Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμενα πριν απο πεντε λεπτα εκανε σαν τρελλο απο μονο του ανοιγε συνεχεια καρτελλες χωρις να παταω καποιο κουμπι και συνεχισε να το κανει κσι αφου εβγαλα τη θηκη μηπως κσι εφταιγε.Επρεπε να το κλεισω για να σταματησει.Τι να κανω;

 

Μα προφανώς και είναι updated όλες μου οι εφαρμογές! Και χθες κάτι "σκάλωσε" με κάποιο app λογικά, η συσκευή ζεστάθηκε και ...κατάπινε την μπαταρία για ώρα μέχρι να το καταλάβω και να του ρίξω ένα καλό restart!

 

Είχα καλομάθει με το ios... :cool:

 

Παίδες προσέξτε τις εφαρμογές που βάζετε αυτές φταίνε για τα προβλήματα ψάξτε κ δείτε τι εγκαταστήσατε τελευταία κ άρχισε να κάνει έτσι

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παίδες προσέξτε τις εφαρμογές που βάζετε αυτές φταίνε για τα προβλήματα ψάξτε κ δείτε τι εγκαταστήσατε τελευταία κ άρχισε να κάνει έτσι

 

Προσωπικα δεν εχω εγκαταστησει καμια εφαρμογη.

Τι προτεινεται να κανω;

Ξαναθυμηθηκα την ταλαιπωρεια που ειχα φαει με το s2 που εκλεινε μονο του.

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη το ξέρω. Απλά επειδή κάποιοι φίλοι του φόρουμ παραπάνω που είχαν στην κατοχή τους το s6 ενώ τώρα έχουν το s7 edge, ισχυρίζονται ότι διαβάζουν πιο εύκολα τα γράμματα κειμένου. Γι'αυτό και έβαλα το link προς απόδειξη του αντιθέτου.

 

Όχι, εκει δεν υπαρχει τετοιο ζητημα (s6-s7). Οι οθονες είναι στο ιδιο level και απλα διαφοροποιούνται (σε μικρο βαθμο) στο color saturation και στη φωτεινοτητα. Καμια σχεση όμως με ζητημα ευ-αναγνωσιμότητας, δεν τίθεται τετοιο θεμα...

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα δεν εχω εγκαταστησει καμια εφαρμογη.

Τι προτεινεται να κανω;

Ξαναθυμηθηκα την ταλαιπωρεια που ειχα φαει με το s2 που εκλεινε μονο του.

 

δες αν στο ξανακάνει επανειλημμένα ...μετά πας για επαναφορα

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Παίδες προσέξτε τις εφαρμογές που βάζετε αυτές φταίνε για τα προβλήματα ψάξτε κ δείτε τι εγκαταστήσατε τελευταία κ άρχισε να κάνει έτσι

 

Πραγματι, το τηλεφωνο είναι rock solid και κατά 90% είναι θεμα λογισμικού.

Ξηλωμα και μεγαλη προσοχή στο τι εγκαθιστάτε...

Link to comment
Share on other sites

Παραθέτω link όπου γίνεται σύγκριση s7 edge με s6. Στο 5.30 λεπτό του βίντεο κάνει τεστ σε διάφορες ιστοσελίδες με χρήση chrome. Η αναδίπλωση κειμένου, οι γραμματοσειρές είναι ακριβώς ίδιες. Καμία μα καμία διαφορά. Απλά στο s7 edge φαίνεται λιγάκι περισσότερο περιεχόμενο λόγω μεγαλύτερου μεγέθους οθόνης. Τα κείμενα όσο ευανάγνωστα είναι στο s7 edge άλλο τόσο είναι και στο s6.

 

 

Εγώ πάντως που βάζω δίπλα δίπλα τα δικά μου S7 edge & S6 και βλέπω ταυτόχρονα τις ίδιες σελίδες αντιλαμβάνομαι τη διαφορά.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Παίδες προσέξτε τις εφαρμογές που βάζετε αυτές φταίνε για τα προβλήματα ψάξτε κ δείτε τι εγκαταστήσατε τελευταία κ άρχισε να κάνει έτσι

 

Δεν εγκατεστησα τιποτα περίεργο (εκτός αν το flipboard ειναι ...κακό).

 

Καλώς ή κακώς έτσι είναι το Android ενίοτε... Αν η Google ήταν πιο αυστηρή ως προς τον έλεγχο και τα specs των εφαρμογών, όλα θα ήταν καλύτερα..

Link to comment
Share on other sites

Δεν εγκατεστησα τιποτα περίεργο (εκτός αν το flipboard ειναι ...κακό).

 

Καλώς ή κακώς έτσι είναι το Android ενίοτε... Αν η Google ήταν πιο αυστηρή ως προς τον έλεγχο και τα specs των εφαρμογών, όλα θα ήταν καλύτερα..

Οπως καταλαβαινω κανεις δεν εχει εγκαταστησει εξτρα εφαρμογες.

Κατι αλλο φταιει

Link to comment
Share on other sites

Οπως καταλαβαινω κανεις δεν εχει εγκαταστησει εξτρα εφαρμογες.

Κατι αλλο φταιει

 

Εκτιμώ πως είναι συνδυασμός του flipboard με συγκεκριμένο περιεχόμενο που προσπαθεί να φορτώσει σε κάποια σελίδα. Και τις 2 φορές που έκανε restart ήταν όταν είχα πατήσει σε ένα θέμα και προσπαθούσε να ανοίξει τη σελίδα. Δεν το κάνει κάθε φορά με το flipboard μιας και το χρησιμοποιώ πολλές φορές στη διάρκεια της ημέρας.

Link to comment
Share on other sites

Εκτιμώ πως είναι συνδυασμός του flipboard με συγκεκριμένο περιεχόμενο που προσπαθεί να φορτώσει σε κάποια σελίδα. Και τις 2 φορές που έκανε restart ήταν όταν είχα πατήσει σε ένα θέμα και προσπαθούσε να ανοίξει τη σελίδα. Δεν το κάνει κάθε φορά με το flipboard μιας και το χρησιμοποιώ πολλές φορές στη διάρκεια της ημέρας.

Παντως εμενα το εκανε στο ασχετο και χωρις εξτρα εφαρμογες.

Επισης το μεσημερι ανοιγε μονο του σελιδες χωρις να κανω εγω κατι.

Αυτο απο τι μπορει να προερχεται;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που βάζω δίπλα δίπλα τα δικά μου S7 edge & S6 και βλέπω ταυτόχρονα τις ίδιες σελίδες αντιλαμβάνομαι τη διαφορά.

 

Το δέχομαι αυτό που αναφέρεις. Λογικά όμως σαν μέγεθος γραμματοσειράς και αναδίπλωση κειμένου πρέπει να είναι ιδια. Απλά επειδή μιλάμε σίγουρα για βελτιωμένη οθόνη να δίνει αυτή την αίσθηση στο μάτι. Ίσως, λέω ίσως, λόγω κυρτότητας και στις δυο πλευρές σε ορισμένες σελίδες να συμπιέζει το κείμενο όπου κάτι ενώ σε μια φλατ οθόνη να φαίνεται κείμενο για παράδειγμα σε 5 γραμμές, στο edge να εμφανίζεται σε 6 γραμμές. Αυτό είναι καθαρά δίκη μου λογική.

Link to comment
Share on other sites

Το δέχομαι αυτό που αναφέρεις. Λογικά όμως σαν μέγεθος γραμματοσειράς και αναδίπλωση κειμένου πρέπει να είναι ιδια. Απλά επειδή μιλάμε σίγουρα για βελτιωμένη οθόνη να δίνει αυτή την αίσθηση στο μάτι. Ίσως, λέω ίσως, λόγω κυρτότητας και στις δυο πλευρές σε ορισμένες σελίδες να συμπιέζει το κείμενο όπου κάτι ενώ σε μια φλατ οθόνη να φαίνεται κείμενο για παράδειγμα σε 5 γραμμές, στο edge να εμφανίζεται σε 6 γραμμές. Αυτό είναι καθαρά δίκη μου λογική.

 

Μπορεί και να είναι έτσι, δεν μπορώ να το εξηγήσω παρά μόνο να αξιολογήσω το τελικό αποτέλεσμα που είναι σαφώς υπέρ του S7. Πάντως κάπου είχα διαβάσει ότι η Σάμυ τεχνικά έκανε αλλαγές στην οθόνη αλλά τις αποσιώπησε ακόμα και στην παρουσίαση του τηλέφωνου.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σε ένα μήνα παίζει να πάω Αμερική, και επειδή σκέφτομαι να φέρω πίσω ένα unlocked dual s7 edge (g935fd), θέλω να ρωτησω αν γνωρίζει κάποιος να μου πει αν θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα με τα δίκτυα (region lock κτλ) ή γενικοτερα με τη λειτουργία της συσκευης εδώ.... Έχω δει ότι και στο αγγλικό eBay πουλάνε κάποιοι το συγκεκριμένο μοντέλο χωρίς να αναφέρουν κάποιο πρόβλημα που να σχετίζεται με την τοποθεσία....

Σας ευχαριστώ πολύ για την οποία απάντηση;)

Link to comment
Share on other sites

Παντως εμενα το εκανε στο ασχετο και χωρις εξτρα εφαρμογες.

 

Επισης το μεσημερι ανοιγε μονο του σελιδες χωρις να κανω εγω κατι.

 

Αυτο απο τι μπορει να προερχεται;

 

 

Κάνε hard reset και βάλε κάποιες λίγες βασικές/γνωστές εφαρμογές και παρακολουθα το κάποιες ημέρες έτσι.

Αν σου ξανακάνει,DOA και επιστροφή η service αν εχει περάσει το διάστημα του DOA.

Επανεκκινήσεις έτσι στα καλά καθούμενα είχα να δω από το πολύ μακρινό HTC One X οπου και πήρε πόδι άμεσα.(επιστροφή και refund)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Κάνε hard reset και βάλε κάποιες λίγες βασικές/γνωστές εφαρμογές και παρακολουθα το κάποιες ημέρες έτσι.

Αν σου ξανακάνει,DOA και επιστροφή η service αν εχει περάσει το διάστημα του DOA.

Επανεκκινήσεις έτσι στα καλά καθούμενα είχα να δω από το πολύ μακρινό HTC One X οπου και πήρε πόδι άμεσα.(επιστροφή και refund)

 

Καλημερα σε ολους.Το γεγονος οτι ανοιγει σελιδες απο μονο του που το αποδιδεις;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.Το γεγονος οτι ανοιγει σελιδες απο μονο του που το αποδιδεις;

 

Δεν μου εχει τύχει ουδέποτε σε καμία συσκευή έως τώρα τέτοιο πράγμα.

Στο κάνει ενώ το κρατάς στο χέρι η μήπως σε καμία τσέπη η και άλλου πχ ακουμπισμένο σε τραπέζι η γραφείο η κρεβάτι;;

Ποτε στο κάνει δηλαδή;;

 

Πάντως τα παραπάνω βήματα οπου σου έγραψα πρέπει να ακολουθήσεις.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια βόλτα στην ηλεκτρονική του Αλίμου κλείνει και έχει και το edge s7 με μεγάλη έκπτωση αλλά και Πολλά προϊόντα οποίος προλάβει

Ειναι ευκολο να μου στειλεις το newsletter που στειλανε απο ηλεκτρονικη;

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου εχει τύχει ουδέποτε σε καμία συσκευή έως τώρα τέτοιο πράγμα.

Στο κάνει ενώ το κρατάς στο χέρι η μήπως σε καμία τσέπη η και άλλου πχ ακουμπισμένο σε τραπέζι η γραφείο η κρεβάτι;;

Ποτε στο κάνει δηλαδή;;

 

Πάντως τα παραπάνω βήματα οπου σου έγραψα πρέπει να ακολουθήσεις.

 

Μου το εκανε ενω το κρατουσα στο χερι.Ξαφνικα εκανε σαν τρελλο χωρις να το ακουμπησω.ανοιγε και εκλεινε σελιδες για 30" και εαν δεν το εκλεινα πιστευω οτι ακομα θα συνεχιζε!!!Λες και καποιος το χειριζοταν απο μακρια...

 

 

Να ρωτησω και κατι αλλο.Εαν παρω τηλεφωνο στην samsung και απαιτησω αντικατασταση(δεν ειναι doa).Υπαρχει περιπτωση να το αντικαταστησουν;Δεν θελω να το παω στο σερβις 20 ημερων κινητο...

Edited by nick76
Link to comment
Share on other sites

Μου το εκανε ενω το κρατουσα στο χερι.Ξαφνικα εκανε σαν τρελλο χωρις να το ακουμπησω.ανοιγε και εκλεινε σελιδες για 30" και εαν δεν το εκλεινα πιστευω οτι ακομα θα συνεχιζε!!!Λες και καποιος το χειριζοταν απο μακρια...

 

 

Να ρωτησω και κατι αλλο.Εαν παρω τηλεφωνο στην samsung και απαιτησω αντικατασταση(δεν ειναι doa).Υπαρχει περιπτωση να το αντικαταστησουν;Δεν θελω να το παω στο σερβις 20 ημερων κινητο...

Πέρνα την ρομ από πάνω μέσω odin

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Μου το εκανε ενω το κρατουσα στο χερι.Ξαφνικα εκανε σαν τρελλο χωρις να το ακουμπησω.ανοιγε και εκλεινε σελιδες για 30" και εαν δεν το εκλεινα πιστευω οτι ακομα θα συνεχιζε!!!Λες και καποιος το χειριζοταν απο μακρια...

 

 

Να ρωτησω και κατι αλλο.Εαν παρω τηλεφωνο στην samsung και απαιτησω αντικατασταση(δεν ειναι doa).Υπαρχει περιπτωση να το αντικαταστησουν;Δεν θελω να το παω στο σερβις 20 ημερων κινητο...

 

Από τη στιγμή που δεν είναι DOA είναι στην κρίση τους αν θα προβούν σε αντικατάσταση αντί για επισκευή πχ αλλαγή πλακέτα/μητρική μια πιθανότητα.

Συνήθως προβαίνουν σε αντικατάσταση συσκευή εάν το κόστος επισκευής βγαίνει παραπάνω από το κόστος αντικατάστασης.

 

Και δεν θα κάνει πάνω από μια εβδομάδα,άρα αύριο το πρωί πάρτους τηλέφωνο να κανονίζεις να το πας και λογικά μέχρι Παρασκευη θα το ξανά έχεις στα χέρια σου.

Αν είσαι Αθήνα πήγαινε απευθείας ο ίδιος στο Χαϊδάρι είναι.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που δεν είναι DOA είναι στην κρίση τους αν θα προβούν σε αντικατάσταση αντί για επισκευή πχ αλλαγή πλακέτα/μητρική μια πιθανότητα.

Συνήθως προβαίνουν σε αντικατάσταση συσκευή εάν το κόστος επισκευής βγαίνει παραπάνω από το κόστος αντικατάστασης.

Και δεν θα κάνει πάνω από μια εβδομάδα,άρα αύριο το πρωί πάρτους τηλέφωνο να κανονίζεις να το πας και λογικά μέχρι Παρασκευη θα το ξανά έχεις στα χέρια σου.

Αν είσαι Αθήνα πήγαινε απευθείας ο ίδιος στο Χαϊδάρι είναι.

 

Σε ευχαριστω για τις απαντησεις σου.θα δοκιμασω και θα επανελθω να σας πω τι μου ειπαν...

Link to comment
Share on other sites

Μου το εκανε ενω το κρατουσα στο χερι.Ξαφνικα εκανε σαν τρελλο χωρις να το ακουμπησω.ανοιγε και εκλεινε σελιδες για 30" και εαν δεν το εκλεινα πιστευω οτι ακομα θα συνεχιζε!!!Λες και καποιος το χειριζοταν απο μακρια...

 

 

Να ρωτησω και κατι αλλο.Εαν παρω τηλεφωνο στην samsung και απαιτησω αντικατασταση(δεν ειναι doa).Υπαρχει περιπτωση να το αντικαταστησουν;Δεν θελω να το παω στο σερβις 20 ημερων κινητο...

Ή πρόβλημα digiter, χαλάει σε κάποιο σημείο και πατιεται η οθονη μονη της, τοχω παθει, ή το πιθανότερο καποιο προβλημα software, που αν ξανα φλασαρεις τη ρομ θα λυθει.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, με τίποτα. Σε όσα κομμάτια και να δεις...

 

δεν ισχυει αυτο που λετε..εχουμε πει... αλλα εχουν πολυ εντονο ψυχρο λευκο και αλλα ποιο θερμο λευκο!στο κωτσοβολο στην συγγρου τα συγκρινα με το δικο μου το s6 edge plus 2 s7 edge και δυο s7..αποτελεσμα,στο plus μου ειχε ποιο καθαρο λευκο απο ολα τα s7 και edge!αλλα ειδα και φιλου σε s7 edge που ηταν ακριβως ολοιδια με το s6 plus!!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

δεν ισχυει αυτο που λετε..εχουμε πει... αλλα εχουν πολυ εντονο ψυχρο λευκο και αλλα ποιο θερμο λευκο!στο κωτσοβολο στην συγγρου τα συγκρινα με το δικο μου το s6 edge plus 2 s7 edge και δυο s7..αποτελεσμα,στο plus μου ειχε ποιο καθαρο λευκο απο ολα τα s7 και edge!αλλα ειδα και φιλου σε s7 edge που ηταν ακριβως ολοιδια με το s6 plus!!!

Σωστος,απο την ιδια παραγωγη βλεπεις μικροδιαφορες μεταξυ των συσκευων. αλλες πιο θερμο αλλες πιο ψυχρο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...