Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στη παρέα,

 

Μήπως να κάνουμε κάποιο θέμα με τις must have εφαρμογές για το διαμαντάκι μας?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα στη παρέα,

 

Μήπως να κάνουμε κάποιο θέμα με τις must have εφαρμογές για το διαμαντάκι μας?

 

Καλη ιδεα αν και ο καθε ενας εχει διαφορετικα γουστα και βαζει αναλογα της δικες του αναγκες αλλα σιγουρα υπαρχουν

apps εργαλε3ια τα οποια καλο ειναι να τα μοιραζομαστε... ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Ας δοκιμασει οποιος φιλος δε του κανει κοπο να βαλει το Screen off and lock και να απενεργοποιεί απ αυτό την οθονη και να μας πει αν μετα του ξεκλειδωνει με τον αισθητηρα δαχτυλικου αποτυπώματος.

Οσοι εχουν κανει το update και εχουν ελληνικη συσκευή αλλα και οι αλλοι να δουμε τι γινετε βρε παιδια

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ας δοκιμασει οποιος φιλος δε του κανει κοπο να βαλει το Screen off and lock και να απενεργοποιεί απ αυτό την οθονη και να μας πει αν μετα του ξεκλειδωνει με τον αισθητηρα δαχτυλικου αποτυπώματος.

Οσοι εχουν κανει το update και εχουν ελληνικη συσκευή αλλα και οι αλλοι να δουμε τι γινετε βρε παιδια

 

στο τελευταίο update το κανει σε ολους αυτο .αν το κλειδώνεις με οποιοδήποτε τροπο εκτός το πλαινο κουμπι.μάλλον θα το διορθώσουν .

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, για να μην κουραζεστε, και στο Ζ5 το ιδιο συμβαινει.

Ειναι γενικοτερο θεμα στην MM. Οχι θεμα, ετσι ειναι φτιαγμενο το λειτουργικο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

στο τελευταίο update το κανει σε ολους αυτο .αν το κλειδώνεις με οποιοδήποτε τροπο εκτός το πλαινο κουμπι.μάλλον θα το διορθώσουν .

 

Το ευχομαι γιατι ένα φτιαχνουν και 2 χαλανε που λεει ο λογος.

 

Παιδια, για να μην κουραζεστε, και στο Ζ5 το ιδιο συμβαινει.

Ειναι γενικοτερο θεμα στην MM. Οχι θεμα, ετσι ειναι φτιαγμενο το λειτουργικο.

 

Δεν είναι γενικοτερο μαλλον Γιαννη

Πριν το update δουλευε μια χαρα

Επισης στο LG G4 μου το ιδιο.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Μάνο προφανώς χρησιμοποιείς κάποια εφαρμογή τρίτου για κλείδωμα. Μάλλον στην Samsung δεν άρεσε ίσως για λόγους ασφαλείας και το έκοψε.

Δεν νομίζω ότι ειναι τόσο μεγάλη ταλαιπωρία το κλείσιμο απο το power.

Ποτέ δε συμπάθησα αυτές τις εφαρμογές γιατί τρέχουν μονίμως στο background και μπορεί να μην έχουν αξιοσημείωτη κατανάλωση, αλλα ποτέ δεν ξέρεις αν κάπου μπερδευτούν και κολλήσουν δημιουργώντας προβλήματα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Kωστα τη συγκεκριμενη εφαρμογή τη χρησιμοποιώ χρονια τωρα σε όλα τα κινητα μου και ειδικα με το νοβα μου εχει λυσει τα χερια καθως το κλείσιμο της οθονης είναι παιχνιδακι με swype down ασε που δε ταλαιπωρεις πλαινα πληκτρα και ευατο ψάχνοντας κουμπι στο πλαι ενώ εχεις 5 μιση ιντσες οθονη να κανεις τη δουλεια σου!!!

Απλα απαράδεκτοι αν εκαναν παλι τετοια βλακεια.

Όπως ειχαν αφαιρεσει(μονο αυτοι)το direct call απ τα S6(ευτυχως αυτό το επανεφεραν ατο 7)

Τι να πω να δω αν το δοκιμασουν και αλλα παιδια και τους κανει τα ιδια θα το δωσω.

Για μενα η πρακτικοτητα είναι το νουμερο ένα που κοιταω παντα.

Τα παιδια με τη D3 εχουν αναλογο θεμα η να το εφτιαξαν,αν είναι να τη περασω με odin

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Kωστα τη συγκεκριμενη εφαρμογή τη χρησιμοποιώ χρονια τωρα σε όλα τα κινητα μου και ειδικα με το νοβα μου εχει λυσει τα χερια καθως το κλείσιμο της οθονης είναι παιχνιδακι με swype down ασε που δε ταλαιπωρεις πλαινα πληκτρα και ευατο ψάχνοντας κουμπι στο πλαι ενώ εχεις 5 μιση ιντσες οθονη να κανεις τη δουλεια σου!!!

Απλα απαράδεκτοι αν εκαναν παλι τετοια βλακεια.

Όπως ειχαν αφαιρεσει(μονο αυτοι)το direct call απ τα S6(ευτυχως αυτό το επανεφεραν ατο 7)

Τι να πω να δω αν το δοκιμασουν και αλλα παιδια και τους κανει τα ιδια θα το δωσω.

Για μενα η πρακτικοτητα είναι το νουμερο ένα που κοιταω παντα.

Τα παιδια με τη D3 εχουν αναλογο θεμα η να το εφτιαξαν,αν είναι να τη περασω με odin

 

Καλημέρα! Ειπώθηκε και σε προηγούμενες σελίδες αυτό το πρόβλημα! Όσοι έχουμε νόβα,μετά την αναβάθμιση πετάει αυτό το μήνυμα συνέχεια! Φυσικά και δεν είναι λόγος αυτός για να δώσεις το κινητό! Λίγη υπομονή χρειάζεται. Ή θα αναβαθμιστεί ο νόβα ή θα βγάλει κάποιο update η σάμσουνγκ. Θέλω να πιστεύω ότι μάλλον θα γίνει το πρώτο. Αν έχουν παραπονεθεί πολλοί πελάτες θα προβεί γρήγορα σε αναβάθμιση!

Rogers
Link to comment
Share on other sites

Kωστα τη συγκεκριμενη εφαρμογή τη χρησιμοποιώ χρονια τωρα σε όλα τα κινητα μου και ειδικα με το νοβα μου εχει λυσει τα χερια καθως το κλείσιμο της οθονης είναι παιχνιδακι με swype down ασε που δε ταλαιπωρεις πλαινα πληκτρα και ευατο ψάχνοντας κουμπι στο πλαι ενώ εχεις 5 μιση ιντσες οθονη να κανεις τη δουλεια σου!!!

 

Απλα απαράδεκτοι αν εκαναν παλι τετοια βλακεια.

 

Όπως ειχαν αφαιρεσει(μονο αυτοι)το direct call απ τα S6(ευτυχως αυτό το επανεφεραν ατο 7)

 

Τι να πω να δω αν το δοκιμασουν και αλλα παιδια και τους κανει τα ιδια θα το δωσω.

 

Για μενα η πρακτικοτητα είναι το νουμερο ένα που κοιταω παντα.

 

Τα παιδια με τη D3 εχουν αναλογο θεμα η να το εφτιαξαν,αν είναι να τη περασω με odin

 

Καλημέρα Μανο καλορίζικο/καλοδουλευτο το εργαλείο!

 

Οπως ανέφεραν αρκετοί και πίσω ειναι θέμα που προέκυψε με το τελευταίο update D1 που λογικά θα διορθωθεί είτε από Nova είτε από Samsung.

Και εγώ nova prime και screen on and off βάζω σε όλα όλα τα κινητά μου,διότι μου λείπουν τα gestures ειδικότερα σε Samsung συσκευές μόνο που δεν χρησιμοποιώ το αποτύπωμα για ξεκλείδωμα ουδέποτε.

 

Εδω μάλιστα ξήλωσα και το Samsung lock screen διότι φτώχεια και μιζέρια ειναι και έβαλα next lock screen και δουλεύω παραλληλα με edge screen με πολυ περισσότερες επιλογές και customization.

 

Θα το προτιμούσα μόνο αν το ακουμπάγες το home button και ξεκλειδώνε χωρίς να το πατήσεις.

Δεν μου αρέσει η αίσθηση να πατάς κουμπί καθόλου για αυτο το λογο.

Η ακόμα πιο πρακτικό αν είχε λειτουργία Windows Hello με την ίριδα και άμεσο ξεκλείδωμα.

 

Ουδέποτε ήμουν fan του home button απλα το ανεχόμουν κάθε φορά.

 

Ας ελπίσουμε η Apple να το αφαιρέσει και το βάλει εντός οθόνης το ξεκλείδωμα με αποτύπωμα μπας και η Samsung ακολουθήσει.

 

ΥΓ:Χθες δοκίμασα το light flow pro και εκεί η Samsung εχει κάνει βλακείες στο led notifications και έτσι δεν μπορείς να το παραμετροποίησης οπως θέλεις και πολλά bug σε messing app notifications.

 

Το ξήλωσα σε 1 ώρα και πήρα refund αφού δεν μου παρείχε αυτά που ήθελα.

 

Το αναφέρει και ο developer ότι είχε έρθει σε επαφή με Samsung να αφαιρέσει κάποιους περιορισμούς που αφορα το led.

 

Τις κάνουν τις βλακείες τους οι Κορεάτες ειναι στο αίμα τους θα έλεγα :p

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το ευχομαι γιατι ένα φτιαχνουν και 2 χαλανε που λεει ο λογος.

 

 

 

Δεν είναι γενικοτερο μαλλον Γιαννη

Πριν το update δουλευε μια χαρα

Επισης στο LG G4 μου το ιδιο.

 

Επειδή όμως το ίδιο συμβαίνει και στο Ζ5 (ενώ δεν συνέβαινε με την 5.1.1) νομίζω ότι είναι θέμα του android μάλλον.

Και είναι κάπως σπαστικό. Θα δείξει πάντως.

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αφηστε το home button ησυχο! Ειναι οτι καλυτετο υπάρχει στα κινητά! Τα πληκτρα αφης εντός οθονης ειναι οτι πιο άχρηστο υπάρχει! Τετοιους ακουνε μερικές φορές οι εταιρείες και τρωνε τα μουτρα τους!!!

Home button σε σαμμυ και απλε ειναι το καλυτερο πράμα που κρατανε ακομα! Και μπράβο τους!!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

άλλο πάλι κι αυτό. Προσπαθώ να βρω την προώθηση κλήσεων στο SM-G935FD και δεν το βρίσκω!!!

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

άλλο πάλι κι αυτό. Προσπαθώ να βρω την προώθηση κλήσεων στο SM-G935FD και δεν το βρίσκω!!!

 

Φιλε μυ ειναι απλο. Πας στο τηλεφωνο πατας επανω δεξια εκει που λεει περισσοτερα και μετα ρυθμισεις και βουαλα σε βαζει σε ενα μενου ξαναπατας στην 2ερη επιλογη εκει που λεει περοσσοτερες ρυθμισεις και εκει μεσα ειναι η προωθηση κλησεων...!!! ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους,

Όποτε έχω χρόνο ψάχνω της λειτουργίες του τηλεφώνου. Όποτε θα ήθελα να σας ρωτήσω τη ακριβώς κάνει το on-clicle? Μπορώ να προσθέσω επαφές εκεί ? και πως? δεν έχω καταλάβει πως δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μυ ειναι απλο. Πας στο τηλεφωνο πατας επανω δεξια εκει που λεει περισσοτερα και μετα ρυθμισεις και βουαλα σε βαζει σε ενα μενου ξαναπατας στην 2ερη επιλογη εκει που λεει περοσσοτερες ρυθμισεις και εκει μεσα ειναι η προωθηση κλησεων...!!! ;) ;)

 

Και 2η τροποποίηση! Άκυρο! Τα βρήκα όλα! Ευχαριστώ!

 

Κάτι ακόμα, όταν μπαίνω στο λογαριασμό Samsung Account, πρέπει κάθε φορά να δίνω το password; Δεν υπάρχει τρόπος αποθήκευσης;

Edited by gnikolai

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Αφηστε το home button ησυχο! Ειναι οτι καλυτετο υπάρχει στα κινητά! Τα πληκτρα αφης εντός οθονης ειναι οτι πιο άχρηστο υπάρχει! Τετοιους ακουνε μερικές φορές οι εταιρείες και τρωνε τα μουτρα τους!!!

Home button σε σαμμυ και απλε ειναι το καλυτερο πράμα που κρατανε ακομα! Και μπράβο τους!!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Συμφωνώ. Εγώ το χρησιμοποιώ σαν κουμπί απάντησης κλήσης, και είναι πιο πρακτικό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!!! :)

 

Έψαξα παντού στο κινητό, αλλά δε βρήκα τη δυνατότητα να ακούγεται ειδοποίηση (ένα μπιπ) ανά λεπτό κλήσης (ή όσο το ρυθμίσω), που είχα σε παλιότερα κινητά μου.

Υπάρχει ρύθμιση στο S7e και δε την βλέπω ή έχει καταργηθεί?

 

 

Συνολικά έχω μείνει σχεδόν απόλυτα ικανοποιημένος.

Απίστευτες επιδόσεις σε ταχύτητα, επεξεργασία, οθόνη.

Εκπληκτική ποιότητα κατασκευής, σούπερ κάμερα.

Θα ήθελα

 

  • λίγο ευκολότερο κράτημα και ανασήκωμα από το τραπέζι/γραφείο κοκ
  • το touch για δακτυλικό να μη χρειάζεται και πάτημα
  • stereo ηχεία (και το minijack από πάνω)
  • γραφίδα, επειδή μου λείπει!

Γιάννης! :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!!! :)

 

Έψαξα παντού στο κινητό, αλλά δε βρήκα τη δυνατότητα να ακούγεται ειδοποίηση (ένα μπιπ) ανά λεπτό κλήσης (ή όσο το ρυθμίσω), που είχα σε παλιότερα κινητά μου.

Υπάρχει ρύθμιση στο S7e και δε την βλέπω ή έχει καταργηθεί?

 

 

Συνολικά έχω μείνει σχεδόν απόλυτα ικανοποιημένος.

Απίστευτες επιδόσεις σε ταχύτητα, επεξεργασία, οθόνη.

Εκπληκτική ποιότητα κατασκευής, σούπερ κάμερα.

Θα ήθελα

 

  • λίγο ευκολότερο κράτημα και ανασήκωμα από το τραπέζι/γραφείο κοκ
  • το touch για δακτυλικό να μη χρειάζεται και πάτημα
  • stereo ηχεία (και το minijack από πάνω)
  • γραφίδα, επειδή μου λείπει!

Αν κατάλαβα σωστά για αυτο που θες πήγαινε settings-accessibility-notifications reminder και διάλεξε αυτο που θες να σου χτυπάει ανα τακτικό διάστημα που θες.

 

Το 2 στη λίστα το θέλω και εγώ συν να φύγει το γυαλί η αλλιώς αν παραμείνει να πάει σε frosted glass.

Το glossy φινίρισμα ειναι απαίσιο και οπτικά και περισσότερα μαγνήτης γλίτσα,δαχτυλιες,ιδρώτα.

 

Αλλιώς να πάει σε full metal αλλα οχι αλουμίνιο αλλα σε μαγνήσιο μιας και περισσότερα προτερήματα εχει και εξίσου premium feeling.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Η samsung έβγαλε update για το Allways On Display και οι πρώτες αναφορές λένε πως πλεον το περιεχόμενο δεν μετακινείται στην οθόνη για να αποφεύγεται το burn in κλπ...

 

Samsung είναι αυτή, μην περιμένουμε θεαματική βελτίωση σε όλους τους τομείς... :happy:

 

Update: Αν και δεν χρησιμοποιώ το allways on (μόνο το site clock για 2-3 ώρες το βράδυ), το δοκίμασα και όντως πλεον δεν μετακινείται! Αλλάζει θέση κάθε φορά που κλειδώνει η συσκευή αλλά μετά δεν φαίνεται να κουνιέται ξανά. Επίσης μείωσαν τη φωτεινότητά του σχεδόν στο μισο.

 

Update2: Η περιγραφή στο update λέει πως πλεον μετακινείται μόνο ένα pixels ανά ένα λεπτό. Βαριέμαι να το δοκιμάσω μιας και δεν το χρησιμοποιώ! :)

Edited by unitrax
Link to comment
Share on other sites

Η samsung έβγαλε update για το Allways On Display και οι πρώτες αναφορές λένε πως πλεον το περιεχόμενο δεν μετακινείται στην οθόνη για να αποφεύγεται το burn in κλπ...

 

Samsung είναι αυτή, μην περιμένουμε θεαματική βελτίωση σε όλους τους τομείς... :happy:

 

Update: Αν και δεν χρησιμοποιώ το allways on (μόνο το site clock για 2-3 ώρες το βράδυ), το δοκίμασα και όντως πλεον δεν μετακινείται! Αλλάζει θέση κάθε φορά που κλειδώνει η συσκευή αλλά μετά δεν φαίνεται να κουνιέται ξανά. Επίσης μείωσαν τη φωτεινότητά του σχεδόν στο μισο.

 

Update2: Η περιγραφή στο update λέει πως πλεον μετακινείται μόνο ένα pixels ανά ένα λεπτό. Βαριέμαι να το δοκιμάσω μιας και δεν το χρησιμοποιώ! :)

Παντως, για να αποφυγει το burn in, το λογικο ειναι να κουνιεται, οχι το αντιθετο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παντως, για να αποφυγει το burn in, το λογικο ειναι να κουνιεται, οχι το αντιθετο.

 

Ναι αυτο λέω, αλλά έτσι όπως το έγραψα... :p

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν ειναι αναβάθμιση αλλα υποβάθμιση.

Δεν πρόκειται να την περάσω εγώ.

Μας δουλεύουν οι Κορεάτες και άρχισαν τις βλακείες τους.

 

Αντί να προσθέτουν παραπάνω feature αυτοί αφαιρούν και τα θετικά που ήδη εχουν.

http://www.sammobile.com/2016/04/25/always-on-display-for-galaxy-s7-and-galaxy-s7-edge-gets-a-minor-update/

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν ειναι αναβάθμιση αλλα υποβάθμιση.

Δεν πρόκειται να την περάσω εγώ.

Μας δουλεύουν οι Κορεάτες και άρχισαν τις βλακείες τους.

 

Αντί να προσθέτουν παραπάνω feature αυτοί αφαιρούν και τα θετικά που ήδη εχουν.

http://www.sammobile.com/2016/04/25/always-on-display-for-galaxy-s7-and-galaxy-s7-edge-gets-a-minor-update/

 

Sent from my iPad Air 2

 

Εγώ το είχα ξεχάσει στο αυτόματο και το πέρασε μόνο του το update. Είδα την ειδοποίηση αλλά δεν έδωσα σημασία για το τι άλλαξε μιας και δεν το χρησιμοποιώ το allways on (μου πέρασε βέβαια απο το μυαλό μήπως έβαλαν καμιά επιλογή για να έχεις και ειδοποιήσεις από άλλα apps κλπ). Και μετά διάβασα το άρθρο και κατάλαβα τη μλκια που έκαναν...

 

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...