Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερώτηση.υπαρχει κάτι αντίστοιχο του imessage;να μπορώ να στείλω και να λάβω imessage μεταξύ Android-ios.

Γνωρίζω για WhatsApp-viber αλλά δεν μου κάνουν.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

https://www.dropbox.com/s/5as709stnay1diz/20160424_093003.png?dl=0 καλημέρα αυτό ενοούσα ότι τρέχει από bluetooth ενώ είναι κλειστό...το έχει κανείς άλλος?

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα με χάλασε πολύ αυτό! Και δεν έπεσε λίγο.. Έπεσε αρκετά!!! :(

 

Σε εμένα γερμανική συσκευή δεν εχω παρατηρήσει να εχει μειωθεί η ένταση του led με το τελευταίο update.

Στο ίδιο επίπεδο ειναι.

Τώρα γιατί συνέβει σε εσάς άγνωστο.

Ίσως μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μήπως δεν εχει δέσει καλά η αναβάθμιση

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την παρέα.

Μετα απο 3 χρόνια στο νοτε3 πήγα στο edge και είμαι απόλυτα ευχαριστημενος απο όλα του εκτός απο ενα θεματακι που εχω και θέλω την βοήθεια σας..Το wifi στο κινητό παίζει μια χαρα σε ολες τις εφαρμογές αλλα στην μονη εφαρμογή που δεν παίζει ειναι στο youtube,δεν φορτώνει βιντεο.

Ενω με τα δεδομένα του κινητού πανε ολα μια χαρα...

Τα φώτα σας σας παρακαλώ...:blink::blink:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την παρέα.

Μετα απο 3 χρόνια στο νοτε3 πήγα στο edge και είμαι απόλυτα ευχαριστημενος απο όλα του εκτός απο ενα θεματακι που εχω και θέλω την βοήθεια σας..Το wifi στο κινητό παίζει μια χαρα σε ολες τις εφαρμογές αλλα στην μονη εφαρμογή που δεν παίζει ειναι στο youtube,δεν φορτώνει βιντεο.

Ενω με τα δεδομένα του κινητού πανε ολα μια χαρα...

Τα φώτα σας σας παρακαλώ...:blink::blink:

Το πρόβλημα στο εμφανίζει σε ένα συγκεκριμένο δίκτυο ή γενικά; Γιατί σίγουρα δεν είναι πρόβλημα της συσκευής.

Αν στο εμφανίζει γενικά για κάνε αν θες μια απεγκατάσταση και εγκατάσταση πάλι της εφαρμογής.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση.υπαρχει κάτι αντίστοιχο του imessage;να μπορώ να στείλω και να λάβω imessage μεταξύ Android-ios.

Γνωρίζω για WhatsApp-viber αλλά δεν μου κάνουν.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

hangout?

εδώ ένα βιντεάκι γι'αυτούς που δεν έχουν εξοικειωθεί με το edge ανάμεσα τους κ εγώ :p:p:p δώστε κι'άλλες ευκαιρίες είναι πραγματικά χρήσιμο!!

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://www.dropbox.com/s/5as709stnay1diz/20160424_093003.png?dl=0 καλημέρα αυτό ενοούσα ότι τρέχει από bluetooth ενώ είναι κλειστό...το έχει κανείς άλλος?

ποιο μοντεμ εχεις φιλε?φανταζομαι στο κανει μονο σε ενα συγκεκριμενο περιβαλον που κατα πασα πιθανοτητα υπαρχει μοντεμ του οτε vdsl.οπως και να χει αλλαξε τον τροπο εκπομπης του ρουτερ σε b.g.n.ενημερωσε σε παρακαλω γιατι το ειχα και εγω αλλα με τον τροπο που σου ειπα εφτιαξε

Link to comment
Share on other sites

ποιο μοντεμ εχεις φιλε?φανταζομαι στο κανει μονο σε ενα συγκεκριμενο περιβαλον που κατα πασα πιθανοτητα υπαρχει μοντεμ του οτε vdsl.οπως και να χει αλλαξε τον τροπο εκπομπης του ρουτερ σε b.g.n.ενημερωσε σε παρακαλω γιατι το ειχα και εγω αλλα με τον τροπο που σου ειπα εφτιαξε

Εχω και εγω αυτο το προβλημα με πια διαδικασια μπορω να αλλαξω τον τροπο εκπομπης του ρουτερ

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ποιο μοντεμ εχεις φιλε?φανταζομαι στο κανει μονο σε ενα συγκεκριμενο περιβαλον που κατα πασα πιθανοτητα υπαρχει μοντεμ του οτε vdsl.οπως και να χει αλλαξε τον τροπο εκπομπης του ρουτερ σε b.g.n.ενημερωσε σε παρακαλω γιατι το ειχα και εγω αλλα με τον τροπο που σου ειπα εφτιαξε

 

όχι έχω ένα απλό dlink...αλλά αυτό που κολλάει με το bluetooth

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να μπεις στη σελιδα του μοντεμ.απο τον browser σου.πισω απο το μοντεμ εχει οδηγιες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

όχι έχω ένα απλό dlink...αλλά αυτό που κολλάει με το bluetooth

αλλαξε τη συγχνοτητα εκπομπης απο 2,4gh σε 5gh και ξαναδοκιμασε.αν εισαι σε αλλο μερος εκτος σπιτιου σου το κανει?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, παρατήρησα το εξής. Για δοκιμή έβαλα το wifi να μην μένει ανοιχτό όταν το τηλέφωνο βρίσκεται σε κατάσταση αδράνειας. Όμως από την εφαρμογή GSAM battery monitor φαίνεται ότι παραμένει ανοιχτό και όταν το τηλέφωνο βρίσκεται σε αδράνεια. Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος; Δεν ξέρω εάν μπορεί να φανεί εάν δεν έχεις το GSAM battery monitor.
Link to comment
Share on other sites

Τοποθεσία, βελτίωση ακρίβειας, και απενεργοποιήσε τις δυο επιλογές.

Μετά δες αν τρέχει...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Τοποθεσία, βελτίωση ακρίβειας, και απενεργοποιήσε τις δυο επιλογές.

Μετά δες αν τρέχει...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το έχω δοκιμάσει ήδη τίποτα. Εσύ το έχεις δοκιμάσει και κλείνει κανονικά; Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια φίλε.

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία αναβάθμιση που πήρα ήταν πρίν τρείς ημέρες περίπου και είναι η APD1, απ ότι έχω καταλάβει έχει κυκλοφορήσει APD3 και στο changelog εκτός από διάφορα άλλα αναφέρεται σε βελτιώσεις στην διαχείριση της μπαταρίας. Ξέρει κάνεις κάτι παραπάνω, ή έχει κάνει αυτή την αναβάθμιση;
Link to comment
Share on other sites

Μόνο αγγλικες συσκευές την εχουν πάρει που τελειώνει σε 3.

Τώρα τι φέρνει φαντάζομαι επιπλέον bug fixes,ενημερώσεις ασφαλείας της Google και under the hood βελτιώσεις.

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μόνο αγγλικες συσκευές την εχουν πάρει που τελειώνει σε 3.

Τώρα τι φέρνει φαντάζομαι επιπλέον bug fixes,ενημερώσεις ασφαλείας της Google και under the hood βελτιώσεις.

 

 

Sent from my iPad Air 2

 

Φαντάζομαι θα την πάρουμε και εμείς κάποια στιγμή έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι θα την πάρουμε και εμείς κάποια στιγμή έτσι;

 

 

Ε ναι λογικά θα την πάρουν όλοι κάποια στιγμή.

Σε δόσεις γίνεται η δουλειά βλέπεις :p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω το φορουμ καθως ελειπα καιρο αν και σας διαβαζω περιστασιακα.

Χθες εκανα το update D1 σε ελληνικο και δυστυχως μου κανει νερα ο fingerprint sensor.

Όχι στο θεμα αν πιανει κανονικα απλα βγαζει το παρακατω μηνυμα...

'Να καταχωρηθεί ο κωδικος πρόσβασης επειδη δεν επιτρεπεται η χρηση της αναγνωρισης δαχτυλικων αποτυπωμάτων απ τη πολιτικη ασφαλειας'

(Σημειωτεον η πολιτικη ασφαλειας είναι ενημεωμενη στο τελευταιο update).

To κανει σε κανεναν άλλο αυτό?

Γνωριζει καποιος καποια λυση?

Ξεχασα να πω ότι το εκανα και επαναφορά μετα το update αλλα τπτ.

Θα επανελθω καποια στιγμη να πω και εγω τις εντυπώσεις μου για το κινητο για οποιον ενδιαφερετε απλα τωρα προεχει αυτο

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω το φορουμ καθως ελειπα καιρο αν και σας διαβαζω περιστασιακα.

Χθες εκανα το update D1 σε ελληνικο και δυστυχως μου κανει νερα ο fingerprint sensor.

Όχι στο θεμα αν πιανει κανονικα απλα βγαζει το παρακατω μηνυμα...

'Να καταχωρηθεί ο κωδικος πρόσβασης επειδη δεν επιτρεπεται η χρηση της αναγνωρισης δαχτυλικων αποτυπωμάτων απ τη πολιτικη ασφαλειας'

(Σημειωτεον η πολιτικη ασφαλειας είναι ενημεωμενη στο τελευταιο update).

To κανει σε κανεναν άλλο αυτό?

Γνωριζει καποιος καποια λυση?

Ξεχασα να πω ότι το εκανα και επαναφορά μετα το update αλλα τπτ.

Θα επανελθω καποια στιγμη να πω και εγω τις εντυπώσεις μου για το κινητο για οποιον ενδιαφερετε απλα τωρα προεχει αυτο

 

Μετά την επαναφορά έβαλες ξανά τον εναλλακτικό κωδικό για τα δαχτυλικά αποτυπώματα; Εγώ δεν έκανα επαναφορά, οπότε έχει κρατήσει τον κωδικό που είχα δώσει όταν ρύθμιζα τα αποτυπώματα. Μόνο όταν κάνει εκκίνηση από κλειστό, την πρώτη φορά ζητάει αυτόν τον κωδικό. Μετά δέχεται το αποτύπωμα κανονικά. Αν έχεις πρόβλημα, ρύθμισε τα αποτυπώματα από την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα στο εμφανίζει σε ένα συγκεκριμένο δίκτυο ή γενικά; Γιατί σίγουρα δεν είναι πρόβλημα της συσκευής.

Αν στο εμφανίζει γενικά για κάνε αν θες μια απεγκατάσταση και εγκατάσταση πάλι της εφαρμογής.

 

Δεν έχω δοκιμάσει άλλο δίκτυο αλλά έχω 4 κινητά 2 Tablet και 1 υπολογιστή στο ίδιο ρουτερ εδω και πάρα πολύ καιρό και δεν ειχα ποτέ τέτοιο πρόβλημα..Δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει..

Link to comment
Share on other sites

Μετά την επαναφορά έβαλες ξανά τον εναλλακτικό κωδικό για τα δαχτυλικά αποτυπώματα; Εγώ δεν έκανα επαναφορά, οπότε έχει κρατήσει τον κωδικό που είχα δώσει όταν ρύθμιζα τα αποτυπώματα. Μόνο όταν κάνει εκκίνηση από κλειστό, την πρώτη φορά ζητάει αυτόν τον κωδικό. Μετά δέχεται το αποτύπωμα κανονικά. Αν έχεις πρόβλημα, ρύθμισε τα αποτυπώματα από την αρχή.

 

Το εχω κανει

Στην αρχη τα ειχα όπως πριν και δε δουλευε

Εκανα επαναφορά το τηλεφωνο και τα εβαλα απ την αρχη

Παλι τιποτα και είναι βασικο στοιχειο της συσκευης για μενα και δυστυχως μου βγαζει το μηνυμα που εγραψα παραπανω συνεχεια...

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Το εχω κανει

Στην αρχη τα ειχα όπως πριν και δε δουλευε

Εκανα επαναφορά το τηλεφωνο και τα εβαλα απ την αρχη

Παλι τιποτα και είναι βασικο στοιχειο της συσκευης για μενα και δυστυχως μου βγαζει το μηνυμα που εγραψα παραπανω συνεχεια...

Μηπως δεν κλειδωνεις και εσυ την συσκευη με το κουμπι power ;με τη τροπο κλείνεις την οθονη ;

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις βάλει κωδικό; αν έχεις βάλει κωδικό και email (samsung λογαριασμος)και έκανες επαναφορά από recovery η φορματ από υπολογιστή πρέπει να τον ξαναπληκτολογησεις για να ξεκλειδωθει.
Link to comment
Share on other sites

Μηπως δεν κλειδωνεις και εσυ την συσκευη με το κουμπι power ;με τη τροπο κλείνεις την οθονη ;

 

Με το screen off παντα τη κλειδωνω και δεν ειχα θεμα πριν το update

Oντως με το πλαινο πληκτρο δουλευει αλλα δεν είναι λυση αυτή ουτε πρακτικο καθως όπως ειπα πριν ηταν όλα οκ

 

Μήπως έχεις βάλει κωδικό; αν έχεις βάλει κωδικό και email (samsung λογαριασμος)και έκανες επαναφορά από recovery η φορματ από υπολογιστή πρέπει να τον ξαναπληκτολογησεις για να ξεκλειδωθει.

 

Δεν έκανα επαναφορά από recovery η φορματ από υπολογιστή αλλα εβαλα κωδικο στο samsun account μου.

Τον εβγαλα αλλα τιποτα.

Θα δοκιμασω παλι φορματ χωρις καθολου samsun account αυτή τη φορα όπως το ειχα και πριν δηλαδή και θα αναφερω!

 

EDIT

Μπα τα ιδια κανει.

Τωρα ξαμακανω φορματ και θα του περασω ένα backup από προηγουμενο κιντο μου να δω.

Edited by manan69t
Update

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...