Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ξερει καποιος να με βοηθησει στο παραπανω μηνυμα?

 

Εγώ έχω βάλει τον ήχο που θέλω στα sms στον φάκελο Notifications (όχι στην κάρτα μνήμης), τον βρίσκω στις ρυθμίσεις ειδοποίησης της εφαρμογής και είναι ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Επειδή έχουμε μια διαφωνία με έναν φίλο.

 

Όσοι έχετε παράλληλα ή είχατε πριν note 5, το λευκό του s7 είναι πιο κίτρινο ή όχι;;

 

Ακομα και σε δυο συσκευές ίδιου μοντέλου μπορει να υπάρχουν διαφορες

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Ακομα και σε δυο συσκευές ίδιου μοντέλου μπορει να υπάρχουν διαφορες

 

Συμφωνώ απόλυτα. Απλά σίγουρα σε σύνολο θα υπάρχει ένα ασφαλές συμπέρασμα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχουμε μια διαφωνία με έναν φίλο.

 

Όσοι έχετε παράλληλα ή είχατε πριν note 5, το λευκό του s7 είναι πιο κίτρινο ή όχι;;

 

Όχι, με τίποτα. Σε όσα κομμάτια και να δεις...

Link to comment
Share on other sites

και εμενα μου το εχει κανει 2 φορες...η δευτερη κολισε και δεν ανταποκρινοταν...μωλις το εβαλα στην φορτιση επανηλθε κανοντα επανεκκινηση
Link to comment
Share on other sites

και εμενα μου το εχει κανει 2 φορες...η δευτερη κολισε και δεν ανταποκρινοταν...μωλις το εβαλα στην φορτιση επανηλθε κανοντα επανεκκινηση

 

Ακριβως το ιδιο και σε εμενα.κολλησε και μετα εκανε επαννεκινηση.τι κανουμε τωρα;

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το πρωι μου εκανε απο μονο του επαννεκινηση.Να ανησυχω;Εχει συμβει σε κανεναν;

 

Κάπου στις ρυθμίσεις έχει επιλογή να κάνει μόνο του επανεκκίνηση αν παραμένει ανοιχτό κάποια εικοσιτετράωρα. Η επιλογή αυτή είναι απενεργοποιημένη από προεπιλογή. Μήπως την έχεις ενεργοποιήσει; Είναι στο μενού 'Δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας'.

Link to comment
Share on other sites

Κάπου στις ρυθμίσεις έχει επιλογή να κάνει μόνο του επανεκκίνηση αν παραμένει ανοιχτό κάποια εικοσιτετράωρα. Η επιλογή αυτή είναι απενεργοποιημένη από προεπιλογή. Μήπως την έχεις ενεργοποιήσει; Είναι στο μενού 'Δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας'.

Το τσεκαρα.ειναι ανενεργο.

Link to comment
Share on other sites

Το λέω γιατί τα έχω και τα δυο, δεν λέω κάτι να κατηγορήσω ούτε να κρίνω τι λένε, εγώ λέω τι βλέπω χωρίς γυαλιά διαβάζω εδώ στο myphone χωρίς καν να μεγενθυνω τη σελίδα, ούτε στο Σ6 ούτε στο Νοτε4 έβλεπα ετσι. στο iphone αν δεν βάλω γυαλιά δεν βλέπω ούτε το ποσοστό της μπαταρίας, Ασε που η οθόνη το Σ7 είναι απόλαυση και στα χρώματα!!:D

 

Θα κατάλαβες το point του μηνυματος μου. Οι διαφορές στις οθόνες των 2 κινητών (s7/6s) είναι χαωδεις, αλλά κάποιοι επιμένουν να τις παρουσιάζουν στο ίδιο "level"...

Link to comment
Share on other sites

Θα κατάλαβες το point του μηνυματος μου. Οι διαφορές στις οθόνες των 2 κινητών (s7/6s) είναι χαωδεις, αλλά κάποιοι επιμένουν να τις παρουσιάζουν στο ίδιο "level"...

 

 

Βαγγέλη στην ανάγνωση παίζουν σημαντικό ρόλο οι γραμματοσειρές, δηλαδή το μέγεθος και το πάχος των γραμμάτων.

Παράδειγμα αν στο iPhone επιλέξεις την ρύθμιση έντονα, σε όσες εφαρμογές ειναι συμβατές δεν υπάρχει πρόβλημα.

 

Επίσης δεν ειναι θέμα οθόνης το ότι η Apple απορρίπτει την μεγάλη αναδίπλωση κειμενου στους browsers.

Αλίμονο αν υπήρχε διαφορά στην ευκρίνεια κειμένου μεταξύ μιας FHD και μιας QHD.

Εκεί που ειναι ορατή η διαφορά ειναι σε φωτογραφίες και βίντεο, όπου η περισσότερη πληροφορία στα ίδια τετραγωνικά εκατοστά αυξάνουν την λεπτομέρεια σ αυτό που βλέπεις.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη στην ανάγνωση παίζουν σημαντικό ρόλο οι γραμματοσειρές, δηλαδή το μέγεθος και το πάχος των γραμμάτων.

Παράδειγμα αν στο iPhone επιλέξεις την ρύθμιση έντονα, σε όσες εφαρμογές ειναι συμβατές δεν υπάρχει πρόβλημα.

 

Επίσης δεν ειναι θέμα οθόνης το ότι η Apple απορρίπτει την μεγάλη αναδίπλωση κειμενου στους browsers.

Αλίμονο αν υπήρχε διαφορά στην ευκρίνεια κειμένου μεταξύ μιας FHD και μιας QHD.

Εκεί που ειναι ορατή η διαφορά ειναι σε φωτογραφίες και βίντεο, όπου η περισσότερη πληροφορία στα ίδια τετραγωνικά εκατοστά αυξάνουν την λεπτομέρεια σ αυτό που βλέπεις.

Oι οθονες s6 edge, s7 edge, ειναι σχεδον ολοιδιες και να υποστηρίζει καποιος οτι η μια ειναι καλυτερη απο την αλλη, έως αστείο μπορει να χαρακτηριστει. Οταν μαλιστα το υποστηρίζουν καποιοι που περασαν απο τα χερια τους τοσα και τόσα κινητα, τοτε τι να πω..

Να μη αρχισω να βαζω link για το ποσο ολοιδιες ειναι στα πάντα, με αμελητεες διαφορες.

Οταν βλέπεις στη μια καλύτερα απο την αλλη, ο λόγος ειναι ητε αλλη γραμματοσειρά, ητε μεγαλύτερο μέγεθος οθονης, ητε αλλα dpi, ητε αλλες default ρυθμισεις που επιλεχτηκαν για την καθε συσκευή, ητε λιγο απο ολα αυτα μαζι, σε καμια περίπτωση ομως η μεγαλύτερη ποιοτητα της μιας οθονης σε σχεση με την άλλη, γιατι ξανα λεω ειναι ιδιες.

Φυσικα αμα εχεις 1 χρονο το 6, ππιθανων εχει πέσει λιγο και η φωτεινότητα, οπότε δεν κανεις σωστη σύγκριση, οπως ακριβώς δεν θα κανεις σωστη σύγκριση στο ενος ετους 7 με το καινούριο 8, και θα γραφεις τοτε ποσο καλυτερη ειναι του 8 απο του μαπα 7...

Είπαμε το 7 ειναι η καλύτερη κινηταρα σήμερα αλλα η οθονη του δεν εχει διαφορα σημαντική απο του 6. Μαλιστα του νοτε 5 θεωρείται (και ειναι) ενα κλικ καλυτερη. ( τωρα αν επιλεχτηκαν αλλες default ρυθμίσεις και σου φαίνεται καλυτερη του 7, ειναι αλλο θεμα)

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Μου εκανε 2 φορες επανεκκίνηση. Και τις 2 φορές διάβαζα στο flipboard... :/

 

καντο update μπας κ φτιάξει..

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

καντο update μπας κ φτιάξει..

 

Εμενα πριν απο πεντε λεπτα εκανε σαν τρελλο απο μονο του ανοιγε συνεχεια καρτελλες χωρις να παταω καποιο κουμπι και συνεχισε να το κανει κσι αφου εβγαλα τη θηκη μηπως κσι εφταιγε.Επρεπε να το κλεισω για να σταματησει.Τι να κανω;

Link to comment
Share on other sites

Ένα "κουκουλωμένο" s7 edge χάνει τελείως το σχεδιασμό του και την αίσθηση στο χέρι. Αν ήταν να καλυψω τη συσκευή μου θα αγόραζα μια των 200 ευρώ και θα έκανα απλά τη δουλειά μου. Καταλαβαίνω πως μπορεί να συμβεί η στραβή, αλλά είναι και αυτό μέσα στο πρόγραμμα. Αν κάποιος φοβάται πολύ μπορεί να το ασφαλίσει με περίπου 20 ευρώ το χρόνο. Από τότε που έχω κινητό ποτέ δεν είχα θήκη που κουμπώνει πάνω του ή τζάμια και μεμβρανες, παρά μόνο καμία θήκη πουγκι για τη μεταφορά του μέσα σε τσάντα.

 

Και βλέπω κάτι θήκες τέρατα που ποσταρετε μερικοί και μουρμουραω μόνος μου (χωρίς παρεξηγηση). :)

100% μαζί σου.

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη στην ανάγνωση παίζουν σημαντικό ρόλο οι γραμματοσειρές, δηλαδή το μέγεθος και το πάχος των γραμμάτων.

Παράδειγμα αν στο iPhone επιλέξεις την ρύθμιση έντονα, σε όσες εφαρμογές ειναι συμβατές δεν υπάρχει πρόβλημα.

 

Επίσης δεν ειναι θέμα οθόνης το ότι η Apple απορρίπτει την μεγάλη αναδίπλωση κειμενου στους browsers.

Αλίμονο αν υπήρχε διαφορά στην ευκρίνεια κειμένου μεταξύ μιας FHD και μιας QHD.

Εκεί που ειναι ορατή η διαφορά ειναι σε φωτογραφίες και βίντεο, όπου η περισσότερη πληροφορία στα ίδια τετραγωνικά εκατοστά αυξάνουν την λεπτομέρεια σ αυτό που βλέπεις.

Στις φωτο και βιντεο Κωστα η διαφορα είναι μεγαλη, όπως σωστα επισημαίνεις.

Αλλα και στην απεικονιση κειμενου υπαρχει διαφορα και μαλιστα στα ματια μου αξιολογη. Ο λογος? ppi.

Τα παντα φαινονται σαν τυπωμένα στο χαρτι και αυτό το καθιστα πολύ πιο ομορφο για το ματι, ενώ επισης σου δινει τη δυνατοτητα με μηδαμινο ζουμ σε καποιες περιστάσεις να εντοπίζεις την πληροφορια που θελεις. Πλεον FHD δεχομαι σε συσκευες των 300 ευρω μαξ, από εκει και πανω θεωρω ότι είναι μεγαλος συμβιβασμος...

Link to comment
Share on other sites

καντο update μπας κ φτιάξει..

 

Μα προφανώς και είναι updated όλες μου οι εφαρμογές! Και χθες κάτι "σκάλωσε" με κάποιο app λογικά, η συσκευή ζεστάθηκε και ...κατάπινε την μπαταρία για ώρα μέχρι να το καταλάβω και να του ρίξω ένα καλό restart!

 

Είχα καλομάθει με το ios... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Παραθέτω link όπου γίνεται σύγκριση s7 edge με s6. Στο 5.30 λεπτό του βίντεο κάνει τεστ σε διάφορες ιστοσελίδες με χρήση chrome. Η αναδίπλωση κειμένου, οι γραμματοσειρές είναι ακριβώς ίδιες. Καμία μα καμία διαφορά. Απλά στο s7 edge φαίνεται λιγάκι περισσότερο περιεχόμενο λόγω μεγαλύτερου μεγέθους οθόνης. Τα κείμενα όσο ευανάγνωστα είναι στο s7 edge άλλο τόσο είναι και στο s6.

 

Link to comment
Share on other sites

Ένα "κουκουλωμένο" s7 edge χάνει τελείως το σχεδιασμό του και την αίσθηση στο χέρι. Αν ήταν να καλυψω τη συσκευή μου θα αγόραζα μια των 200 ευρώ και θα έκανα απλά τη δουλειά μου. Καταλαβαίνω πως μπορεί να συμβεί η στραβή, αλλά είναι και αυτό μέσα στο πρόγραμμα. Αν κάποιος φοβάται πολύ μπορεί να το ασφαλίσει με περίπου 20 ευρώ το χρόνο. Από τότε που έχω κινητό ποτέ δεν είχα θήκη που κουμπώνει πάνω του ή τζάμια και μεμβρανες, παρά μόνο καμία θήκη πουγκι για τη μεταφορά του μέσα σε τσάντα.

 

Και βλέπω κάτι θήκες τέρατα που ποσταρετε μερικοί και μουρμουραω μόνος μου (χωρίς παρεξηγηση). :)

Φίλε που μπορούμε να ασφαλισουμε το κινητό? Ή αν γνωρίζει κάποιος μπορεί να βοηθήσει?

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Φίλε που μπορούμε να ασφαλισουμε το κινητό? Ή αν γνωρίζει κάποιος μπορεί να βοηθήσει?

 

https://www.google.gr/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=%CE%B1%CF%83%CF%86%CE%AC%CE%BB%CE%B9%CF%83%CE%B7%20%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%BF%CF%8D

Link to comment
Share on other sites

 

Ίσως δεν ημουν αρκετά σαφής. Εννοώ αν κάποιος εχει προσωπική εμπειρία. Είναι γνωστο ότι οι ασφαλιστικές εταιρείες δεν είναι ποτε ξεκάθαρες στους όρους. Δεν νομιζω οτι έτσι απλά θα μου δωσοτν ένα καινούριο κινητό.

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Παραθέτω link όπου γίνεται σύγκριση s7 edge με s6. Στο 5.30 λεπτό του βίντεο κάνει τεστ σε διάφορες ιστοσελίδες με χρήση chrome. Η αναδίπλωση κειμένου, οι γραμματοσειρές είναι ακριβώς ίδιες. Καμία μα καμία διαφορά. Απλά στο s7 edge φαίνεται λιγάκι περισσότερο περιεχόμενο λόγω μεγαλύτερου μεγέθους οθόνης. Τα κείμενα όσο ευανάγνωστα είναι στο s7 edge άλλο τόσο είναι και στο s6.

 

 

Παιδια, ο Κωστας (κι εγω) κανουμε συγκριση s7 με iPhone 6s (Όχι galaxy s6) ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, ο Κωστας (κι εγω) κανουμε συγκριση s7 με iPhone 6s (Όχι galaxy s6) ;)

 

Βαγγέλη το ξέρω. Απλά επειδή κάποιοι φίλοι του φόρουμ παραπάνω που είχαν στην κατοχή τους το s6 ενώ τώρα έχουν το s7 edge, ισχυρίζονται ότι διαβάζουν πιο εύκολα τα γράμματα κειμένου. Γι'αυτό και έβαλα το link προς απόδειξη του αντιθέτου.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...