Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω κάτι; ψηφοφορία για τα κινητά και ταμπλέτ της χρονιάς και την καλύτερη φωτογραφία γιατί δεν έγινε τπτ φέτος;

 

 

 

Έχει αλλάξει η διαχείρηση :)

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπερα και καλη χρονια!

Εχει παρατηρησει κανεις δυσκολια στο ξεκλειδωμα με δαχτυλικο μετα απο καποιο διαστημα? Εχω την αισθηση οτι με την παροδο του χρονου μπορει να μου αποτυχει το ξεκλειδωμα αρκετες συνεχομενες φορες μεχρι που με βαζει σε αναμονη μισο λεπτο για να μπορεσω να δοκιμασω ξανα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη χρονια!

Εχει παρατηρησει κανεις δυσκολια στο ξεκλειδωμα με δαχτυλικο μετα απο καποιο διαστημα? Εχω την αισθηση οτι με την παροδο του χρονου μπορει να μου αποτυχει το ξεκλειδωμα αρκετες συνεχομενες φορες μεχρι που με βαζει σε αναμονη μισο λεπτο για να μπορεσω να δοκιμασω ξανα!!!

 

τυχαινει, μην διαγραφεις το συγκεκριμενο και προσθεσε εκ νεου παλι σαν νεο

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει τύχει κάποιος και δεν έχει δει στο you tube πατήστε 4k hdr samsung red bull βάλτε το σε μεγάλη ανάλυση και θα πάθετε πλάκα απτην οθόν άρα. Φυσικά και έχει κ άλλα καλύτερα βίντεο

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση... Έχω ένα πίξελ στην οθόνη το οποίο είναι πολύ πιο φωτεινό από τα άλλα και δεν φαίνεται μόνο στο μαύρο χρώμα... Αν το πάω στο σέρβις στην Θεσσαλονίκη θα μου αλλάξουν οθόνη; Και επίσης μιας και είναι ακόμα στον δεύτερο χρόνο εγγύησης έλεγα να αλλάξω μπαταρία που βγαίνει στα 22 ευρώ, παίζει μαζί με την οθόνη να μου αλλάξουν και μπαταρία δωρεάν στα πλαίσια της εγγύησης;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση... Έχω ένα πίξελ στην οθόνη το οποίο είναι πολύ πιο φωτεινό από τα άλλα και δεν φαίνεται μόνο στο μαύρο χρώμα... Αν το πάω στο σέρβις στην Θεσσαλονίκη θα μου αλλάξουν οθόνη; Και επίσης μιας και είναι ακόμα στον δεύτερο χρόνο εγγύησης έλεγα να αλλάξω μπαταρία που βγαίνει στα 22 ευρώ, παίζει μαζί με την οθόνη να μου αλλάξουν και μπαταρία δωρεάν στα πλαίσια της εγγύησης;

 

 

Πάρε ένα τηλ να ρωτήσεις πρώτα. Δεν ξέρω αν θέλουν περισσότερα πιξελ καμμένα αλλά πιστεύω θα στα αλλάξουν και τα δύο Δωρεάν στην σμαρτεκ στην Αθήνα . Αλλά λογικά θα έχουν και σαλλονικη τόσο καλό σερβις

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά καλή χρονιά να έχουμε..εχω θεμα με την οθόνη μου .. φαίνονται κάποια πράγματα,αμυδρά μεν αλλά φαινονται δε ,από άλλες εφαρμογες..σε άσπρο φόντο φαίνονται ποιο πολυ ,σε αλλά φόντα λιγότερο.. Αλλά παραμένουν δεν φεύγουνε ούτε με επανακινηση ..το θεμα το αντιληφθηκα πριν λιγες μερες ,προφανως θα ηταν καιρο απλα δεν το εβλεπα..εχω δυο χρόνια εγγύηση.. το κινητό κλείνει στις 9 του μηνός έναν χρόνο που το αγόρασα.. Για Θεσσαλονίκη ποιο service προτείνετε;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά καλή χρονιά να έχουμε..εχω θεμα με την οθόνη μου .. φαίνονται κάποια πράγματα,αμυδρά μεν αλλά φαινονται δε ,από άλλες εφαρμογες..σε άσπρο φόντο φαίνονται ποιο πολυ ,σε αλλά φόντα λιγότερο.. Αλλά παραμένουν δεν φεύγουνε ούτε με επανακινηση ..το θεμα το αντιληφθηκα πριν λιγες μερες ,προφανως θα ηταν καιρο απλα δεν το εβλεπα..εχω δυο χρόνια εγγύηση.. το κινητό κλείνει στις 9 του μηνός έναν χρόνο που το αγόρασα.. Για Θεσσαλονίκη ποιο service προτείνετε;

 

 

Φίλε μου θα νομίζουν πως κάνω διαφήμιση στη σμαρτεκ στην Αθήνα. Αυτό που περιγράφεις το παθαίνουν οι συσκευές με amoled οθόνες.. Είναι δωρεάν αλλαγή και μπαταρία και οθόνη . Ψάξτο στο Google για Θεσσαλονίκη για Αθήνα αν το στείλεις μέσα σε 3 μέρες θα το έχεις πίσω πιστεύω γιατί από κοντά σε 1μιση ώρα το άλλαξαν σε μένα. Μάλλον το δούλευες σε μεγάλες φωτεινιτητες κ σε χώρους με χαμηλές θερμοκρασίες αυτά είναι τα δύο κύρια που δημιουργούν burn in

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και Καλή Χρονιά

 

Σχετικά με το burn in πήγα με ένα φίλο σήμερα που είχε το πρόβλημα στη smarter και αλλαχθηκε άμεσα οθόνη και μπαταρια

 

Επίσης το δικό μου s7edge εξαρχής είχε ένα πρόβλημα με την απόκριση του home button στα άκρα και το είχαμε συζητησει εδώ ότι δεν το άλλαζαν λέγοντας ότι η σαμσουνγκ δε το θεωρεί πρόβλημα ίσως και γιατί το ανταλλακτικό πάει πακέτο οθόνη κουμπί.

Δεν είχα ασχοληθεί από τότε που το είχα πάρει αλλά επειδη το τελευταιο καιρο ειχε αρχίσει και με ενοχλούσε είπα να το πάω και αυτό σήμερα μαζί με τον φιλο μου.Σκεφτηκα ότι ίσως επειδή έχει παλιωσει και το μοντέλο ίσως το αλλάζουν πιο εύκολα.

Εντός εγγύησης αλλαχθηκε οθονη-κουμπι και μπαταρια επίσης μέσα σε 1μιση ώρα

 

Ελπίζω να βοήθησα με την εμπειρία μου από το σέρβις η οποία προσωπικά ήταν άριστη

 

Καλή χρονιά και πάλι σε όλους στο φορουμ

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να με ενημερωσει πως κανουμε την ρυθμιση με την οποια παιρναμε το χερι απο την οθονη και ανοιγει μονη της?

Ευχαριστω προκαταβολικα!

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να με ενημερωσει πως κανουμε την ρυθμιση με την οποια παιρναμε το χερι απο την οθονη και ανοιγει μονη της?

Ευχαριστω προκαταβολικα!

Ρυθμίσεις, προσβασιμοτητα, κινητικές δυνατότητες, και μαρκάρεις εύκολη ενεργοποίηση οθόνης
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις, προσβασιμοτητα, κινητικές δυνατότητες, και μαρκάρεις εύκολη ενεργοποίηση οθόνης

 

 

Ευχαριστω πολυ,για την αμεση βοηθεια!:up:

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου θα νομίζουν πως κάνω διαφήμιση στη σμαρτεκ στην Αθήνα. Αυτό που περιγράφεις το παθαίνουν οι συσκευές με amoled οθόνες.. Είναι δωρεάν αλλαγή και μπαταρία και οθόνη . Ψάξτο στο Google για Θεσσαλονίκη για Αθήνα αν το στείλεις μέσα σε 3 μέρες θα το έχεις πίσω πιστεύω γιατί από κοντά σε 1μιση ώρα το άλλαξαν σε μένα. Μάλλον το δούλευες σε μεγάλες φωτεινιτητες κ σε χώρους με χαμηλές θερμοκρασίες αυτά είναι τα δύο κύρια που δημιουργούν burn in

 

Ευχαριστώ φίλε για την άμεση απάντηση..χαμηλη θερμοκρασία δεν ξέρω τι να πω αλλά για την φωτεινότητα, ειμαι άνθρωπος που την φωτεινότητα σε όλα τα κινητά μου ,πάντα την είχα κάτω από την μέση..εκτος αν είναι καλοκαίρι η βαράει ντάλα ο ήλιος και είμαι έξω και την πάω πάνω από την μέση για να βλέπω και ύστερα την ξανάκατεβαζω..

Ναι σήμερα θα παω Θεσσαλονίκη σε 3 καταστήματα που μου είπε η Samsung ότι είναι επίσημα service..απλα ρώτησα μήπως κάποιος είχε αντίστοιχες εμπειρίες με burn in και αντικατάσταση εδώ στην θεσσαλονικη.. Γιατί από ότι βλέπω η οθονη του s7 edge για να βγει γίνετε ολόκληρο σκινηκο,εγχειρηση..οποτε θα ήθελα να το εμπιστευτώ σε καλά χερια..αν δω ότι τίποτα εδώ θεσσαλονικη ..το πακέταρω και το στελνω κατω σμαρτετκ γιατί έχω ακούσει καλά λόγια γενικοτερα..

Αν κάποιος είχε αντίστοιχη εμπειρία εδώ Σαλόνικα ας πει που πήγε..εγω σε δύο ωρίτσες θα το πάω..οποτε αργότερα θα σας πω τι και πώς..ευχσριστω

Link to comment
Share on other sites

Στο κατάστημα της Δωδεκανήσου θα πας που ειναι λιγο πιο κατω απο το αστυνομικό τμημα...

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να κρύψω εφαρμογή εκτός του Secure Folder?

 

Πω ρε φιλε, τι ζορι πρεπει να τραβας για να μη σου φτανει ο ασφαλης φακελος! :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

βλεπω πως η μπαταρια μου εχει 112 κυκλους και υπολοιπο 3120Mah σε διαστημα 6 μηνων ,καλα ειναι ;
Με πιο πρόγραμμα βλέπεις τους κύκλους φόρτισης?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

βλεπω πως η μπαταρια μου εχει 112 κυκλους και υπολοιπο 3120Mah σε διαστημα 6 μηνων ,καλα ειναι ;
Αν σου βγαζει τη μερα με τη χρηση που κανεις εισαι μια χαρα.

Σαν νουμερο -αν ισχιυει- γιατι εχω τις επιφυλαξεις μου εχει χασει αρκετα σε 6 μηνες. Αυτο ισως σημαινει λαθος τροπο φορτισης....

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους. Υπάρχει τρόπος ώστε όταν είσαι στην lock screen και πατάς τις συντομεύσεις που έχεις μετά στο κλείσιμο να επιστρέφει πάλι στη lock screen και όχι μενού; Διότι σ το ξεκλειδώνει κάποιος εύκολα πιστεύω. Έλειπα καιρό και δεν έχω προλάβει να το ψάξω αν έχει ξανα ερωτηθεί, ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

το διάβασα από το διπλανό topic s7, κάνε αυτό που λέει το παιδί εδω

 

79aa904931dc8aef88033d54526a08bc.jpg

Δεν μπορώ να βρω το path καμία βοήθεια....

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να βρω το path καμία βοήθεια....

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εχεις βάλει να φαίνονται τα κρυφά αρχεία;

 

Εμένα βγάζει 3168 με 162 κύκλους

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...