Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορείς να ξαναβάλει ότι είχε αν το στείλεις

ΑσΕ που έχει τόσα εξουσιοδοτημενα που δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα παιδιά, σήμερα στην συσκευή μου πρόσεξα οτι στην οθόνη τερμα δεξιά υπάρχει μια μαυρη κουκίδα. Υποθέτω είναι καμμένο pixel, έχει συμβεί σε κανέναν; Σε περίπτωση που είναι καμμένο το pixel αλλάζουν την οθόνη η όλη την συσκευή; :(

 

Καλησπέρα, απο την samsung μου είπαν να πάω στον ΞΗΡΟΥΧΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ για το service. Έχετε κάποια γνώμη για κατάστημα; Η smartec είναι καλύτερη; πάει για αλλαγή οθόνης μάλλον.

Link to comment
Share on other sites

και εγώ είμαι κάτοχος ελβετικού

μίλησα με samsung Ελλάδος και μου είπαν πως αν περάσεις ρομ άλλης χώρας αυτόματα χάνεις την εγγύηση

Πολλά που λένε δεν ισχύουν....λόγω της πρώην δουλειάς μου έχω πάει άπειρες Samsung συσκευές με διαφορετικό επίσημο firmware και τα έχουν περάσει όλα.

Απλά σε αποτρέπουν να κάνεις τη διαδικασία μέσω odin που δεν είναι ο επίσημος τρόπος.

Το θέμα είναι μη γράψει το Knox, εκεί ναι, τη χάνεις την εγγύηση.

 

Άλλωστε πρόσφατα η cosmote με επίσημη ανακοίνωση, μας λέει να πάμε αν θέλουμε να μας περάσει το branded firmware της, αν έχουμε άλλο, για να έχουμε wifi calling. Θα ακυρωθεί η εγγύηση;;; δεν ισχύει.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σιγουρος οτι αλλο καταλαβαν..και αλλη rom να βαλεις ισχυει κανονικα η εγγυηση σου!ναι αντιπροσωπεια της samsung ειναι ο ξηρουχακης.ειναι στην καλλιθεα,σοφοκλεους 180.ειναι αψογο το servise εκει!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σιγουρος οτι αλλο καταλαβαν..και αλλη rom να βαλεις ισχυει κανονικα η εγγυηση σου!ναι αντιπροσωπεια της samsung ειναι ο ξηρουχακης.ειναι στην καλλιθεα,σοφοκλεους 180.ειναι αψογο το servise εκει!

 

Ευχαριστώ!!!

Να και το πρόβλημα

http://i1200.photobucket.com/albums/bb334/eugenios20/image-0-02-05-d84a7b952d56cba39b3b1c709067e4d204ce95f185b614b3194b91a8c071233b-V_zpsrpwktfer.jpg' alt='image-0-02-05-d84a7b952d56cba39b3b1c709067e4d204ce95f185b614b3194b91a8c071233b-V_zpsrpwktfer.jpg'>

Edited by eugenios20
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, απο την samsung μου είπαν να πάω στον ΞΗΡΟΥΧΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ για το service. Έχετε κάποια γνώμη για κατάστημα; Η smartec είναι καλύτερη; πάει για αλλαγή οθόνης μάλλον.

Και εγώ έχω κάτι τέτοιο τέρμα αριστερά εδώ και μήνες αλλά ειδικά σε μαύρο φόντο δεν φαίνεται τίποτα

Τόσο πολύ σε ενοχλεί?

Παλιά είχα διαβάσει ότι για πιξελ ισχύει από 3 και πάνω

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σιγουρος οτι αλλο καταλαβαν..και αλλη rom να βαλεις ισχυει κανονικα η εγγυηση σου!ναι αντιπροσωπεια της samsung ειναι ο ξηρουχακης.ειναι στην καλλιθεα,σοφοκλεους 180.ειναι αψογο το servise εκει!

 

Άρα υπαρχει λογος να μην το αλλαξει ο οποιοσδηποτε σε ελληνικο?? Ή δεν γινετσι στο s7 edge?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Αν δεν κοιτάς εκεί που θες να πας,θα πας εκεί που κοιτάς..

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω κάτι τέτοιο τέρμα αριστερά εδώ και μήνες αλλά ειδικά σε μαύρο φόντο δεν φαίνεται τίποτα

Τόσο πολύ σε ενοχλεί?

Παλιά είχα διαβάσει ότι για πιξελ ισχύει από 3 και πάνω

 

Απο την στιγμή που το είδα το μάτι μου πάει συνέχεια εκεί :p

Αλλά απο την στιγμή που πλήρωσα 550 ευρώ για εμένα δεν είναι αποδεκτό να έχει κανένα πρόβλημα.

Πάντως αυτά που διάβασα, στο εξωτερικό τους άλλαζαν την οθόνη αμέσως η ακόμα τους έδιναν νέα συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ξανα κατοχος της συσκευης...μολις την παρελαβα σφραγισνενη και με νουγκατ δεν μπορω να βαλω αποτυπώματα στην συσκευη...δεν μ διαβαζει κανενα δακτυλο ουτε δονείται οτι και καλα δεν πιανει...γνωριζεται να κανω κατι??
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα με την 6 όλα δούλευαν ρολοι ούτε ένα κώλυμα ούτε ένα σφάλμα,από την στιγμή που έβαλα την 7 ΟΤΑ χωρίς να κάνω επαναφορά και να το στήσω από την αρχή άρχισαν τα προβλήματα.

1.Τo smoothness έχει χαθεί αρκετά

2.Mέσα στην μέρα 2-3 φορες μου πέταγε μήνυμα ότι το google play service σταμάτησε να λειτουργεί(Έπρεπε να βρω και να κατεβάσω από το internet και όχι από το store την τελευταία έκδοση εδώ και 3 μέρες δεν το έχει πετάξει)

3.Η εφαρμογή gallery τις samsung έχει πρόβλημα ακόμα και μετά το update συνεχίζει να κολλάει (το update δεν μου το έβγαλε ποτε η συσκευή τα παιδιά από εδώ μου είπαν από που να την κατεβάσω)

4.Με την 6 είχα πάντα ελεύθερη ram 1.4-1.6GB με την 7 έχω 1GB και μερικές φορες πέφτει και στα 800MB

5.χθες ξαφνικά και στα καλά καθούμενα πάω να πάρω το κινητό από το κομοδίνο ανοίγω οθόνη και μου σβήνει το ξανά ανάβω ξανά σβήνει στο δευτερόλεπτο κλίνω το κινητό και κάνω επανεκκίνηση και πάλι τα ίδια όσο πατάω την οθόνη όμως δεν σβήνει και πάω και κοιτάω στις ρύθμισις την ρύθμιση που σου λέει μετά από ποσα δευτερόλεπτα να σβήνει η οθόνη ήταν στο 1 δευτερόλεπτο ενώ εγώ το είχα στα 30 το αλλάζω γυρνάω πίσω όλα καλά κλειδώνω το κινητό ξανά ανοίγω πάλι τα ίδια 1 δευτερόλεπτο πάλι για να μην τα πολύ λόγο μετά από 10 φορες που πείραζα την επιλογή και 2 επανεκκινήσεις έστρωσε από χθες

 

ευχαριστω για την απαντηση. τα περισσοτερα προβληματα που αναφερεις πιστεω οτι φταει που δεν εκανες επαναφορα. οταν αλλαζουμε ρομ ή κανουμε αναβαθμιση λογισμικου, πριν και μετα την διαδικασια πρεπει να κανουμε hard reset . φανταζομαι το ηξερες!!! :) να σε ρωτησω και κατι αλλο . το btu firmware Που βλεπω τι ειναι ;

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Άρα υπαρχει λογος να μην το αλλαξει ο οποιοσδηποτε σε ελληνικο?? Ή δεν γινετσι στο s7 edge?

 

οχι βεβαια.το μονο που κοιταζουν να μην ειναι ο 0/1 knox και ρουταρισμενο!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, απο την samsung μου είπαν να πάω στον ΞΗΡΟΥΧΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ για το service. Έχετε κάποια γνώμη για κατάστημα; Η smartec είναι καλύτερη; πάει για αλλαγή οθόνης μάλλον.

 

smartec μονο! πολυ καλη και αμεση εξυπρετηση .

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμή που το είδα το μάτι μου πάει συνέχεια εκεί :p

Αλλά απο την στιγμή που πλήρωσα 550 ευρώ για εμένα δεν είναι αποδεκτό να έχει κανένα πρόβλημα.

Πάντως αυτά που διάβασα, στο εξωτερικό τους άλλαζαν την οθόνη αμέσως η ακόμα τους έδιναν νέα συσκευή.

Ναι εάν είναι μεγάλη η κουκκίδα που λες σαφώς και να το πας

Εμένα είναι στην πάνω γωνία και δεν το βλέπω καν όπως σου είπα

Αν ήταν πχ κέντρο θα το έκανα και εγώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ξανα κατοχος της συσκευης...μολις την παρελαβα σφραγισνενη και με νουγκατ δεν μπορω να βαλω αποτυπώματα στην συσκευη...δεν μ διαβαζει κανενα δακτυλο ουτε δονείται οτι και καλα δεν πιανει...γνωριζεται να κανω κατι??

 

Το βρηκα παιδια ...με την επαναφορα έφτιαξε

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γιατί δν έχω πάρει ακόμα το update.??

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

γιατι προφανως δεν εχει ερθει η ωρα σου να το παρεις....! απο που αγορασες το κινητο ;

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

γιατι προφανως δεν εχει ερθει η ωρα σου να το παρεις....! απο που αγορασες το κινητο ;

Από το skroutz... Πως μπορώ να δω πότε είναι η ώρα μου αν μπορώ...επειδή δεν γνωρίζω.. Οποιαδήποτε βοήθεια θα ήταν πολύτιμη

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από το skroutz... Πως μπορώ να δω πότε είναι η ώρα μου αν μπορώ...επειδή δεν γνωρίζω.. Οποιαδήποτε βοήθεια θα ήταν πολύτιμη

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κάθε χώρα παίρνει την αναβάθμιση σε άλλη χρονική περίοδο. Ανάλογα τη χώρα προορισμού του κινητού σου αναγκαστικά περιμένεις την δική σου σειρά.

Αν δε θες να μπεις στη διαδικασία να βάλεις χειροκίνητα το firmware άλλης χώρας, κάνεις απλά υπομονή. Δεν υπάρχει δυστυχως καμμία ενημέρωση ποτέ θα πάρει κάθε χώρα.

Δε έμειναν πολλές πάντως ακόμη...... πιστεύω δε θα αργήσει .

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά θα τρελαθώ​..

 

Οπως ειχα αναφερει αλλαξα καμερα γιατι είχε θέματα..

 

Τωρα παρατήρησα ότι κουνώντας το κινητό ελάχιστα πανω, κάτω ή αριστερά, δεξιά κουνιέται και ολόκληρος ο φακος!!!!!!!!!!!!!

 

Το κάνει και σε εσάς; Πείτε μου ναι σας παρακαλώ γιατί θα τρελαθώ!!!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Το βρηκα παιδια ...με την επαναφορα έφτιαξε

Να σε ρωτήσω την ζελατίνα την είχες βγάλει μόλις το έβγαλες από το κουτί γ να βάλεις το δαχτυλικο αποτύπωμα ??? αυτή σκεπάζει το κουμπί γ κ εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω έχει την ζελατίνα κ δεν μου διαβάζει το αποτύπωμα κ θέλω να μάθω αν είναι από την ζελατίνα!:O

Link to comment
Share on other sites

Eιναι το ois της καμερας!

Δεν δούλευε έτσι πριν.. θα το είχα παρατηρήσει.. Δεν παιζει.. Το σκεφτηκα κι εγώ ότι μπορεί να είναι αυτο, αλλά επειδή έχω πάθει φοβία μρ αυτά που μου έχει βγάλει εως τωρα, ήθελα να το σιγουρέψω.

 

Καλώς λοιπόν.. ολα κομπλέ.

 

Στο θεμα της 7.. σε εμενα ειναι ολα καλα. Εκτός απο τις ειδοποιησεις στο viber που δεν φαίνεται ο αριθμός των ειδοποιήσεων. Και το πληκτρολόγιο. Που κολλαει στο να κλείσει. Δεν ξερω αν φταίει το πληκτρολόγιο στην 7 ή το viber με το πληκτρολόγιο στην 7.. Έβαλα το Google Keyboard πάντως και διορθώθηκε..

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Οσοι δεν εχετε λαβει ακομα την 7 καντε κ μια χειροκινητη αναζητηση για ενημερωσεις...

Ποτε δεν ξερετε....

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη εχω να ρωτήσω κάτι άσχετο με το θέμα εχω cosmote tv και έχω στο κινητό το cosmote tv go αλλά δεν παίζει μπαινω κανονικά μεσα και μόλις πατάω το κανάλι για να δω δεν ανοίγει. Με το android 6 δούλευε για λιγο τωρα με την 7 δεν δουλεύει ουτε μετα απο απεγκατασταση και ξανά εγκατάσταση. Αν ξέρει κάποιος να μου πεί θα ημουν υπόχρεος ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...