Jump to content

Leagoo Shark 1


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2) οταν καλω η οταν με καλουν , η οθονη εχει ενα πρασινο φοντο. αυτο αλλαζει και απο που?

Θα πας ρυθμίσεις /κάρτες sim/κι εκεί στο sim slot που θέλεις αλλάζεις χρώμα.

3) αναμονη και εναλλαγη κλησεων πως κανουμε?

Θα ανοίξεις τον dialer και θα επιλέξεις τρεις τελιτσες (επάνω δεξιά). Ρυθμίσεις/λογαριασμοί κλήσης/την εταιρία κινητής σου/περισσότερες ρυθμίσεις/και ενεργοποιείς την αναμονή. Για εναλλαγή απλά απαντάς σ αυτόν που σε καλεί ενώ μιλάς και μετά μπορείς να κάνεις τερματισμό στη δεύτερη κλήση. Δες προσεκτικά τις επιλογές κατα την πραγματοποίηση μιας τέτοιας περιπτωσης.

4) στις επαφες μου τις βγαζει πρωτα κατα ονομα και οχι κατα επιθετο. αλλαζει αυτο?

Θα ανοίξεις πάλι τον dialer και θα επιλέξεις τρεις τελιτσες (επάνω δεξιά). Ρυθμίσεις/γενικά/μορφή ονόματος/πρώτα επώνυμο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 654
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα παιδια. Ξερουμε αν γινεται στο ξεκλειδωμα να μην βγαζει τους αριθμους αλλα να ξεκλειδωνει μονο απο το αποτυπομα? Και πως μπενει ο ορθογραφος στη γραφη ....

HTC HD2

Omega v29 ELEGANCIA with CHT 2- RADIO: 2.15.50.14

 

Φιλικά Κυριάκος:lol:

Link to comment
Share on other sites

2) οταν καλω η οταν με καλουν , η οθονη εχει ενα πρασινο φοντο. αυτο αλλαζει και απο που?

Θα πας ρυθμίσεις /κάρτες sim/κι εκεί στο sim slot που θέλεις αλλάζεις χρώμα.

αυτο με τα χρωματα δεν εχει να κανει με το φοντο αλλα να οριζεις χρωμα αναλογα με την sim που θες ωστε να μπορεις να καταλαβεις σε ποιο τηλεφωνο ειχες πχ αναπαντητη .

 

http://s32.postimg.org/n3hdnseo1/Screenshot_2016_06_08_09_20_38.jpg http://s32.postimg.org/lqzolwh8h/Screenshot_2016_06_08_09_23_09.jpg

 

 

3) αναμονη και εναλλαγη κλησεων πως κανουμε?

Θα ανοίξεις τον dialer και θα επιλέξεις τρεις τελιτσες (επάνω δεξιά). Ρυθμίσεις/λογαριασμοί κλήσης/την εταιρία κινητής σου/περισσότερες ρυθμίσεις/και ενεργοποιείς την αναμονή. Για εναλλαγή απλά απαντάς σ αυτόν που σε καλεί ενώ μιλάς και μετά μπορείς να κάνεις τερματισμό στη δεύτερη κλήση. Δες προσεκτικά τις επιλογές κατα την πραγματοποίηση μιας τέτοιας περιπτωσης.

 

σε ευχαριστω το εχω ψαξει ηδη

 

4) στις επαφες μου τις βγαζει πρωτα κατα ονομα και οχι κατα επιθετο. αλλαζει αυτο?

Θα ανοίξεις πάλι τον dialer και θα επιλέξεις τρεις τελιτσες (επάνω δεξιά). Ρυθμίσεις/γενικά/μορφή ονόματος/πρώτα επώνυμο

 

 

πηγα εκει που ειπες αλλα μετα τα "γενικα" δεν υπαρχουν οι αλλες επιλογες.

http://s32.postimg.org/d27y0qc75/Screenshot_2016_06_08_09_19_39.jpg

Link to comment
Share on other sites

αυτο με τα χρωματα δεν εχει να κανει με το φοντο αλλα να οριζεις χρωμα αναλογα με την sim που θες ωστε να μπορεις να καταλαβεις σε ποιο τηλεφωνο ειχες πχ αναπαντητη .

Εμένα οταν αλλάξω το χρώμα της sim, αλλάζει και το χρώμα του dialer, (είτε καλώ, είτε με καλούν). Δεν εννοείς αυτό; Μπορείς να κάνεις ένα Screenshot να δω ποιο εννοείς;

 

πηγα εκει που ειπες αλλα μετα τα "γενικα" δεν υπαρχουν οι αλλες επιλογες.

http://s32.postimg.org/d27y0qc75/Screenshot_2016_06_08_09_19_39.jpg

 

Τότε δες στις ρυθμίσεις των επαφών

http://s33.postimg.org/4jbghkw33/Screenshot_2016_06_08_11_17_43.png

Edited by al_exis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Ξερουμε αν γινεται στο ξεκλειδωμα να μην βγαζει τους αριθμους αλλα να ξεκλειδωνει μονο απο το αποτυπομα? Και πως μπενει ο ορθογραφος στη γραφη ....

 

καλως τα δεχτηκες!

σχετικα με τους αριθμους και το αποτυπωμα, εγω θα προτεινακαλυτερα μην το πειραξεις με την λογικη οτι πες πως χαλαει ο αισθητηρας απο το fingerprint. πως θα το ξεκλειδωσεις? ειναι μια 2η ασφαλεια για σενα αυτο. δεν ξερω μπορει να ειμαι και λαθος.

 

οσο για τον ορθογραφο δεν ασχοληθηκα καθολου γιατι και στο ταμπλετ και στο κινητο εχω κατεβασει απο Play store το "SwiftKey Keyboard" που θεωρω οτι ειναι πολυ καλο

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμένα οταν αλλάξω το χρώμα της sim, αλλάζει και το χρώμα του dialer, (είτε καλώ, είτε με καλούν). Δεν εννοείς αυτό; Μπορείς να κάνεις ένα Screenshot να δω ποιο εννοείς;

 

 

 

Τότε δες στις ρυθμίσεις των επαφών

http://s33.postimg.org/4jbghkw33/Screenshot_2016_06_08_11_17_43.png

 

 

στις ρυθμισεις εχει:

διαγραφη επαφης

επαφες για προβολη

εισαγωγη/εξαγωγη

λογαριασμοι

κοινη χρηση ορατων επαφων

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αυτο εννοω

http://s33.postimg.org/r42z3r2i3/Screenshot_2016_06_08_11_52_30_1.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

στις ρυθμισεις εχει:

διαγραφη επαφης

επαφες για προβολη

εισαγωγη/εξαγωγη

λογαριασμοι

κοινη χρηση ορατων επαφων

 

Έχεις δίκιο, εμένα το f5 έχει παραπάνω επιλογές.

http://s33.postimg.org/ylj2lku3z/Screenshot_2016_06_08_11_48_55.png

 

 

Δοκίμασες με την αλλαγή χρώματος της sim; Σορυ που επιμένω, αλλά εμένα από εκεί αλλάζει αυτό που λες.

http://s33.postimg.org/bcsb9qk8f/Pics_Art_06_08_12_10_39.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οι κινησεις που κανω για το χρωμα.

και με αυτο το βιντεο εγκαινιαζω το προγραμμα εγγραφης

Ναι, σωστά το κάνεις. Εμένα αλλάζει έτσι. Ίσως κάποιος που έχει το ίδιο τηλέφωνο με σένα να σε βοηθήσει. Μπορεί και να μην αλλάζει κιόλας. Εγω ειμαι υπο σκέψη να το παραγγείλω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια τελικα τι sot εχει ?

Το πόσο sot βγάζει, έχει να κάνει και με το τι κάνει ο καθένας. Άλλο sot έχει ένας gamer, άλλο ένας που βλέπει youtube, και σαφώς άλλο και μεγαλύτερο αυτός που κάνει fd, browsing, mails κλπ. Πάντως σε νορμαλ χρήση πρέπει να είναι γύρω στις 5 ώρες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχω βγαλει το κινητο απο την φορτιση στο 100% την δευτερα το πρωι στις 8

εως τωρα τις 7 το απογευμα εχω 32% μπαταρια!!! δυναμη το κινητο!!!!

 

στο βιντεο και τα στοιχεια απο την μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

εχω βγαλει το κινητο απο την φορτιση στο 100% την δευτερα το πρωι στις 8

εως τωρα τις 7 το απογευμα εχω 32% μπαταρια!!! δυναμη το κινητο!!!!

 

στο βιντεο και τα στοιχεια απο την μπαταρια

Μια χαρά είναι. Θα το πάρω νομίζω τελικά. Η μπαταρία ούτως ή άλλως, ήταν το βασικό κριτήριο για το επόμενο κινητό μου :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι. Θα το πάρω νομίζω τελικά. Η μπαταρία ούτως ή άλλως, ήταν το βασικό κριτήριο για το επόμενο κινητό μου :)

 

εχω ξεχασει τι παει να πει φορτιστης. υποψιν οτι απο τοτε που εχω κινητο , δεν εκλειναν ποτε την νυχτα.

βεβαια για να τα λεμε κι ολα, μενει να δουμε σε βαθος χρονου την διαρκεια ζωης της μπαταριας

Link to comment
Share on other sites

βεβαια για να τα λεμε κι ολα, μενει να δουμε σε βαθος χρονου την διαρκεια ζωης της μπαταριας

Σίγουρα, αν και νομίζω πως δεν θα σε απογοητεύσει.

Με βλέπω να μπαίνω σε διαδικασία πώλησης του F5. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια μετα απο 30 ωρες απο την πρωτη φορτηση ειμαι στο 26% με τρελη χρηση ( ομιλια, βιντεο, Ιντερνετ, wifi, δεδομενα 4g , gps ολα ανοικτα) . Για συγκριση με πολυ λιγοτερη χρηση το moto g 2 κραταγε γυρω στις 10 ωρες. Εχω παθει πλακα ειναι το καλυτερο κινητο που ειχα ποτε. Λιγο βαρη αλλα δεν με ενοχλη. Εχω το λαπτοπ παντα μαζι μου. Ετσι νιωθο...

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η θικη που του εχω παρει και γραφω πιο πισω πια ειναι , δενει τελεια με το κινητο. Κλεινη και την οθονη.

HTC HD2

Omega v29 ELEGANCIA with CHT 2- RADIO: 2.15.50.14

 

Φιλικά Κυριάκος:lol:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια μετα απο 30 ωρες απο την πρωτη φορτηση ειμαι στο 26% με τρελη χρηση ( ομιλια, βιντεο, Ιντερνετ, wifi, δεδομενα 4g , gps ολα ανοικτα) . Για συγκριση με πολυ λιγοτερη χρηση το moto g 2 κραταγε γυρω στις 10 ωρες. Εχω παθει πλακα ειναι το καλυτερο κινητο που ειχα ποτε. Λιγο βαρη αλλα δεν με ενοχλη. Εχω το λαπτοπ παντα μαζι μου. Ετσι νιωθο...

Η θικη που του εχω παρει και γραφω πιο πισω πια ειναι , δενει τελεια με το κινητο. Κλεινη και την οθονη.

 

καλημερα , εγω πλεον εκλεισα τριτο 24ωρο σημερα στις 8 το πρωι και ειμαι στο 10%. αρα 75,5 ωρες εως τωρα με ανοιχτο wifi συνεχεια.

και εγω μια απο τα ιδια. ειναι η καλυτερη συσκευη που ειχα εως τωρα.

 

τελικα ποια θηκη πηρες ? γιατι εδω ελλαδα δεν υπαρχει καμια

Link to comment
Share on other sites

http://m.ebay.com/itm/262406095057?_mwBanner=1. Αυτην του καθεται τελεια

HTC HD2

Omega v29 ELEGANCIA with CHT 2- RADIO: 2.15.50.14

 

Φιλικά Κυριάκος:lol:

Link to comment
Share on other sites

http://m.ebay.com/itm/262406095057?_mwBanner=1. Αυτην του καθεται τελεια

 

και στο κενο που κανει η θηκη τι βλεπεις απο το κινητο? υπαρχει ρυθμιση να μπορεις να βλεπεις κλησεις?

Link to comment
Share on other sites

Και το πληκτρολόγιο SwiftKey για καλύτερη γραφή χωρίς..... Λάθος χαχαχα καλημέρα σε όλους

 

----- προσθήκη μηνύματος 87 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι βλέπεις την κλήση και ένα πολύ όμορφο ρολόι. Είναι τέλειο άκουσε με.

HTC HD2

Omega v29 ELEGANCIA with CHT 2- RADIO: 2.15.50.14

 

Φιλικά Κυριάκος:lol:

Link to comment
Share on other sites

Και το πληκτρολόγιο SwiftKey για καλύτερη γραφή χωρίς..... Λάθος χαχαχα καλημέρα σε όλους

 

Ναι βλέπεις την κλήση και ένα πολύ όμορφο ρολόι. Είναι τέλειο άκουσε με.

 

στο ειπα το SwiftKey ειναι πολυ καλο.

 

την θηκη απο αυτους vifocal την πηρες ? και ποσο εκανε να ερθει?

Link to comment
Share on other sites

στο ειπα το SwiftKey ειναι πολυ καλο.

 

την θηκη απο αυτους vifocal την πηρες ? και ποσο εκανε να ερθει?

 

Ναι απο αυτον την πηρα με αποστολη ρεκορ ..... 7 ημερων!!!!! Τι να πω μαλλον ετυχε. Παντως ειναι φοβερη θηκη και παραγγιλα ξανα και δευτερη. Μολις κλεινω την θήκη κλειδωνει το κινητο και ξεκλειδωνει με αποτυπωμα. Με βολευει πολυ:) Στο παραθυρακη μολις την κλεινω εμφανιζει για λιγο ενα πολυ ομορφο αναλογικο ρολοι και φαινετε και ποιος καλει οπου χωρις να σηκωσεις το καπακι απαντας!!!Το ξερω πολυ ομορφα και....αληθινά!!!!

Edited by koulis1grk

HTC HD2

Omega v29 ELEGANCIA with CHT 2- RADIO: 2.15.50.14

 

Φιλικά Κυριάκος:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ναι απο αυτον την πηρα με αποστολη ρεκορ ..... 7 ημερων!!!!! Τι να πω μαλλον ετυχε. Παντως ειναι φοβερη θηκη και παραγγιλα ξανα και δευτερη. Μολις κλεινω την θήκη κλειδωνει το κινητο και ξεκλειδωνει με αποτυπωμα. Με βολευει πολυ:) Στο παραθυρακη μολις την κλεινω εμφανιζει για λιγο ενα πολυ ομορφο αναλογικο ρολοι και φαινετε και ποιος καλει οπου χωρις να σηκωσεις το καπακι απαντας!!!Το ξερω πολυ ομορφα και....αληθινά!!!!

 

 

οκκκκ με επεισες!!! την παρηγγειλα κι ολας σε μαυρη!!!! 7,31 θα μου κοστισει! εδω ελλαδα δεν εβρισκα πουθενα. και σε παγκο η σε πανηγυρι να εβρισκα το 10αρικο θα το ηθελα σιγουρα και λογω μεγεθους. δεν σου βαζω και τις βενζινες.... και παλι αν εβρισκα :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...