Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και το έχω κλείσει και έχω κάνει και καθαρισμό της system cache. Θα του δώσω λίγες μέρες ακόμα, αλλά δεν είμαι και πολύ αισιόδοξος. Τόσο χάλια ούτε με το χειρότερο update που είχε δώσει η samsung αμέσως μετά την πρώτο firmware.
Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Και εγώ έχω δει δυστυχώς διαφορά προς το χειρότερο μετά την τελευταία αναβάθμιση παρόλο που έκανα και φορμάτ μετά την αναβαθμιση
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω δει δυστυχώς διαφορά προς το χειρότερο μετά την τελευταία αναβάθμιση παρόλο που έκανα και φορμάτ μετά την αναβαθμιση

 

Και εγω τα ιδια η μπαταρια μετα το update φεύγει νεράκι

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

εχει παρατηρησει κανεις τπτ με το δαχτυλικο αποτυπωμα;;μου κανει κατι περιεργα δε το πιανει ενω το βαζω σωστα και το διαβαζει δε ξεκλειδωνει το κινητο..και αναγκαζομαι να βαλω κωδικο..ξερεις κανεις τι μπορει να παιζει;;
Link to comment
Share on other sites

εχει παρατηρησει κανεις τπτ με το δαχτυλικο αποτυπωμα;;μου κανει κατι περιεργα δε το πιανει ενω το βαζω σωστα και το διαβαζει δε ξεκλειδωνει το κινητο..και αναγκαζομαι να βαλω κωδικο..ξερεις κανεις τι μπορει να παιζει;;

Κάνε μια διαγραφή των δαχτυλικών και πέρασε τα πάλι, 2 φορές απο κάθε δάχτυλο που χρησιμοποιείς. Δε θα έχεις πρόβλημα μετά.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εγω σε Ελβετικο με το τελευταιο update δεν βλεπω κατι αρνητικο στην μπαταρια. Ισως και λιγο καλυτερα απο πριν.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με καινούργια μπαταρία πιάνω 6 με 7 ώρες οθόνη με 20 ως 28 ώρες χωρίς φόρτιση που βασικό είναι να βγάζεις πρωι ως το βράδυ που γυρίζεις. Αυτές τις μέρες θα πάρω τους τηλεφακους ελπίζω να αξίζει τον κόπο και να κρατήσω το εργαλείο όσο δεν έχω κρατήσει άλλη συσκευή

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

για ποια ROM μιλάτε?
Για ελληνικη EUR unbranded μετά το update του Οκτωβρίου: DQJ1

6523fb8e6e4a42ec35a754b51f11ce55.jpg

 

20% κατω η μπαταρια με τέτοιο SOT κσι με ΒΤ 2' ομιλια και 15' συνολικά συνδεση ', GPS για 15 λεπτά ανοιχτό (χωρίς navigation κλπ), 1' ομιλία, έχω να δω από το HTC one M7.

Edited by Lippi
Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

εχει παρατηρησει κανεις τπτ με το δαχτυλικο αποτυπωμα;;μου κανει κατι περιεργα δε το πιανει ενω το βαζω σωστα και το διαβαζει δε ξεκλειδωνει το κινητο..και αναγκαζομαι να βαλω κωδικο..ξερεις κανεις τι μπορει να παιζει;;

Μήπως κλειδωνεις την οθόνη με κάποια εφαρμογή και όχι με το power button;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με καινούργια μπαταρία πιάνω 6 με 7 ώρες οθόνη με 20 ως 28 ώρες χωρίς φόρτιση που βασικό είναι να βγάζεις πρωι ως το βράδυ που γυρίζεις. Αυτές τις μέρες θα πάρω τους τηλεφακους ελπίζω να αξίζει τον κόπο και να κρατήσω το εργαλείο όσο δεν έχω κρατήσει άλλη συσκευή

 

Όσο κρατήσει λέμε, μία από τα ίδια κι εγώ 14 μήνες το έχω και το κιτ με τους φακούς το επέλεξα για τα ταξίδια ειδικά τον ευρυγωνιο για σοκάκια και κλειστούς χώρους ;)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ βλέπω 10 % κάτω ή μπαταρία μ μετα το update φεύγω από το σπίτι με 98% συνήθως και γύρω στα 50 λεπτά κάθε μέρα την ίδια χρήση με Spotify και browsing έφτανα με 90% και τώρα φτάνω με 80-82 με ακριβώς την ίδια χρήση. Πώς βλέπουμε ποια ΡΟΜ έχω παιδιά?
Link to comment
Share on other sites

Hello Guys

Εδω και 2-3 μέρες το κινητό μου freezάρει , και κάνει force restart , χωρις να κάνω καποια απαιτητική χρήση , πχ τώρα μου το έκανε με το που μπήκα FB

SM-G935F me 7.0 -G935FXXU1DQD7

Υποψιάζομαι οτι μπορέι να φταέι καποιο updtate εφαρμογής , πως μπορώ να το παρακαλουθήσω ;

Εχει καποιος αλλος παρομοια εμπειρια; τι μπορεί να φταίει;

 

Ευχαριστώ

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Σε κάτι lg g3 & g4 είδα να παραπονιούνται ότι κρασάρει η εφαρμογή τoυ fb είτε εδώ μέσα είτε εκτός φόρουμ μετά από πρόσφατο update. Εγώ χρησιμοποιώ το fb lite και της κυρας είναι απενεργοποιημένο για αυτόματες αναβαθμίσεις οπότε εδώ δεν έχουμε διαπιστώσει κάποιο θέμα.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ βλέπω 10 % κάτω ή μπαταρία μ μετα το update φεύγω από το σπίτι με 98% συνήθως και γύρω στα 50 λεπτά κάθε μέρα την ίδια χρήση με Spotify και browsing έφτανα με 90% και τώρα φτάνω με 80-82 με ακριβώς την ίδια χρήση. Πώς βλέπουμε ποια ΡΟΜ έχω παιδιά?
1. Settings->about phone -> software info και βλέπεις το build number

 

Αλλιως:

 

2. Settings->software update επέλεξε να κάνεις update και θα σου δειξει την έκδοση που έχεις Μόλις τρέξει και βρει ότι έχεις την τελευταία διαθέσιμη.

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Εγω σε Ελβετικο με το τελευταιο update δεν βλεπω κατι αρνητικο στην μπαταρια. Ισως και λιγο καλυτερα απο πριν.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και το δικο μου Ελβετικο,ολα μια χαρά ειναι.Κανενα προβλημα.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι, σε δικαρτο μπορουμε να βαλουμε firmware της cosmote;
Ναι γίνεται κανονικά και αν θέλεις να έχεις volte και vowifi πρέπει να έχεις προεπιλεγμένη την κάρτα της κοσμοτε

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι γίνεται κανονικά και αν θέλεις να έχεις volte και vowifi πρέπει να έχεις προεπιλεγμένη την κάρτα της κοσμοτε

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

Ευχάριστο αυτο που ακούω , τωρα τα δυσκολα ,πως γινετε να το περασω; τι κατεβαζω και πως το σεταρω; οταν λες προεπιλεγμενη την καρτα της κοσμοτε τι εννοεις; για τις κλησεις ; να μη με ρωτα δηλαδη;

Ευχαριστω ,

σιγουρα γινετε ε; μη παθουμε καμια πλακα

Link to comment
Share on other sites

Καποιος αλλος παιδια που γνωριζει να μου πει; βλεπω ο φιλος απο πανω δεν ειναι και τοσο σιγουρος
Link to comment
Share on other sites

Πάντως ο internet browser της Samsung είναι εξαιρετικός αν κι ελαφρώς πιο αργός σε σπιρτάδα από chrome είναι πολύ πιο smooth με πολλές δυνατοτητες παραμετροποίησης και φυσικά συνεχείς αναβαθμίσεις και βελτιώσεις.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται Samsung browser, θα ήθελα να κρατήσω και το πληκτρολόγιο της Samsung αλλά δε με βόλεψε τελικά. Swiftkey μόνο ..

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται Samsung browser, θα ήθελα να κρατήσω και το πληκτρολόγιο της Samsung αλλά δε με βόλεψε τελικά. Swiftkey μόνο ..

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Το Gboard είναι το καλύτερο πληκτρολόγιο πιστεύω

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πληκτρολόγιο είναι πως βολεύει στον καθένα...

Δούλευα παλιά το TouchPal, έχω αγορασμενα Swiftkey και το αρχικό πρωτοπόρο Swype, πλέον δουλεύω Gboard...

 

SM-G935F

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...