Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ένας φίλος μου είπε και βρήκα πολλά στο google (χτεσινά-σημερινά) ότι το πρόβλημα το δημιουργεί το update της εφαρμογής oculus.

https://www.google.gr/search?q=s7+edge+battery+drain&client=ms-android-huawei&biw=393&bih=583&prmd=nvi&source=lnt&tbs=qdr:d&sa=X&ved=0ahUKEwi4uJT1lrfPAhVI7RQKHdwRBd4QpwUIEg

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το σημαντικότερο είναι να βρεθεί ανταλλακτικό για την οθόνη μιας και όπως αναφέρθηκε υπάρχει έλλειψη αυτήν την περίοδο όπως αναφέρθηκε από κατόχους που τους έκατσε θέμα με ράγισμα/σπάσιμο οθόνης.

 

Εφόσον από Γερμανό έχεις κάλυψη για δωρεάν αντικατάσταση οθόνης πηγαίνεις σε αυτούς διότι μου φαίνεται αν το πας αντιπροσωπεία θα σε χρεώσουν διότι η Samsung δεν παρέχει τέτοια κάλυψη παρά μόνο οι επίσημη συνεργάτες της που μπορεί να παρέχουν τέτοια extra κάλυψη σαν κίνητρο για αγορά από αυτούς.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

 

Άρα το πάω εκεί και βλέπουμε. Ας ελπίσουμε ότι όλα θα πάνε καλά...

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα .Το πηρε χθες η κορη μου αλλα δεν μπορω να καταλαβω πως μπορω να αλλαξω θεση στα εικονιδια τα οποια ειναι και πολυ μεγαλα ...Δεν ειναι οπως το 5αρι μου

 

Επισης η διαταξη των οθονων πως αλλαζει ?

 

Ευχαριστω.

Διορθωση:

Το βρηκε με την βοηθεια του αδερφου της που εχει το S4 παλια .Εγω δεν ειχα χρονο να ασχοληθω.

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος μου είπε και βρήκα πολλά στο google (χτεσινά-σημερινά) ότι το πρόβλημα το δημιουργεί το update της εφαρμογής oculus.

https://www.google.gr/search?q=s7+edge+battery+drain&client=ms-android-huawei&biw=393&bih=583&prmd=nvi&source=lnt&tbs=qdr:d&sa=X&ved=0ahUKEwi4uJT1lrfPAhVI7RQKHdwRBd4QpwUIEg

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κι εγώ με s6 edge+ είχα το ίδιο θέμα με battery drain..το μεσημέρι έγινε update της εφαρμογής του Oculus και από ότι φαίνεται το πρόβλημα έχει αποκατασταθεί..

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ με s6 edge+ είχα το ίδιο θέμα με battery drain..το μεσημέρι έγινε update της εφαρμογής του Oculus και από ότι φαίνεται το πρόβλημα έχει αποκατασταθεί..

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κι εμένα μου ήρθε το μεσημέρι το update του oculus. Για να δούμε αν έφταιγε αυτό...

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν εχω κάνει κανένα update ( δεν έχω τίποτα σε αυτόματο update )και δεν έχω βάλει καμία εφαρμογή τελευταία, επίσης δεν δουλεύω τον chrome αλλά τον μαμά broswer.

Στα στατιστικά δεν βλέπω κάτι περίεργο αλλά και πάλι υπάρχει μια μεγάλυτερη κατανάλωση μπαταρίας από χθες.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ ξηλωσα όλες τις εφαρμογές oculus και έστρωσε άμεσα.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. η εφαρμογη (oculus) ειναι προεγκατεστημένη μεσα στο τηλεφωνο η την εχετε περασει εσεις γιατι δεν τη βρισκω
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εντάξει απο μερα σε μερα επηρεάζουν αρκετά πράγματα την αυτονομία.

Θα πρέπει να είναι 2 3 μερες σερι για να πουμε κατι παει λαθος σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

το ρουταρησα την επομενη μερα που το πηρα,του φορεσα portαρισμενη rom note 7 με το νεο GRACE UX,Χτυπαω σε μονιμη βαση 7,30-8.00 ωρες sot κ το φορτιζω καθε τριτη μερα...

χωρις gaming αυτα,αλλα ε πολυ browsing,wifi on μονιμα,κλησεις κ πολυ viber βιντεοκλησεις.ANTUTU 150.000 ΠΡΠ ΧΩΡΙΣ ΨΥΓΕΙΟ...Τα καλα του root...:)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. η εφαρμογη (oculus) ειναι προεγκατεστημένη μεσα στο τηλεφωνο η την εχετε περασει εσεις γιατι δεν τη βρισκω

Την βάζεις εσύ αλλά είναι για το VR , αν δεν έχεις το VR δεν έχει νόημα την κατεβάσεις.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους απο εχθες κάτοχος gold s7 edge απο το sony z2 που εσπασε... η ειδοποιήσεις δεν μου φαίνονται στην οθόνη οταν ειναι σε αναμονή απο viber what's up... κατι κάνω λαθος λογικα...
I amar prestar aen, han mathon ne nen, han mathon ne chae a han noston ned 'wilith.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους απο εχθες κάτοχος gold s7 edge απο το sony z2 που εσπασε... η ειδοποιήσεις δεν μου φαίνονται στην οθόνη οταν ειναι σε αναμονή απο viber what's up... κατι κάνω λαθος λογικα...

Εννοείς όταν η οθόνη είναι σβηστεί και σου έρθει ειδοποίηση δεν ανάβει αυτόματα η οθόνη να την δεις...?Αν ναι βάλε το glimpse notification δωρεαν απο playstore και δωστου δικαιώματα και είσαι έτοιμος...Έτσι λειτουργεί η samsung

Α... και εννοείται δίνεις δικαιώματα στις εφαρμογές δηλαδή άδειες και ενεργοποιης τις ειδοποιήσεις τους μια προς μια

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους απο εχθες κάτοχος gold s7 edge απο το sony z2 που εσπασε... η ειδοποιήσεις δεν μου φαίνονται στην οθόνη οταν ειναι σε αναμονή απο viber what's up... κατι κάνω λαθος λογικα...

Αν έχεις ήδη ελέγξει ότι οι ειδοποιήσεις είναι ενεργοποιημένες τότε δες αν έχεις κάποια εφαρμογή που αλλάζει wallpaper ή αν έχεις cleanmaster μήπως κάποια έχεις επιλογή στο ποιες ειδοποιήσεις μπορείς να βλέπεις. (Και τα 2 τα έχει πάθει φίλος με s6) .

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Την βάζεις εσύ αλλά είναι για το VR , αν δεν έχεις το VR δεν έχει νόημα την κατεβάσεις.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

για οποιοδήποτε vr ή μονο της σαμσουνγκ;

Καλησπέρα σε ολους απο εχθες κάτοχος gold s7 edge απο το sony z2 που εσπασε... η ειδοποιήσεις δεν μου φαίνονται στην οθόνη οταν ειναι σε αναμονή απο viber what's up... κατι κάνω λαθος λογικα...

 

 

Στάλθηκε απο το Samsung galaxy s7 edge μου

Link to comment
Share on other sites

το ρουταρησα την επομενη μερα που το πηρα,του φορεσα portαρισμενη rom note 7 με το νεο GRACE UX,Χτυπαω σε μονιμη βαση 7,30-8.00 ωρες sot κ το φορτιζω καθε τριτη μερα...

χωρις gaming αυτα,αλλα ε πολυ browsing,wifi on μονιμα,κλησεις κ πολυ viber βιντεοκλησεις.ANTUTU 150.000 ΠΡΠ ΧΩΡΙΣ ΨΥΓΕΙΟ...Τα καλα του root...:)

 

Τελικά ποια ρομ έχεις εσύ? Με μπέρδεψες :lol:

 

Ξέρει κανείς να μου πει που είναι το samsung cloud στο ίντερνετ όχι στο κινητό

Έχει γίνει ένας αχταρμας με τις επαφές μου και θέλω να τις σβήσω από εκεί μπας και τις ξεκαθαρίσω

 

Επίσης το samsung cloud δεν μου λειτουργεί σωστά.

Πχ σύγχρονιζω τους σελιδοδείκτες του browser της samsung αλλά μετά από πέρασμα μιας άλλης ρομ δεν τους εμφανίζει

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι ειναι η επικαλυψη οθονης και πως την απενεργοποιω;;μου το βγαζει σε καποιες εφαρμογες...

 

Σχεδον παντα καποια εφαρμογη με swipe διμηουργει το προβλημα..αφαιρεσε την και ολα καλα:)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ποια ρομ έχεις εσύ? Με μπέρδεψες :lol:

 

Ξέρει κανείς να μου πει που είναι το samsung cloud στο ίντερνετ όχι στο κινητό

Έχει γίνει ένας αχταρμας με τις επαφές μου και θέλω να τις σβήσω από εκεί μπας και τις ξεκαθαρίσω

 

Επίσης το samsung cloud δεν μου λειτουργεί σωστά.

Πχ σύγχρονιζω τους σελιδοδείκτες του browser της samsung αλλά μετά από πέρασμα μιας άλλης ρομ δεν τους εμφανίζει

Efficient rom 3.4-stable με prometheus kernel

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά σίγουρα έχει απαντηθεί αλλά δεν το βρίσκω.. Μετά από αναβάθμιση πάω να βάλω αποτύπωμα για να ξεκλειδωσω την οθόνη και μου ζητάει νωρίτερα το pin λέγοντας πως είναι πολιτική ασφάλειας της Samsung.. Παλιότερα ξεκλειδωνε η οθόνη μόνο με το αποτύπωμα.. Από που το ρυθμίζω ώστε να ξεκλειδώνει απευθείας?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Ναι για λογικα την κλειδωνεις με double-tap η καποια εφαρμογη.. Δυστυχως ετσι ειναι πλεον.. Μπορεις ομως να δοκιμασεις το screen lock pro ή αν εχει nova launcher κατεβασε την τελευταια beta και εχει τετοια δυνατοτητα να μην ζηταει PIN στο ξεκλειδωμα αμα βαλει να κλειδωνει με gesture
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς όταν η οθόνη είναι σβηστεί και σου έρθει ειδοποίηση δεν ανάβει αυτόματα η οθόνη να την δεις...?Αν ναι βάλε το glimpse notification δωρεαν απο playstore και δωστου δικαιώματα και είσαι έτοιμος...Έτσι λειτουργεί η samsung

Α... και εννοείται δίνεις δικαιώματα στις εφαρμογές δηλαδή άδειες και ενεργοποιης τις ειδοποιήσεις τους μια προς μια

Εγώ πλέον την συνδυάζω με την παρακάτω εφαρμογή και έχει δώσει μια γερη ανανέωση εμπειρίας χρήσης στο τομέα των notification σε home και lock screen με πολύ παραπάνω customization και επιλογές για όλα τα γούστα(αγόρασα την Pro)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jamworks.floatify&hl=el

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jamworks.floatify.pro&hl=el

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι για λογικα την κλειδωνεις με double-tap η καποια εφαρμογη.. Δυστυχως ετσι ειναι πλεον.. Μπορεις ομως να δοκιμασεις το screen lock pro ή αν εχει nova launcher κατεβασε την τελευταια beta και εχει τετοια δυνατοτητα να μην ζηταει PIN στο ξεκλειδωμα αμα βαλει να κλειδωνει με gesture

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.. Είχα βάλει την εφαρμογή screen off...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Ξεφορτώθηκα όλες τις εφαρμογές της oculus αφού το vr το χρησιμοποιώ σπάνια και το κινητό πετάει. Απίστευτο τι μπορεί να κάνει μια κακή εφαρμογή...

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...