Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά αυτό το ενοχλητικό μήνυμα πως βγαίνει για το πότε θα φτάσω στη δουλειά μου? https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160628/ceea8caeeb7270de19db6b147b355694.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτο ειναι απο το Google Now. Το ενεργοποιησες μπαινοντας στην Google προφανως να κανεις αναζητηση και τωρα στο δινει συνεχεια.

Πηγαινε: Ρυθμισεις- Google- Αναζητηση και Now - Καρτες Now- και κανε απενεργοποιηση στις καρτες.......

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

για ψαχτο λιγο. Εγω με ΟΤΑ που το εκανα και παιζει αψογα, το ποσοστο ειναι λιγο παραπανω απο πριν αλλα στην πραξη βγαζω την ιδια αυτονομια..μηπως θελει καθαρη? μπορει να μην σου εκατσε καλα.

 

Και εγώ ΟΤΑ έκανα και μάλιστα έκανα και wipe cache. Έχω γυρω στο 39% Android system με κλειστά location. Απότι βλέπω το θέμα συζητιέται και εδώ http://forum.xda-developers.com/s7-edge/help/how-experiencing-android-battery-drain-t3327730/page176 :(

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ΟΤΑ έκανα και μάλιστα έκανα και wipe cache. Έχω γυρω στο 39% Android system με κλειστά location. Απότι βλέπω το θέμα συζητιέται και εδώ http://forum.xda-developers.com/s7-edge/help/how-experiencing-android-battery-drain-t3327730/page176 :(

Άστο λίγες ημέρες ακόμα να δέσει και αν δεν, κανε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων/επανεγκατάσταση μέσω smart switch pc.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Άστο λίγες ημέρες ακόμα να δέσει και αν δεν, κανε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων/επανεγκατάσταση μέσω smart switch pc.

 

Thanks, έλεγα να αποφυγω το factory reset. Θα δω πως θα παει και μπορει να φλασαρω την APC8 που ειναι καλυτερη σε θεμα αυτονομιας.

Link to comment
Share on other sites

Thanks, έλεγα να αποφυγω το factory reset. Θα δω πως θα παει και μπορει να φλασαρω την APC8 που ειναι καλυτερη σε θεμα αυτονομιας.

Δοκίμασε εγκατάσταση τελευταία έκδοση Google services.

Δες λίγες σελίδες πίσω.

Αλλιώς επαναφορά δεν γλιτωνεις(που και πάλι θα θες εγκατάσταση τελευταία έκδοση των services) να δέσει σωστά η νέα έκδοση firmware της Samsung

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ΟΤΑ έκανα και μάλιστα έκανα και wipe cache. Έχω γυρω στο 39% Android system με κλειστά location. Απότι βλέπω το θέμα συζητιέται και εδώ http://forum.xda-developers.com/s7-edge/help/how-experiencing-android-battery-drain-t3327730/page176 :(

 

για ανεβασε στο θεμα της μπαταριας τα στατιστικα σου να τα δουμε..εγω πιστευω κατι φταιει..εμενα παει αριστα, εχω 25% μπαταρια με 4 ωρες οθονη και 3 ομιλια με 4G αρκετα σημερα και συστημα 15+5 (και για τα 2 λεω..)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Άστο λίγες ημέρες ακόμα να δέσει και αν δεν, κανε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων/επανεγκατάσταση μέσω smart switch pc.

έχει διαφορά με smartswitch??

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Αν και είχα ενεργοποιήσει να μην ανοίγει η οθόνη όταν είναι σε τσέπη κλπ... Αυτό άνοιγε και ενώ περπατούσα έκανε διάφορα.

Έτσι αναγκάστηκα να το κλειδώσω για πρώτη φορά με αποτύπωμα. Χάσιμο χρόνου φυσικά, κάθε φορά να βάζεις ή κωδικό ή αποτύπωμα...

 

SM-G935F

Link to comment
Share on other sites

έχει διαφορά με smartswitch??

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Μέσω PC θεωρώ οτι γίνεται η πιο σωστή επανεγκατάσταση/επιδιόρθωση λογισμικού απο οτι μέσω ρυθμίσεων κινητού οταν δεν κάτσει καλά με το hard reset.

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Χάσιμο χρόνου φυσικά, κάθε φορά να βάζεις ή κωδικό ή αποτύπωμα...

 

SM-G935F

 

Γιατί χάσιμο χρόνου το ξεκλείδωμα με το αποτύπωμα;

Δεν ξεκλειδώνει γρήγορα υποτίθεται;

Δεν έχω κινητό με δακτυλικό αποτύπωμα αλλά σκέφτομαι το S7 edge και νομίζω ότι θα με βόλευε το αποτύπωμα! Απ' το να πατάς κουμπί και μετά swipe.....

Link to comment
Share on other sites

Ούτως ή άλλως πρέπει να πατήσεις το κουμπί...

Απλώς έχω βάλει την ενεργοποίηση της οθόνης με πέρασμα του χεριού από πάνω, οπότε κάτι γλιτώνουμε έτσι

 

SM-G935F

Link to comment
Share on other sites

Γιατί χάσιμο χρόνου το ξεκλείδωμα με το αποτύπωμα;

Δεν ξεκλειδώνει γρήγορα υποτίθεται;

Δεν έχω κινητό με δακτυλικό αποτύπωμα αλλά σκέφτομαι το S7 edge και νομίζω ότι θα με βόλευε το αποτύπωμα! Απ' το να πατάς κουμπί και μετά swipe.....

 

Εννοείτε και ειναι πιο γρήγορο. Πατας και κρατας για λιγο το κεντρικο κουμπί και ξεκλειδώνει.

Μακαρι να ειχε και διπλο πατημα για κλείδωμα.

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Γιατί χάσιμο χρόνου το ξεκλείδωμα με το αποτύπωμα;

Δεν ξεκλειδώνει γρήγορα υποτίθεται;

Δεν έχω κινητό με δακτυλικό αποτύπωμα αλλά σκέφτομαι το S7 edge και νομίζω ότι θα με βόλευε το αποτύπωμα! Απ' το να πατάς κουμπί και μετά swipe.....

 

το δαχτυλικο θελει σχεδον ενα δευτερολεπτο να πατας το κουμπι, αυτο το παραπανω πατημα ειναι σπαστικο. Χωρια οτι πολλες φορες δεν το βρισκει αν δεν το πιασεις καλα. Δεν λεω οτι φταιει η συσκευη, αλλα μπορει να το κρατας λιγο στραβα κτλ, εγω την 1η εβδομαδα το καταργησα, δεν βρισκω πιο ηλιθιο κλειδωμα απο αυτο. Θελω να δειξω ενα βιντεο κατι αλλο σε καποιον και κλειδωνει και πρεπει να βαζω δαχτυλο..ελεος.

Αν ειχα κατι να κρυψω σιγουρα θα ηταν σημαντικο για μενα, τωρα ομως θελω ευκολια και το εχω ανοιχτο.

Οσο για τσεπη ποτε δεν μου εχει ξεκλειδωσει

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βασικα έπρεπε αν ακουμπάς το δακτυλικο αποτυπωμα και να ανάβει.

 

Ουτε να πατήσεις, ουτε να κρατησεις, ουτε τιποτα.

 

ετσι..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο εκνευριστικό αυτό που πρέπει να πατήσεις το κουμπί για να διαβάσει το αποτύπωμα όντως.

Να κάνω μια περίεργη ερώτηση : Το βάζει κανείς κάτω από τη βρύση ανά τακτά χρονικά διαστήματα για να φύγουν σκονιτσες κτλ?

Link to comment
Share on other sites

Βασικα έπρεπε αν ακουμπάς το δακτυλικο αποτυπωμα και να ανάβει.

 

Ουτε να πατήσεις, ουτε να κρατησεις, ουτε τιποτα.

 

 

Πλεον απο τον διάδοχο και βλέπουμε.

Η τα κουβαδάκια μας και σε άλλες παραλίες :lol:

Αρκεί να δούμε την προκοπής πρόταση απο ανταγωνισμο βέβαια :p

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο εκνευριστικό αυτό που πρέπει να πατήσεις το κουμπί για να διαβάσει το αποτύπωμα όντως.

Να κάνω μια περίεργη ερώτηση : Το βάζει κανείς κάτω από τη βρύση ανά τακτά χρονικά διαστήματα για να φύγουν σκονιτσες κτλ?

 

αυτο δεν προκειται να γινει γιατι οι φορες που θα ξεκλειδωνει κατα λαθος θα ειναι περισσοτερες απο τις φορες που θα θες. Νομιζω οτι ειναι πιο ασφαλες να πατας το κουμπι για να ενεργοποιηθει το δαχτυλικο, αν και πιο αργο σα διαδικασια..γιαυτο και εγω την απερριψα.

 

Εγω το πλενω οταν λερωθει πολυ και παντα οχι πριν απο φορτιση...Οχι καθε 2 μερες, αλλα μια στο τοσο ναι, κανονικα και προσεκτικα μη φυγει στο σκουπισμα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα πηρα κι εγω το s7 edge προερχομενος α9πο 6s plus και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

Ενα προβλξμα που εχω ειναι οτι ενω εχω βαλει να ξεκλςιδωνει με αποτυπωμα ή pin οταν παταω το κουμπι on/off στην οθονη κλειδωματος εχει κατω κατω ενα λουκετο ανοικτο καο οταν κανω swipe στην οθονη εκενο ανοιγει χωρις να χρειαζεται το αποτυπωμα.

Αν δεν κανω swipe και βαλω αποτυπωμα,παλι ανοιγει.

Επισης με κλειστο το κινητο, αν κανω το κολπακι με το δακτυλο πανω κατω στην edge, βγαζει ενα τικ που οταν το παταω ανοιγει το κινητο.Καμια βοηθεια παρακαλω?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το δαχτυλικο θελει σχεδον ενα δευτερολεπτο να πατας το κουμπι, αυτο το παραπανω πατημα ειναι σπαστικο. Χωρια οτι πολλες φορες δεν το βρισκει αν δεν το πιασεις καλα. Δεν λεω οτι φταιει η συσκευη, αλλα μπορει να το κρατας λιγο στραβα κτλ, εγω την 1η εβδομαδα το καταργησα, δεν βρισκω πιο ηλιθιο κλειδωμα απο αυτο. Θελω να δειξω ενα βιντεο κατι αλλο σε καποιον και κλειδωνει και πρεπει να βαζω δαχτυλο..ελεος.

Αν ειχα κατι να κρυψω σιγουρα θα ηταν σημαντικο για μενα, τωρα ομως θελω ευκολια και το εχω ανοιχτο.

Οσο για τσεπη ποτε δεν μου εχει ξεκλειδωσει

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ετσι..

Αν δεν σε βολεύει το απενεργοποιεις και τελειώνεις. Εγώ το έχω ενεργοποιημενο παράλληλα με τη λειτουργία που καταλαβαίνει οταν το έχεις πάνω σου και σου ζητάει μόνο όταν το αφήσεις κάπου. Επίσης όταν είμαι σπίτι το έχω βάλει να απενεργοποιειται αυτόματα. Πολύ βολικό.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ. Άκυρο για εμένα έως ότου φτιάξει να λειτουργούν και τα δύο μαζί... Ευχαριστώ πολύ πάντως

 

 

Με το προχθεσινό update έφτιαξε επιτέλους και μπορεί ταυτόχρονα και να ανάβει η οθόνη αλλα παραλληλα να αναβοσβήνει το led notifications αφου σβήσει η οθόνη σε ειδοποιήσεις που δεν εχεις διαβάσει η δει.

Για δοκίμασε το και εσύ.

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

για ανεβασε στο θεμα της μπαταριας τα στατιστικα σου να τα δουμε..εγω πιστευω κατι φταιει..εμενα παει αριστα, εχω 25% μπαταρια με 4 ωρες οθονη και 3 ομιλια με 4G αρκετα σημερα και συστημα 15+5 (και για τα 2 λεω..)

Σε ποια έκδοση είσαι?

Δεν ανεβαζεις λίγο τα details να δούμε?

Και επίσης πως τα πέρασες?

 

From SM-G935F through tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια έκδοση είσαι?

Δεν ανεβαζεις λίγο τα details να δούμε?

Και επίσης πως τα πέρασες?

 

From SM-G935F through tapatalk

 

Τς έχω ανεβάσει στο σωστό topic..

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6785818#post6785818

 

Ήμουν στην apc8 και πέρασα apec apf 2 με ΟΤΑ..Δες το λινκ τα αναλύω ολα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα θέμα που δεν ξέρω που μπορεί να οφείλεται μιας και δεν μου έχει ξανά τύχει.

Παρατηρώ ότι κάποιες εφαρμογές χάνουν τις ρυθμίσεις τους. Σαν να κάνω clear default ένα πράμα..

Συγγεκριμενα: απενεργοποιειται το tesla unread από τον nova, το disa χάνει το ringtone που του έχω βάλει.. δεν φταίνε οι εφαρμογές , έχει τύχει σε κανένα αλλο;

Είμαι με apec

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα θέμα που δεν ξέρω που μπορεί να οφείλεται μιας και δεν μου έχει ξανά τύχει.

Παρατηρώ ότι κάποιες εφαρμογές χάνουν τις ρυθμίσεις τους. Σαν να κάνω clear default ένα πράμα..

Συγγεκριμενα: απενεργοποιειται το tesla unread από τον nova, το disa χάνει το ringtone που του έχω βάλει.. δεν φταίνε οι εφαρμογές , έχει τύχει σε κανένα αλλο;

Είμαι με apec

Ναι τυχαινει και σε μενα το tesla unread καθε μερα σχεδον

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...