Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι αλλά δύο φορές την ημέρα φόρτιση το θεωρώ αδύνατο. Δεν μπορεί να προσπαθώ από το πρωί να το απο-φορτισω και να μη μπορώ και άλλος να λέει ότι το φορτίζει 2 φορές την ημέρα! Προφανώς έχει ελαττώματική μπαταρία!

Εγώ από τα posts που διάβασα δεν κατάλαβα ότι κάποιο παιδί φορτίζει δύο φορές την ημέρα. Ανάλογα με τη χρήση που κανουν, από μία φορά την ημέρα μέχρι και μία φορά στις δύο ημέρες. Τίποτα από τα παραπάνω δεν είναι περίεργο.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

σε πολλα βίντεο εχω παρατηρήσει την επιγραφή στην πλάτη του κινητου samsung s7 edge. Τι γίνεται διαφορετικες παρτιδες βγαίνουν..... εμένα δεν την έχει

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

σε πολλα βίντεο εχω παρατηρήσει την επιγραφή στην πλάτη του κινητου samsung s7 edge. Τι γίνεται διαφορετικες παρτιδες βγαίνουν..... εμένα δεν την έχει

Ειναι για την αμερικάνικη αγορα φιλε οπως και περυσι με το s6.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι για την αμερικάνικη αγορα φιλε οπως και περυσι με το s6.

 

αααα σευχαριστω οχι οτι ειναι κ κατι το τρελό απλα μου έκανε εντύπωση

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

σε πολλα βίντεο εχω παρατηρήσει την επιγραφή στην πλάτη του κινητου samsung s7 edge. Τι γίνεται διαφορετικες παρτιδες βγαίνουν..... εμένα δεν την έχει

 

Καλύτερα για να σε ρωτάνε πιο έχεις. Κανείς και γνωριμίες έτσι!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά σήμερα πρωί πρωί τους πήρα τηλέφωνο για αντικατάσταση οθόνης και το μεταλλικό σασί η smartec Αθήνα θέλει 218€ και microtech Θεσσαλονίκη 327 μόνο για την οθόνη χωρίς το μεταλλικό σασί.... Τεράστια διαφορά ρε παιδιά δεν νομίζετε;;;;;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά σήμερα πρωί πρωί τους πήρα τηλέφωνο για αντικατάσταση οθόνης και το μεταλλικό σασί η smartec Αθήνα θέλει 218€ και microtech Θεσσαλονίκη 327 μόνο για την οθόνη χωρίς το μεταλλικό σασί.... Τεράστια διαφορά ρε παιδιά δεν νομίζετε;;;;;

Η smartec είναι το επίσημο. Της Θεσσαλονίκης είναι? Σμαρτεκ να πας πάντως..

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Και στην Θεσσαλονίκη επισημο ειναι! ( αν λεει αυτο που ειναι στο λιμανι απέναντι ).

 

Αλλα γιατι τοση μεγάλη διαφορα για επίσημα σερβις περίεργο!!!

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Πέρσι το σ6 βγήκε αντίστοιχα σε εντζ που ήταν ακριβώς το ίδιο με το απλό αλλά με την εντζ οθόνη.Εγινε ένα ψιλοκραξιμο ότι δεν πρόσφερει παραπάνω που να δικαιολογουν την διαφορά χρημάτων και στην συνέχεια βγήκε το σ6 εντζ πλας που ήταν επιπλέον μεγαλύτερο σε μέγεθος και με μεγαλύτερη μπαταρία.

 

 

Βλεπω ότι στο σ7 έχει 2 μοντέλα. Επίσης ότι ενώ το σ7 έχει 3000 μπαταρία το σ7 εντζ έχει μεγαλύτερη. Δήλ η σαμσουνγκ έβγαλε αυτή την φορά 2 μοντέλα που στην ουσία το σ7 εντζ είναι το αντίστοιχο σ6 εντζ πλας η θα βγει και τρίτο ακόμα μεγαλύτερο? (γιατί μετά από αναζήτηση δεν βλέπω σ7 εντζ πλας)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Πέρσι το σ6 βγήκε αντίστοιχα σε εντζ που ήταν ακριβώς το ίδιο με το απλό αλλά με την εντζ οθόνη.Εγινε ένα ψιλοκραξιμο ότι δεν πρόσφερει παραπάνω που να δικαιολογουν την διαφορά χρημάτων και στην συνέχεια βγήκε το σ6 εντζ πλας που ήταν επιπλέον μεγαλύτερο σε μέγεθος και με μεγαλύτερη μπαταρία.

 

 

Βλεπω ότι στο σ7 έχει 2 μοντέλα. Επίσης ότι ενώ το σ7 έχει 3000 μπαταρία το σ7 εντζ έχει μεγαλύτερη. Δήλ η σαμσουνγκ έβγαλε αυτή την φορά 2 μοντέλα που στην ουσία το σ7 εντζ είναι το αντίστοιχο σ6 εντζ πλας η θα βγει και τρίτο ακόμα μεγαλύτερο? (γιατί μετά από αναζήτηση δεν βλέπω σ7 εντζ πλας)

Δεν θα βγάλει άλλο ακόμα μεγαλύτερο.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

για όποιον άλλο είχε θέμα με το ΙΜΕΙ, ενημερωτικά, πήρα στο τηλέφωνο που έλεγε το site ,μου ζήτησαν αποδειξη, ιμει, ενα αποδεικτικό προπαραγγελιας (τραβηξα screenshot απο εκει που το πήρα) και τα εστειλα σε mail που μου έδωσαν, και μετά απο λίγο με ενημέρωσαν να δοκιμασω ξανά απο το site και το πήρε κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια αρκετες ημερες μετα το update και αφου περασα ενα τριημερο με λιωσιμο του κινητου καθως τραβηξα 300+ φωτογραφιες και 8 λεπτα βιντεο μπορω να πω, πως τα bugs που ειχε με τη καμερα εχουν λυθει πλεον. Γενικα επειδη αυτες τις ημερες το ζορισα παρα πολυ(και ετσι πρεπει φυσικα...) σε πραγματικες συνθηκες (ταξιδι, νερο, φωτογραφιες, βιντεο, ατελειωτο σερφαρισμα με ανοιχτα δεδομενα) εχω να πω οτι ειναι πολυ πιο σταθερο το λογισμικο του σε σχεση με πριν το update που μου εκανε κατι τρελα... απο μπαταρια ειμαι ευχαριστημενος καθως καλυπτει πληρως τις αναγκες μου, ακομα και την πιο απαιτητικη ημερα κρατησε και εφτασε στο 10% πριν το φορτισω, παρολο που εχω συνεχεια 80% φωτεινοτητα στο αυτοματο βεβαια. Ξερω οτι με την φωτεινοτητα που εχω επιλεξει η μπαταρια θα τελειωνει πιο γρηγορα, ομως ετσι το χαιρομαι το κινητο ;) Edited by em_seven
Link to comment
Share on other sites

για όποιον άλλο είχε θέμα με το ΙΜΕΙ, ενημερωτικά, πήρα στο τηλέφωνο που έλεγε το site ,μου ζήτησαν αποδειξη, ιμει, ενα αποδεικτικό προπαραγγελιας (τραβηξα screenshot απο εκει που το πήρα) και τα εστειλα σε mail που μου έδωσαν, και μετά απο λίγο με ενημέρωσαν να δοκιμασω ξανά απο το site και το πήρε κανονικά.

Μία από τα ίδια και σε μένα. Δεν το δεχόταν στο Site τους πήρα τηλέφωνο έστειλα αυτά που ειπες απλά για την σιγουριά το έστειλαν αυτοί κατευθείαν οπότε απλά περιμένω τηλέφωνο για την παραλαβή. Από 28/2 προπαραγγελια σήμερα παρέλαβα. ακόμα δεν ασχολήθηκα με τη συσκευή βέβαια λόγω δουλειάς αλλά το απόγευμα έχει unboxing!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχει αναφερθεί, όποιος θέλει να αλλάξει το dpi scaling του s7/s7 edge του, μπορεί να το κάνει εύκολα και γρήγορα με την εφαρμογή "display scaling" από το playstore.

Επιτέλους μπόλικη πληροφορία στο κινητό, όπως ακριβώς το θέλω...

Τσεκάρετε το όσοι αρεσκεστε στα μικρά εικονίδια και τις μικρές γραμματοσειρες...

ΥΓ απλά ενεργοποιεί το hidden dpi setting της Samsung, που εξ'ορισμού είναι ενεργό στα s6 edge plus, note 5...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχει αναφερθεί, όποιος θέλει να αλλάξει το dpi scaling του s7/s7 edge του, μπορεί να το κάνει εύκολα και γρήγορα με την εφαρμογή "display scaling" από το playstore.

Επιτέλους μπόλικη πληροφορία στο κινητό, όπως ακριβώς το θέλω...

Τσεκάρετε το όσοι αρεσκεστε στα μικρά εικονίδια και τις μικρές γραμματοσειρες...

ΥΓ απλά ενεργοποιεί το hidden dpi setting της Samsung, που εξ'ορισμού είναι ενεργό στα s6 edge plus, note 5...

Νομίζω γινεται και με το nova ετσι;

 

Επισης ανάλυση μπορει να αλλαξει χωρίς ρουτ κλπ;

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω γινεται και με το nova ετσι;

 

Επισης ανάλυση μπορει να αλλαξει χωρίς ρουτ κλπ;

 

Ναι και στα δυο.....

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχει αναφερθεί, όποιος θέλει να αλλάξει το dpi scaling του s7/s7 edge του, μπορεί να το κάνει εύκολα και γρήγορα με την εφαρμογή "display scaling" από το playstore.

Επιτέλους μπόλικη πληροφορία στο κινητό, όπως ακριβώς το θέλω...

Τσεκάρετε το όσοι αρεσκεστε στα μικρά εικονίδια και τις μικρές γραμματοσειρες...

ΥΓ απλά ενεργοποιεί το hidden dpi setting της Samsung, που εξ'ορισμού είναι ενεργό στα s6 edge plus, note 5...

 

μπραβο Βαγγέλη καλη εφαρμογη.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Όχι παιδιά, δεν αλλάζει κάτι στην κατανάλωση της μπαταρίας.

Είναι η ίδια ρύθμιση που επιτυγχανεται και με το Nova launcher, απλά εδώ το κάνει αυτόματα μια μικρή εφαρμογουλα...

Link to comment
Share on other sites

εχει παρατηρήσει κανείς στην αργη κίνηση που τρεμοπαιζει η οθόνη?Ειναι bug? Edited by scorpio3

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τα εικονίδια στην Τouchwiz πως τα μικραίνουμε σε μέγεθος?

 

Δεν μπορείς ,μόνο grid size γίνεται να αλλάξεις .

Edit : δες την εφαρμογή που είπε ο Βαγγέλης ποιο πάνω https://play.google.com/store/apps/details?id=com.evozi.displayscaling&hl=el

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος από χθες και εγώ του s7 edge!!! Επιτέλους μια φορά που δεν έχω να γκρινιάξω ότι λειπει κάτι σε μια συσκευή.

Έχω ένα θέμα μόνο που με χαλάει. Όταν κατεβάζω κάτι (πχ με το popcorn time μια ταινία ) αν βγω από την εφαρμογή σταματάει να κατεβάζει. Και μόλις την ανοίξω πάλι συνεχίζει. Έχει κανείς καμία λυση?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, στις επόμενες μέρες αναμένεται να το έχω στα χέρια μου! Μπορεί κάποιος κάτοχος να μου προτείνει κάποιες καλές θήκες;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...