Jump to content

Ποιο κινητό βγάζει τις καλύτερες φωτογραφίες; (Νο3)


 Κοινοποίηση

Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;  

712 members have voted

  1. 1. Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;

    • Apple
      45
    • HTC
      43
    • Huawei
      27
    • Lenovo
      6
    • LG
      123
    • Microsoft / Nokia
      136
    • Motorola
      9
    • Samsung
      206
    • Sony
      46
    • Xiaomi
      24
    • ZTE
      7
    • Meizu
      15
    • ...άλλη εταιρεία
      25


Recommended Posts

 

36263395041_ac0d6714db_c.jpgS8 plus by Nikos Bletas, on Flickr

36230702162_b8b50f7583_c.jpg20170731_193720 by Nikos Bletas, on Flickr

αυτα.-

 

εδω προτιμώ του LG, την έβγαλε πολύ φυσική ενω το samsung την έκαψε..

 

ενα μπραβο και απο μενα για τον κόπο σου

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολυ ωραία χρώματα 1 και 3, η 2 είναι κουνημενη.
Θελει τριποδα...με το χερι δεν γινεται σε τετοιο σκοταδι γιατι βγαινει κουμημενη...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

36365095126_d44a7048ba_o.jpgsam3 by xristos zerzis, on Flickr

36410090455_593aaac473_o.jpglg3 by xristos zerzis, on Flickr

 

Φαινεται το g6 να τα πηγαινει καλυτερα την ημερα με περισσοτερες λεπτομερειες και σωστη εκθεση.

Αρκετες ημερησιες του S8 ειναι overxposed.

Edited by gtf4270
Link to comment
Share on other sites

Θελει τριποδα...με το χερι δεν γινεται σε τετοιο σκοταδι γιατι βγαινει κουμημενη...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι σε τέτοιες σκηνές παντα με τριποδα.

Link to comment
Share on other sites

Htc 10 Auto με Snap camera

 

35575194754_39097a7fdd_c.jpgIMG_20170806_180241 by Guardian, on Flickr

 

36410406345_64da9aac5e_c.jpgIMG_20170806_191626 by Guardian, on Flickr

 

35602635883_5fb4d3712a_c.jpgIMG_20170806_191720 by Guardian, on Flickr

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Φαινεται το g6 να τα πηγαινει καλυτερα την ημερα με περισσοτερες λεπτομερειες και σωστη εκθεση.

Αρκετες ημερησιες του S8 ειναι overxposed.

 

εντάξει αυτό λύνεται με ενα απλό ταπ στην οθόνη πριν τη λήψη εκεί που πρέπει..

 

S8 auto

 

35575339924_92c50b62b1_c.jpg

Link to comment
Share on other sites

εντάξει αυτό λύνεται με ενα απλό ταπ στην οθόνη πριν τη λήψη εκεί που πρέπει..

 

S8 auto

 

35575339924_92c50b62b1_c.jpg

Ωραια λήψη και πολυ σωστή έκθεση, ούτε overexposed ούτε τίποτα!!

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς σας ευχαριστώ όλους για την εκτίμηση της προσπάθειας μου. Πραγματικά όταν λέω ότι προσπαθώ να συνεισφέρω το εννοώ και όταν κάνω λάθη εδώ είμαι να τα αναγνωρίζω. Δε σημαίνει όμως ότι δε θα λέω την άποψη μου όποτε θεωρώ ότι πρέπει και ότι μπορώ.

Η σύγκριση αυτή έγινε για όποιον ενδιαφέρεται για τις συσκευές, δεν έγινε για να αποδείξω κάτι ούτε για να δούμε ποιος την έχει πιο μεγάλη...την λεπτομέρεια..

Σας ευχαριστώ για τα μήνυμα, εδώ και πμ..

 

36365095126_d44a7048ba_o.jpgsam3 by xristos zerzis, on Flickr

36410090455_593aaac473_o.jpglg3 by xristos zerzis, on Flickr

 

Φαινεται το g6 να τα πηγαινει καλυτερα την ημερα με περισσοτερες λεπτομερειες και σωστη εκθεση.

Αρκετες ημερησιες του S8 ειναι overxposed.

 

Στη λεπτομέρεια το g6 τη μέρα είναι πιστεύω με διαφορά καλύτερο. Στην έκθεση είναι θέμα της στιγμής. Όπου έκανα ταπ ήταν πιο σωστό το σ8. Επίσης σήμερα έβγαλα άλλη μια που την έχει κάψει το g6 στον ουρανό αλλά η λεπτομέρεια κάτω είναι πολύ περισσότερη. Θα την ανεβάσω αύριο για όποιον θέλει.

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ωραια λήψη και πολυ σωστή έκθεση, ούτε overexposed ούτε τίποτα!!

 

να είσαι καλά.. σε αυτή δεν έκανα ταπ καθόλου απ οτι θυμάμαι

 

Htc u11...auto

 

ωραία τα πορτρέτα της κυρίας παοκ, αλλά σε όλα ειναι καλά φωταγωγημένη.. δεν είναι δύσκολα πλάνα θεωρώ

Link to comment
Share on other sites

να είσαι καλά.. σε αυτή δεν έκανα ταπ καθόλου απ οτι θυμάμαι

 

 

 

ωραία τα πορτρέτα της κυρίας παοκ, αλλά σε όλα ειναι καλά φωταγωγημένη.. δεν είναι δύσκολα πλάνα θεωρώ

 

ετσι ακριβως, πολυ φως και στημενα σκηνικα, ειδαμε πιο πισω σε δυσκολες και οχι στημενες ληψεις οπως εδω οτι το αποτελεσμα του htc 11 ηταν χαλια.

 

36205953072_b3be39e709_b.jpg2017-08-04_11-32-48 by finn2k1, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη αν είμαι λίγο off-topic αλλά υπάρχει κάποιο αξεσουάρ που να αγκαλιάζει το κινητό και να βιδώνει σε τρίποδο;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

να είσαι καλά.. σε αυτή δεν έκανα ταπ καθόλου απ οτι θυμάμαι

 

 

 

ωραία τα πορτρέτα της κυρίας παοκ, αλλά σε όλα ειναι καλά φωταγωγημένη.. δεν είναι δύσκολα πλάνα θεωρώ

 

δεν ξερω αμα ειναι καλα φωτισμενο το πλανο η ειναι δυσκολη η σκηνη.

Εγω αυτο που βλεπω ειναι οτι το u11 εβγαλε το προσωπο οπως ειναι...ρεαλιστικο με απιστετυη λεπτομερεια.

Αντιθετα το S8 σε παρομοιο σκηνικο με προσωπα...ειχαν εξαφανιστει μυτες,αυτια και διαφορα αλλα.

Link to comment
Share on other sites

ετσι ακριβως, πολυ φως και στημενα σκηνικα, ειδαμε πιο πισω σε δυσκολες και οχι στημενες ληψεις οπως εδω οτι το αποτελεσμα του htc 11 ηταν χαλια.

 

36205953072_b3be39e709_b.jpg2017-08-04_11-32-48 by finn2k1, on Flickr

 

Βασικά μήπως είχε απενεργοποιημένο το auto hdr? Από όσο είχα διαβάσει στο review του gsmarena, το u11 χρησιμοποιεί παρόμοια τεχνική με το hdr+ οπότε αν το απενεργοποιήσεις πρέπει να χάνει αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά μήπως είχε απενεργοποιημένο το auto hdr? Από όσο είχα διαβάσει στο review του gsmarena, το u11 χρησιμοποιεί παρόμοια τεχνική με το hdr+ οπότε αν το απενεργοποιήσεις πρέπει να χάνει αρκετά.

 

ακριβως αυτο που λες...καποιοι προσπαθουν να δημιουργησουν εντυπωσεις.

hdr on...χαλια

hdr off...χαλια

hdr auto...παπαδες

Link to comment
Share on other sites

Βασικά μήπως είχε απενεργοποιημένο το auto hdr? Από όσο είχα διαβάσει στο review του gsmarena, το u11 χρησιμοποιεί παρόμοια τεχνική με το hdr+ οπότε αν το απενεργοποιήσεις πρέπει να χάνει αρκετά.

 

δεν νομιζω να δικαιολογει παντως οτι η ληψη ειναι χαλια, το μονο που βλεπω στα exif ειναι οτι κατεβασε την εκθεση για να μην καουν τα φωτα, το γνωστο δηλαδη προβλημα του htc11 με τις εντονες πηγες φωτος

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να δικαιολογει παντως οτι η ληψη ειναι χαλια, το μονο που βλεπω στα exif ειναι οτι κατεβασε την εκθεση για να μην καουν τα φωτα, το γνωστο δηλαδη προβλημα του htc11 με τις εντονες πηγες φωτος

 

Μην το λες. Στο nexus 5x για παράδειγμα χωρίς hdr ήταν χειρότερο από το honor 8. Με ενεργοποιημένο όμως είναι αυτό το εξαιρετικό αποτέλεσμα που βλέπετε.

 

Εν πάση περιπτώσει εγώ έκανα απλά μια εικασία. Αν θέλει ας το ελέγξει και ο finn μήπως όντως κάνει τόση διαφορά. :)

Link to comment
Share on other sites

Αντιθετα το S8 σε παρομοιο σκηνικο με προσωπα...ειχαν εξαφανιστει μυτες,αυτια και διαφορα αλλα.

 

για δείξε μας και τη φωτο που λες σε παρόμοιο σκηνικό

Link to comment
Share on other sites

Μην το λες. Στο nexus 5x για παράδειγμα χωρίς hdr ήταν χειρότερο από το honor 8. Με ενεργοποιημένο όμως είναι αυτό το εξαιρετικό αποτέλεσμα που βλέπετε.

 

Εν πάση περιπτώσει εγώ έκανα απλά μια εικασία. Αν θέλει ας το ελέγξει και ο finn μήπως όντως κάνει τόση διαφορά. :)

 

το επιβεβαιωνω εγω...δουλευει ακριβως οπως το Hdr+ του νεξους.

Απλα στο Htc u11 στις βραδυνες πρεπει να το εχεις συνεχεια στο auto.

Η δαιφοαρα ειναι δραματικη...δεν βλεπεις τοσες βραδυνες δικεςμου? εχει καμια θορυβο?

Link to comment
Share on other sites

ωραία περιμένουμε τον finn να ανεβάσει δείγμα με auto hdr στις ίδιες συνθήκες να δούμε πόσο καλύτερη μπορεί να γίνει η φωτογραφία
Link to comment
Share on other sites

ωραία περιμένουμε τον finn να ανεβάσει δείγμα με auto hdr στις ίδιες συνθήκες να δούμε πόσο καλύτερη μπορεί να γίνει η φωτογραφία

 

καπως σαν κι αυτην θα γινει...

35959673001_d3513a6101_c.jpgIMAG0651 by xristos zerzis, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Κωστα οντως δεν εχουμε δει θορυβο στις δικες σου.

 

Ισως θα ειχε ενδιαφερον αν ανεβαζες φωτογραφιες με auto hdr και απενεργοποιημενο να δουμε ποση διαφορα κανει. :)

Link to comment
Share on other sites

Κωστα οντως δεν εχουμε δει θορυβο στις δικες σου.

 

Ισως θα ειχε ενδιαφερον αν ανεβαζες φωτογραφιες με auto hdr και απενεργοποιημενο να δουμε ποση διαφορα κανει. :)

 

ευκολο....

Link to comment
Share on other sites

Κορυφαία κάμερα για πορτρέτα HTC 11,pixel,nexus 6p αυτό βλέπω εγώ, δυστυχώς το s7 edge που είχα με χαλούσε η επεξεργασία αρκετά παρόλο που η κάμερα ήταν πάρα πολύ καλή, για το S8 δεν βλέπω πορτραίτα για να κρίνω, αν και πιστεύω ότι δεν θα είναι στα ίδια επίπεδα με τις συσκευές που έγραψα

 

Στάλθηκε από το MHA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κορυφαία κάμερα για πορτρέτα HTC 11,pixel,nexus 6p αυτό βλέπω εγώ, δυστυχώς το s7 edge που είχα με χαλούσε η επεξεργασία αρκετά παρόλο που η κάμερα ήταν πάρα πολύ καλή, για το S8 δεν βλέπω πορτραίτα για να κρίνω, αν και πιστεύω ότι δεν θα είναι στα ίδια επίπεδα με τις συσκευές που έγραψα

 

Στάλθηκε από το MHA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

HTC 11,pixel,nexus 6p

αυτα τα 3 ειναι...με το 6p χρονολογικα να υπολειπεται κατα ενα ετος.Κατι που καθιστα το επιτευγμα του ακομα πιο εντυπωσιακο.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...