Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μονο οταν χρειαζεται 2 μονο πυρηνες μπορουν να δουλεψουν στα 2,6!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Σχετικά με τις χαμένες κλήσεις, δεν ξέρω αν παίζει ρόλο άλλα δοκιμάστηκε σε 2 διαφορετικά GS7e που είχαμε μεγάλο θέμα με αυτό:

 

Settings -> Applications -> Reset app preferences. Δεν επηρεάζει τα δεδομένα των εφαρμογών, αλλά επαναφέρει εργοστασιακές ρυθμίσεις που αφορούν permissions, notification settings Κ.α. 4 μέρες τώρα δεν έχουμε χάσει καμία κλήση και στις 2 συσκευές. Μου φαίνεται αρκετά κουλό να βοήθησε η παραπάνω επιλογή βέβεαια, αλλά δεν χάνετε κάτι να δοκιμάσετε :P Πάντως είναι καθαρά θέμα λογισμικού και όχι baseband. Όπως είπε φίλος πιο πάνω είναι σαν να μπαίνει σε sleep mode και να μην ενημερώνει το δίκτυο.

[Past Android phones]: HTC Wildfire, Huawei Ideos X5, Samsung Galaxy SIII (White), Sony XPERIA Z2 (D6503) 16GB

[Current Phone]: Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Τώρα είδα τα επίσημα specs του s8 . Έμεινα λίγο στη μπαταρία που έχει 3000mah. Με μεγαλύτερη οθόνη και λιγότερη μπαταρία. Δύσκολο βλέπω να πιάνουμε αυτονομία όπως μάθαμε εδώ. Όσο οικονομικός και να είναι ο cpu . Ψάχνω φτηνή δικαιολογία για να μη το πάρω

 

καθόλου φτηνη δεν είναι .Η μπαταρια ειναι σημαντικός παραγοντας

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

καθόλου φτηνη δεν είναι .Η μπαταρια ειναι σημαντικός παραγοντας

Ναι το "φτηνή δικαιολογία " το είπα λίγο ειρωνικά.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Τώρα είδα τα επίσημα specs του s8 . Έμεινα λίγο στη μπαταρία που έχει 3000mah. Με μεγαλύτερη οθόνη και λιγότερη μπαταρία. Δύσκολο βλέπω να πιάνουμε αυτονομία όπως μάθαμε εδώ. Όσο οικονομικός και να είναι ο cpu . Ψάχνω φτηνή δικαιολογία για να μη το πάρω

 

Θα σου δωσω ακριβη δικαιολογια να μην το παρεις...

Note 8.....

Εγω δεν θα παρω το S8,θα κατσω με το S7 και ισως γξα πρωτη φορα κανω υπερβαση και παρω το Note 8....

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μη σκαλωνουμε σε νούμερα... Σίγουρα 600 mah είναι σημαντική διαφορά αλλά οι πληροφορίες που δίνουν για τον επεξεργαστή αφήνουν να εννοηθεί ότι η αυτονομία θα είναι καλύτερη από το s7e.. Σε λίγο καιρό θα μάθουμε..

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να πάρω το εν λόγω κινητό.. γενικά αντιμετώπιζετε κάποιο πρόβλημα με τη συσκευή;.. Πρέπει να προσέξω κάτι κατά την αγορά του;
Link to comment
Share on other sites

Θα σου δωσω ακριβη δικαιολογια να μην το παρεις...

Note 8.....

Εγω δεν θα παρω το S8,θα κατσω με το S7 και ισως γξα πρωτη φορα κανω υπερβαση και παρω το Note 8....

Ναι αρκεί να βγάλει βέβαια! Γρ το note 7 το ήθελα πάρα πολύ!

Παιδιά μη σκαλωνουμε σε νούμερα... Σίγουρα 600 mah είναι σημαντική διαφορά αλλά οι πληροφορίες που δίνουν για τον επεξεργαστή αφήνουν να εννοηθεί ότι η αυτονομία θα είναι καλύτερη από το s7e.. Σε λίγο καιρό θα μάθουμε..

Δεν πιστεύω ότι θα έχει καλυτερη. Σιγά τη διαφορά που θα έχει από τον προηγούμενο cpu

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά σκέφτομαι να πάρω το εν λόγω κινητό.. γενικά αντιμετώπιζετε κάποιο πρόβλημα με τη συσκευή;.. Πρέπει να προσέξω κάτι κατά την αγορά του;

Το πήρα 3 φορες από όταν βγήκε . Προχώρα αφοβα

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μη σκαλωνουμε σε νούμερα... Σίγουρα 600 mah είναι σημαντική διαφορά αλλά οι πληροφορίες που δίνουν για τον επεξεργαστή αφήνουν να εννοηθεί ότι η αυτονομία θα είναι καλύτερη από το s7e.. Σε λίγο καιρό θα μάθουμε..

Αν κάποιο από τα 2(s8/s8+) έχει παρόμοια με το s7e, θα είναι ένα μικρό θαύμα.

 

(*άρα δεν θα χει)

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τις χαμένες κλήσεις, δεν ξέρω αν παίζει ρόλο άλλα δοκιμάστηκε σε 2 διαφορετικά GS7e που είχαμε μεγάλο θέμα με αυτό:

Settings -> Applications -> Reset app preferences. Δεν επηρεάζει τα δεδομένα των εφαρμογών, αλλά επαναφέρει εργοστασιακές ρυθμίσεις που αφορούν permissions, notification settings Κ.α. 4 μέρες τώρα δεν έχουμε χάσει καμία κλήση και στις 2 συσκευές. Μου φαίνεται αρκετά κουλό να βοήθησε η παραπάνω επιλογή βέβεαια, αλλά δεν χάνετε κάτι να δοκιμάσετε :P Πάντως είναι καθαρά θέμα λογισμικού και όχι baseband. Όπως είπε φίλος πιο πάνω είναι σαν να μπαίνει σε sleep mode και να μην ενημερώνει το δίκτυο.

 

Το δοκίμασα κι εγώ μετά την προτροπή σου.. Για να δούμε.. 3 κλήσεις τώρα το απόγευμα τις δέχτηκα κανονικά.. Βέβαια δεν έχω ξαναδώσει σε όλες τις εφαρμογές τα permissions που είχα δώσει προηγουμένως γιατί δεν τις έχω ανοίξει όλες.. Οπότε μπορεί να παίζει κι αυτό ρόλο.

Κουφό, λίγο για να είναι αυτή η λύση.. Αλλά ας ελπίσουμε να είναι. :p

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μη σκαλωνουμε σε νούμερα... Σίγουρα 600 mah είναι σημαντική διαφορά αλλά οι πληροφορίες που δίνουν για τον επεξεργαστή αφήνουν να εννοηθεί ότι η αυτονομία θα είναι καλύτερη από το s7e.. Σε λίγο καιρό θα μάθουμε..

 

αν και ειμαστε off.. δεν καιει ο επεξεργαστης, η οθονη καιει. Επισης, οι εταιρειες γενικα ταζουν παπαδες καθε φορα, μην το ψαχνεις δε θα ειναι καλυτερο απο s7 edge. Θα ειναι στα επιπεδα s6 και σ7 μικρου.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Θα μας έρθει update με ρυθμίσεις VoLte kai VoWifi ?

Θα έρθει κάποια στιγμή...

Πάντως με το VoWifi δεν είμαι ευχαριστημένος και το απενεργοποίησα. Όταν βρίσκομαι σε wifi με χαμηλή ταχύτητα σύνδεσης ή σε κάποιο που χρησιμοποιείται ταυτόχρονα απο πολλούς (όπως στη δουλειά μου), ο συνομιλητής έχει διακοπές στη φωνή μου.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Θα έρθει κάποια στιγμή...

Πάντως με το VoWifi δεν είμαι ευχαριστημένος και το απενεργοποίησα. Όταν βρίσκομαι σε wifi με χαμηλή ταχύτητα σύνδεσης ή σε κάποιο που χρησιμοποιείται ταυτόχρονα απο πολλούς (όπως στη δουλειά μου), ο συνομιλητής έχει διακοπές στη φωνή μου.

 

Πως μπορώ να ενεργοποιήσω το VoWifi ?

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να ενεργοποιήσω το VoWifi ?

Aυτή τη στιγμή η δυνατότητα δίνεται μόνο μέσω του firmware της Cosmote.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Aυτή τη στιγμή η δυνατότητα δίνεται μόνο μέσω του firmware της Cosmote.

 

Το εχω αγοράσει απο γερμανό και οταν το ανοίγω εχει λογότυπο της cosmote,, μπορω να ενεργοποιήσω την λειτουργία?

Link to comment
Share on other sites

Το εχω αγοράσει απο γερμανό και οταν το ανοίγω εχει λογότυπο της cosmote,, μπορω να ενεργοποιήσω την λειτουργία?

Αν έχεις το τελευταίο επίσημο firmware της Cosmote (ναι, έχει το logo της όταν ξεκινάει) με Nougat 7, υπάρχει η επιλογή ενεργοποίησης στις ρυθμίσεις της εφαρμογής των κλήσεων, τελευταία κάτω-κάτω.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχετε παρει την αναβαθμιση για nougat? εμενα δεν μου εχει ερθει ακομα. ξερεις κανενας τι παιζει?
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχετε παρει την αναβαθμιση για nougat? εμενα δεν μου εχει ερθει ακομα. ξερεις κανενας τι παιζει?

Ενημέρωσε μας ποιας χώρας firmware έχει η συσκευή σου.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Το εχω αγοράσει απο γερμανό και οταν το ανοίγω εχει λογότυπο της cosmote,, μπορω να ενεργοποιήσω την λειτουργία?

Πρέπει να στείλεις sms σε 4ψηφιο WIFICALL στο 1333 για να ενεργοποιηθεί μέσα σε λίγα λεπτά και μετά επανεκκίνηση συσκευής και στο δίκτυο επιλογή 4g/3g/2g αυτόματο.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις το τελευταίο επίσημο firmware της Cosmote (ναι, έχει το logo της όταν ξεκινάει) με Nougat 7, υπάρχει η επιλογή ενεργοποίησης στις ρυθμίσεις της εφαρμογής των κλήσεων, τελευταία κάτω-κάτω.

 

Εκει που γράφει κλήσεις wifi? Μπαινω μεσα και εχει δυο επιλογές, προτιμηση σε δίκτυα wifi και προτιμηση σε δίκτυα κιν!!

Link to comment
Share on other sites

Εκει που γράφει κλήσεις wifi? Μπαινω μεσα και εχει δυο επιλογές, προτιμηση σε δίκτυα wifi και προτιμηση σε δίκτυα κιν!!

Προτίμηση σε wifi.

Και όντως για να ενεργοποιηθεί πρέπει να στείλεις πρώτα μηνυμα όπως αναφέρει ο φίλος απο πάνω σου.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

αν και ειμαστε off.. δεν καιει ο επεξεργαστης, η οθονη καιει. Επισης, οι εταιρειες γενικα ταζουν παπαδες καθε φορα, μην το ψαχνεις δε θα ειναι καλυτερο απο s7 edge. Θα ειναι στα επιπεδα s6 και σ7 μικρου.

Και τότε πως χάνει τόσο μεγάλο ποσοστό σε αδράνεια.Πιστευω με καλύτερο επεξεργαστή δε θα τρώει τόσο πολύ σε λειτουργείες του παρασκηνίου και στην αναμονή.

Link to comment
Share on other sites

Και τότε πως χάνει τόσο μεγάλο ποσοστό σε αδράνεια.Πιστευω με καλύτερο επεξεργαστή δε θα τρώει τόσο πολύ σε λειτουργείες του παρασκηνίου και στην αναμονή.

Μια χαρά είναι η κατανάλωση μπαταρίας στην αναμονή. Αυτα που τη ''σπαταλάνε'' δεν είναι ο επεξεργαστής αλλά το Always On Display, οι συγχρονισμοί των εφαρμογών και οι υπηρεσίες της Google.

Χωρίς AOD και ανοιχτά όλα θα χάσει 5% σε 10 ώρες το πολύ. Δεν είναι τραγικό.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καινούργιος στην παρέα μια ερώτηση γιατί είμαι άσχετος. Πως γίνετε clear cache και αν χάνονται δεδομενα

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...