Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ξέχασα να βάλω φώτο

 

5fba29a642da35fd4acfeb5e1eb5b4f0.jpg

 

Είναι η προεπιλεγμένη κάρτα sim για κλήσεις και το νούμερο και το "κουτάκι" γύρω από το σήμα, ακόμα και αν έχεις επιλέξει να σε ρωτάει πρώτα πριν την κλήση. :D

Link to comment
Share on other sites

Είναι η προεπιλεγμένη κάρτα sim για κλήσεις και το νούμερο και το "κουτάκι" γύρω από το σήμα, ακόμα και αν έχεις επιλέξει να σε ρωτάει πρώτα πριν την κλήση. :D

 

Μαλιστα, οντως το εχω να με ρωταει ,τεσπα, μου εφυγε η απορια, σ ευχαριστω φιλε

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα άλλαξα πριν λίγες μέρες μπαταρία τις πρώτες 2 φορτίσεις δεν τις έκανα σωστά λόγω υποχρεώσεων μετά όμως φόρτιση εκφορτιση κάνα 2 φυσιολογικές. Έχω βάλει και εξοικονόμηση βλέπω κάποια βελτίωση σε σχέση με πριν αλλά έκανα επαναφορά ότι είχα με το smart switch ότι είχα ρυθμίσεις και εφαρμογές πριν το πάω στη σμαρτεκ κ τις ξαναπέρασα όταν το άνοιξα . Είναι αρκετές οι εφαρμογές. Αξίζει να τις σβήσω η να κάνω επαναφορά εργοστασίακων και να το στήσω απτην αρχή για να δω καλύτερα αποτελέσματα; έβγαλα μια φορά ως τώρα κοντά στις 6 ώρες οθόνη με 27 ώρες χωρίς φόρτιση αλλά με εξοικονόμηση όπως είπα. Λογικά θα στρώσει κιαλλο αφού είναι πρώτες 4 με 5 φορτίσεις;

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα άλλαξα πριν λίγες μέρες μπαταρία τις πρώτες 2 φορτίσεις δεν τις έκανα σωστά λόγω υποχρεώσεων μετά όμως φόρτιση εκφορτιση κάνα 2 φυσιολογικές. Έχω βάλει και εξοικονόμηση βλέπω κάποια βελτίωση σε σχέση με πριν αλλά έκανα επαναφορά ότι είχα με το smart switch ότι είχα ρυθμίσεις και εφαρμογές πριν το πάω στη σμαρτεκ κ τις ξαναπέρασα όταν το άνοιξα . Είναι αρκετές οι εφαρμογές. Αξίζει να τις σβήσω η να κάνω επαναφορά εργοστασίακων και να το στήσω απτην αρχή για να δω καλύτερα αποτελέσματα; έβγαλα μια φορά ως τώρα κοντά στις 6 ώρες οθόνη με 27 ώρες χωρίς φόρτιση αλλά με εξοικονόμηση όπως είπα. Λογικά θα στρώσει κιαλλο αφού είναι πρώτες 4 με 5 φορτίσεις;

 

Μπορεί και ναι,μπορεί και όχι.

Εγώ για παράδειγμα με την συνήθη χρήση,είμαι στο 4ωρο sot.

Από την αρχή που το πήρα,έφτανα σπάνια τις 5 ώρες.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, μία απορία, δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις για τα email μου, χρειάζομαι κάτι να κάνω επιπλέον;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, μία απορία, δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις για τα email μου, χρειάζομαι κάτι να κάνω επιπλέον;

 

Εχεις βαλει λειτουργια εξοικονομησης μπαταριας? Συνηθως απενεργοποιει τις ειδοποιησεις του gmail. Επισης δοκίμασε να σβησεις το λογαριασμό και να τον ξαναπερασεις.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι παιδιά .στις ρυθμίσεις της κάμερας στην επιλογή για την ποιότητα βίντεο κάτω κάτω αναφέρει κάτι για video stabilization.για να έχω την καλύτερη ποιότητα βίντεο προτείνετε να τραβάω σε uhd,qhd,Fhd{60}.

Και κάτι ακόμα ,πάλι στις ρυθμίσεις της κάμερας έχει μια επιλογή video stabilization η οποίαια είναι γκρι και δεν μπορώ να την ενεργοποιήσω .

Link to comment
Share on other sites

Εχεις βαλει λειτουργια εξοικονομησης μπαταριας? Συνηθως απενεργοποιει τις ειδοποιησεις του gmail. Επισης δοκίμασε να σβησεις το λογαριασμό και να τον ξαναπερασεις.
Ευχαριστώ φίλε, τελικά είχα κλείσει κατά λάθος όλες τις ειδοποιήσεις απο τις εφαρμογές
Link to comment
Share on other sites

Τις ανεβάζει φουλ ανάλυση εκεί; αυτό με τα 100Gb καλή φάση, είχα πριν 10 μήνες το edge και το αγόρασα πάλι τώρα, δεν την είχα πάρει την προσφορά
Έχει φουλ ανάλυση, απλά είναι στην επιλογή "upload μέσω μόνο WiFi".

 

Για τα 100gb κανείς απλά login με ένα υπάρχον ή και νέο email της MS. Αν δε στα δώσει αμέσως (σου εμφανίζει notification με την σχετική ενημέρωση). Τότε επικοινωνείς με το τμήμα της MS (αν σε ενδιαφέρει πες μου να σου πω λεπτομέρειες, γιατί εγώ έτσι έκανα) και μετά από 6-7 εργάσιμες σου κάνουν update με τον δωρεάν χώρο.

 

Πάντως αξίζει, γιατί είναι εξαιρετική εφαρμογή, κάνει αμέσως upload, ενώ υπάρχει και εφαρμογή για τα windows όπου συγχρονίζεται άψογα με τα πάντα.

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Flickr, 1Tb...

Ποιότητα άριστη

 

SM-G935F

Το χρησιμοποίησα για λίγο καιρό. Έχει πολλα θέματα. Καταρχήν πολλές φορές ξεκινούσε upload μόνο αφότου άνοιγες χειροκίνητα την εφαρμογή. Πολλές φορές επίσης το upload κολλούσε. Δε μπορείς να ανεβάσεις τίποτα άλλο πέρα από φωτό/βίντεο, ενώ στο OneDrive ανεβάζεις τα πάντα.

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Πήρα ενα 2ο S7 Edge (γιατι το πρωτο εσπασε η οθονη) από Skroutz αλλα δυστυχως (για εμενα) εχει περασμενη την ROM της Cosmote. Προσωπικα με εκνευριζει στο ανοιξε-κλεισε να βλεπω το logo της Cosmote.

 

Ξερει κανεις τα υπερ-κατα αυτης της ROM εναντι της original ? Γιατι κοιταω μηπως μου το αλλαξουν με αλλο που να μην ειναι Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Πήρα ενα 2ο S7 Edge (γιατι το πρωτο εσπασε η οθονη) από Skroutz αλλα δυστυχως (για εμενα) εχει περασμενη την ROM της Cosmote. Προσωπικα με εκνευριζει στο ανοιξε-κλεισε να βλεπω το logo της Cosmote.

 

Ξερει κανεις τα υπερ-κατα αυτης της ROM εναντι της original ? Γιατι κοιταω μηπως μου το αλλαξουν με αλλο που να μην ειναι Cosmote.

 

Δεν εχει καμία διάφορα απο τα eur ή κάποιας άλλης χώρας εκτός απο το logo ή κάποιες εφαρμογές της cosmote που ίσως να εχει προεγκατεστημενες .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

GeorgeHtz Λοιπόν η καλύτερη ανάλυση προφανώς και είναι uhd. Την σταθεροποίηση μπορεις να την ενεργοποιήσεις μόνο άμα βάλεις το μέγεθος της μπροστινής κάμερας σε fhd (μόνο σε αυτό αξίζει να τραβάς με την μπροστινή αλλιώς τα βίντεο θα βγαίνουν πολύ κουνημένα). Η πίσω κάμερα έχει αυτόματα σταθεροποίηση. Άμα θες να τραβήξεις κάποιο τοπίο και γενικά δεν χρειάζεται να κινηθείς τράβα σε 4Κ (uhd) άμα θες να τραβήξεις βίντεο την ώρα που περπατάς ή να τραβήξεις κάτι που κινείται γρήγορα, πχ ένα αμάξι ή έναν σκύλο που τρέχει εκεί βάλτο σε fhd (60fps) και θα δεις ότι το βίντεο θα ναι πιο σμουθ και ωραίο. Επίσης την νύχτα το uhd δίνει λίγο περισσότερο φως στην εικόνα οπότε είναι και προτιμότερο. Edited by Papchris
Link to comment
Share on other sites

Ναι και ειναι και 400mb . Ξέρουμε τι περιέχει;
October patch τίποτα άλλο

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

400Mb?? :o Για patch ασφαλείας μεγάλο μέγεθος δεν είναι?

Μπορεί να είναι και αναβαθμίσεις σε εφαρμογές συστήματος. Πάντως τίποτα σπουδαίο δεν έχει αναφερθεί στη τελευταία αναβάθμιση.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος να μου πει εάν υπάρχει τρόπος ώστε τα άλμπουμ φωτογραφιων που δημιουργούνται να είναι αυτόματα περασμένα στην sd κι όχι στο κινητο;;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, ξαφνικά χωρίς να κάνω κάτι το κινητό κόλλησε .πηγα να κάνω reset και από τότε δεν αποκρίνεται σε τίποτα ..ούτε όταν το βάζω να φορτίζει ανάβει . Μπορώ να κάνω κάτι άλλο.?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, ξαφνικά χωρίς να κάνω κάτι το κινητό κόλλησε .πηγα να κάνω reset και από τότε δεν αποκρίνεται σε τίποτα ..ούτε όταν το βάζω να φορτίζει ανάβει . Μπορώ να κάνω κάτι άλλο.?
Δοκίμασε να δεις αν μπορείς να μπεις σε recovery και κάνε από εκεί wipe data.

 

Sent from my Galaxy s8+

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να δεις αν μπορείς να μπεις σε recovery και κάνε από εκεί wipe data.

 

Sent from my Galaxy s8+

κρατωντας οποιονδηποτε συνδυασμο πληκτων ειναι γνωστος για πολυ ωρα δεν γινεται τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια οθόνη έχει κολλήσει. Στην εκκίνηση ή δεν εκκινεί καθόλου;

 

Αν είναι κλειστό και δεν ανοίγει βάλε το για φόρτιση και αστο να δεις αν ανταποκρίνεται (δλδ να δεις την μπαταρία και το ποσοστό της μπαταρίας όπως γίνεται κανονικά όταν φορτίζεις). Αν ναι αστο να φορτίσει.

 

Αν εχει κολλήσει στο boot logo τότε μάλλον πρέπει να το επανεκκινήσεις σε safe mode:

1 .Πατάς και κρατάς πατημένο το Power.

2. Αμέσως μόλις δεις το ‘Samsung Galaxy S7 EDGE’ στην οθόνη αφήνεις το Power και αμέσως πατάς το Volume Down.

3. κρατάς πατημένο το Volume Down μέχρι να τελειώσει το reboot.

4. To αφήνεις μόλις δεις το ‘Safe mode’ κάτω αριστερά στην οθόνη.

Αν πετύχει η διαδικασία τότε πιθανό κάποια εφαρμογή σου κάνει τη ζημιά και άρα θα πρέπει να βρεις ποια είναι. Άποψη μου: Σβήστες όλες και ξεκίνα από την αρχή. Ετσι και αλλιώς reset έκανες.

 

Φυσικά αν δεν δουλεψει τίποτα από αυτά τότε καλύτερα να πας στο σερβις.

 

Και συχνά (όχι πυκνά) κάνε και ένα wipe system cache partition. (αν το googlισεις θα δεις πως).

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

κρατωντας οποιονδηποτε συνδυασμο πληκτων ειναι γνωστος για πολυ ωρα δεν γινεται τιποτα.

 

reset γινεται κτατωντας πατημενα volume down + power button

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...