Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν λεμε οτι υπαρχει καποιο σημαντικο προβλημα .

Αλλα οταν σε πουλάει η Sammy την Pro plus η οποια δεν ειναι και φτηνη (μόλις την παρήγγειλα στα 56 ευρω) και σου λεει οτι σου δινει 90 / 95 ταχύτητα.

Και παιρνεις το κορυφαιο κινητο της ιδιας εταιρίας(το οποιο ειναι και πανάκριβο) της οποιας το slot υποστιριζει την ιδια τεχνολογια με την καρτα (UHS-I)

Και αντι να πιάνεις τις ιδιες η παρόμοιες ταχύτητες πιανεις 80/40 .

Ειδικα στο write η διαφορα ειναι μεγάλη.

Αυτο για μενα ειναι κοροιδια

 

Και ναι την δουλειά σου την κανεις μια χαρα ,οπως την εκανα και με το g2 μου ,αλλα το αφησα για να παρω κατι κορυφαίο σε ολα του....

 

Φίλε μου συγγνώμη αλλα το σκεπτικό σου δεν στέκει. Το κινητό οφείλει να παίζει σωστά.Και αυτό το κάνει. Από την άλλη η κάρτα μνήμης φτάνει ένα όριο που στο κινητό δεν χρειάζεται κάπου. Όμως οι κάρτες βγήκαν για τα s7. Αυτό που λες δεν στέκει απλά. Δηλαδή επειδή βγάζει ένα προϊόν για άλλες ανάγκες θα πρέπει να βλέπεις Εσύ ένα νούμερο που δεν σου χρειάζεται πουθενά; (Γιατί το να το δεις στο κινητό είναι άχρηστο ). Αν λεγόταν η κάρτα s7 ίσως να είχες δίκιο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εισαι ευχαριστημένος με το συγκεκριμένο? Είναι ακριβό ακόμα στα 75 περίπου αλλα το γλυκοκοιταζω.....

 

Για μένα αξίζει Γιατί κάνει κάτι πολύ σημαντικό. Βλέπεις χαμένες κλήσεις και παίρνεις πίσω χωρίς να αγγιξεις κινητό.χώρια όλα τα άλλα. Μηνύματα από όλα τα apps σου διαβάζει κτλ . Εγώ το θέλω στο ποδήλατο να μην βγάζω κινητό και με βολεύει πολύ.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Φίλε μου συγγνώμη αλλα το σκεπτικό σου δεν στέκει. Το κινητό οφείλει να παίζει σωστά.Και αυτό το κάνει. Από την άλλη η κάρτα μνήμης φτάνει ένα όριο που στο κινητό δεν χρειάζεται κάπου. Όμως οι κάρτες βγήκαν για τα s7. Αυτό που λες δεν στέκει απλά. Δηλαδή επειδή βγάζει ένα προϊόν για άλλες ανάγκες θα πρέπει να βλέπεις Εσύ ένα νούμερο που δεν σου χρειάζεται πουθενά; (Γιατί το να το δεις στο κινητό είναι άχρηστο ). Αν λεγόταν η κάρτα s7 ίσως να είχες δίκιο.

 

Αναλογος πως το βλεπει κανεις.

Καταρχας κανεις ενα λάθος. Η καρτα δεν χρειάζεται να λεγετε s7 για να πιανει τις ταχυτητες που αναγράφει.

Αν ειναι δυνατον δηλαδη.

Η καρτα αναγραφει οτι ειναι τεχνολογιας UHS-I και πιάνει συγκεκριμενες ταχυτητες . Το slot του κινητου ειναι της ιδιας τεχνολογιας αλλα πιανει ούτε την μισή ταχύτητας εγγραφής απο αυτην που θα έπρεπε σύμφωνα με την ιδια εταιρία που κατασκευάζει και τα δυο προϊόντα.

Το οποιο slot δεν πιάνει τις ταχύτητες γενικά ουτε απο αλλες κάρτες.

Αν δεν καταλαβαίνεις την διαφορά δεν μπορω να κανω κατι .

Και υπαρχουν αλλα κινητα τα οποια την πιάνουν κανονικά.

Κινητά ειτε παλιότερα ,είτε φτηνότερα.

Και η ταχυτητα ποτε δεν ειναι αρκετή. Οσο περισσότερη τοσο καλύτερα.

Αλλιώς θα μέναμε με τα ιδια κινητά, η θα βάζανε οι εταιριες για 2-3 χρονια τους ιδιους επεξεργαστές, αφου και παλι θα παιζουνε σωστα συμφωνα με το σκεπτικο σου.

Μπορει εγω να θελω να την ενσωματωσω με την εσωτερικη μνημη του κινητού (γνωριζεις σε τι ταχυτητες τρέχει η τελευταια; )

Μπορει να θελω να αντιγράφω απο την εσωτερικη στην εξωτερικη μνημη συχνα μεγαλο όγκο δεδομένων.

Μπορει να θελω να τρεχω απλα τα benchmark και να τα βλεπω και να χαίρομαι.

Δικαίωμα μου .

 

Ποιος ορίζει το οριο που δεν χρειάζεται να περναει η ταχύτητα της καρτας ;

Και γιατι τοτε συνεχως αναβαθμίζει της ταχυτητες η Samsung ;

Ποιες ειναι οι οι αλλες αναγκες;

Για αποθηκευση multimedia περιεχομενου δεν κατασκευαστηκαν;

Γιατι η ιδια η Samsung γραφει στο site της "Great Performance in Action Cameras, DSLRs, High-End Smartphones, and Tablet PCs"

 

Και επειδή ο γραπτώς ευκολα παρεξηγειται στα γραφω ,εντελως φιλικά.

Edited by ALIEN_3_
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Να στο πω απλά. Το uhs1 Είναι κατώτατο όριο. Και μια κάρτα με ανάγνωση 40 και εγγραφή 10 είναι uhs1. Το ότι η pro λοιπόν πιάνει 10 φορές πάνω το όριο δε σημαίνει ότι το κινητό πρέπει να παίζει σε αυτήν την ταχύτητα. Και τέλος πάντων εξήγησε μας τι θα αλλάξει αν δεις να γράφει σε 80mb /s.

Τέλος αφού θεωρείς ότι επρεπε να παίζει σε αυτές τις ταχύτητες το κινητό άρα το ότι γράφει μόνο 4κ στα 30fps ειναι πρόβλημα. Θα έπρεπε να γράφει 8κ στα 60 ξέρω γω για να φτασει τα όρια της κάρτας;;

Τι να πω, οπως και να το δει κανείς το σκεπτικό σου δεν έχει λογική. Απλά θα ήθελες να βλέπεις ένα νούμερο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Να στο πω απλά. Το uhs1 Είναι κατώτατο όριο. Και μια κάρτα με ανάγνωση 40 και εγγραφή 10 είναι uhs1. Το ότι η pro λοιπόν πιάνει 10 φορές πάνω το όριο δε σημαίνει ότι το κινητό πρέπει να παίζει σε αυτήν την ταχύτητα. Και τέλος πάντων εξήγησε μας τι θα αλλάξει αν δεις να γράφει σε 80mb /s.

Τέλος αφού θεωρείς ότι επρεπε να παίζει σε αυτές τις ταχύτητες το κινητό άρα το ότι γράφει μόνο 4κ στα 30fps ειναι πρόβλημα. Θα έπρεπε να γράφει 8κ στα 60 ξέρω γω για να φτασει τα όρια της κάρτας;;

Τι να πω, οπως και να το δει κανείς το σκεπτικό σου δεν έχει λογική. Απλά θα ήθελες να βλέπεις ένα νούμερο.

 

Και ο επεξεργαστης του s6 κανει τα παντα απροβληματιστα αλλα ο φετινος του s7 ειναι μονο για να βλεπω νούμερα .Οπως και η ταχυτητα της εσωτερικης μνημης την εκανε η Sammy πάλι μονο για να βλεπω νουμερα .Και οι καρτες οι καινουριες που βγαινουν με UHS-II τις εκαναν οι εταιρίες για μενα για να βλεπω νουμερα.

Εντάξει όπως νομιζεις ,δεν εχει νοημα να το συνεχίζουμε....

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, η "αργη" αναγνωση καρτων ειναι μειονεκτημα. Απλα δεν ειναι και προς θανατον. Ή αν για καποιον ειναι, ας παρει αλλο κινητο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Για τον φιλο που ηθελε να μάθει την καταναλωση του adguard

 

https://drive.google.com/file/d/0B_ocJeFJ9zcbNDlFNFQyeEFEMDQ/view?usp=drivesdk

 

https://drive.google.com/file/d/0B_ocJeFJ9zcbWkd2bXpvdExzRms/view?usp=drivesdk

 

 

Θεωρώ πως την κατανάλωση που αναγράφει για το πρόγραμμα ειναι λάθος.

Δεν μπορει με ανοιχτα δεδομενα (4g+) σχεδον συνεχεια πλην τις 4-5 ωρες που κοιμήθηκα, 2,5 ωρες παιχνιδια και αρκετο σερφαρισμα να βγαζω 7+ ωρες οθονη και να εχει αυτην την κατανάλωση που αναγράφεται.

Edited by ALIEN_3_
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Για τον φιλο που ηθελε να μάθει την κατανάλωση του adguard

 

view?usp=drivesdk view?usp=drivesdk

 

Θεωρώ πως την κατανάλωση που αναγράφει για το πρόγραμμα ειναι λάθος.

Δεν μπορει με ανοιχτα δεδομενα (4g+) σχεδον συνεχεια πλην τις 4-5 ωρες που κοιμήθηκα, 2,5 ωρες παιχνιδια και αρκετο σερφαρισμα να βγαζω 7+ ωρες οθονη και να εχει αυτην την κατανάλωση που αναγράφεται.

Με τον stock browser δοκιμαστε το adblock κάνει πολύ καλή δουλειά χωρίς κατανάλωση κτλπ

Link to comment
Share on other sites

Με τον stock browser δοκιμαστε το adblock κάνει πολύ καλή δουλειά χωρίς κατανάλωση κτλπ

 

Το συγκεκριμενο που δουλεύω κανει Block και τις εφαρμογες-games .

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Για τον φιλο που ηθελε να μάθει την κατανάλωση του adguard

 

view?usp=drivesdk

 

view?usp=drivesdk

 

Θεωρώ πως την κατανάλωση που αναγράφει για το πρόγραμμα ειναι λάθος.

Δεν μπορει με ανοιχτα δεδομενα (4g+) σχεδον συνεχεια πλην τις 4-5 ωρες που κοιμήθηκα, 2,5 ωρες παιχνιδια και αρκετο σερφαρισμα να βγαζω 7+ ωρες οθονη και να εχει αυτην την κατανάλωση που αναγράφεται.

 

Οι φωτό (τουλάχιστον σε μένα) δεν φαίνονται.

Link to comment
Share on other sites

Οι φωτό (τουλάχιστον σε μένα) δεν φαίνονται.

 

Ναι κατι κανω λάθος,ειμαι και απο κινητο ,τις εβαλα αλλιώς

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Για τον φιλο που ηθελε να μάθει την καταναλωση του adguard

 

https://drive.google.com/file/d/0B_ocJeFJ9zcbNDlFNFQyeEFEMDQ/view?usp=drivesdk

 

https://drive.google.com/file/d/0B_ocJeFJ9zcbWkd2bXpvdExzRms/view?usp=drivesdk

 

 

Θεωρώ πως την κατανάλωση που αναγράφει για το πρόγραμμα ειναι λάθος.

Δεν μπορει με ανοιχτα δεδομενα (4g+) σχεδον συνεχεια πλην τις 4-5 ωρες που κοιμήθηκα, 2,5 ωρες παιχνιδια και αρκετο σερφαρισμα να βγαζω 7+ ωρες οθονη και να εχει αυτην την κατανάλωση που αναγράφεται.

 

Από αυτά που βλέπω στα screenshots, όντως κάτι δεν κολλάει. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Από αυτά που βλέπω στα screenshots, όντως κάτι δεν κολλάει. :blink:

 

Οριστε και τα πληρη στατιστικά πριν το βαλω για φόρτιση. Δεν ξερω γιατι το βάζει πρωτο σε κατανάλωση αλλα σίγουρα δεν ειναι.

 

https://drive.google.com/file/d/0B_ocJeFJ9zcbWGF2UUR6VTlvUTA/view?usp=drivesdk

 

https://drive.google.com/file/d/0B_ocJeFJ9zcbbndoUDdVb09KT28/view?usp=drivesdk

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμενο που δουλεύω κανει Block και τις εφαρμογες-games .

Οκ τότε ειναι συνολικο,

Αν δεν μου την έσπαγε απίστευτα η μονιμη ειδοποίηση πανω θα το κρατουσα αλλα δεν το αντέχω.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία εφαρμογή για να φαίνεται ο music player στο Edge panel. Το δοκίμασα στο Poweramp και δουλεύει κανονικά.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3365528

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Ωραία θα την δοκιμάσω και εγώ μιας και χρησιμοποιώ Player Pro που βλέπω υποστηρίζεται.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

Ψάχνω τρόπο να περάσω/ενεργοποιήσω σαν System Font κάποιες "ελληνικές" γραμματοσειρές, όπως πχ. Calibri, Segoe UI, Roboto, Helvetica Neue κ.α... Αφενός δεν ξέρω αν θα "παίζουν"/απεικονίζονται σωστά τα ελληνικά, αφετέρου δεν έχω δοκιμάσει το iFont. Το έχει δοκιμάσει κανείς (είτε το iFont, ή κάποιο άλλο app), ή έχει κάποιος φίλος/η κάποια πρόταση?

Ευχαριστώ προκαταβολικά :)

Edited by costasp

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανένας downgrade στην περασμένη έκδοση;

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανένας downgrade στην περασμένη έκδοση;

Εγώ. Από Apd1 σε APC8. Όλα καλά.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραία ξαναγυρίζω και εγω και βλέπουμε

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, μια γρήγορη ερώτηση, μιας και έχω φάει κόλλημα..

Πως μπορώ να ταξινομήσω τις επαφές μου κατά όνομα και όχι κατά επίθετο στην λίστα επαφών; Προσπαθώ εδώ και ώρα να βρω μια ρύθμιση και δεν υπάρχει πουθενά...

Φοράω την 6.0.1 (G935FXXU1APBD)

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Edited by WolfBack

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, μια γρήγορη ερώτηση, μιας και έχω φάει κόλλημα..

Πως μπορώ να ταξινομήσω τις επαφές μου κατά όνομα και όχι κατά επίθετο στην λίστα επαφών; Προσπαθώ εδώ και ώρα να βρω μια ρύθμιση και δεν υπάρχει πουθενά...

Φοράω την 6.0.1 (G935FXXU1APBD)

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

 

Καλημερα.Επαφες-Περισσοτερα-Ταξινομηση κατα και Μορφη ονοματος

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Επαφες-Περισσοτερα-Ταξινομηση κατα και Μορφη ονοματος

 

Είσαι υπέροχος. Είχα φάει κόλλημα.

Έμπαινα στις επαφές από το εικονίδιο του τηλεφώνου και δεν έβρισκα την επιλογή.

Σε ευχαριστώ πολύ.

 

Στάλθηκε από το GT-I9506 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,να ρωτησω σε ιταλικο s7 edge(αγορα απο Καιζερ) δεν βρισκω την εφαρμογη Μουσικη.εχει μονο της google.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα,να ρωτησω σε ιταλικο s7 edge(αγορα απο Καιζερ) δεν βρισκω την εφαρμογη Μουσικη.εχει μονο της google.

 

τελικα το βρηκα κατεβαζεις την εφσρμογη samsung music απο samsung apps

Link to comment
Share on other sites

Είσαι υπέροχος. Είχα φάει κόλλημα.

Έμπαινα στις επαφές από το εικονίδιο του τηλεφώνου και δεν έβρισκα την επιλογή.

Σε ευχαριστώ πολύ.

 

Στάλθηκε από το GT-I9506 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν κανει τιποτα σιγα.:)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ. Από Apd1 σε APC8. Όλα καλά.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και εγώ από apd1 σε apc8!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανενας πως θα ρυθμισω στην δικαρτη εκδοση ταμηνυματα ωστ να χωρανε 160 χαρακτηρες και οχι 70?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...