Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας

 

Από χθες εγώ κάτοχος του εντυπωσιακού S7 Edge.

Είναι Ιταλικό κι έχει προεγκατεστημένες εφαρμογές της Vodafone άρα πιθανόν branded.

 

Εντυπώσεις έπονται...

 

Αλλά ας πω την πρώτη που μου έκανε μεγάλη εντύπωση:

 

Προερχόμενος από Xperia Z5 και αναφορικά με το σήμα δικτύου Wind, δεν πλησιάζει επουδενι το σήμα του Z5.

Στο σπίτι μου έχει πολύ ασθενής σήμα αλλά με το Z5 είχα βρει την υγειά μου.

Με το Edge έχω την ίδια συμπεριφορά που είχα πριν με το Galaxy S2!

Δηλαδή απώλεια σήματος σε βαθμό που να μην πραγματοποιεί ούτε καν την κλήση!

Ελπίζω να είναι το μόνο αρνητικό.

 

 

 

 

From SM-G935F through tapatalk

Δυστυχως η samsung με το σημα δεν τα παει πολυ καλα... προσωπικα το εχω αναφερει παρα πολλες φορες...

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα σας

 

Από χθες εγώ κάτοχος του εντυπωσιακού S7 Edge.

Είναι Ιταλικό κι έχει προεγκατεστημένες εφαρμογές της Vodafone άρα πιθανόν branded.

 

Εντυπώσεις έπονται...

 

Αλλά ας πω την πρώτη που μου έκανε μεγάλη εντύπωση:

 

Προερχόμενος από Xperia Z5 και αναφορικά με το σήμα δικτύου Wind, δεν πλησιάζει επουδενι το σήμα του Z5.

Στο σπίτι μου έχει πολύ ασθενής σήμα αλλά με το Z5 είχα βρει την υγειά μου.

Με το Edge έχω την ίδια συμπεριφορά που είχα πριν με το Galaxy S2!

Δηλαδή απώλεια σήματος σε βαθμό που να μην πραγματοποιεί ούτε καν την κλήση!

Ελπίζω να είναι το μόνο αρνητικό.

 

 

 

 

From SM-G935F through tapatalk

 

 

 

Αν δεν εχεις καλο σήμα στάνταρ η συσκευη σου θα επηρεαστεί αρνητικά σε επίπεδο αυτονομίας σε σχέση με αλλους κατόχους.

Μόνο σε 2g αν το γυρίσεις θα σε βοηθούσε αρκετα.

Και οταν βγεις απο σπίτι το γυρνάς σε αυτόματο η 3/4g σκέτο.

 

Εγώ πάντως δύσκολα θα κράταγα συσκευη αν δεν είχα ικανοποιητικό σήμα για χρήση ως τηλέφωνο.

 

Παιδιά αφήστε το μισή μέρα τουλάχιστον να δείτε αν μένει μόνιμα ψηλα το σύστημα Android. Μην πανικοβαλλεστε εμενα αρχικά ητανε στο 15 περίπου και κατέβηκε στο 8 σιγά σιγά.

 

Συμφωνώ.

Δεν χρειαζεται με την πρώτη μη θετική ένδειξη να προβαινουμε σε εξαγωγή συμπερασμάτων και φλασαρισματα η hard reset επιτόπου αλλα να το παρακολουθούμε 2-3 ημέρες και αν συνεχίστε τότε να προβαινουμε σε ενέργειες.

 

Το ίδιο ισχύει και για νεες συσκευες λίγων 24ωρων αγορασμένες.

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταφέρει να μειώσω την κατανάλωση κάτω από 1.8% την ώρα όταν είναι σε sleep.

Εννοείται δεν κλείνω τίποτα τα πάντα σε κανονική λειτουργία. Απλώς είναι ενεργοποιημένο το μην ενοχλείτε για όλους εκτός αγαπημένων.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εκανα και εγω το update σημερα μέσω ΟΤΑ χωρις φορματ .Προς το παρον δεν εχω δει καμια διαφορα υπερ η κατα ,για μπαταρία ειναι νωρίς ακομα.

Τα Google services παρέμειναν στην έκδοση που ειχα 8.7.03

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταφέρει να μειώσω την κατανάλωση κάτω από 1.8% την ώρα όταν είναι σε sleep.

Εννοείται δεν κλείνω τίποτα τα πάντα σε κανονική λειτουργία. Απλώς είναι ενεργοποιημένο το μην ενοχλείτε για όλους εκτός αγαπημένων.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Δεν νομίζω οτι διαφορετικά μπορείς να πετύχεις καλύτερα αποτελέσματα.

Η υλοποίηση της Samsung σε αναμονή με τα πάντα ανοιχτά δεν ειναι η βέλτιστη που συναντάμε σε iOS η αλλα android.

 

Σε κάθε συσκευη αν θελουμε να εισπράτουμε το μέγιστο πρέπει λίγο να προσαρμοζόμαστε στις ιδιαίτερες συνθήκες της εφόσον δεν επηρεάζουμε αρνητικά την καθημερινότητα μας......και γνωρίζουμε ολίγων το ιστορικό της.

 

ΚΑΙ Ειδικά το βράδυ που πέφτουμε για ύπνο 7-8 ώρες δεν βρίσκω νόημα να ειναι όλα ανοιχτά.

 

Και εγώ χάνω ενα 1-3% το βράδυ maximum αλλα η συσκευη απλα σε αναμονή την εχω.

 

Το μόνο σίγουρο οτι σε χρήση την ημέρα εχει εξαιρετικά διάρκεια η μπαταρία της με τα περισσότερα ανοιχτά(wifi,BT,location σύγχρονισμοι τα εχω στο on 14-16 ώρες το 24ωρο)

Μόνο data τα ανοιγοκλείνω μιας και περισσότερες ώρες με wifi ειμαι.

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω οτι διαφορετικά μπορείς να πετύχεις καλύτερα αποτελέσματα.

Η υλοποίηση της Samsung σε αναμονή με τα πάντα ανοιχτά δεν ειναι η βέλτιστη που συναντάμε σε iOS η αλλα android.

 

Σε κάθε συσκευη αν θελουμε να εισπράτουμε το μέγιστο πρέπει λίγο να προσαρμοζόμαστε στις ιδιαίτερες συνθήκες της εφόσον δεν επηρεάζουμε αρνητικά την καθημερινότητα μας......και γνωρίζουμε ολίγων το ιστορικό της.

 

ΚΑΙ Ειδικά το βράδυ που πέφτουμε για ύπνο 7-8 ώρες δεν βρίσκω νόημα να ειναι όλα ανοιχτά.

 

Και εγώ χάνω ενα 1-3% το βράδυ maximum αλλα η συσκευη απλα σε αναμονή την εχω.

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

Και όμως ειδικά για το βράδυ που μπαίνει και σε doze η κατανάλωση που βλέπω είναι από 0,7% έως 0,9% ανά ώρα με τα πάντα ανοιχτά και χάλια σήμα. Αυτά τα νουμερα με το σύστημα Android συνήθως πάνω από 20%.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και όμως ειδικά για το βράδυ που μπαίνει και σε doze η κατανάλωση που βλέπω είναι από 0,7% έως 0,9% ανά ώρα με τα πάντα ανοιχτά και χάλια σήμα. Αυτά τα νουμερα με το σύστημα Android συνήθως πάνω από 20%.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το σήμα επηρεάζει αρνητικά εξίσου κακά τα ψέμματα οταν δεν ειναι βέλτιστο.

Απο εκει και πέρα υπάρχουν πολλοι παράγοντες επιπλέον που επηρεάζουν εξίσου ανα χρήστη.

Άλλες εφαρμογες,άλλη έκδοση λογισμικού και παει λέγοντας.

 

Το θεμα ειναι να βρούμε το χρυσό κουμπί του ο καθένας για πάρτη του.

 

Εγώ το εχω βρει και παραμένω βράχος με αξιοθαύμαστη σταθερότητα και ομαλότητα μένοντας στην C8 ενα τρίμηνο που εχω συσκευη.

 

Δυστυχώς και ο ανταγωνισμός δεν προσφέρει κατι καλυτερο συνολικά απο αυτήν την άποψη και όλο και θα κανεις παραχωρήσεις σε αλλους τομείς εξίσου και σε μεγαλύτερο βαθμό θα έλεγα.

 

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα stats έχω σήμερα. Με watchdog adguard call recorder να τρέχουν πάντα από πίσω. Η φωτεινότητα είναι στο τέρμα μέρα νύχτα. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160619/fc0cdf86e3c4ee6d79c3549206f5b345.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160619/3ac3eb5af4dad325b873972ba05fcec5.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160619/ef29a99d7e41a4b9b30546ddbbe9b95c.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160619/8de67c83d00dd65d0c75f999c32a3be2.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταφέρει να μειώσω την κατανάλωση κάτω από 1.8% την ώρα όταν είναι σε sleep.

Εννοείται δεν κλείνω τίποτα τα πάντα σε κανονική λειτουργία. Απλώς είναι ενεργοποιημένο το μην ενοχλείτε για όλους εκτός αγαπημένων.

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είμαι σταθερά στο 2% στο 8ωρο κατά την διάρκεια της νυχτας. Τα πάντα ανοιχτά εκτός από always display on. Μια μέρα μόνο που είπα να βάλω airplane mode είχα σημαντικό drain, αλλά έφταιγε το weather transparent pro καθως δεν μπορούσε να κατεβάσει δεδομένα καιρου και να βρει τοποθεσία. Το έβαλα χειροκίνητη ενημέρωση και ησυχασα και από αυτό.

Παντως είναι ιδιαίτερα υψηλό το drain που έχεις....15% χάνεις σε μια νύχτα .

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση στην καινούργια APEQ το σύστημα Android 44% άντε στην καλύτερη που έχει τύχει 33%.....

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω οτι διαφορετικά μπορείς να πετύχεις καλύτερα αποτελέσματα.

Η υλοποίηση της Samsung σε αναμονή με τα πάντα ανοιχτά δεν ειναι η βέλτιστη που συναντάμε σε iOS η αλλα android.

 

Σε κάθε συσκευη αν θελουμε να εισπράτουμε το μέγιστο πρέπει λίγο να προσαρμοζόμαστε στις ιδιαίτερες συνθήκες της εφόσον δεν επηρεάζουμε αρνητικά την καθημερινότητα μας......και γνωρίζουμε ολίγων το ιστορικό της.

 

ΚΑΙ Ειδικά το βράδυ που πέφτουμε για ύπνο 7-8 ώρες δεν βρίσκω νόημα να ειναι όλα ανοιχτά.

 

Και εγώ χάνω ενα 1-3% το βράδυ maximum αλλα η συσκευη απλα σε αναμονή την εχω.

 

Το μόνο σίγουρο οτι σε χρήση την ημέρα εχει εξαιρετικά διάρκεια η μπαταρία της με τα περισσότερα ανοιχτά(wifi,BT,location σύγχρονισμοι τα εχω στο on 14-16 ώρες το 24ωρο)

Μόνο data τα ανοιγοκλείνω μιας και περισσότερες ώρες με wifi ειμαι.

 

 

Sent from my iPad Air 2

 

Είμαι στο εξωτερικό και η επικοινωνία μου με Ελλάδα γίνεται μέσω vibes, messenger κλπ. Όποτε δεν γίνεται να τα έχω κλειστά ούτε το βράδυ.

 

Είμαι σταθερά στο 2% στο 8ωρο κατά την διάρκεια της νυχτας. Τα πάντα ανοιχτά εκτός από always display on. Μια μέρα μόνο που είπα να βάλω airplane mode είχα σημαντικό drain, αλλά έφταιγε το weather transparent pro καθως δεν μπορούσε να κατεβάσει δεδομένα καιρου και να βρει τοποθεσία. Το έβαλα χειροκίνητη ενημέρωση και ησυχασα και από αυτό.

Παντως είναι ιδιαίτερα υψηλό το drain που έχεις....15% χάνεις σε μια νύχτα .

 

 

Όχι το βράδυ δεν χάνω τόσο έκανα λάθος. 1,8 χάνω στην διάρκεια της μέρας όταν δεν το χρησιμοποιώ και απλά απαντάω σε κάποιες κλήσεις η κοιτάω τις ειδοποιήσεις.

Το βράδυ σε 7 ώρες ύπνου χάνω 9-10%

Και πάλι πολύ είναι γιατί παλιότερα με το ίδιο firmware είχα πολύ καλύτερους χρόνους.

Πρέπει μάλλον να ξαναδώ τις εφαρμογές μου. Έχω μαζέψει σαβούρα.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Είμαι στο εξωτερικό και η επικοινωνία μου με Ελλάδα γίνεται μέσω vibes, messenger κλπ. Όποτε δεν γίνεται να τα έχω κλειστά ούτε το βράδυ.

 

 

Όχι το βράδυ δεν χάνω τόσο έκανα λάθος. 1,8 χάνω στην διάρκεια της μέρας όταν δεν το χρησιμοποιώ και απλά απαντάω σε κάποιες κλήσεις η κοιτάω τις ειδοποιήσεις.

Το βράδυ σε 7 ώρες ύπνου χάνω 9-10%

Και πάλι πολύ είναι γιατί παλιότερα με το ίδιο firmware είχα πολύ καλύτερους χρόνους.

Πρέπει μάλλον να ξαναδώ τις εφαρμογές μου. Έχω μαζέψει σαβούρα.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

 

Παντως εφόσον φορτίζεις κάθε βράδυ και δεν σε νοιάζει να βγάζεις 2 ημέρες αυτονομία το να κερδίσεις ενα 4-5% λιγότερη κατανάλωση τη νύχτα δεν θα παίξει κάποιο ρόλο στην καθημερινότητα σου.

 

Το ίδιο και το αυτο θα ειναι.

 

Έτσι κι αλλιώς βαριά χρήση καθημερινώς να κανεις θα σε βγάλει άνετα(απο τα δυνατά σημεία της συσκευής)

 

Εγώ αντίθετα που φορτίζω μέρα παρα μερα στην πλοίοψηφία των περιπτώσεων επομένως η εξοικονόμηση τη νύχτα παίζει ενα σεβαστό ρόλο.

 

Αλλα εφόσον σε ενοχλεί και πριν δεν το είχες με ίδιο firmware και ίδια χρήση,κοίταξε το.

 

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παντως εφόσον φορτίζεις κάθε βράδυ και δεν σε νοιάζει να βγάζεις 2 ημέρες αυτονομία το να κερδίσεις ενα 4-5% λιγότερη κατανάλωση τη νύχτα δεν θα παίξει κάποιο ρόλο στην καθημερινότητα σου.

 

Το ίδιο και το αυτο θα ειναι.

 

Έτσι κι αλλιώς βαριά χρήση καθημερινώς να κανεις θα σε βγάλει άνετα(απο τα δυνατά σημεία της συσκευής)

 

Εγώ αντίθετα που φορτίζω μέρα παρα μερα στην πλοίοψηφία των περιπτώσεων επομένως η εξοικονόμηση τη νύχτα παίζει ενα σεβαστό ρόλο.

 

Αλλα εφόσον σε ενοχλεί και πριν δεν το είχες με ίδιο firmware και ίδια χρήση,κοίταξε το.

 

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

 

 

 

Τώρα με το iPad έχω σκοπό να το φορτίσω μέρα παρά μέρα. Γι αυτό ψάχτηκα.

Το iPad είναι LTE και το έχω μονίμως στην τσάντα μου, όποτε το κινητό αποκτά άλλο ρόλο.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα την Nordic pd1 και η μπαταρία ήταν χάλια με τα Play services να φτάνουν 20 με 25 %. Πέρασα την apc πολωνική αυτή που είχε το κινητό και έπεσα στο 12 με 15%. Μετά πήγα στην κάρτα μνήμης έσβησα τον φάκελο Android και από τότε το μεγαλύτερο ποσοστό που έχουν τα Play services είναι 3%. Δοκιμάστε το και θα δείτε πιστεύω θα βοηθήσει.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ο φάκελος android δημιουργήθηκε αυτόματα στην κάρτα μνήμης. Αν τον σβήσουμε δεν θα ξαναδημιουργηθεί αυτόματα?

Επίσης είναι ασφαλής η διαγραφή του? Βλέπω ένα σωρό αρχεία μέσα...

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Ο φάκελος android δημιουργήθηκε αυτόματα στην κάρτα μνήμης. Αν τον σβήσουμε δεν θα ξαναδημιουργηθεί αυτόματα?

Επίσης είναι ασφαλής η διαγραφή του? Βλέπω ένα σωρό αρχεία μέσα...

Ναι μόνος του δημιούργητε ξανά. Όταν τον στήσεις θα ξανά βγει αμέσως. Το μόνο που έχεις να χάσεις είναι αρχεία εφαρμογών τα οποία έχουν αποθηκευτεί εκεί. Καμία φορά κατεβάζουμε μια εφαρμογή και δημιουργεί σε αυτόν τον φάκελο άλλους φακέλους με αρχεία οπότε μαζεύει σαβούρα μαζί με τα χρήσιμα. Πιστεύω ότι κάτι γίνεται με αυτά τα αρχεία και ανεβάζει το σύστημα Android. Δεν θα χάσετε κάτι πλην κάποιον αρχείων τα οποία θα ξανά κατέβουν όταν ανοίξετε την εφαρμογή. Εγώ είχα μεγάλη κατανάλωση στο σύστημα Android και επίτηδες το κράτησα έτσι 4 μέρες. Μετά διέγραψα τον φάκελο και έπεσε.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι μόνος του δημιούργητε ξανά. Όταν τον στήσεις θα ξανά βγει αμέσως. Το μόνο που έχεις να χάσεις είναι αρχεία εφαρμογών τα οποία έχουν αποθηκευτεί εκεί. Καμία φορά κατεβάζουμε μια εφαρμογή και δημιουργεί σε αυτόν τον φάκελο άλλους φακέλους με αρχεία οπότε μαζεύει σαβούρα μαζί με τα χρήσιμα. Πιστεύω ότι κάτι γίνεται με αυτά τα αρχεία και ανεβάζει το σύστημα Android. Δεν θα χάσετε κάτι πλην κάποιον αρχείων τα οποία θα ξανά κατέβουν όταν ανοίξετε την εφαρμογή. Εγώ είχα μεγάλη κατανάλωση στο σύστημα Android και επίτηδες το κράτησα έτσι 4 μέρες. Μετά διέγραψα τον φάκελο και έπεσε.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φίλε μου επειδή και εγώ ψήνομαι να τον σβήσω μετά τα screenshot σου που είδα, για πες μας μόνος σου το δοκίμασες η το διάβασες κάπου?

Επίσης έχεις δει αρκετά καλύτερη μπαταρία σε σχέση με πριν?

Η είναι μόνο ψυχολογικό το θέμα?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου επειδή και εγώ ψήνομαι να τον σβήσω μετά τα screenshot σου που είδα, για πες μας μόνος σου το δοκίμασες η το διάβασες κάπου?

Επίσης έχεις δει αρκετά καλύτερη μπαταρία σε σχέση με πριν?

Η είναι μόνο ψυχολογικό το θέμα?

Φίλε μου μόνος μου το σκέφτηκα και το έκανα. Δεν ξέρω αν κάποιος το είχε δοκιμάσει (σίγουρα κάποιος θα το σκέφτηκε). Γενικά σπάνια κοιτάζω τα θέματα πλέον γιατί σε μεγάλο ποσοστό τα κινητά δουλεύουν σωστά. Τώρα υπήρξε θέμα και έριξα μια ματιά. Εγώ πιστεύω θα σε βοηθήσει, δεν έχεις να χάσεις κάτι πέραν του ότι θα πρέπει να κατεβάσεις ξανά κάποια αρχεία.

 

 

Είδα πολύ μεγάλη διαφορά σε σχέση με πριν και κυρίως με pd1 Nordic που είχα. Σε καμία περίπτωση δεν είναι ψυχολογικό. Να φανταστείς ότι μετά από πολύ καιρό άνοιξα Bluetooth και έκανα σύνδεση με το Gear χωρίς να φοβάμαι αν θα μείνω από μπαταρία. Το βράδυ θα βάλω τα τελικά αποτελέσματα. Υπόψιν ότι έχω κάπου στις 150 εφαρμογές όπου όλο και κάποια θα ξυπνάει χωρίς λόγο το κινητό.

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by ntinoscrypton
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μόνος μου το σκέφτηκα και το έκανα. Δεν ξέρω αν κάποιος το είχε δοκιμάσει (σίγουρα κάποιος θα το σκέφτηκε). Γενικά σπάνια κοιτάζω τα θέματα πλέον γιατί σε μεγάλο ποσοστό τα κινητά δουλεύουν σωστά. Τώρα υπήρξε θέμα και έριξα μια ματιά. Εγώ πιστεύω θα σε βοηθήσει, δεν έχεις να χάσεις κάτι πέραν του ότι θα πρέπει να κατεβάσεις ξανά κάποια αρχεία.

 

 

Είδα πολύ μεγάλη διαφορά σε σχέση με πριν και κυρίως με pd1 Nordic που είχα. Σε καμία περίπτωση δεν είναι ψυχολογικό. Να φανταστείς ότι μετά από πολύ καιρό άνοιξα Bluetooth και έκανα σύνδεση με το Gear χωρίς να φοβάμαι αν θα μείνω από μπαταρία. Το βράδυ θα βάλω τα τελικά αποτελέσματα. Υπόψιν ότι έχω κάπου στις 150 εφαρμογές όπου όλο και κάποια θα ξυπνάει χωρίς λόγο το κινητό.

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ωραία με κάλυψες.

Απλά σκέφτομαι ότι αφού αυτός ο φάκελος ξανά δημιουργείτε αυτόματα, πάλι ίδιος δεν θα είναι σε μερικές μέρες που θα έχω δουλέψει όλες τις εφαρμογές μου?

Έχω γύρω στις 80 όλες μαζί με του κινητού τις προ εγκατεστημενες, και αυτές έχω πάντα.

Δύσκολα δοκιμάζω εφαρμογές.

Έχω αυτές που ξέρω και μου χρειάζονται και σπάνια προσθέτω.

Αυτό το ρημάδι το σύστημα Android μου την δίνει να το βλέπω τόσο ψηλά.

Έως 15 % όχι ότι είναι αλλά μπορώ να το θεωρήσω φυσιολογικό.

Έως αύριο το βράδυ θα δω μήπως πέσει και αν όχι μεθαύριο πάω για διαγραφή φακέλου.

Αύριο θα είμαι πολλές ώρες εκτός (data) και θα δω και εκεί πως θα τα πάει.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Ωραία με κάλυψες.

Απλά σκέφτομαι ότι αφού αυτός ο φάκελος ξανά δημιουργείτε αυτόματα, πάλι ίδιος δεν θα είναι σε μερικές μέρες που θα έχω δουλέψει όλες τις εφαρμογές μου?

Έχω γύρω στις 80 όλες μαζί με του κινητού τις προ εγκατεστημενες, και αυτές έχω πάντα.

Δύσκολα δοκιμάζω εφαρμογές.

Έχω αυτές που ξέρω και μου χρειάζονται και σπάνια προσθέτω.

Αυτό το ρημάδι το σύστημα Android μου την δίνει να το βλέπω τόσο ψηλά.

Έως 15 % όχι ότι είναι αλλά μπορώ να το θεωρήσω φυσιολογικό.

Έως αύριο το βράδυ θα δω μήπως πέσει και αν όχι μεθαύριο πάω για διαγραφή φακέλου.

Αύριο θα είμαι πολλές ώρες εκτός (data) και θα δω και εκεί πως θα τα πάει.

Δεν ξέρω φίλε τι παίζει. Μήπως είναι κάποιο bug δεν μπορώ να το εξηγήσω. Πάντως αφού τον διέγραψα είδα φως. Καλό θα είναι να περιμένεις μέχρι μεθαύριο που θα ξανά κάνεις την συνηθισμένη χρήση να δεις τι νούμερα θα βγάλεις και μετά να τον διαγράψεις και να ξανά κάνεις ίδια χρήση για να συγκρίνεις.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Anroid φακελος υπαρχει κ στην storage card του κινητου ΚΑΙ στην Sd. Εσυ ποιον φακελο διεγραψες για να μην γινει καμια παρανοηση...

 

Επισης.μια ερωτηση για την αδιαβροχοποιηση...

Ρε παιδια..αφου ολες οι υποδοχες του κινητου ειναι εκτεθημενες..και για sim και usb και μικροφωνο κ μεγαφωνο και ολα....πως διαολο ειναι αδιαβροχο για μεσα σε νερο;

Αντε κ εχει κανει μαγκια η samsung και το νερο δεν περασει μεσα..ολα αυτα δεν θα την ακουσουν στερεοφωνικα; το ηχειο; το μικροφωνο; η σιμ και sd? Υποδοχη ακουαστικων; usb?

Νερο ειναι παει παντου..

Πολυ περιεργος ειμαι αλλα δεν θελω να μου τυχει κι ολας...

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα stats έχω σήμερα. Με watchdog adguard call recorder να τρέχουν πάντα από πίσω. Η φωτεινότητα είναι στο τέρμα μέρα νύχτα. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160619/fc0cdf86e3c4ee6d79c3549206f5b345.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160619/3ac3eb5af4dad325b873972ba05fcec5.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160619/ef29a99d7e41a4b9b30546ddbbe9b95c.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160619/8de67c83d00dd65d0c75f999c32a3be2.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

καταπληκτικό !!! μπορείς να μας δώσεις το setup σου?? ποια Ρομ και ότι άλλο σημαντικό θεωρείς!!!

 

(σου εστειλα και email)!!

Link to comment
Share on other sites

Anroid φακελος υπαρχει κ στην storage card του κινητου ΚΑΙ στην Sd. Εσυ ποιον φακελο διεγραψες για να μην γινει καμια παρανοηση...

 

Επισης.μια ερωτηση για την αδιαβροχοποιηση...

Ρε παιδια..αφου ολες οι υποδοχες του κινητου ειναι εκτεθημενες..και για sim και usb και μικροφωνο κ μεγαφωνο και ολα....πως διαολο ειναι αδιαβροχο για μεσα σε νερο;

Αντε κ εχει κανει μαγκια η samsung και το νερο δεν περασει μεσα..ολα αυτα δεν θα την ακουσουν στερεοφωνικα; το ηχειο; το μικροφωνο; η σιμ και sd? Υποδοχη ακουαστικων; usb?

Νερο ειναι παει παντου..

Πολυ περιεργος ειμαι αλλα δεν θελω να μου τυχει κι ολας...

 

Ναι υπάρχει και στην εσωτερική και στην εξωτερική. Εγώ τον διέγραψα από την εξωτερική κάρτα μνήμης.

 

Άμα δεις εκεί που είναι η θύρα για την sim άμα βγάλεις το tray θα δεις ένα πολύ μικρό "χειλάκι- περίγραμμα" από λάστιχο η σιλικόνη. Το edge είναι αδιάβροχο εσωτερικά και υπάρχει βίντεο που εξηγεί ακριβώς πως γίνεται. Τίποτα δεν έχει πρόβλημα να πάθει ζημιά εάν κάνεις σωστή χρήση,πχ άμα το βουτηξεις σε νερό και το βγάλεις θα είναι μια χαρά αλλά εάν πάρεις το λάστιχο και το βρέχεις όπως το αυτοκίνητο το νερό θα περάσει. Το ήχο μπορεί να ακούγεται μπουκωμένο και να σου βγάζει ένδειξη ότι συνδέθηκαν τα ακουστικά αλλά με λίγο τίναγμα και ΌΧΙ ΦΥΣΗΜΑ θα στρώσει.

καταπληκτικό !!! μπορείς να μας δώσεις το setup σου?? ποια Ρομ και ότι άλλο σημαντικό θεωρείς!!!

 

(σου εστειλα και email)!!

Η rom μου είναι η Poland apc8. Έκανα full wipe από recovery και wipe cache πάλι από recovery την φλάσαρα και πάλι wipe από recovery. Μετά έσβησα τον φάκελο Android από την εξωτερική κάρτα μνήμης και είμαι κομπλέ.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και η μέρα κλείνει σήμερα με αυτά τα νούμερα. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160619/0103ceef07d6330138193c0c3dcbaa89.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160619/205771d58acf9842deb30f43cfd97e0b.jpg

Edited by ntinoscrypton
Link to comment
Share on other sites

αυτή εδώ ??

 

 

Model SM-G935F

Model name Galaxy S7 edge

Country Poland

Version Android 6.0.1

Changelist 110166628

Build date Mon, 14 Mar 2016 15:03:53 +0000

Security Patch Level N/A

Product code XEO

PDA G935FXXU1APC8

CSC G935FOXX1APB1

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...