Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή αν παω πχ Αμερική δεν δουλεύει.

 

Το βρίσκω σε πολυ καλη τιμη γι αυτο ρωταω.

 

τι να σου πω, παιζει να μην δουλεψει με αμερικανικη σιμ. Ποσο το βρηκες δηλαδη? κατω απο 600? Παντως ετσι ερχονται απο ευρωπη.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Αν το ενεργοποιήσει την πρώτη φορά με ευρωπαϊκή sim μετά δεν μπορεί να βάλει όποια sim θέλει;

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω, παιζει να μην δουλεψει με αμερικανικη σιμ. Ποσο το βρηκες δηλαδη? κατω απο 600? Παντως ετσι ερχονται απο ευρωπη.

Αρκετά πιο κατω ναι σφραγισμένο κομπλέ.

 

Οχι ότι έχω σκοπό να πάω Αμερική σύντομα αλλα λεμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, προσπαθώ στο Galaxy apps να αλλάξω την πιστωτική κάρτα που έχω δηλώσει για αγορές και δεν βρίσκω πως. Αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος θα το εκτιμούσα. Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άρα αυτό είναι που έγραψα;Στο playstore store δεν υπάρχει;Εντάξει το playstore πήρε την τελευταία ενημέρωση μετά από restart της συσκευής κλασικό κόλλημα αλλά τα services δεν έχουν έρθει ακόμα και φυσικά τα περνάω τώρα χειροκίνητα.Εγω είχα ακόμα την έκδοση 8.7.03 5 Μαρτίου γιατί δεν είχα πάρει ακόμα 3-4 update που είχαν βγει ως τώρα τα οποίο δεν μπορώ να το καταλάβω για ποιό λόγο δεν τα έλαβα.Απο θέμα μπαταρίας παντός είναι βράχος και με την τελευταία ενημέρωση λογισμικού δεν είχα θέμα όπως πολλά παιδιά από το forum.

 

Έχεις απενεργοποιήσει την εφαρμογή google και το google now?

Αν ναι ενεργοποίησε την και μόλις μπεις θα σου ζητήσει να ενημερώσεις στα τελευταία google services

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα πανευτυχής κάτοχος της συσκευής σε χρυσό χρώμα. Άργησα αλλά τα κατάφερα!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ήταν αυξημένη η κατανάλωση από τα play services αλλά δεν είχα σοβαρά θέματα όπως έγραψαν άλλοι συνφορουμίτες.

Επίσης αν και μου άρεσε ο stock browser μου φαίνονταν πολύ αργός και επέστρεψα στον Chrome. Καμία σχέση. Είναι σφαίρα.

Βέβαια στο native έχεις και το adblock αν θέλεις...

 

Σου αρεσει καλυτερα ο chrome που κανει σπασιματα στις σελιδες; Κατα τη γνωμη μου ειναι πολυ πιο γρηγορος ο stock. Το μονο μειον που του καταλογιζω ειναι οτι δεν εχει open in new tab (background).

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Σου αρεσει καλυτερα ο chrome που κανει σπασιματα στις σελιδες; Κατα τη γνωμη μου ειναι πολυ πιο γρηγορος ο stock. Το μονο μειον που του καταλογιζω ειναι οτι δεν εχει open in new tab (background).

Μα δεν κάνει σπασίματα και σε κάποιες ιστοσελίδες που κοίταξα ήταν πιο γρήγορος. Ο στοκ μου αρέσει περισσότερο από πλευράς interface για να λέμε την αλήθεια.

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να χαθεί το root χωρίς να κάνω κάποια αναβάθμιση; (Δεν υπήρχε άλλωστε νεότερη για να αναβαθμιστεί)

Έτυχε σε κάποιον άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να χαθεί το root χωρίς να κάνω κάποια αναβάθμιση; (Δεν υπήρχε άλλωστε νεότερη για να αναβαθμιστεί)

Έτυχε σε κάποιον άλλο;

Μόνο αν κάνεις κατάργηση από το menu του su

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160515/96299e7afbd19118970af2a2d57b2840.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι υπάρχει. Και όχι μόνο από την ηθελημένη απενεργοποίηση. Αρκετοί στο XDA το έχουν πάθει. Κάτι έγινε με security updates της Samsung. Ψαξ'το λίγο

 

Στάλθηκε από το MX4 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να χαθεί το root χωρίς να κάνω κάποια αναβάθμιση; (Δεν υπήρχε άλλωστε νεότερη για να αναβαθμιστεί)

Έτυχε σε κάποιον άλλο;

 

Όπως είπε Και ο από πάνω φίλος: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3378618

 

send from my Samsung s7 edge

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

αξιζει η μεταβαση απο lg g4 σε s7 edge?

 

Είχα το G4. Το s7 edge είναι σε όλα καλύτερο, αλλά δυσανάλογα ακριβότερο. Μην ξεχνάς ότι το G4 είναι μέσα στα καλύτερα κινητά. Μην περιμένεις 'τρελές' διαφορές. Εκεί που είναι αισθητή η διαφορά, είναι η αίσθηση ποιότητας και μεγέθους στο χέρι, όπου το s7 edge είναι μπροστά από πολλά.

Link to comment
Share on other sites

Μετά 10 μέρες αφότου επέστρεψα στην βάση μου, μπορώ να πω με σιγουριά ότι η αυτονομία είναι στα επίπεδα του iPhone 6s plus.

Το iPhone καλύτερο στην αναμονή ενώ το S7 σε άλλες λειτουργίες.

 

Πέρασε το τεστ θερμοκρασίας αφού με 44°c που έχουμε 2 μέρες τώρα, ζεσταίνεται φυσιολογικά.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Όπως είπε Και ο από πάνω φίλος: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3378618

 

send from my Samsung s7 edge

 

Ναι, μάλλον το ίδιο συνέβη και σε αυτούς.

Επίσης παρατήρησα ότι το Automatic Updates του Security Policy Updates ήταν ανοιχτό, οπότε μάλλον αυτό έφταιγε. Το έκλεισα, έκανα ξανά root, αλλά μάλλον είναι αργά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλημερα, χθες καθομουν στο δωματιο μου το βραδυ να παιξω λιγο με το βιντεο, και με το φως του πορτατιφ ειχε τρομερη αλοιωση, εχοντας ανοιχτο τον σταθεροποιητη. Καθως κουνουσα αριστερα-δεξια το κινητο εβλεπα τις ντουλαπες πχ να κουνιουνται, σα να τις τραβαει. Επισης με τον σταθεροποιητη ζουμαρει πολυ την εικοναν. Μολις τον εκλεισα εφτιαξε παρα πολυ αλλα ακομα το εκανε. Τι να φταιει? μηπως ηταν δυσκολα τα χρωματα κτλ?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλημερα, χθες καθομουν στο δωματιο μου το βραδυ να παιξω λιγο με το βιντεο, και με το φως του πορτατιφ ειχε τρομερη αλοιωση, εχοντας ανοιχτο τον σταθεροποιητη. Καθως κουνουσα αριστερα-δεξια το κινητο εβλεπα τις ντουλαπες πχ να κουνιουνται, σα να τις τραβαει. Επισης με τον σταθεροποιητη ζουμαρει πολυ την εικοναν. Μολις τον εκλεισα εφτιαξε παρα πολυ αλλα ακομα το εκανε. Τι να φταιει? μηπως ηταν δυσκολα τα χρωματα κτλ?

Ο σταθεροποητης βίντεο είναι software έχει αναφερθεί στο xda και στο s6 ότι όταν το ανοίγεις δημιουργεί πρόβλημα στο ois που είναι hardware καλύτερα να το έχεις κλειστό

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μου την σπάει πολύ στο S7 και πιστεύω ότι είναι πρόβλημα που ευθύνεται η Samsung και ειναι εκ προμελέτης, αφορά την συνεργασία με το Android smartwatch watch.

Όταν χάσει την σύνδεση δεν ξανά συνδέεται με τίποτα. Έχω κάνει 3 φορές επαναφορά στο ρολόι για να ξανά συνδεθεί.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μου την σπάει πολύ στο S7 και πιστεύω ότι είναι πρόβλημα που ευθύνεται η Samsung και ειναι εκ προμελέτης, αφορά την συνεργασία με το Android smartwatch watch.

Όταν χάσει την σύνδεση δεν ξανά συνδέεται με τίποτα. Έχω κάνει 3 φορές επαναφορά στο ρολόι για να ξανά συνδεθεί.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε huawei watch δεν υπάρχει αυτό το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Με το LG Urbane έχω σοβαρό πρόβλημα.

Δεν ξέρω ποιος από τους δύο φταίει.

Πάντως 6 μήνες που το δούλευα με iphone δεν είχα το παραμικρό.

Αυτή την στιγμή δείχνει συνδεδεμένο αλλά δεν λαμβάνει ειδοποιήσεις και η εφαρμογή στο κινητό μοιάζει να το θεωρεί ότι δεν είναι συνδεδεμένο.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Με το LG Urbane έχω σοβαρό πρόβλημα.

Δεν ξέρω ποιος από τους δύο φταίει.

Πάντως 6 μήνες που το δούλευα με iphone δεν είχα το παραμικρό.

Αυτή την στιγμή δείχνει συνδεδεμένο αλλά δεν λαμβάνει ειδοποιήσεις και η εφαρμογή στο κινητό μοιάζει να το θεωρεί ότι δεν είναι συνδεδεμένο.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κώστα με ,3-4 Androidwear που έχω δοκιμάσει παίζει άψογα, κατά συνέπεια κάτι δεν πάει καλά με το LG.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...