Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά σε όλους,έχω σαν συσκευή το Samsung galaxy s5 (G900-F) και ενδιαφέρομαι να αλλάξω συσκευή.Το Galaxy s8 είναι πολύ πρόσφατη συσκευή και πολύ ακριβή οπότε τείνω πρός το Galaxy S7 edge γιατί ενδιαφέρομαι για μεγαλη οθόνη.Εσείς σαν κάτοχοι της συσκευής πείτε μου αξίζει η αλλαγή;αν ναι σε ποιά σημεία θα δω μεγάλη διαφορά;Υπάρχει κανένα site να το παραγγείλω πιο φθηνά;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Γειά σε όλους,έχω σαν συσκευή το Samsung galaxy s5 (G900-F) και ενδιαφέρομαι να αλλάξω συσκευή.Το Galaxy s8 είναι πολύ πρόσφατη συσκευή και πολύ ακριβή οπότε τείνω πρός το Galaxy S7 edge γιατί ενδιαφέρομαι για μεγαλη οθόνη.Εσείς σαν κάτοχοι της συσκευής πείτε μου αξίζει η αλλαγή;αν ναι σε ποιά σημεία θα δω μεγάλη διαφορά;Υπάρχει κανένα site να το παραγγείλω πιο φθηνά;

Ευχαριστώ.

Θα δεις μεγαλη διαφορα. Η τιμη αυτη τη στιγμη ειναι πολυ καλη. Μπαταρια πολυ καλη. Οθονη αψογη. Προσωπικα θεωρω οτι σε αυτα τα λεφτα ειναι μονοδρομος το s7 edge. Ψαξε σε σκρουτζ σε καταστηματα με καλες κριτικες. Αν ψαξεις κατα καιρους εχουν γραφτει και εδω.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σέ όλους !!

Ξέρει κανείς τί παίζει με το android auto ? Υπάρχει προεγκατεστημένο ή χρειάζεται να το κατεβάσουμε εμείς ??

Στο play store μέσω κινητού δεν μου βγάζει την εφαρμογή ...μέσω pc μου λέει ότι δεν είναι συμβατή η συσκευή

Link to comment
Share on other sites

Γειά σέ όλους !!

Ξέρει κανείς τί παίζει με το android auto ? Υπάρχει προεγκατεστημένο ή χρειάζεται να το κατεβάσουμε εμείς ??

Στο play store μέσω κινητού δεν μου βγάζει την εφαρμογή ...μέσω pc μου λέει ότι δεν είναι συμβατή η συσκευή

Δεν είναι προεγκατεστημένο. Και στο Play Store δεν το βρίσκεις επειδή η Google δεν το διαθέτει για τη χώρα μας. Μπορείς αν θέλεις να το κατεβάσεις από εδώ: https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/android-auto-2-3-7166-release/

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι προεγκατεστημένο. Και στο Play Store δεν το βρίσκεις επειδή η Google δεν το διαθέτει για τη χώρα μας. Μπορείς αν θέλεις να το κατεβάσεις από εδώ: https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/android-auto-2-3-7166-release/

Ευχαριστώ !!! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

Ξερει κανεις τι γινεται και τις τελευταιες 2 μερες μολις κλεινει η οθονη αποσυνδεεται συνεχως απ το wifi?

Ειχα διαβασει για το προβλημα απο αλλους αλλα δεν ειναι τελειως κουλο να αρχισε ετσι ξαφνικα? Εννοω δηλαδη οτι δεν εκανα καποια αλλαγη στο τηλεφωνο ή στο router.

Για την ιστορια εχω κλεισει την εξυπνη εναλλαγη δικτυων και εχω βαλει να διατηρειται παντα η συνδεση στην αδρανεια. Οποτε απο θεμα ρυθμισεων ειναι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους security patch 1- May μέχρι στιγμής ολα καλα.. ηταν γύρο στα 350 mb μέχρι στιγμής εχω δει οτι push notifications απο κόκκινα εγιναν πορτοκαλί, καλυτερη ανταπόκριση στο ξεκλείδωμα αποτυπώματος, δουλευει καλυτερα ο αυτοματος φωτισμός.... κατι αλλο δεν εχω προσέξει... το κινητό έχει ΡΟΜ Τσεχίας
I amar prestar aen, han mathon ne nen, han mathon ne chae a han noston ned 'wilith.
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους security patch 1- May μέχρι στιγμής ολα καλα.. ηταν γύρο στα 350 mb μέχρι στιγμής εχω δει οτι push notifications απο κόκκινα εγιναν πορτοκαλί, καλυτερη ανταπόκριση στο ξεκλείδωμα αποτυπώματος, δουλευει καλυτερα ο αυτοματος φωτισμός.... κατι αλλο δεν εχω προσέξει... το κινητό έχει ΡΟΜ Τσεχίας

Και εμένα φίλε τσέχικο είναι κ που το είδα ότι έγραψες εδώ του έκανα ενημέρωση να σε ρωτήσω αυτή σε τι βοηθάει ξέρεις?? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ από εχθές.

Μόλις το σετάρισα μου έκανε ενημέρωση σε Nougat,κατέβασε και το patch του Μαΐου.

Γερμανικό είναι και το πήρα από το Κaizer.

Ωραία και τούμπανο.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα φίλε τσέχικο είναι κ που το είδα ότι έγραψες εδώ του έκανα ενημέρωση να σε ρωτήσω αυτή σε τι βοηθάει ξέρεις?? :blink:

 

Κοιτα το πιο σημαντικό για μενα ειναι η ενημέρωση ασφαλείας που ειναι αν οχι το πιο πρόσφατο απο τα προσφατα αρα πιο ασφαλη συσκευή... εγω σαν διαφορά ειδα και αυτα που εγραψα... απο μπαταρία δεν εχω ιδεα ακομα...

I amar prestar aen, han mathon ne nen, han mathon ne chae a han noston ned 'wilith.
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα το πιο σημαντικό για μενα ειναι η ενημέρωση ασφαλείας που ειναι αν οχι το πιο πρόσφατο απο τα προσφατα αρα πιο ασφαλη συσκευή... εγω σαν διαφορά ειδα και αυτα που εγραψα... απο μπαταρία δεν εχω ιδεα ακομα...

Και εγώ μόλις έκανα εγκατάσταση αλλά το έβαλα για φόρτιση θα το δοκιμάσω μετά γι'αυτό και ρώτησα τώρα θα δούμε γαιτι κ εγώ είχα ένα μικρό θέμα με την μπαταρία εφόσον ήταν φορτισμένη φουλ χωρίς να το χρησιμοποιήσω μου έτρωγε ένα 8-9 τις 100% από της 10 το βράδυ μέχρι το πρωί κ ήταν σε πλήρη αδράνεια!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

Ξερει κανεις τι γινεται και τις τελευταιες 2 μερες μολις κλεινει η οθονη αποσυνδεεται συνεχως απ το wifi?

Ειχα διαβασει για το προβλημα απο αλλους αλλα δεν ειναι τελειως κουλο να αρχισε ετσι ξαφνικα? Εννοω δηλαδη οτι δεν εκανα καποια αλλαγη στο τηλεφωνο ή στο router.

Για την ιστορια εχω κλεισει την εξυπνη εναλλαγη δικτυων και εχω βαλει να διατηρειται παντα η συνδεση στην αδρανεια. Οποτε απο θεμα ρυθμισεων ειναι οκ.

Το ίδιο ακριβώς θέμα έχω κι εγώ στο σπίτι αλλά.....

 

Συμβαίνει ΜΟΝΟ όταν έχω ανοιχτό τον υπολογιστή. Όταν τον έχω κλειστό δεν αποσυνδέεται. Με το φτωχό μου το μυαλό το έχω συνδυάσει με τη αργό ιντερνέτ που έχω λόγω περιοχής (5mbps, Cosmote) και ίσως του πόρους που τραβάει.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μόλις έκανα εγκατάσταση αλλά το έβαλα για φόρτιση θα το δοκιμάσω μετά γι'αυτό και ρώτησα τώρα θα δούμε γαιτι κ εγώ είχα ένα μικρό θέμα με την μπαταρία εφόσον ήταν φορτισμένη φουλ χωρίς να το χρησιμοποιήσω μου έτρωγε ένα 8-9 τις 100% από της 10 το βράδυ μέχρι το πρωί κ ήταν σε πλήρη αδράνεια!

 

βγαλέσ AOD και ωρα στα πλαγια,,κλεισε συγχρονισμους και θα τρως 2-3% οπως ολοι μας!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εχω την συσκευη 3ο μηνα τωρα και ενα update δεν μου εχει ερθει απο αυτα που εχετε αναφερει τα 2 τελευταια ;););) ελληνικο απο γερμανο!

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ από εχθές.

Μόλις το σετάρισα μου έκανε ενημέρωση σε Nougat,κατέβασε και το patch του Μαΐου.

Γερμανικό είναι και το πήρα από το Κaizer.

Ωραία και τούμπανο.

 

Κάτι πήρε το μάτι μου ότι αναβαθμιστηκες......

Καλώς σε βρήκαμε και με υγεία να το χαρείς.

Υ. Γ. Την καλύτερη μεταγραφή κάναμε.......:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 108 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επιτέλους security patch 1- May μέχρι στιγμής ολα καλα.. ηταν γύρο στα 350 mb μέχρι στιγμής εχω δει οτι push notifications απο κόκκινα εγιναν πορτοκαλί, καλυτερη ανταπόκριση στο ξεκλείδωμα αποτυπώματος, δουλευει καλυτερα ο αυτοματος φωτισμός.... κατι αλλο δεν εχω προσέξει... το κινητό έχει ΡΟΜ Τσεχίας

 

Μου έκανε αραιά κανένα lagακι. Ελπίζω αυτό να το εξαφανίσει.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για σας να ρωτήσω στην τελευταία έκδοση του AOD που βγήκε σήμερα με τον​ Samsung music δείχνει τα κουμπιά??

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Για σας να ρωτήσω στην τελευταία έκδοση του AOD που βγήκε σήμερα με τον​ Samsung music δείχνει τα κουμπιά??

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οχι φιλε το τσεκαρα μόλις τώρα, μόνο την νότα δείχνει.

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε το τσεκαρα μόλις τώρα, μόνο την νότα δείχνει.

Ευχαριστώ αφού το υποστήριζε δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το έβγαλαν,ελπίζω να το προσθέσουν μελλοντικά γιατί το έχω συνηθίσει και θα μου κακοφανεί από σεπτέμβρη που θα πάω στο note 8

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ακριβώς θέμα έχω κι εγώ στο σπίτι αλλά.....

 

Συμβαίνει ΜΟΝΟ όταν έχω ανοιχτό τον υπολογιστή. Όταν τον έχω κλειστό δεν αποσυνδέεται. Με το φτωχό μου το μυαλό το έχω συνδυάσει με τη αργό ιντερνέτ που έχω λόγω περιοχής (5mbps, Cosmote) και ίσως του πόρους που τραβάει.

 

Εμενα το κανει και ανεξαρτητα απ το αν ειναι ανοιχτος ο υπολογιστης ή οχι.

Ξεκινησε εχθες αλλα δεν εδωσα σημασια και σημερα μου εσπασε τα νευρα. Οχι τιποτα αλλο, αλλα εχει και αντικτυπο στην μπαταρια αφου την βλεπω και πεφτει πιο γρηγορα.

Kαι δεν καταλαβαινω τι το πιασε στα καλα καθουμενα.

Το μονο ασυνηθιστο που συνεβη ηταν οτι πριν το παρατηρησω για πρωτη φορα, οταν ανοιξα το laptop δεν μπορουσε να βρει το δικτυο. Οποτε και αναγκαστηκα να κανω επανεκκινηση του router.

Edited by Leon_G
Link to comment
Share on other sites

Εμενα το κανει και ανεξαρτητα απ το αν ειναι ανοιχτος ο υπολογιστης ή οχι.

Ξεκινησε εχθες αλλα δεν εδωσα σημασια και σημερα μου εσπασε τα νευρα. Οχι τιποτα αλλο, αλλα εχει και αντικτυπο στην μπαταρια αφου την βλεπω και πεφτει πιο γρηγορα.

Kαι δεν καταλαβαινω τι το πιασε στα καλα καθουμενα.

Το μονο ασυνηθιστο που συνεβη ηταν οτι πριν το παρατηρησω για πρωτη φορα, οταν ανοιξα το laptop δεν μπορουσε να βρει το δικτυο. Οποτε και αναγκαστηκα να κανω επανεκκινηση του router.

Προσωπικά πιστεύω ότι δεν έχει να κάνει με κάποιο πρόβλημα στο κινητό. Βασικά είμαι σίγουρος για αυτό μιας και σε κανένα άλλο δίκτυο δε μου το κάνει και επίσης μου έχει συμβεί ξανά και με άλλη συσκευή.

Ίσως να καλέσεις τη τεχνική υποστήριξη του παρόχου σου μήπως έχουν καμία ιδέα. Έχει να κάνει με το δίκτυο (?), το router (?). Έχω αυτό που δίνει η cosmote.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

το κινητο το εχω 6 μηνες και που εχει παγωσει 6-7 φορες.Το χειροτερο ειναι οτι χανω τις κλησεις μεχρι να το παρω χαμπαρι οτι εχει κολλησει.χτες πηρα μια αναβαθμιση και θα περιμενω να δω μηπως σταματησει.Απο μια αναζητηση που εκανα εδω στο forun ειδα οτι στους περισσοτερους αλλαζουν πλακετα και μπαταρια.Χρειαζεται να κανω αιτημα στο service της samsung ή απλα να παω στη smartec και να τους πω το προβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,υπαρχει τροπος για root χωρις να γραψει ο knox?ειμαι νεος κατοχος και θα ηθελα να ξερω,ευχαριστω

Όχι, κανένας τρόπος.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.. εχθές μου ήρθε μια ενημέρωση στο samsung s7 edge κ την έκανα....η απορία μου είναι ότι δεν διάβασα πουθενά ότι έρχεται κάποια αναβάθμιση! γνωρίζει κάποιος κάτι ??

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...