Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρησιμοποιώ εδώ και λίγο καιρό το LG tone & talk και μπορώ να πω ότι η συνεργασία με το s7 edge είναι άψογη μέχρι στιγμής...

 

Στάλθηκε από το SM-T805 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Χρησιμοποιεί κανεις ενα απο τα παρακάτω ΒΤ με το edge ?

 

Lg Tone (οποιαδηποτε εκδοση)

Plantronics backbeat go/go 2

Samsung level U

 

Δουλευουν καλά με το κινητό ?Καποια προτίμηση ?

 

Εχω το Level U δουλευει τελεια με το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το Level U δουλευει τελεια με το κινητο.

 

Διαβάζω ότι δεν είναι πολύ αντοχής και παίζει να σπάσει εύκολα.

Δεν έχω λεπτό λαιμό.

Έχεις άποψη περί αυτού και ποιότητας κατασκευής γενικότερα?

Τέλος από ποιότητα και ένταση ήχου πως τα πάει σε κλήσεις και ομιλία?

 

Σορρυ για το ελαφρύ offtopic

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια

 

 

Τι λαλακια έχω κάνει και δεν μπορώ να μετρήσω το επίπεδο άγχους στο s health ??

 

Mήπως ήσουν πολύ .... αγχωμένος όταν δοκίμασες την μέτρηση :):):):):):):)

 

Πλάκα κάνω, δες προσεκτικά τις ρυθμίσεις, μήπως κάτι άλλαξες

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Mήπως ήσουν πολύ .... αγχωμένος όταν δοκίμασες την μέτρηση :):):):):):):)

 

Πλάκα κάνω, δες προσεκτικά τις ρυθμίσεις, μήπως κάτι άλλαξες

 

Χαχαχαχαχ όντως λες από το άγχος να έκανα κάποια λαλακια χαχαχαχ παρόλα αυτά όμως οι ρυθμίσεις είναι σωστες

Edited by mkaragiannis
Link to comment
Share on other sites

Φιλε ειχα ακριβως το ιδιο θεμα κ εγω το πηγα δωδεκανησου το αφησα 5 μερες εψαχναν να βρουν οθονη γιατι χρειαζοτανε αλλαγη κ επειδη δεν υπηρχε ουτε ολλανδια μου εδωσαν χαρτι να παω στο καταστημα που το αγορασα να μου δωσουν καινουριο στο κουτι κ ετσι κ εγινε πηρα αμεσως καινουριο λογω του καμμενου πιξελ.

 

αν σου ειναι ευκολο δωσε μας καμια επιπλεον πληροφορια σχετικα με αυτο το χαρτι που σου εδωσαν και πηρες καινουργια συσκευη

Link to comment
Share on other sites

αν σου ειναι ευκολο δωσε μας καμια επιπλεον πληροφορια σχετικα με αυτο το χαρτι που σου εδωσαν και πηρες καινουργια συσκευη

 

 

Παλιοτερα σε ενα s4 που ειχε τυχει περιμεναμε οθονη πανω απο 20 μερες τους λεω ρε παιδια καινουργιο κινητο δεν γινεται να το κρατατε τοσο καιρο βρειτε λυση , και μου ειπε το σερβις εδω θεσσαλονικη θα σου κανω ενα χαρτι και θα πας με αυτο στο καταστημα για αντικατασταση , και ετσι εγινε(βεβαια μιλαμε για περιπτωση ελλατωματικης οθονης οχι σπασιμο )

Edited by evoluti0n
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως το βλέπετε πάω για αλλαγή οθόνης και εγώ? Σήμερα ξαφνικά μου παρουσίασε αυτό https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160920/7c0e2475670fe818928e4d58d0a06226.jpg

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by donkixoths
Link to comment
Share on other sites

Καθημερινά βλέπω ότι αυξάνονται τα κρούσματα με προβληματικές οθόνες..Μήπως έχουμε τελικά θέμα..?:worry:

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω παιδιά, το έχουν παρα πολλοι συμφορουμιτες το συγκεκριμένο.

Επίσης ειναι διαφορετικα θέματα καθε φορά δεν είναι ιδιο που θα ήταν ανησυχητικο.

Link to comment
Share on other sites

Στην αλλαγή οθόνης εντός εγγύησης που ευτυχώς είμαι αλλάζουν και τα πλαίσια γύρω γύρω και η πίσω πλευρά του κινητού? Όλο πακέτο πάει με την αλλαγή?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην αλλαγή οθόνης εντός εγγύησης που ευτυχώς είμαι αλλάζουν και τα πλαίσια γύρω γύρω και η πίσω πλευρά του κινητού? Όλο πακέτο πάει με την αλλαγή?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ολο το μπροστά κομμάτι φιλε μαζι με το κουμπί.

Σε γενικές γραμμές το σέρβις είναι άψογο και πολυ σπάνια φέρνουν αντιρρήσεις σε θέματα εγγύησης. Γιατί ακούω κάτι τρελές ιστοριες για δήθεν υγρασία η ξεκλειδωτο bootloader κτλπ σε απέναντι εταιρείες και τραβαω τα μαλλιά μου.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι αν και από προηγούμενη εμπειρία μου με την Smarttech που είχα πάει ένα Note 2 δεν είχα θέμα με κάλυψαν αμέσως. Και το δικό μου είναι μαμά δεν έχω πειράξει τπτ!! Αύριο πάει στο σερβις κρίμα όμως να παρουσιάζουν τέτοια προβλήματα και από ότι έψαξα και σε ξένα φόρουμ είχαν πολλοί το ίδιο πρόβλημα με την οθόνη και είναι θέμα Hardware.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι αν και από προηγούμενη εμπειρία μου με την Smarttech που είχα πάει ένα Note 2 δεν είχα θέμα με κάλυψαν αμέσως. Και το δικό μου είναι μαμά δεν έχω πειράξει τπτ!! Αύριο πάει στο σερβις κρίμα όμως να παρουσιάζουν τέτοια προβλήματα και από ότι έψαξα και σε ξένα φόρουμ είχαν πολλοί το ίδιο πρόβλημα με την οθόνη και είναι θέμα Hardware.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι φίλε κρίμα όντως, απλα σε τοσα εκατομυρια συσκευές θα υπάρχουν ελατωματικα κομμάτια δεν γίνεται αλλιώς.

Το θετικό είναι οτι θα σε καλύψουν αμεσα και γρήγορα εφόσον υπάρχει στοκ.

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να υπάρχει στοκ και να πάνε όλα καλά, απλά έβγαλα ένα παράπονο πριν γιατί έχω 2 στα 2 με οθόνες γμτ χαχαχαχα Θα ενημερώσω για νεότερα και σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας παιδιά!!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι εύκολο να μας πούνε τα παιδιά με τα καμμένα pixel και την χώρα του κινητου. Μηπως και έτυχε σε συγκεκριμένες παρτίδες ή αν είναι όντως τυχαίο γεγονός....

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην αλλαγή οθόνης εντός εγγύησης που ευτυχώς είμαι αλλάζουν και τα πλαίσια γύρω γύρω και η πίσω πλευρά του κινητού? Όλο πακέτο πάει με την αλλαγή?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αλλαζει και το γυρω γυρω πλαισιο. Το αλλαξαν σε μενα προσφατα.Το πισω κομματι οχι.

Αν είναι εύκολο να μας πούνε τα παιδιά με τα καμμένα pixel και την χώρα του κινητου. Μηπως και έτυχε σε συγκεκριμένες παρτίδες ή αν είναι όντως τυχαίο γεγονός....

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Aφου εχεις εγγυηση φιλε μου τι σε πειραζει αν σου βγαλει ποτε προβλημα?

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και πάλι πριν λίγο επικοινώνησα με τη Smarttech τους είπα το πρόβλημα και η απάντηση τους ήταν ότι αυτό είναι κάψιμο οθόνης και λογικά καλύπτεται από την εγγύηση, όμως επειδή έχουν έλλειψη από οθόνες θα πρέπει να τους το πάω μετά της 5 Οκτωβρίου!!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Aφου εχεις εγγυηση φιλε μου τι σε πειραζει αν σου βγαλει ποτε προβλημα?

 

Είναι λογικό τώρα αυτό που λες; Δεν έχουμε άλλη δουλειά πάρα θα στέλνουμε και θα στηνουμε ξεστηνουμε 2 κινητά κάθε 3 και λίγο επειδή έχουμε εγγύηση;

Επίσης δεν μένουν όλοι στην Αθήνα ούτε έχουν το χρόνο να ασχολούνται

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Είναι λογικό τώρα αυτό που λες; Δεν έχουμε άλλη δουλειά πάρα θα στέλνουμε και θα στηνουμε ξεστηνουμε 2 κινητά κάθε 3 και λίγο επειδή έχουμε εγγύηση;

Επίσης δεν μένουν όλοι στην Αθήνα ούτε έχουν το χρόνο να ασχολούνται

Θεωρώ ότι έχει λίγο διογκωθεί το θέμα. Δε μπορώ να γνωρίζω πως έτυχε σε 2-3 μέλη, πάντως δε βρίσκω αναφορές για επιδημία καμένων pixel ή κάτι παρόμοιο.

Επίσης καμία εταιρεία δε μας εγγυάται απροβλημάτιστη συσκευή και καλώς ή κακώς τα ηλεκτρονικά είναι λαχείο.

Άρα η γνώμη μου είναι να μην έχουμε το φόβο και να απολαύσουμε τη συσκευή που όντως κάποια μικρή παρτίδα μπορεί να παρουσίασε πρόβλημα.

 

*SM-G935F*

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Είναι λογικό τώρα αυτό που λες; Δεν έχουμε άλλη δουλειά πάρα θα στέλνουμε και θα στηνουμε ξεστηνουμε 2 κινητά κάθε 3 και λίγο επειδή έχουμε εγγύηση;

Επίσης δεν μένουν όλοι στην Αθήνα ούτε έχουν το χρόνο να ασχολούνται

Μιλάς ρε φίλε για πιθανότητα μη τυχόν σου πάθει κάτι? Αγοράζεις κάτι μη τυχόν πάθει κάτι? Που το ξέρεις? Έχω αλλάξει τόσα χρόνια συσκευές ποτέ δεν έστειλα καμία με εγγύηση. Έτυχε αυτή τώρα και τι έγινε? Άμα δεν σου αρέσει μη το παίρνεις. Αλλά οι λόγοι που λες δεν μας ενδιαφέρουν. Τότε οποίος μένει μακρυά δεν έπρεπε να αγοράζει τπτ. Η συσκευή πλέον ειναι σε πάρα πολλά χέρια γτ πούλησε πολύ. Είναι λογικό να διαβάζεις για 2, 3 περιπτώσεις παραπάνω.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...