Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μακαρι να ειναι οπως σου τα λενε..Πηγα σε microtech θεσσαλονικη,κανανε τον ελεγχο,μου απαντησαν πως η μοαταρια δεν εχει κανενα θεμα και πως το κοστος αλλαγης της αν επιμενω ειναι στα 61 ευρω.Αν διαπιστωνανε προβλημα στην μπαταρια θα ηταν δωρεαν καθοτι ειμαι στη διετια και γω της εγγυησης.Αν πας σμαρτεκ και βγαλεις ακρη ενημερωσε αν θελεις γιατι θα κατεβω αθηνα και γω σε λιγες μερες,αν ειναι να το παω και γω εκει!

 

Βγαζω 2μιση ωρες οθονη.25 αυγουστου τελειωνει η εγγυηση μου.

Πανε smartec εδω δεν είναι σοβαρό σέρβις το συγκεκριμένο. Η στείλτο με κουριερ

 

Στάλθηκε από το SM-T810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Πανε smartec εδω δεν είναι σοβαρό σέρβις το συγκεκριμένο. Η στείλτο με κουριερ

 

Στάλθηκε από το SM-T810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εφοσον ολοι μου λετε το ιδιο πραγμα θα παω την τελευταια μερα της εγγυησης στη σμαρτεκ και ας ελπισουμε να βγαλουμε ακρη!

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω την ωρα που σηκωνεις την κληση να πατας τερμα τα βελακια ηχου αριστερα...αν ναι τσεκαρε μηπως το ακουστικο εχει πιασει ποκυ βρωμα...προσεκτικα με βρεγμενη μπατονετα καθαρισετο ή με μοα οδοντογλυφιδα.

Eυχαριστω για την απαντηση.

 

ΝΑι παταω ΚΑΙ τερμα τα βελακια ηχου αριστερα! Αλλα δεν...

 

Οσο αφορα το καθαρισμα ακουστικου με μπατονετα και λιγο αλκολ (?) μου το ειπε και αλλος.

Απλα πριν το δοκιμασω, ρωταω πως γινεται να συμβαινει να πεφτει η ενταση του ηχου πολυ κατα τη διαρκεια και ΜΟΝΟ των συνομιλιων (τηλεφωνικων)

Γιατι οταν προκειται για αναπαραγωγη ηχου και μουσικης το (πανω) ακουστικο/ηχειο εχει μια χαρα ενταση και ακουγεται.

ΜΟΝΟ κατ την διαρκεια των κλησεων πεφτει πολυ η ενταση. Και προσωπικα δεν μου αρκει να παταω το κουμπακι στην οθονη για "EXTRA VOLUME" .

 

Γι αυτο ρωταγα μηπως ξερει κανεις να υπαρχει καποια (κρυφη) ρυθμιση για την αυξηση εντασης ηχου

Edited by Michael22
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Σχετικα με την μπαταρια, ξερουμε ποτε αναγνωριζει η Smartec οτι υπαρχει προβλημα και την αντικαθιστα στην εγγυηση?!

Εχω το κινητο κοντα 14 μηνες, και μου δειχνει 160 κύκλους φόρτισης με το Health στο 87%.

Συγκριτικα με τα νουμερα που αναφερονται εδω στο νημα, δεν ειναι και τοσο καλα τα δικα μου!

Και οντως φαινεται να εχει πεσει καπως η μπαταρια. Θα μου την αντικαταστησουν ομως?

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, το κινητό υποστηρίζει face unlock?

Τό έχει ένας φίλος μου και το ψάχνουμε, αλλά προς το παρόν δεν βρήκαμε κάτι, εσάς σας το εμφανίζει σαν επιλογή?

 

Δεν υποστηρίζει face unlock το s7 μόνο από s8 και πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Σχετικα με την μπαταρια, ξερουμε ποτε αναγνωριζει η Smartec οτι υπαρχει προβλημα και την αντικαθιστα στην εγγυηση?!

Εχω το κινητο κοντα 14 μηνες, και μου δειχνει 160 κύκλους φόρτισης με το Health στο 87%.

Συγκριτικα με τα νουμερα που αναφερονται εδω στο νημα, δεν ειναι και τοσο καλα τα δικα μου!

Και οντως φαινεται να εχει πεσει καπως η μπαταρια. Θα μου την αντικαταστησουν ομως?

 

Εγω με 80% ποσοστο και 650 κυκλους φορτιστης,εφαγα ακυρο απο microtech!Ζητουσαν 61€ για την αντικατασταση (ειμαι εντος εγγυησης).

Παρασκευη το παω σμαρτεκ!

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να ειναι οπως σου τα λενε..Πηγα σε microtech θεσσαλονικη,κανανε τον ελεγχο,μου απαντησαν πως η μοαταρια δεν εχει κανενα θεμα και πως το κοστος αλλαγης της αν επιμενω ειναι στα 61 ευρω.Αν διαπιστωνανε προβλημα στην μπαταρια θα ηταν δωρεαν καθοτι ειμαι στη διετια και γω της εγγυησης.Αν πας σμαρτεκ και βγαλεις ακρη ενημερωσε αν θελεις γιατι θα κατεβω αθηνα και γω σε λιγες μερες,αν ειναι να το παω και γω εκει!

 

Βγαζω 2μιση ωρες οθονη.25 αυγουστου τελειωνει η εγγυηση μου.

 

 

 

Πήγαινε και ενημέρωσε μας κι εμάς ρε φίλε... Εγώ έχω κάνα 6μηνο εγγύηση ακόμα, θα πάω προς το τέλος της...

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε και ενημέρωσε μας κι εμάς ρε φίλε... Εγώ έχω κάνα 6μηνο εγγύηση ακόμα, θα πάω προς το τέλος της...

 

Και βεβαια θα γραψω τι θα μου πουνε..Θα σας ενημερωσω!

Link to comment
Share on other sites

Πριν δέκα μέρες βγήκα από την εγγύηση, και χτες για να φορτίσει το κινητό έκανε 8 ώρες. Άλλαξα καλώδιο, άλλαξα φορτιστή, πάλι το ίδιο. Η μπαταρία έχει κάνει 559 κύκλους και 76% υγεία.

Και όχι μόνο αυτό. Βούλωσε και το ακουστικό της συνομιλία, μια ακούγεται κανονικά, μια δεν ακούγεται σχεδόν καθόλου. Μήπως ξέρετε που αξίζει να πάω για επισκευή; Ή τι να κάνω μήπως και φτιάξουν ώστε να το αποφύγω;

Link to comment
Share on other sites

Πριν δέκα μέρες βγήκα από την εγγύηση, και χτες για να φορτίσει το κινητό έκανε 8 ώρες. Άλλαξα καλώδιο, άλλαξα φορτιστή, πάλι το ίδιο. Η μπαταρία έχει κάνει 559 κύκλους και 76% υγεία.

Και όχι μόνο αυτό. Βούλωσε και το ακουστικό της συνομιλία, μια ακούγεται κανονικά, μια δεν ακούγεται σχεδόν καθόλου. Μήπως ξέρετε που αξίζει να πάω για επισκευή; Ή τι να κάνω μήπως και φτιάξουν ώστε να το αποφύγω;

76% υγεια. Δεν ειναι και πολυ ασχημο.

Και 559 κυκλπυς δεν ειναι και υπερβολικο. (εχω δει και 920 και.. φορτιζουν μια χαρα συντομα)

Το Phone Check πρεπει να σου εβγαζε αποτελεσμα Good health: Tσεκαρε το.

Δεν δικαοιλογειται η 8ωρη φορτιση! Δοκιμασε να αλλαξεις καλωδιο/φορτιστη γρηγορης φορτισης.

Και μην το αφηνεις να παει μηδεν, αλλα στο 35% φορτισε το! (αν λυσεις με νεο φορτιστη το προβλημα φοιρτισης). επισηε μην το αφηνεις να φορτιζει 100%, αλλα εστω 85-90%.

 

****Οσο αφορα τον χαμηλο ηχο κλησεων, δοκιμασε την app "Audio Router" / Google Play.

Μπαιπασαρεις (monima) τον ηχο κλησεων απο το ακουστικο ("earpiece") στο αλλο (κατω) ηχειο...και δουλευει μια χαρα!

Edited by Michael22
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με έχει ζαλίσει η ειδοποίηση για την Oreo. Πως γίνετε να σταματήσει να εμφανίζεται 3-4 φορές την ημέρα?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με έχει ζαλίσει η ειδοποίηση για την Oreo. Πως γίνετε να σταματήσει να εμφανίζεται 3-4 φορές την ημέρα?
Πέρνα τη, μια χαρά είναι

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.. έχω περάσει στο S7 Edge την Oreo. Υπάρχει έκδοση GCam δοκιμασμένη που να παίζει με Oreo γιατί την είχα πριν αλλά τώρα με την αναβάθμιση δεν ξέρω αν είναι OK και δεν κάνει restart και τέτοια. Επίσης στην προηγούμενη έκδοση με την GCam κάθε φορά που έβγαζα φωτογραφία με το portrait mode μου έφτιαχνε και ένα ξεχωριστό folder. Έτσι είναι και στην έκδοση για Oreo?

 

Ευχαριστώ...!!!

Link to comment
Share on other sites

Η v8.2 παίζει κανονικά, όσο για το πορτραίτο είναι ρύθμιση μέσα στις σύνθετες ρυθμίσεις της εφαρμογής, η οποία default είναι απενεργοποιημένη0285049860b76454a3a38f0fa280f72b.jpg

 

Sent from my SM-G930F

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Φίλε ευχαριστώ πάρα πολύ... !!!

 

Για να καταλάβω... αν το απενεργοποιήσω δεν θα τις βάζει σε folder γιατί έχει γεμίσει folders. Και κάτι άλλο.. τις φωτογραφίες από την Gcam τις σώζει στο κινητό ενώ από το app της Samsung στην SD. Παίζει να σώζει και τις photos από την GCam στην SD?

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε ενημέρωση για το EUR γύρω στα 38 mb

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα αυτό :)

 

https://www.androidsage.com/2018/04/05/download-latest-google-camera-gcam-samsung-galaxy-devices

 

Ποια κατεβάζουμε στα σίγουρα?

Την 8.2?

Θα μας φωτισει καποιος πληζ?

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σχετικά με το ξεκλείδωμα με το αποτύπωμα, καμιά φορά ανοίγει και έτσι. Περνώντας το χέρι στην οθόνη. Τι συμβαίνει; Το έχει πάθει κανείς;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλαλημερα.ενα θα σας πω μην κανετε την ενημερωση αυγουστου εχει πεσει η μειωση της μπαταριας κατα πολυ.την εκανα **** το μου και εχω νευριασει.οι ******δες στη samsung γαμιουνται για να αλλαξουμε κινητο
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα η πτώση της μπαταρίας άρχισε στα ξαφνικά πριν περίπου 10 ημέρες. Πριν την ενημέρωση του Αυγούστου. Κύκλοι φόρτισης 170 με 92%.
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα η πτώση της μπαταρίας άρχισε στα ξαφνικά πριν περίπου 10 ημέρες. Πριν την ενημέρωση του Αυγούστου. Κύκλοι φόρτισης 170 με 92%.

 

Ξαφνικά και σε μένα στο ίδιο διάστημα ακριβώς... παράξενο γμτ

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με ίδιους κύκλους φόρτισης

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...