση μπαταρίας στην SMARTEC, θελω να ρωτήσω αν κατά την διάρκεια του service γίνεται hard reset κινητό η το παραδίδουν όπως το παρέλαβαν;;

 

Θα σου αλλάξουν υποχρεωτικά κ οθόνη γιατί είναι μαζί πακέτο. Έτσι έκαναν κ σε μένα εντός εγγύησης μιλάω πάντα αλλά θα θα κάνουν factory reset. Οπότε πάρε αντίγραφα.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου αλλάξουν υποχρεωτικά κ οθόνη γιατί είναι μαζί πακέτο. Έτσι έκαναν κ σε μένα εντός εγγύησης μιλάω πάντα αλλά θα θα κάνουν factory reset. Οπότε πάρε αντίγραφα.
Φίλε μου η οθόνη πάει με την μπαταρία όχι η μπαταρία με την οθόνη...

Άμα αλλαχτεί οθόνη σου αλλάζουν και μπαταρία όχι το ανάποδο... Φιλικά.

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι διαβάζω εδώ μέσα αλλά και από την δικιά μου εμπειρία όσοι πήγαμε για μπαταρία φύγαμε και με αλλαγμένη οθόνη
Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα τις τελευταίες μέρες μου κάνει κάτι περίεργο. Ενώ μιλάω μέσω bt όταν έρχεται 2η κλήση την μεταφέρει στο τηλ και ενώ δείχνει πως είναι κανονικά συνδεδεμένο με το bt οι κλήσεις είναι στο τηλ. Δοκίμασα και με άλλο bt που το είχα παλιότερα και κάνει το ίδιο. Δε βρίσκω κάτι στις ρυθμίσεις, μηπως έχετε καμία ιδέα τι να πειράξω?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα τις τελευταίες μέρες μου κάνει κάτι περίεργο. Ενώ μιλάω μέσω bt όταν έρχεται 2η κλήση την μεταφέρει στο τηλ και ενώ δείχνει πως είναι κανονικά συνδεδεμένο με το bt οι κλήσεις είναι στο τηλ. Δοκίμασα και με άλλο bt που το είχα παλιότερα και κάνει το ίδιο. Δε βρίσκω κάτι στις ρυθμίσεις, μηπως έχετε καμία ιδέα τι να πειράξω?

 

Και νόμιζα ότι έπαθε κάτι το δικό μου Bluetooth.

Το ίδιο συμβαίνει και σε μένα.

Δεν ξέρω τι άλλαξε.

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Και νόμιζα ότι έπαθε κάτι το δικό μου Bluetooth.

Το ίδιο συμβαίνει και σε μένα.

Δεν ξέρω τι άλλαξε.

 

Αφού το έψαξα πάρα πολύ χθες και δε βρήκα κάτι τελικά απενεργοποιησα τις ρυθμίσεις προγραμματιστη και φαίνεται να δουλεύει σωστά για την ώρα. Δοκίμασε το και εσύ να δεις.

Link to comment
Share on other sites

Αφού το έψαξα πάρα πολύ χθες και δε βρήκα κάτι τελικά απενεργοποιησα τις ρυθμίσεις προγραμματιστη και φαίνεται να δουλεύει σωστά για την ώρα. Δοκίμασε το και εσύ να δεις.

 

Για ποιές ρυθμίσεις λες?

Αν λες στις γενικές ρυθμίσεις του τηλεφώνου...

Ρυθμίσεις--> επιλογές προγραμματιστή δεν τις εχω ενεργοποίηση ποτέ

Edited by nik187
Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Αλλαγή σήμερα μπαταρίας και πλακέτας με μηδενικό κόστος μέσα σε 1 1/2 ώρα απο την στιγμη που μπήκα στο μαγαζί, ολα αυτα στην SMARTEC, best service ever:):D
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Αλλαγή σήμερα μπαταρίας και πλακέτας με μηδενικό κόστος μέσα σε 1 1/2 ώρα απο την στιγμη που μπήκα στο μαγαζί, ολα αυτα στην SMARTEC, best service ever:):D
Το έχω ξαναπεί και έχει μαλιασει η γλώσσα μου, χωρίς να είναι υπάλληλος κανενός και χωρίς να τα παίρνω από πουθενά. Καλύτερο service από τις Samsung και ειδικά της Smartec, στην Ελλάδα , απλά δεν υπάρχει! Για μένα , σαν επαγγελματίας πια, που το κινητό είναι μέρος της δουλειάς/ζωής μου το ότι έχει 1 hour service και χωρίς πολλά πολλά(σε άλλους λένε ότι η πράσινες οθόνες είναι φυσιολογικές γιατί τα πάνελ τους είναι ανώτερα από την Samsung, γελάει ο κόσμος, χαχαχαχα) βαζει την Samsung στις τοπ επιλογές(μάλλον στην μοναδική) . Επίσης το παραπάνω ισχύει για όλες τις κινητές συσκευές ανεξάρτητου σειράς τιμής κτλ. Δυστυχώς όλη αυτή την "εξυπηρέτηση" την έχουμε προπληρώσει με τις συνεχώς αυξανόμενες τιμές.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για ποιές ρυθμίσεις λες?

Αν λες στις γενικές ρυθμίσεις του τηλεφώνου...

Ρυθμίσεις--> επιλογές προγραμματιστή δεν τις εχω ενεργοποίηση ποτέ

 

Ναι και σε μένα δεν είναι στάνταρ τελικά αν θα μεταφέρει τη κλήση στο τηλ η θα την αφησει στο bt.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να δώσω και εγώ τα συγχαρητήρια στην Smartec για το σέρβις της το πήγα σήμερα το πρωί για αλλαγή μπαταρίας (S7 flat) μιας και λήγει η εγγύηση τον άλλο μήνα και μου άλλαξαν μπαταρία πλακέτα οθόνη και το fingerprint που είχε λίγο ξεφλούδισμα πάνω δεξιά και όλα αυτά τσάμπα πλήρωσα μόνο 19,90 Για την μπαταρία και ολα αυτα μεσα σε 1 ώρα!!! Ειλικρινά πολλά συγχαρητήρια!!
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να δώσω και εγώ τα συγχαρητήρια στην Smartec για το σέρβις της το πήγα σήμερα το πρωί για αλλαγή μπαταρίας (S7 flat) μιας και λήγει η εγγύηση τον άλλο μήνα και μου άλλαξαν μπαταρία πλακέτα οθόνη και το fingerprint που είχε λίγο ξεφλούδισμα πάνω δεξιά και όλα αυτά τσάμπα πλήρωσα μόνο 19,90 Για την μπαταρία και ολα αυτα μεσα σε 1 ώρα!!! Ειλικρινά πολλά συγχαρητήρια!!

 

 

 

Οι τύποι είναι από άλλο πλανήτη απλά.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να δώσω και εγώ τα συγχαρητήρια στην Smartec για το σέρβις της το πήγα σήμερα το πρωί για αλλαγή μπαταρίας (S7 flat) μιας και λήγει η εγγύηση τον άλλο μήνα και μου άλλαξαν μπαταρία πλακέτα οθόνη και το fingerprint που είχε λίγο ξεφλούδισμα πάνω δεξιά και όλα αυτά τσάμπα πλήρωσα μόνο 19,90 Για την μπαταρία και ολα αυτα μεσα σε 1 ώρα!!! Ειλικρινά πολλά συγχαρητήρια!!

Για να καταλάβω και εγώ, εσύ ζήτησες αλλαγή μόνο της μπαταρίας και σου άλλαξαν και πλακέτα και οθόνη και fingerprint? Και όλα αυτά με 19,90? Η μπαταρία σου είχε πρόβλημα η επειδή τελείωνε η εγγύηση πηγές να την αλλάξεις?

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω και εγώ, εσύ ζήτησες αλλαγή μόνο της μπαταρίας και σου άλλαξαν και πλακέτα και οθόνη και fingerprint? Και όλα αυτά με 19,90? Η μπαταρία σου είχε πρόβλημα η επειδή τελείωνε η εγγύηση πηγές να την αλλάξεις?

 

 

 

Πήγε να την αλλάξει επειδή έληγε η εγγύηση και το ποσό αλλαγής είναι στα 19,9. Τα υπόλοιπα είναι δωρεάν και τα αλλάζουν κατά την κρίση τους. Εμένα πριν μου την αλλάξουν μου ανέφεραν από μόνοι τους ότι θα κοιτάξουν κιόλας την πλακέτα και την οθόνη και αν χρειαστεί θα αλλαχτούν αλλά τελικά δε χρειάστηκε

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα μια χαρά, να το παω και εγω κανα μηνα πριν ληξει η εγγυηση αν ειναι ετσι...

 

 

 

Να το πας, αλλά μόνο στη Smartec

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να το πας, αλλά μόνο στη Smartec

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Μπήκα τώρα στο phone info και γραφει 388 φορτισεις 84,33 battery health. Υπάρχει λόγος να το πάω η να το αφήσω? Είναι ακριβής οι μετρήσεις που δίνει το phone info?

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν το εμπιστευομαι.Παντως παιρνει την ενδειξη απο αρχειο του συστηματος. Αλλα δεν νομιζω να ειναι ακριβης... Αν κανεις calibration την μπαταρια η ενδειξη αυτη αλλαζει.

Με το Accubattery που μετραει βασει φορτισης εμενα δειχνει 96% με 150 κυκλους φορτισης ενω το phone info δινει 90%.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να δώσω και εγώ τα συγχαρητήρια στην Smartec για το σέρβις της το πήγα σήμερα το πρωί για αλλαγή μπαταρίας (S7 flat) μιας και λήγει η εγγύηση τον άλλο μήνα και μου άλλαξαν μπαταρία πλακέτα οθόνη και το fingerprint που είχε λίγο ξεφλούδισμα πάνω δεξιά και όλα αυτά τσάμπα πλήρωσα μόνο 19,90 Για την μπαταρία και ολα αυτα μεσα σε 1 ώρα!!! Ειλικρινά πολλά συγχαρητήρια!!

 

Τα 20 ευρώ για πιο λόγο τα έδωσες; Γιατι εγω την δεύτερα άλλαξα μπαταρία και πλακέτα και δεν έδωσα τίποτα!:confused:

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...