Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ισχυει οτι το skype "τρεχει" απο μονο του?

Γιατι και εγω το εχω(αλλα εχω κανει log out και το εχω παγωσει στο μενου "βελτιστοποιηση μπαταριας") και δεν βλεπω κατι... ακομα και ο διαχειριστης εφαρμογων εκει που λεει ποση μπαταρια ή ram χρησιμοποιησε καποια εφαρμογη, στο skype εχει 0 εδω και κανα 10 αρι ωρες που το εβγαλα απ την πριζα. Εκτος κ αν δεν φαινεται εκει....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ισχυει οτι το skype "τρεχει" απο μονο του?

Γιατι και εγω το εχω(αλλα εχω κανει log out και το εχω παγωσει στο μενου "βελτιστοποιηση μπαταριας") και δεν βλεπω κατι... ακομα και ο διαχειριστης εφαρμογων εκει που λεει ποση μπαταρια ή ram χρησιμοποιησε καποια εφαρμογη, στο skype εχει 0 εδω και κανα 10 αρι ωρες που το εβγαλα απ την πριζα. Εκτος κ αν δεν φαινεται εκει....

 

και εγω ετσι πιστευα μεχρι που ειδα απο αλλο pc οτι με δειχνει Online χωρις να το εχω οπουδηποτε αλλου, και μολις πατησα κληση, την 2η φορα αρχισε να χτυπαει. Εν τελει διαπιστωσα οτι αν κανεις εξοδο και πατησεις να κανεις εισοδο με αλλα στοιχεια, και το αφησεις εκει, μαλλον την γλιτωνεις, ομως βαρεθηκα τις ανοησιες τους και το σουταρα. Εξαλλου το εχω μονο για την αδερφη μου οποτε το εβαλα στο pc Και την βλεπω απο εκει και τελος.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

πετα το skype Και θα με θυμηθεις! ειναι ###**εφαρμογη! ασε που κανεις log out Και αυτο τρεχει. Τουλαχιστον εμενα παλιοτερα μου χτυπουσε και μετα απο Log out και το σουταρα.

 

Τώρα που το λές νομίζω ότι και εγώ την ίδια αίσθηση έχω. Ακόμη και στον υπολογιστή το skype είναι ελαφρώς ότιναναι...

Μόλις γυρίσει το κινητάκι μου από το σερβις, το skype θα εκδιωχθεί.

Παρεμπιπτόντως, για σπασμένη οθόνη (κλαψ...) το σερβις δίπλα στο Ιπποκράτειο Θεσσαλονίκης είπε θα με χρεώσει 317!!! Γιατί υπάρχει αυτή η διακύμανση στην τιμή; Άλλοι έχουν αναφέρει τιμές από 270-290 νομίζω...

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το λές νομίζω ότι και εγώ την ίδια αίσθηση έχω. Ακόμη και στον υπολογιστή το skype είναι ελαφρώς ότιναναι...

Μόλις γυρίσει το κινητάκι μου από το σερβις, το skype θα εκδιωχθεί.

Παρεμπιπτόντως, για σπασμένη οθόνη (κλαψ...) το σερβις δίπλα στο Ιπποκράτειο Θεσσαλονίκης είπε θα με χρεώσει 317!!! Γιατί υπάρχει αυτή η διακύμανση στην τιμή; Άλλοι έχουν αναφέρει τιμές από 270-290 νομίζω...

 

κανε μια ασφαλεια με 20 ευρω! εγω θα τη χτυπησω για s8 να μη με νοιαζει.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το λές νομίζω ότι και εγώ την ίδια αίσθηση έχω. Ακόμη και στον υπολογιστή το skype είναι ελαφρώς ότιναναι...

Μόλις γυρίσει το κινητάκι μου από το σερβις, το skype θα εκδιωχθεί.

Παρεμπιπτόντως, για σπασμένη οθόνη (κλαψ...) το σερβις δίπλα στο Ιπποκράτειο Θεσσαλονίκης είπε θα με χρεώσει 317!!! Γιατί υπάρχει αυτή η διακύμανση στην τιμή; Άλλοι έχουν αναφέρει τιμές από 270-290 νομίζω...

Αποδεδειγμένα σε τρεις διαφορετικές συσκευές αλλά λόγω εργασίας με άτομα σε όλη την υφήλιο το έχω αναγκαστικά... Είναι ότι να ναι ή καλύτερα ότι ΑΥΤΌ ΘΈΛΕΙ....

Σε επόμενη αναβάθμιση μπορεί να σε δείχνει Online ακόμα και αν το έχεις ξηλώσει από τη συσκευή :p

Στο Laptop όλων των συναδέλφων (Windows) κάθε λίγο και λιγάκι ζητά να κάνει αναβάθμιση αλλά δεν την κάνει ποτέ οπότε μετά από 3 φορές απλά κάνω ακύρωση...

Κ Ο Υ Κ Ο Υ Ρ Ο Υ Κ Ο Υ.... απλά

Ποιότητα κλήσης σε φωνή και βίντεο ομολογώ πως δεν υπάρχει καλύτερο, ακόμα και σε κλήση σε κινητό σε όλο τον κόσμο, καλύτερο και από Cisco τηλέφωνα, Bria, x-rite κλπ κλπ

Απλά, δεν μπορείς να την αποχωριστείς... Πολύ γέλιο

 

Στάλθηκε από το SM-G610F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει η διαφορά σε εμένα στην αυτονομία είναι χαοτική σε ανάλυση HD απο qhd. Ίδια χρήση όπως και τις προηγούμενες ημέρες από τις 8:20 - 19:00 αποκλειστική χρήση data και 2ωρες + συνδεδεμένο με Bluetooth. Δηλώνω εντυπωσιασμενος με την αυτόνομια του τηλέφωνου γενικότερα και με την μια ώρα παραπάνω οθόνη που μου έβγαλε κατεβάζοντας απλα την ανάλυση. 453aba09b31c3a5830f5009de6daa1fb.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα μία εβδομάδα που έχω φυσιολογική κατανάλωση στη μπαταρία. Τελικώς, λογικά, αν δεν αλλάξει κάτι τις επόμενες μέρες, υπεύθυνη για την παράξενη κατανάλωση στη μπαταρία μου ήταν η κάρτα μνήμης μου. Το λάθος ήταν ότι όταν έκανα τις πρώτες φορές επαναφορά δεν την έβγαζα. Και μετά όταν την έβγαλα δεν είχα κάνει clear cache. Aπό την τελευταία φορά που το έκανα και αυτό, δεν έχει χάσει καθόλου ούτε σε flight mode ούτε μέσα στη μέρα. Παρήγγειλα ήδη μία samsung evo plus 64gb και αύριο λογικά θα την έχω.

 

Τέλος καλό όλα καλά λοιπόν...

 

Τι παθαίνει η κάρτα μνήμης και δημιουργεί αυτά τα προβλήματα?

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα μία εβδομάδα που έχω φυσιολογική κατανάλωση στη μπαταρία. Τελικώς, λογικά, αν δεν αλλάξει κάτι τις επόμενες μέρες, υπεύθυνη για την παράξενη κατανάλωση στη μπαταρία μου ήταν η κάρτα μνήμης μου. Το λάθος ήταν ότι όταν έκανα τις πρώτες φορές επαναφορά δεν την έβγαζα. Και μετά όταν την έβγαλα δεν είχα κάνει clear cache. Aπό την τελευταία φορά που το έκανα και αυτό, δεν έχει χάσει καθόλου ούτε σε flight mode ούτε μέσα στη μέρα. Παρήγγειλα ήδη μία samsung evo plus 64gb και αύριο λογικά θα την έχω.

 

Τέλος καλό όλα καλά λοιπόν...

 

Τι παθαίνει η κάρτα μνήμης και δημιουργεί αυτά τα προβλήματα?

Τσαμπα,δηλαδη ολη η φασαρια με την samsung,Μπαταρια,πλακετα,συσκευη και ουτε ενας τεχνικος δε σκεφτηκε να σου πει αν φταιει η καρτα μνημης?

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Έλα ντε.. Δεν τα είχα ποτέ με τη samsung. Αλλά με το ότι μετά από τόσες φορές στο service ένας δεν μπόρεσε να μου βρει τι φταίει. Δε λέω ότι είναι και το πιο εύκολο να το ανακαλύψεις.. Ίσως αν είχα κι εγώ λίγο περισσότερο χρόνο με τη δουλεία να το έψαχνα ακόμη περισσότερο και να είχα βρει την άκρη νωρίτερα.. Απλά κι εμένα δεν πήγαινε το μυαλό μου. Γιατί μετά από κάθε φλασάρισμα ή επαναφορά, έσβηνα και όλα τα αρχεία της κάρτας, και περνούσα μόνο φωτογραφίες. Οπότε πίστευα δεν θα ήταν αυτή.. :worry:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Έλα ντε.. Δεν τα είχα ποτέ με τη samsung. Αλλά με το ότι μετά από τόσες φορές στο service ένας δεν μπόρεσε να μου βρει τι φταίει. Δε λέω ότι είναι και το πιο εύκολο να το ανακαλύψεις.. Ίσως αν είχα κι εγώ λίγο περισσότερο χρόνο με τη δουλεία να το έψαχνα ακόμη περισσότερο και να είχα βρει την άκρη νωρίτερα.. Απλά κι εμένα δεν πήγαινε το μυαλό μου. Γιατί μετά από κάθε φλασάρισμα ή επαναφορά, έσβηνα και όλα τα αρχεία της κάρτας, και περνούσα μόνο φωτογραφίες. Οπότε πίστευα δεν θα ήταν αυτή.. :worry:

 

την ειχες κανει φορματ με το κινητο την καρτα? εγω εκτος οτι σε αυτα τα κινητα εχω καλες καρτες (πχ τωρα μια samsung pro plus 128αρα να τελειωνω για 3-4 χρονια), δεν θα εβαζα μια παλιοτερης τεχνολογιας.

Ομως το να την κανεις φορματ με το κινητο ειναι πολυ βασικο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

την ειχες κανει φορματ με το κινητο την καρτα? εγω εκτος οτι σε αυτα τα κινητα εχω καλες καρτες (πχ τωρα μια samsung pro plus 128αρα να τελειωνω για 3-4 χρονια), δεν θα εβαζα μια παλιοτερης τεχνολογιας.

Ομως το να την κανεις φορματ με το κινητο ειναι πολυ βασικο.

Κάθε φορά που έκανα φλασάρισμα στο κινητό έκανα και διαμόρφωση στον υπολογιστή στην κάρτα. Για αυτό πίστευα ότι δεν ήταν η κάρτα. Μετά περνούσα τις φωτογραφίες μου μόνο και την ξανά έβαζα.

 

Kingston 64Gb για την ιστορία...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να κάνουμε με το κινητό παίδες

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

είμαι στο ψάξιμο για να αγοράσω τη συσκευή, διαβάζω τα καλά και τα κακά αλλά δεν μπορώ να αποφασίσω αν αξίζει τον κόπο για να αγοράσω μια συσκευή περσινή. Από τη μια, επειδή είμαι κάτοχος του εξαιρετικού SII θα ήθελα να πάρω πάλι Samsung. Από την άλλη όμως, υπάρχουν άλλες, νέες συσκευές ανταγωνιστικές με το S7 και φθηνότερες τις οποίες να πω την αλήθεια δεν πολυεμπιστεύομαι. Εσείς που την έχετε στα χέρια σας τόσο καιρό τι λέτε, αξίζει σήμερα;

Link to comment
Share on other sites

Kingston micro SD αυτή η μάστιγα...Πριν από 1 χρόνο περίπου τα έπαιξε και έχασα 30 GB με φωτογραφίες και βίντεο του γιου μου. Είχα εκνευριστεί τόσο πολύ που είπα δεν θα ξαναπάρω τίποτα από τη συγκεκριμένη εταιρία.

Όσον αφορά το θέμα σου φίλε @Halo είναι αρκετά σύνηθες σε όλες τις εταιρείες. Αν έχει αρχίσει να χαλάει με bad sectors η κάρτα η εάν έχεις αρχεία corrupted αδυνατεί να τα διαβάσει η συσκευή και κολλάει εκεί καταναλώνοντας μπαταρία και πόρους. Ειδικά σε Samsung συσκευή πάντα Samsung κάρτα πλέον για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω καρτα,αλλα σκέφτομαι να την πετάξω.Ειμαι 50/50 .Πιστευω οτι ένα μικρό τουλάχιστον ποσοστό ενέργειας χρησιμοποιήται.Ολα τα πάντα ειναι συχρονισμένα στο samsung cloud,ενώ κάποια ecxellοφυλλα που χρησιμοποιώ.τα εχω στον φάκελο του One drive.Νομίζω ο διαθέσιμος χώρος του κινητου είναι αρκετός για φώτος.
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

γνωμη μου οτι χρειάζεται η καρτα αλλα δεν θελει και να εισαι επαναπαυμενος με αυτην .. οι φωτο ειδικα νομιζω το καλυτερο ειναι να γινονται backup στο google photos ....
Link to comment
Share on other sites

Διαβαζοντας τις τελευταιες σελιδες σχετικα με την μπαταρια μου κανει τρομερη εντυπωση με καποιους. Δεν γινεται με την χρηση που γραφετε μερικοι να βγαζετε πανω απο 6 ωρες ,ακομα και 7 διαβαζω. Οποιος το δουλευει με ολα ανοιχτα βγαζεις την μερα σου ευκολα αλλα με περιπου 4,30 εως βαρια 5 και κατι οθονη. Εκτος και αν το δουλευετε με αναμμενο κερι την οθονη διπλα σας μεσα σε δωματιο. Εχω αλλαξει 4 συσκευες και με καμμια δν ειχα με ολα ανοιχτα πανω απο 6,30. Γενικα εχει παρα πολυ καλη μπαταρια ,απλα μερικοι το ολα ανοιχτα δν το εννοουν οπως επισης ισως δν εχουν ολα τα social να τρεχουν. Οποτε μερικοι που "ζηλευουν " τις ωρες που πιανει καποιος ας μην ψαχνονται στο αν φταιει το κινητο τους γιατι η χρηση μας διαφερει απο ατομο σε ατομο.
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Διαβαζοντας τις τελευταιες σελιδες σχετικα με την μπαταρια μου κανει τρομερη εντυπωση με καποιους. Δεν γινεται με την χρηση που γραφετε μερικοι να βγαζετε πανω απο 6 ωρες ,ακομα και 7 διαβαζω. Οποιος το δουλευει με ολα ανοιχτα βγαζεις την μερα σου ευκολα αλλα με περιπου 4,30 εως βαρια 5 και κατι οθονη. Εκτος και αν το δουλευετε με αναμμενο κερι την οθονη διπλα σας μεσα σε δωματιο. Εχω αλλαξει 4 συσκευες και με καμμια δν ειχα με ολα ανοιχτα πανω απο 6,30. Γενικα εχει παρα πολυ καλη μπαταρια ,απλα μερικοι το ολα ανοιχτα δν το εννοουν οπως επισης ισως δν εχουν ολα τα social να τρεχουν. Οποτε μερικοι που "ζηλευουν " τις ωρες που πιανει καποιος ας μην ψαχνονται στο αν φταιει το κινητο τους γιατι η χρηση μας διαφερει απο ατομο σε ατομο.

 

Επιτέλους κι ένα ρεαλιστικό πόστ για την μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

QUOTE=babaluga;7209525]Καλημέρα σε όλους

είμαι στο ψάξιμο για να αγοράσω τη συσκευή, διαβάζω τα καλά και τα κακά αλλά δεν μπορώ να αποφασίσω αν αξίζει τον κόπο για να αγοράσω μια συσκευή περσινή. Από τη μια, επειδή είμαι κάτοχος του εξαιρετικού SII θα ήθελα να πάρω πάλι Samsung. Από την άλλη όμως, υπάρχουν άλλες, νέες συσκευές ανταγωνιστικές με το S7 και φθηνότερες τις οποίες να πω την αλήθεια δεν πολυεμπιστεύομαι. Εσείς που την έχετε στα χέρια σας τόσο καιρό τι λέτε, αξίζει σήμερα;

 

Σε αυτά τα λεφτά καινούργιο παρτο χθες.. Κ μεταχειρισμένο σε τέλεια κατάσταση αν το βρεις 350-370ε προίκα και τέλεια κατάσταση μην το σκέφτεσαι θα πάθεις πολιτισμικό σοκ. Διαφορές πέρα από το εξωτερικό μπροστινο με το s8 δεν εχει πολλές διαφορές και σε κάποια υπερτερεί το δικό μας..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Διαβαζοντας τις τελευταιες σελιδες σχετικα με την μπαταρια μου κανει τρομερη εντυπωση με καποιους. Δεν γινεται με την χρηση που γραφετε μερικοι να βγαζετε πανω απο 6 ωρες ,ακομα και 7 διαβαζω. Οποιος το δουλευει με ολα ανοιχτα βγαζεις την μερα σου ευκολα αλλα με περιπου 4,30 εως βαρια 5 και κατι οθονη. Εκτος και αν το δουλευετε με αναμμενο κερι την οθονη διπλα σας μεσα σε δωματιο. Εχω αλλαξει 4 συσκευες και με καμμια δν ειχα με ολα ανοιχτα πανω απο 6,30. Γενικα εχει παρα πολυ καλη μπαταρια ,απλα μερικοι το ολα ανοιχτα δν το εννοουν οπως επισης ισως δν εχουν ολα τα social να τρεχουν. Οποτε μερικοι που "ζηλευουν " τις ωρες που πιανει καποιος ας μην ψαχνονται στο αν φταιει το κινητο τους γιατι η χρηση μας διαφερει απο ατομο σε ατομο.

 

Η μπαταρία είναι αρκετά καλή, έχει από τις καλύτερες αυτονομίες η συσκευή. Τώρα αν κάποιος βγάζει 3 ώρες και κάποιος 8 αυτό δε λέει κάτι σε μένα γιατί ξέρουμε πως πιάνονται τα νούμερα. Σημασία έχει ότι είναι από τα πιο πλήρη συνολικά κινητά με κορυφαία μπαταρία

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Kingston micro SD αυτή η μάστιγα...Πριν από 1 χρόνο περίπου τα έπαιξε και έχασα 30 GB με φωτογραφίες και βίντεο του γιου μου. Είχα εκνευριστεί τόσο πολύ που είπα δεν θα ξαναπάρω τίποτα από τη συγκεκριμένη εταιρία.

Όσον αφορά το θέμα σου φίλε @Halo είναι αρκετά σύνηθες σε όλες τις εταιρείες. Αν έχει αρχίσει να χαλάει με bad sectors η κάρτα η εάν έχεις αρχεία corrupted αδυνατεί να τα διαβάσει η συσκευή και κολλάει εκεί καταναλώνοντας μπαταρία και πόρους. Ειδικά σε Samsung συσκευή πάντα Samsung κάρτα πλέον για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

 

Φίλε μου με 30gb σημαίνει ότι την είχες χρόνια ή έστω μήνες, πέρνα τα μια φορά στο pc. Πιστεύω ότι η sd αξίζει μόνο για αποθήκη να μην χάσεις αρχεία από ατύχημα της συσκευής. Το να μην σώζεις σε σκληρό δίσκο είναι λάθος μεγάλο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Διαβαζοντας τις τελευταιες σελιδες σχετικα με την μπαταρια μου κανει τρομερη εντυπωση με καποιους. Δεν γινεται με την χρηση που γραφετε μερικοι να βγαζετε πανω απο 6 ωρες ,ακομα και 7 διαβαζω. Οποιος το δουλευει με ολα ανοιχτα βγαζεις την μερα σου ευκολα αλλα με περιπου 4,30 εως βαρια 5 και κατι οθονη. Εκτος και αν το δουλευετε με αναμμενο κερι την οθονη διπλα σας μεσα σε δωματιο. Εχω αλλαξει 4 συσκευες και με καμμια δν ειχα με ολα ανοιχτα πανω απο 6,30. Γενικα εχει παρα πολυ καλη μπαταρια ,απλα μερικοι το ολα ανοιχτα δν το εννοουν οπως επισης ισως δν εχουν ολα τα social να τρεχουν. Οποτε μερικοι που "ζηλευουν " τις ωρες που πιανει καποιος ας μην ψαχνονται στο αν φταιει το κινητο τους γιατι η χρηση μας διαφερει απο ατομο σε ατομο.

 

 

Φίλε μου συμφωνώ 100% με όλα όσα γράφεις...ανέκαθεν ότι συσκευή είχα προσπάθησα να την ευχαριστηθώ και όχι να κάνω νούμερα...Η διάρκεια της μπαταρίας με χρήση χωρίς σκοπιμότητα είναι όση περιγράφεις...

Link to comment
Share on other sites

Διαβαζοντας τις τελευταιες σελιδες σχετικα με την μπαταρια μου κανει τρομερη εντυπωση με καποιους. Δεν γινεται με την χρηση που γραφετε μερικοι να βγαζετε πανω απο 6 ωρες ,ακομα και 7 διαβαζω. Οποιος το δουλευει με ολα ανοιχτα βγαζεις την μερα σου ευκολα αλλα με περιπου 4,30 εως βαρια 5 και κατι οθονη. Εκτος και αν το δουλευετε με αναμμενο κερι την οθονη διπλα σας μεσα σε δωματιο. Εχω αλλαξει 4 συσκευες και με καμμια δν ειχα με ολα ανοιχτα πανω απο 6,30. Γενικα εχει παρα πολυ καλη μπαταρια ,απλα μερικοι το ολα ανοιχτα δν το εννοουν οπως επισης ισως δν εχουν ολα τα social να τρεχουν. Οποτε μερικοι που "ζηλευουν " τις ωρες που πιανει καποιος ας μην ψαχνονται στο αν φταιει το κινητο τους γιατι η χρηση μας διαφερει απο ατομο σε ατομο.

Έτσι πάει ρε φίλε...παίζουν τόσα πολλά ρόλο στην μπαταρία που δεν γίνεται να τα υπολογίσεις όλα. Κάποιες φορές δεν τελειώνει με τίποτα, άλλες φεύγει σφαίρα. Πάντως σπάνια τυχαίνει κάποιο s7 να χει ελατωματική μπαταρία απ την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία είναι αρκετά καλή, έχει από τις καλύτερες αυτονομίες η συσκευή. Τώρα αν κάποιος βγάζει 3 ώρες και κάποιος 8 αυτό δε λέει κάτι σε μένα γιατί ξέρουμε πως πιάνονται τα νούμερα. Σημασία έχει ότι είναι από τα πιο πλήρη συνολικά κινητά με κορυφαία μπαταρία

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Φίλε μου με 30gb σημαίνει ότι την είχες χρόνια ή έστω μήνες, πέρνα τα μια φορά στο pc. Πιστεύω ότι η sd αξίζει μόνο για αποθήκη να μην χάσεις αρχεία από ατύχημα της συσκευής. Το να μην σώζεις σε σκληρό δίσκο είναι λάθος μεγάλο.

 

30 GB με 6 μηνών νεογέννητο είναι φωτο και βίντεο 2 μηνών. Επίσης σε 128 GB κάρτα δεν είναι τίποτα. Δεν έχασα πολλά γιατί έτσι και αλλιώς συγχρονίζω με Dropbox αλλά κάποια βίντεο τα έχασα. 3 σκληρούς έχω για διαδοχικά backup. Anyway ξεφύγαμε.

Link to comment
Share on other sites

30 GB με 6 μηνών νεογέννητο είναι φωτο και βίντεο 2 μηνών. Επίσης σε 128 GB κάρτα δεν είναι τίποτα. Δεν έχασα πολλά γιατί έτσι και αλλιώς συγχρονίζω με Dropbox αλλά κάποια βίντεο τα έχασα. 3 σκληρούς έχω για διαδοχικά backup. Anyway ξεφύγαμε.

 

ΟΚ ετσι οπως το ειπες ομως φανηκε οτι τα εχασες ολα, επισης επειδη και εγω εχω κορη 5 μηνων, εννοειται οτι μετα τις 100 πρωτες φωτο αρχισα να ριχνω στο pc, γιατι ακριβως θεωρω αυτονοητο οτι πρεπει να ειναι σε 2 σημεια ολα..τελος παντων, οντως ειμαστε εκτος αλλα καλο ειναι να τα βλεπουν αυτοι οσοι δεν εχουν ασχοληθει να παιρνουν τα μετρα τους.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...