Jump to content

Μετάβαση από Lenovo A7000 σε Xiaomi Redmi Note 2;


Alex_90
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, σκέφτομαι να κάνω την μετάβαση από το Lenovo A7000 όπου δεν έμεινα και πολύ ευχαριστημένος και να πάρω το Xiaomi Redmi Note 2. Αξίζει η μετάβαση ή όχι; Αν ναι πού υπερτερεί το Xiaomi; Επίσης, επειδή δεν μπορώ να μπλέξω με Revolut κτλ. λέω να το παραγγείλω από εδώ http://experts-mobiles.gr/index.php?route=product/product&product_id=201 ,έχει αγοράσει κανείς από αυτό το κατάστημα και έμεινε ικανοποιημένος; 'Η μπορώ να περιμένω να ανοίξουν τα capital controls γιατί δεν το βιάζομαι. Προτάσεις δεκτές αλλά στα ίδια επίπεδα με το παραπάνω. Θα ήθελα και τις εμπειρίες των κατόχων. Ευχαριστώ, Edited by Alex_90
:chair:
Link to comment
Share on other sites

πιστευω δεν αξιζει η μεταβαση τωρα αν θελεις να πας σε κατι αλλο γιατι βαρεθηκες το λενοβο παω πασο

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

πιστευω δεν αξιζει η μεταβαση τωρα αν θελεις να πας σε κατι αλλο γιατι βαρεθηκες το λενοβο παω πασο

 

Δεν το βαρέθηκα απλά δεν έμεινα ευχαριστημένος και σκέψου δεν το έχω ούτε καν 3 μήνες αλλά μου έκατσε στους 2 μήνες βλάβη με τη φόρτιση και έμεινε 2 βδομάδες στο σέρβις. Η πρώτη μου Lenovo συσκευή και δεν μου βγήκε σε καλό. Βλάβες να μου πεις παθαίνουν και τα πιο γνωστά και ακριβά κινητά της αγοράς.

:chair:
Link to comment
Share on other sites

Πάντως τα 200 ευρώ που ζητάνε εδώ σίγουρα δεν αξίζει αφού έξω το πουλάνε 100 + δεν έχει ευρωπαϊκή εγγύηση

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δώσε ένα 30-40αρι παραπάνω και πήγαινε σε μότο χ2 ή flex 2 πιστεύω θα μείνεις ευχαριστημένος

Edited by ziaba

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα αξίζει η μετάβαση αλλά καλύτερα να το πάρεις από ευρωπαική αποθήκη κινεζομάγαζου παρά από ελληνικό κατάστημα μιας και υπάρχει μεγάλη διαφορά τιμής.
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα αξίζει η μετάβαση αλλά καλύτερα να το πάρεις από ευρωπαική αποθήκη κινεζομάγαζου παρά από ελληνικό κατάστημα μιας και υπάρχει μεγάλη διαφορά τιμής.

 

Από την ευρωπαική αποθήκη αν περιμένω να ανοίξουν τα capital controls θα το έπαιρνα από το vickmall που έχει στην Θεσσαλονίκη αν δεν κάνω λάθος την αποθήκη τους.

:chair:
Link to comment
Share on other sites

Από την ευρωπαική αποθήκη αν περιμένω να ανοίξουν τα capital controls θα το έπαιρνα από το vickmall που έχει στην Θεσσαλονίκη αν δεν κάνω λάθος την αποθήκη τους.

 

Υπάρχει η revolut ή το send money του paypal, προτιμότερο να το πάρεις από εκεί ( vickmall ) ή minideal που επίσης έχει στην Ελλάδα και θα το χεις σε 3 ημέρες το πολύ σπίτι σου.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά είπα ότι δεν θέλω να μπλέξω με revolut. Καλύτερα να περιμένω όταν θα ανοίξουν τα capital controls.
:chair:
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά είπα ότι δεν θέλω να μπλέξω με revolut. Καλύτερα να περιμένω όταν θα ανοίξουν τα capital controls.

Υπάρχει το send money ξαναλέω, όλες μου τις αγορές πλέον ( κατα πλειοψηφία ) έτσι τις έχω κάνει και δεν είναι λίγες.

Τέλος πάντως κρίνεις και πράττεις.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά είπα ότι δεν θέλω να μπλέξω με revolut. Καλύτερα να περιμένω όταν θα ανοίξουν τα capital controls.

 

Το οτι μπορει να περασουν και χρονια για να φυγουν τα capital control το χεις σκεφτει;

Ήξερες ότι

Το PayPal ψηφίστηκε ως μια από τις χειρότερες 10 επιχειρηματικές ιδέες του 1999.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι αν έχεις PayPal και κάνεις αγορά από ευρωπαϊκή αποθήκη θα την πάρει κανονικά..

 

ε και,? το paypal δεν περναει ουτε στην ελλαδα:blink:

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν θα πάρει χρόνια πάντως σίγουρα κάποιους μήνες ακόμα, αλλά αν είναι έτσι τότε θα πάω σε LG G3 ή το G Flex 2.
:chair:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...