Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

"Καλημερα, δεν κραταει πολυ η μπαταρια..."

Τα υπολοιπα τα διαβαζεις παραπανω :)

I am a traveler of both time and space
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

από εχθές όσοι με καλούν δεν βγάζει οθόνη με το πράσινο ή κόκκινο κουμπάκι και ευτυχώς που έχω το bluetooth και απαντώ. το βγάζει στην μπάρα ειδοποιήσεων μόνο διαπίστωσα. τί συμβαίνει? άλλαξε κάτι η νέα αναβάθμιση ? μπορώ να κάνω κάτι εκτός από factory reset ?
Link to comment
Share on other sites

από εχθές όσοι με καλούν δεν βγάζει οθόνη με το πράσινο ή κόκκινο κουμπάκι και ευτυχώς που έχω το bluetooth και απαντώ. το βγάζει στην μπάρα ειδοποιήσεων μόνο διαπίστωσα. τί συμβαίνει? άλλαξε κάτι η νέα αναβάθμιση ? μπορώ να κάνω κάτι εκτός από factory reset ?

Εχεις αλλαξει θεμα; δοκιμασες χωρις να το βλεπεις να κανεις slide στο σημειο περιπου που ητανε να δεις αν απανταει; αν εχεις αλλαξει θεμα αλλαξε παλι να δεις

αλλιως reset

Link to comment
Share on other sites

Έχω την oreo 20 μέρες κ την πέρασα με WiFi δεν έχω παρατηρήσει κάτι αρνητικό, δουλεύει το ίδιο καλά όπως κ πριν!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Εχθές συμπληρώθηκε ένας χρόνος από την αγορά, και είπα να πάω, έτσι προληπτικά περισσότερο στην Smartec, να αλλάξουν μπαταρία.

 

Συμπεράσματα : Με τέτοιο σέρβις, και όσο αυτό παραμένει στα υψηλότερα επίπεδα που έχω δει, εγώ θα κοιτάξω να πάρω ξανά μόνο Samsung, και η Smartec είναι ένας πολύ σημαντικός λόγος, και εξηγούμαι :

 

Αλλάχθηκε η μπαταρία με νέα.

Αλλάχθηκε η οθόνη με καινούρια, γιατί ο τεχνικός έβλεπε μια σκιά (που εγώ δεν είχα δει ποτέ)!

Αλλάχθηκε το ακουστικό, γιατί δεν ήταν στο 100% της απόδοσης από ότι είδε ο τεχνικός!

Αλλάχθηκε το πλαίσιο γύρω-γύρω (αναγκαστικά λόγω οθόνης)!

Χρόνος : ~ 1 ώρα , τηλέφωνο αντικατάστασης , κόστος 0,00 €

 

Τέλος, όλα τα ανταλλακτικά (βασικά η οθόνη που είναι το ακριβότερο-σημαντικότερο), έχει εκ νέου 2 χρόνια εγγύηση!

 

Με τέτοιο service και τέτοιο peace of mind που σου προσφέρει, δεν βρίσκω λόγο να προτιμήσω άλλη εταιρεία στο μέλλον.

 

(PS : Δουλευω σε μεγάλη αμερικάνικη πολυεθνική IT, και "ντράπηκα" για το service μας)

Το έχω πει πολλές φορές για το service της Samsung και πόσο μάλλον για την ίδια την smartec που κοντεύω να γίνω γραφικος. Αμα είσαι επαγγελματίας, και το κινητό σου είναι εργαλείο δουλειάς, το 1 hour service, ειναι ανεκτίμητο.Επιαης η ποιοτητα δουλειας τους και ο επαγγελματοσμος τους ειναι σε αλλο επιπεδο.Όσο τουλαχιστον, το service το έχει αυτή η εταιρεία στην Ελλάδα, εγω προσωπικά δύσκολα θα κοιτάξω αλλού.

 

Υγ: ΟΧΙ δεν τα παίρνω ούτε από Samsung, ούτε από smartec.

Υγ2: Μπορεί όλα τα service της Samsung ανά την Ελλάδα να είναι έτσι, απλα εγώ σε αυτό έχω πάει ,γι'αυτό μιλάω.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση, το 1 hour service στην Smartec ισχύει για ολους τους πελάτες, η για ορισμένες περιπτώσεις; Εγώ που θέλω απλώς να αλλάξω μια μπαταρία θα το πάρω πίσω σε μια ώρα;
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση, το 1 hour service στην Smartec ισχύει για ολους τους πελάτες, η για ορισμένες περιπτώσεις; Εγώ που θέλω απλώς να αλλάξω μια μπαταρία θα το πάρω πίσω σε μια ώρα;
Αν εχουν διαθέσιμη μπαταρια τοτε ναι...με ένα τηλέφωνο μπορεις να ρωτησεις!!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω θέμα Γενικά με την διάρκεια της μπαταρίας, όπου δεν λύθηκε ακόμα και μετά την αναβάθμιση σε oreo( έγινε clean install αμέσως μετά την αναβάθμιση)

 

Μπορώ να πάω για αλλαγή μπαταρίας; Μπορεί να γίνει απομακρυσμένα (να στειλω την συσκευη ) καθώς δεν βρίσκομαι αθηνα; τι κόστος έχει η αλλαγη; είμαι εντός εγγύησης, χρειάζεται να βρω παραστατικά κλπ;

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω θέμα Γενικά με την διάρκεια της μπαταρίας, όπου δεν λύθηκε ακόμα και μετά την αναβάθμιση σε oreo( έγινε clean install αμέσως μετά την αναβάθμιση)

 

Μπορώ να πάω για αλλαγή μπαταρίας; Μπορεί να γίνει απομακρυσμένα (να στειλω την συσκευη ) καθώς δεν βρίσκομαι αθηνα; τι κόστος έχει η αλλαγη; είμαι εντός εγγύησης, χρειάζεται να βρω παραστατικά κλπ;

Μπορεις ναα πας. Ναι μπορεις να το στειλεις. Νομιζω 20€+. Καλο ειναι να εχεις αποδειξη αλλιως η εγγυηση θα ισχυει απο την ημερομηνια κατασκευης...

Link to comment
Share on other sites

Έκανα επαναφορά ρυθμίσεων και πάλι κολλάει το instagram. Δεν ανεβάζει τα stories μου. Μαλλον τελικά έχει θέμα η εφαρμογή.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Καλο μηνα ...

Samsung S7 Edge της κορης μου

Ξαφνικα δεν φορτιζει και βγαζει μηνυμα για υγρασια στην θυρα φορτισης usb .

Δοκιμασα με φορτιστη απο J7 αλλα τιποτα

 

Δοκιμασα τον δικο του φορτιστη του Edge και δεν φορτιζει τα J7

Πολυ παραξενα ...Εχει εγγυηση μεχρι 9/2018

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αν βγαζει μνμ για υγρασια δεν θα φορτισει μεχρι να στεγνωσει και να φυγει το μνμ. Δοκιμασε να το φυσηξεις στη θυρα λιγο η αν δεν πιασει αυτο λιγο αερα με πιστολακι μαλλιων.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν βγαζει μνμ για υγρασια δεν θα φορτισει μεχρι να στεγνωσει και να φυγει το μνμ. Δοκιμασε να το φυσηξεις στη θυρα λιγο η αν δεν πιασει αυτο λιγο αερα με πιστολακι μαλλιων.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φυσιγμα με σπραυ αερα δοκιμασα χωρις επιτυχια .Θα δοκιμασω και με πιστολακι μαλιων . Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Φυσιγμα με σπραυ αερα δοκιμασα χωρις επιτυχια .Θα δοκιμασω και με πιστολακι μαλιων . Ευχαριστω.

 

Καλύτερα στο κρυο αερα μην έχεις τίποτα περιεργα.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα στο κρυο αερα μην έχεις τίποτα περιεργα.

 

Σωστα...Ειχε κλεισει απο μπαταρια και το εβαλα σε ενα φορτιστη universal αλλα με καλωδιο samsung και εχει φτασει στο 10% .Για να δουμε.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Τοσα χρονια με κινητα πιο "κουλο" δεν εχω δει .

 

Με τον universal φορτιτη εφτασε στο 100%

 

Με τον δικο του και αλλους δυο απο J7 τιποτα ??? Ουτε με φυσιμα με κρυο αερα στην υποδοχη φορτισης .

 

Ουτε ο δικος του φορτιστης φορτιζει τα J7

 

Αυριο ειναι για Χαϊδαρι (smartec) στο service.

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Τοσα χρονια με κινητα πιο "κουλο" δεν εχω δει .

 

Με τον universal φορτιτη εφτασε στο 100%

 

Με τον δικο του και αλλους δυο απο J7 τιποτα ??? Ουτε με φυσιμα με κρυο αερα στην υποδοχη φορτισης .

 

Ουτε ο δικος του φορτιστης φορτιζει τα J7

 

Αυριο ειναι για Χαϊδαρι (smartec) στο service.

Με βάση τα παραπάνω, δεν σημαίνει ότι έχεις πρόβλημα είτε στους φορτιστές είτε στα καλώδια;

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με βάση τα παραπάνω, δεν σημαίνει ότι έχεις πρόβλημα είτε στους φορτιστές είτε στα καλώδια;

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

 

Αν ειχα στο κινητο γιατι φορτιζει με τον no name φορτιστη ?

 

Γιατι ο δικος του φορτιστης δεν φορτιζει τα J7 ?

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Το Samsung pay που είναι πλήρης στην ελληνική γλώσσα υπάρχει λόγος;Αφού δεν δουλεύει στην Ελλάδα...
Link to comment
Share on other sites

Τοσα χρονια με κινητα πιο "κουλο" δεν εχω δει .

 

Με τον universal φορτιτη εφτασε στο 100%

 

Με τον δικο του και αλλους δυο απο J7 τιποτα ??? Ουτε με φυσιμα με κρυο αερα στην υποδοχη φορτισης .

 

Ουτε ο δικος του φορτιστης φορτιζει τα J7

 

Αυριο ειναι για Χαϊδαρι (smartec) στο service.

 

Δεν δοκιμάζεις κανένα usb charging current από το Play Store να δεις πόσο ρεύμα παρέχει ο φορτιστής; Γιατί είχα μια παρόμοια περίπτωση (προ Χριστού επί S3) και έφταιγε το καλώδιο usb.

Link to comment
Share on other sites

Δεν δοκιμάζεις κανένα usb charging current από το Play Store να δεις πόσο ρεύμα παρέχει ο φορτιστής; Γιατί είχα μια παρόμοια περίπτωση (προ Χριστού επί S3) και έφταιγε το καλώδιο usb.

 

Αν έφταιγε το καλωδιο γιατι δεν φοριζει με δυο διαφορετικα γνησια καλωδια απο J7 που σε J7 δυλευουν μια χαρα ?

Εχουν διαφορα τα καλωδια αναμεσα σε J7 και S7 Edge?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύει γιατί οι καλές μας τράπεζες και οι κάρτες που εκδίδουν δεν το υποστηρίζουν.

Ο αδελφός μου που ήρθε από Αμερική (και φυσικά έχει δηλώσει στο pay αμερικάνικη κάρτα) το χρησιμοποιεί κανονικά αυτές τις μέρες που είναι εδώ (εννοείται ότι στα καταστήματα παθαίνουν πλάκα, δεν καταλαβαίνουν πως ολοκληρώνεται η συναλλαγή από το κινητό χωρίς να πάρουν κάρτα στα χέρια τους :lol:)

 

Εγώ πληρώνω με το κινητό μέσω my Alpha wallet app, μιας και χρησιμοποιώ πιστωτικές της Alpha. Έχω βάλει και μια ALPHA VISA που δεν υποστηρίζει ανέπαφες, αλλά με το κινητό μια χαρά μέσω του app. Όντως πλάκα έχει όταν λες ότι θα πληρώσεις ανέπαφα, ειδικά όταν το ποσό είναι πάνω από 25 ευρώ, και εμφανίζεις το κινητό αντί για κάρτα. Προφανώς θα πρέπει να αλλάξεις την ρύθμιση στο tap and pay, από Samsung pay σε my alpha wallet

Link to comment
Share on other sites

τελικά μέσω odin επανέφερα το κινητό σε Nougat η πρώτη μου εντύπωση από oreo δεν είναι και τόσο ωραία ... Ίσως αργότερα με κανένα patch στρώσουν τα πράγματα και αποφάσισω να την ξαναπεράσω. Για την ιστορία είχα προβλήματα με wi-fi και με το home button που κολλούσε κάποιες φορές Επίσης η μπαταρία έπεφτε πιο γρήγορα .. όλα αυτά πίσω στην nougat δεν συμβαίνουν
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...