Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διάβασε τι έγραψα παραπανω: "τους δίνει πάτημα να σε βγαλουν εκτός", όχι ότι θα σε βγαλουν οπωσδήποτε κάθε αλλο, το πιο πιθανό είναι να σε καλύψουν αλλά γιατί να το ρισκάρεις?

 

Κατά καιρούς το service της samsung έχει περάσει ακόμα και γραμμένο knox σε εγγύηση, οπότε ας ρουταρουμε όλοι γιατί θα μας καλύψει #not :X

 

Ο καθένας από κει και πέρα ο καθενας πράττει αυτοβούλως, η ευθύνη για τη συσκευή του δικιά του είναι αλλωστε.

 

επειδη ημουν σε σερβις samsung πριν κανα μηνα και τα ρωτησα ολα αυτα στους τεχνικους καθως περιμενα μια αντικατασταση, μου ειπαν οτι κοιτανε καθαρα Knox.. απο εκει και περα αν εχει γραψει υπαρχουν ελαχιστες περιπτωσεις που μπορει να σου κανουν αντικατασταση. ΠΧ αν εχει παρει υγρασια απο κατασκευαστικο προβλημα ενω ειναι αδιαβροχο...

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

επειδη ημουν σε σερβις samsung πριν κανα μηνα και τα ρωτησα ολα αυτα στους τεχνικους καθως περιμενα μια αντικατασταση, μου ειπαν οτι κοιτανε καθαρα Knox.. απο εκει και περα αν εχει γραψει υπαρχουν ελαχιστες περιπτωσεις που μπορει να σου κανουν αντικατασταση. ΠΧ αν εχει παρει υγρασια απο κατασκευαστικο προβλημα ενω ειναι αδιαβροχο...

 

Μακάρι γιατί αυτό είναι και η ουσία.

Το να χεις τη rom της χώρας σου, από κάποια άλλη επίσημη είναι μια χαζοτυπικότητα αλλά είχα ακούσει κατά καιρούς ότι το κοιτάνε & πιάνονται από κάτι τέτοιο για να σε βγάλουν off. Μακάρι να είναι έτσι όπως τα λες και εσύ & ο συμφορουμίτης παραπάνω και να υπερβάλλω εγώ.

Link to comment
Share on other sites

MyServise Όλγας 140

 

Τους πήγα το S7 Edge το οποίο είχε θέμα με κολήμματα και επανεκινήσεις και τους παρακάλεσα να το φτιάξουν και επειδή έρχομαι από μακριά, να το παρακολουθήσουν λίγο πριν με ενημερώσουν για να μην πηγαινοέρχομαι μέχρι εκεί, (κλείνουν και στις 6 το απόγευμα όσοι δουλεύουμε σε εταιρίες των 9-5.30 το ξεχνάμε δηλαδή ανήκουστο!!!!) και την επομένη με πήραν τηλ ότι είναι έτοιμο. Ζήτησα να το στείλουν στον νομό μου με Courrier (10ευρώ οι γδάρτες της Speedex). Με το που το άνοιξα, άρχισε πάλι τα ίδια και μάλιστα χειρότερα μέχρι που κόλλησε τελείως. Όταν τους τηλεφώνησα μου είπαν να τους το ξαναστείλω μάλλον είναι θέμα λένε λογισμικού το οποίο φυσικά είχαν ξαναφλασάρει γιατί δε νομίζω να κάνανε κάτι άλλο γιατί με το που άρχισα σετάρισμα στα πρώτα 7' έβγαλε τα κολλήματα. Δηλ. + άλλα 10 να το στείλω κι άλλα 10 να μου το στείλουν κι αν πάλι δεν είναι θέμα λογισμικού άλλα 10 γιατί θέλουν λέει να δούν τι προγράμματα έχω μέσα. Μετά από περίπου 150 συσκευές που έχουν περάσει με τα ίδια προγράμματα φορτωμένες, βρέθηκε το S7 Edge που υπάρχει πρόγραμμα που το κολλάει... Κάποιος δεν ξέρει τη δουλειά του, ή θέλει να δημιουργεί θέμα.... λέω για MicroTech και είμαι πολύ εκνευρισμένος, γιατί τους παρακάλεσα να το κρατήσουν όσο χρειαστεί για έλεγχο και μάλλον κανείς δεν έλεγξε τίποτε αν κρίνω μάλιστα από το χρόνο που έκανε να ανοίξει, πρέπει να του έριξαν λογισμικό και να το έκλεισαν κατευθείαν. Μακάρι να τους αδικώ, αλλά δεν είχαν ούτε την πρόθεση να μου πούν να το στείλω με δική τους χρέωση αφού είχαν ελλιπή επισκευή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να το πάρω απο σκρουτζομαγαζο το s7 edge ; εχει πέσει η τιμη του στα 500 + 30 ευρω για ασφαλεια μάλλον επειδή βγαίνει το καινούργιο τον Απρίλιο. Ρωτησα σε ενα σκρουτζομάγαζο εχει εγγύηση για δυο χρονια σαν συσκευή 6 μήνες για μπαταρία και εαν βαλεις κ ασφάλεια εχεις 1 χρόνο εγγύηση για σπάσιμο οθόνης κλεψιμο κτλπ:cool:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να το πάρω απο σκρουτζομαγαζο το s7 edge ; εχει πέσει η τιμη του στα 500 + 30 ευρω για ασφαλεια μάλλον επειδή βγαίνει το καινούργιο τον Απρίλιο. Ρωτησα σε ενα σκρουτζομάγαζο εχει εγγύηση για δυο χρονια σαν συσκευή 6 μήνες για μπαταρία και εαν βαλεις κ ασφάλεια εχεις 1 χρόνο εγγύηση για σπάσιμο οθόνης κλεψιμο κτλπ:cool:

H ερώτηση η δική μου είναι γιατί να μη το πάρεις απο σκρουτζομάγαζο;

Το μόνο που πρέπει να κοιτάξεις και να ρωτήσεις, να είναι EU Unbranded και φυσικά να συνοδεύεται από απόδειξη/τιμολόγιο (καλό θα είναι επάνω να αναγράφει το imei της συσκευής).

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το update στην BTU το δίνει ακόμα η sammy; Το ρωτάω επειδή θέλω και προτιμώ να περάσω πρώτα την 6.01 και να πάρω την OTA, και επειδή διάβασα ότι σνεβαλλε τη διάθεση της 7 λόγω κάποιων bugs.
Link to comment
Share on other sites

H ερώτηση η δική μου είναι γιατί να μη το πάρεις απο σκρουτζομάγαζο;

Το μόνο που πρέπει να κοιτάξεις και να ρωτήσεις, να είναι EU Unbranded και φυσικά να συνοδεύεται από απόδειξη/τιμολόγιο (καλό θα είναι επάνω να αναγράφει το imei της συσκευής).

Ειμαι καινουργιο μέλος κ δεν εχω αγορασει παλυ απο σκρουτζ τους ρωτησα για αυτο που λες μου είπαν οτι ειναι απο ευρωπαϊκή χώρα αλλα δεν σου λένε συγκεκριμένα ποιά έχει απόδειξη αγοράς..λογικά στο κουτι επανω θα εχει κ τα imei του τηλεφονου αυτο που μου λενε για την μπαταρία ισχύει κ στα μαγαζιά για 6 μηνες η εκει ειναι παραπάνω;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το update στην BTU το δίνει ακόμα η sammy; Το ρωτάω επειδή θέλω και προτιμώ να περάσω πρώτα την 6.01 και να πάρω την OTA, και επειδή διάβασα ότι σνεβαλλε τη διάθεση της 7 λόγω κάποιων bugs.

Κανονικότατα

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι καινουργιο μέλος κ δεν εχω αγορασει παλυ απο σκρουτζ τους ρωτησα για αυτο που λες μου είπαν οτι ειναι απο ευρωπαϊκή χώρα αλλα δεν σου λένε συγκεκριμένα ποιά έχει απόδειξη αγοράς..λογικά στο κουτι επανω θα εχει κ τα imei του τηλεφονου αυτο που μου λενε για την μπαταρία ισχύει κ στα μαγαζιά για 6 μηνες η εκει ειναι παραπάνω;

Tο imei που γραφει το κουτί πρέπει κανονικά να αναγράφεται και στην απόδειξη.

Δεν είναι σημαντικό ποιας χώρας θα είναι, απλά να είναι unbranded.

Το ίδιο ισχύει για τη μπαταρία.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Tο imei που γραφει το κουτί πρέπει κανονικά να αναγράφεται και στην απόδειξη.

Δεν είναι σημαντικό ποιας χώρας θα είναι, απλά να είναι unbranded.

Το ίδιο ισχύει για τη μπαταρία.

Οκ θα τα κοιτάξω ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

1)Μπορεις και κατευθειαν την 7.

2)Υπαρχει η πιθανοτητα ναι.Αναλογα τι θα χρειαστεις στο σερβις ομως πραττεις.Αν το κινητο δεν αναβει καθολου το πας οπως ειναι.Αν ας πουμε χρειαστει να το πας γιατι χαλασε καποιο κουμπακι τοτε για να εισαι σιγουρος περνα ξανα την δικη του ρομ.

Παντως μεχρι στιγμης δεν εχω διαβασει απο καποιον οτι του ακυρωσαν την εγγυηση γιατι φοραγε ρομ αλλης χωρας.

3)Οχι χωρις root γινεται η διαδικασια.

 

Σε ευχαριστώ πολύ την πέρασα σήμερα το πρωί!! Σαν πρώτη εντύπωση αρκετά καλή. Έχω μια ερώτηση θέλω να δω πόση ώρα μου απομένει μέχρι να τελειώσει η μπαταρία, μπαίνω και δεν το αναγράφει εκεί που πρέπει κανονικά να λέει "Εκτιμώμενη διάρκεια μπαταρίας" λέει αυτό που βλέπετε στην φωτογραφία "Εκμάθηση μοτίβων χρήσης". Έχω βάλει την Αγγλική ΒTU. Όσοι έχετε την Nougat 7.0 μπορείτε να μου πείτε αν λέει σε εσάς τον χρόνο που απομένει;;

 

http://c1.staticflickr.com/1/639/32400802785_e604284e76_c.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θελει 1 2 μέρες για να σου βγάλει εκτιμώμενη ανάλογα την χρήση που κάνεις υπολογιζει.

Ωραία προς στιγμήν αγχώθηκα γιατί παρακολουθώ συνέχεια πόσο διαρκεί η μπαταρία. Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για σας έχω πορτογαλικό έχουμε καμια ανακοίνωση για το ποτε θα βγει ψάχνω στο facebook και στο twitter samsung portugal αλλα δεν βρίσκω κάτι να λένε

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Για σας έχω πορτογαλικό έχουμε καμια ανακοίνωση για το ποτε θα βγει ψάχνω στο facebook και στο twitter samsung portugal αλλα δεν βρίσκω κάτι να λένε

Συνήθως στα πορτογαλικα βγαίνει αρκετά νωρίς αρα λογικα είσαι κοντά.

Θελει λιγο υπομονή ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως στα πορτογαλικα βγαίνει αρκετά νωρίς αρα λογικα είσαι κοντά.

Θελει λιγο υπομονή ακομα.

μακάρι να έρθει γρήγορα γιατί με όλα αυτά που διαβάζω από όλους εσάς ανυπομονώ

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πως μπορούμε να κρατήσουμε σημείωση κλπ ενώ είμαστε σε κλήση; δεν εμφανίζει πλέον τις επιλογές

 

Στάλθηκε απο το Samsung galaxy s7 edge μου

Link to comment
Share on other sites

Τα θέματα της nougat γιατί είναι τόσο χάλια? :confused:

Περίμενε να βγάλει κανένα καινούριο

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Επειδή η 7ρα BTU έχει αρκετά αρχεία εντός ,θα μπορούσε κάποιος να γράψει ενα ΜΙΝΙ οδηγό φλασαρισματος με Odin ώστε να ξέρουμε ποιο αρχείο θα βάλουμε στο pda κλπ κλπ?

Ευχαριστω!

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

A55   SM-A556

Link to comment
Share on other sites

Επειδή η 7ρα BTU έχει αρκετά αρχεία εντός ,θα μπορούσε κάποιος να γράψει ενα ΜΙΝΙ οδηγό φλασαρισματος με Odin ώστε να ξέρουμε ποιο αρχείο θα βάλουμε στο pda κλπ κλπ?

Ευχαριστω!

 

Τι εννοείς αρκετά? Τα γνωστά 5 δεν έχει?

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς αρκετά? Τα γνωστά 5 δεν έχει?

ναι φιλε εχει τα 5 μπορείς να μας πεις απο τα δυο csc πιο βάζουμε?? απο βίντεο άλλοι βάζουν το ενα αλλοι το αλλο....εξηγείστε το λιγο να ξέρουμε

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει κανένα μαύρο της προκοπής δηλαδή;

Παλιά βάζανε κάθε μέρα πολύ ωραία θέματα, εντυπωσιακά. Τώρα πολύ λιγότερα, κάτι με κορεατες πολεμιστές, με λουλούδια, γενικά αν είχες δει τα προηγούμενα θα καταλάβαινες τη διαφορά

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτο εννοώ.Που βάζουμε το καθένα απο αυτα?

 

Είχα βρει οδηγό στο xda

Γενικά δεν είναι καθόλου δύσκολο γιατί το γράφει που πάει το καθένα. Απλά επειδή είναι 4 οι θέσεις στο odin δεν μπαίνει καθόλου το csc home

 

https://forum.xda-developers.com/s7-edge/help/csc-home-csc-simple-t3464835 δες και εδώ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...