Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα, αναβαθμίζοντας σε ορεο και κάνοντας factory reset μετά, ξαναεστεισα το κινητό.

 

Τι πρόβλημα που έχω είναι ότι η μπάρα που δείχνει το ποσοστό της μπαταρίας,ώρα κλπ είναι μόνιμα "καρφωμένη " πάνω με αποτέλεσμα να με ενοχλεί σε αρκετές εφαρμογές καθώς η μπάρα κρύβει πληροφορία ή κουμπιά της εφαρμογής που τρέχει.

 

Είναι κάποια ρυθμιση;

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το μονο αρνητικο που εχω παρατηρησει με την oreo ειναι οτι οταν καποιος με καλει, χτυπαει το τηλεφωνο, αλλα αργει να εμφανιστει στην οθονη το ονομα του καλουντος! Καθυστερηση που πριν δεν υπηρχε.
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ, δεν έχω αντιληφθεί κάτι τέτοιο στο δικό μου ( ίσως επειδή δεν το έχω μόνιμα επάνω μου, αλλά είναι συνήθως ακουμπισμένο σε τραπέζι, πάγκο, γραφείο κλπ).
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα παραπάνω δεν έχω διαπιστώσει κάτι τέτοιο, θα το παρακολουθήσω και θα σου πω ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις μετά από μια εβδομάδα με την 8. Το τηλέφωνο είναι πιο γρήγορο από την 7 που ήταν πιο γρήγορη από την 6. Η μπαταρία του επίσης είναι πολύ καλύτερη από την 7 που ήταν καλύτερη από την 6 παρ όλο που έχουν περάσει 17 μήνες. Η αναβάθμιση έγινε και τις δύο φορές καθαρή (και πριν την αναβάθμιση και μετά). Γενικά το τηλέφωνο είναι μια χαρά!, τώρα διαβάζω τα προβλήματα που έχετε και λέω πόσο τυχερός είμαι!.
Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις μετά από μια εβδομάδα με την 8. Το τηλέφωνο είναι πιο γρήγορο από την 7 που ήταν πιο γρήγορη από την 6. Η μπαταρία του επίσης είναι πολύ καλύτερη από την 7 που ήταν καλύτερη από την 6 παρ όλο που έχουν περάσει 17 μήνες. Η αναβάθμιση έγινε και τις δύο φορές καθαρή (και πριν την αναβάθμιση και μετά). Γενικά το τηλέφωνο είναι μια χαρά!, τώρα διαβάζω τα προβλήματα που έχετε και λέω πόσο τυχερός είμαι!.

 

Παιδιά, ακριβώς και εγώ έτσι.... δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα. Ούτε με μπαταρία, ούτε με ταχύτητα. Το κινητό πάει σφαίρα... και νομίζω οτι θα το κρατήσω πολύ ακομα (κοντεύω 20 μήνες)... αν δεν είχα το μικρόβιο του "καινούριου"

Επίσης λειτουργεί υποδειγματικά και το WifiCalling (κοσμοτέ).

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις μετά από μια εβδομάδα με την 8. Το τηλέφωνο είναι πιο γρήγορο από την 7 που ήταν πιο γρήγορη από την 6. Η μπαταρία του επίσης είναι πολύ καλύτερη από την 7 που ήταν καλύτερη από την 6 παρ όλο που έχουν περάσει 17 μήνες. Η αναβάθμιση έγινε και τις δύο φορές καθαρή (και πριν την αναβάθμιση και μετά). Γενικά το τηλέφωνο είναι μια χαρά!, τώρα διαβάζω τα προβλήματα που έχετε και λέω πόσο τυχερός είμαι!.
Παιδιά, ακριβώς και εγώ έτσι.... δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα. Ούτε με μπαταρία, ούτε με ταχύτητα. Το κινητό πάει σφαίρα... και νομίζω οτι θα το κρατήσω πολύ ακομα (κοντεύω 20 μήνες)... αν δεν είχα το μικρόβιο του "καινούριου"

Επίσης λειτουργεί υποδειγματικά και το WifiCalling (κοσμοτέ).

Συμφωνώ απόλυτα και με τους 2. Εγώ βέβαια κάθε 12 μήνες του έχω αλλάξει μπαταρία. Το τηλέφωνό είναι άριστο! Η 8 του έχει κάτσει κουτι.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγή official rom από ιταλική ITV 7.0 σε ελληνική EUR 8.0, απευθείας γίνεται;

Ή πρέπει πρώτα να γίνει 8.0 ιταλική και μετά 8.0 EUR;

Υπάρχει κάποιος οδηγός στα ελληνικά για βήμα προς βήμα εγκατάσταση μέσω odin;

Ευχαριστώ.

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Άλλαξα και εγώ σε oreo αλλά έχω το εξής πρόβλημα μου βγάζει Συχνά πυκνά ένα θαυμαστικό στο wi-fi ..και επειδή έχω την συνήθεια να αφήνω και τα daτα μου πάντα ανοιχτά μου τράβηξε όλα μου τα data ...ενώ Νόμιζα ότι κανονικά είχα WiFi .... έκανα μία έρευνα στο internet και αρκετός κόσμος το έχει αυτό μετά την αναβάθμιση σε Oreo
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Άλλαξα και εγώ σε oreo αλλά έχω το εξής πρόβλημα μου βγάζει Συχνά πυκνά ένα θαυμαστικό στο wi-fi ..και επειδή έχω την συνήθεια να αφήνω και τα daτα μου πάντα ανοιχτά μου τράβηξε όλα μου τα data ...ενώ Νόμιζα ότι κανονικά είχα WiFi .... έκανα μία έρευνα στο internet και αρκετός κόσμος το έχει αυτό μετά την αναβάθμιση σε Oreo

 

Εγώ αυτό το εκνευριστικο το έχω από τότε που πήγα από την 6 στην 7 . Και συνεχίζω να το έχω και στην 8!

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

3 giga πρόγραμμα και τώρα πρέπει να ανοιγοκλείνω διακόπτες οπότε μπαίνω σε wi fi σα να είμαι καρτοκινητο .....

Ευχαριστώ samsung

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Άλλαξα και εγώ σε oreo αλλά έχω το εξής πρόβλημα μου βγάζει Συχνά πυκνά ένα θαυμαστικό στο wi-fi ..και επειδή έχω την συνήθεια να αφήνω και τα daτα μου πάντα ανοιχτά μου τράβηξε όλα μου τα data ...ενώ Νόμιζα ότι κανονικά είχα WiFi .... έκανα μία έρευνα στο internet και αρκετός κόσμος το έχει αυτό μετά την αναβάθμιση σε Oreo

 

Στις Advanced ρυθμίσεις του Wifi υπάρχει η επιλογή Adaptive wifi-> switch to mobile ...Αν την είχες απενεργοποιημένη δεν θα παθαινες αυτο ... Αν το έχεις ενεργό και το σημα wifi δεν είναι καλο ή ασταθές το κινητο τραβαει δεδομενα

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Ναι κι εγω σκεφτηκα αυτη την ρυθμιση αλλα ηταν απενεργοποιημενη ..οταν βγαζει αυτο το θαυμαστικο στο εικονιδιο γραφει οτι ελεγχει την ποιοτητα σηματος wifi και φαινεται οτι περνουσε μονο του στη χρηση δεδομενων ..
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Θέλω να ρωτήσω όλους εσάς που έχετε ενεργοποιημένο το Always On Display, αν έχετε παρατηρήσει φαινόμενα burn in με την πάροδο του χρόνου;;; Έχετε κάποια χρώματα συγκεκριμένα που χρησιμοποιείτε;;;

Ρωτάω, γιατί γενικότερα δεν είχα ενεργοποιημένο το συγκεκριμένο χαρακτηριστικό στο παρελθόν, και μόνο το τελευταίο διάστημα άρχισα να το χρησιμοποιώ.

Ευχαριστώ.

Edited by one2377

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Θέλω να ρωτήσω όλους εσάς που έχετε ενεργοποιημένο το Always On Display, αν έχετε παρατηρήσει φαινόμενα burn in με την πάροδο του χρόνου;;; Έχετε κάποια χρώματα συγκεκριμένα που χρησιμοποιείτε;;;

Ρωτάω, γιατί γενικότερα δεν είχα ενεργοποιημένο το συγκεκριμένο χαρακτηριστικό στο παρελθόν, και μόνο το τελευταίο διάστημα άρχισα να το χρησιμοποιώ.

Ευχαριστώ.

 

Δυόμισι χρόνια σερί ανοιχτό το έχω κανένα πρόβλημα κανένα burn in!

Link to comment
Share on other sites

Δυόμισι χρόνια σερί ανοιχτό το έχω κανένα πρόβλημα κανένα burn in!

 

Και μια και αναφέρθηκε, σήμερα έτυχε να βρω αυτό, αλλά και να το δοκιμάσω.

 

https://www.phonearena.com/news/New-Samsung-app-adds-30-clock-styles-for-the-AOD-feature-and-lock-screen_id106106

 

Έχει πολύ ωραία ρολόγια για Always on Display αλλά και για Lock screen.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Θέλω να ρωτήσω όλους εσάς που έχετε ενεργοποιημένο το Always On Display, αν έχετε παρατηρήσει φαινόμενα burn in με την πάροδο του χρόνου;;; Έχετε κάποια χρώματα συγκεκριμένα που χρησιμοποιείτε;;;

Ρωτάω, γιατί γενικότερα δεν είχα ενεργοποιημένο το συγκεκριμένο χαρακτηριστικό στο παρελθόν, και μόνο το τελευταίο διάστημα άρχισα να το χρησιμοποιώ.

Ευχαριστώ.

 

Η AOD δεν δημιουργεί burn in γιατί το ρολόι αλλάζει συνεχώς θέση στην οθόνη.

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Εχθές συμπληρώθηκε ένας χρόνος από την αγορά, και είπα να πάω, έτσι προληπτικά περισσότερο στην Smartec, να αλλάξουν μπαταρία.

 

Συμπεράσματα : Με τέτοιο σέρβις, και όσο αυτό παραμένει στα υψηλότερα επίπεδα που έχω δει, εγώ θα κοιτάξω να πάρω ξανά μόνο Samsung, και η Smartec είναι ένας πολύ σημαντικός λόγος, και εξηγούμαι :

 

Αλλάχθηκε η μπαταρία με νέα.

Αλλάχθηκε η οθόνη με καινούρια, γιατί ο τεχνικός έβλεπε μια σκιά (που εγώ δεν είχα δει ποτέ)!

Αλλάχθηκε το ακουστικό, γιατί δεν ήταν στο 100% της απόδοσης από ότι είδε ο τεχνικός!

Αλλάχθηκε το πλαίσιο γύρω-γύρω (αναγκαστικά λόγω οθόνης)!

Χρόνος : ~ 1 ώρα , τηλέφωνο αντικατάστασης , κόστος 0,00 €

 

Τέλος, όλα τα ανταλλακτικά (βασικά η οθόνη που είναι το ακριβότερο-σημαντικότερο), έχει εκ νέου 2 χρόνια εγγύηση!

 

Με τέτοιο service και τέτοιο peace of mind που σου προσφέρει, δεν βρίσκω λόγο να προτιμήσω άλλη εταιρεία στο μέλλον.

 

(PS : Δουλευω σε μεγάλη αμερικάνικη πολυεθνική IT, και "ντράπηκα" για το service μας)

I am a traveler of both time and space
Link to comment
Share on other sites

Οι τύποι είναι πολύ πολύ μπροστά από οτιδήποτε υπαρχει, έτσι όπως το πάνε θα πρέπει να αλλάξουνε χώρο γιατί δε θα χωράει ο κόσμος για να εξυπηρετήσουν

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

προβλημάτων συνέχεια.. εδώ και μία εβδομάδα με το καινούργιο update στο oreo μία φορά στις τόσες για να ανοιξει απο το home button χρειάζεται να περάσουν πολλά δευτερόλεπτα προσπάθειάς..

Να σημειωθεί ότι το έκανα Clean install έχω αρχίσει ήδη και σκέφτομαι αν μπορώ να το ξαναγυρίσω σε Nougat όπου όλα δούλευαν ρολόι

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Εχθές συμπληρώθηκε ένας χρόνος από την αγορά, και είπα να πάω, έτσι προληπτικά περισσότερο στην Smartec, να αλλάξουν μπαταρία.

 

Συμπεράσματα : Με τέτοιο σέρβις, και όσο αυτό παραμένει στα υψηλότερα επίπεδα που έχω δει, εγώ θα κοιτάξω να πάρω ξανά μόνο Samsung, και η Smartec είναι ένας πολύ σημαντικός λόγος, και εξηγούμαι :

 

Αλλάχθηκε η μπαταρία με νέα.

Αλλάχθηκε η οθόνη με καινούρια, γιατί ο τεχνικός έβλεπε μια σκιά (που εγώ δεν είχα δει ποτέ)!

Αλλάχθηκε το ακουστικό, γιατί δεν ήταν στο 100% της απόδοσης από ότι είδε ο τεχνικός!

Αλλάχθηκε το πλαίσιο γύρω-γύρω (αναγκαστικά λόγω οθόνης)!

Χρόνος : ~ 1 ώρα , τηλέφωνο αντικατάστασης , κόστος 0,00 €

 

Τέλος, όλα τα ανταλλακτικά (βασικά η οθόνη που είναι το ακριβότερο-σημαντικότερο), έχει εκ νέου 2 χρόνια εγγύηση!

 

Με τέτοιο service και τέτοιο peace of mind που σου προσφέρει, δεν βρίσκω λόγο να προτιμήσω άλλη εταιρεία στο μέλλον.

 

(PS : Δουλευω σε μεγάλη αμερικάνικη πολυεθνική IT, και "ντράπηκα" για το service μας)

 

Στην Smartec τι ακριβώς τους ζήτησες;; Ρωτάω γιατί σκέφτομαι και εγώ να το πάω.

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...