Jump to content

Leagoo Shark 1


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρυθμίσεις - General Setting - Λογαριασμοί - Google - Μπαίνεις στο mail σου το πρώτο και πανω πανω πανω που λεει Συγχρονισμοός δίπλα έχει 3 τελείες κάθετα πατάς εκει πανω και σου έχει δυο επιλογές.

 

1) Συγχρονισμός τώρα

2) Κατάργηση λογαριασμού

 

Μετα απλα τον ξανασυνδεεις με τους ιδιους κωδικους και ολα ειναι ΥΠΕΡΟΧΑ!!!:)

HTC HD2

Omega v29 ELEGANCIA with CHT 2- RADIO: 2.15.50.14

 

Φιλικά Κυριάκος:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 654
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για τις επαφές που λες, εγώ εκτός από συγχρονισμένες με το gmail, κάθε φορά που προσθέτω μια, τις παίρνω σε backup το οποίο αποθηκεύω στην sd, και καπάκι στέλνω το αρχειάκι του backup με ένα mail στον εαυτό μου. Εννοείτε, κάθε φορά που κάνω αυτό, σβήνω και το προηγούμενο backup για να μη χάνεται η μπάλα.

 

Άστο, μεγάλο δράμα...Ό,τι μπόρεσα έκανα...Μία μια και όσα θυμάμαι...Σε ευχαριστώ πάντως, αυτό θα κάνω πλέον...Πάντως το κινητό είναι κινητάρα...Η Μπαταρία είναι απίστευτη. Από την Παρασκευή το βράδυ που τη φόρτισα, με χρήση μόνο ομιλίας και ψαξίματος, συνολικά 2 ώρες, περίπου κάθε μέρα. σήμερα την επαναφόρτισα!!!! Και εννοείται ότι όσοι βλέπουν το κινητό τρελαίνονται!!!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μετα απλα τον ξανασυνδεεις με τους ιδιους κωδικους και ολα ειναι ΥΠΕΡΟΧΑ!!!:)

 

ΜΠΡΑΒΟ ρε παλικάρι και για τα μεηλ στη Leagoo, να σαι πάντα καλά...

Link to comment
Share on other sites

Άστο, μεγάλο δράμα...Ό,τι μπόρεσα έκανα...Μία μια και όσα θυμάμαι...Σε ευχαριστώ πάντως, αυτό θα κάνω πλέον...Πάντως το κινητό είναι κινητάρα...Η Μπαταρία είναι απίστευτη. Από την Παρασκευή το βράδυ που τη φόρτισα, με χρήση μόνο ομιλίας και ψαξίματος, συνολικά 2 ώρες, περίπου κάθε μέρα. σήμερα την επαναφόρτισα!!!! Και εννοείται ότι όσοι βλέπουν το κινητό τρελαίνονται!!!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ΜΠΡΑΒΟ ρε παλικάρι και για τα μεηλ στη Leagoo, να σαι πάντα καλά...

 

Eυχαριστω παιδια, παντως νομιζω η αποθήκευση στο gmail τον επαφών ειναι αρκετη. Δεν χάνονται!!!:)

HTC HD2

Omega v29 ELEGANCIA with CHT 2- RADIO: 2.15.50.14

 

Φιλικά Κυριάκος:lol:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες, κάτοχος κ εγώ αυτου του υπέροχου κινητού, πολύ ποιοτικό και όμορφο, χορταστικό μέγεθος σε σημείο να θεωρώ το lg g2 που έχω παράλληλα μικρό.. Κ σε ασημί χρωμα είναι τρέλα, μια ζωή μαύρα ειπα να αλλάξω κ δεν το μετανιωσα, ελπίζω ο κινέζος να μην κάνει τον κινέζο..
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση προς τους κατοχους. Η καμερα του εχει manual mode? Δηλαδη να αλλαξεις iso-shutter speed etc

Και γενικα πως τα παει η καμερα? Θα ηταν ευπροσδεκτο αν καποιος μπορουσε να ανεβασει κανα δυο φωτο στο flickr για να δουμε λιγες λεπτομερειες....Ευχαριστω.:)

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ολα καλα αλλα με το πατημα στην οθωνη δεν ειναι σπιρτοζικο, κατι δεν παει καλα και ειναι εκνευριστικο πολλες φορες...:confused:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ολα καλα αλλα με το πατημα στην οθωνη δεν ειναι σπιρτοζικο, κατι δεν παει καλα και ειναι εκνευριστικο πολλες φορες...:confused:

 

Τι εννοείς πάτημα από που; Μια χαρά πάντως είναι...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ολα καλα αλλα με το πατημα στην οθωνη δεν ειναι σπιρτοζικο, κατι δεν παει καλα και ειναι εκνευριστικο πολλες φορες...:confused:

 

An εχεις βαλει καμια ζελατινα βγαλτην. Σε εμενα και σε ενος φιλου που το εχει το τατσ στην οθονη ειναι αμεσο και πολυ καλο. Το πρωη δοκιμασα το Xiaomi Redmi 3 νοτε και το δικο μας για μενα ειναι κλασεις ανωτερο. Γνωμη μου παντα!!!!:D

HTC HD2

Omega v29 ELEGANCIA with CHT 2- RADIO: 2.15.50.14

 

Φιλικά Κυριάκος:lol:

Link to comment
Share on other sites

An εχεις βαλει καμια ζελατινα βγαλτην. Σε εμενα και σε ενος φιλου που το εχει το τατσ στην οθονη ειναι αμεσο και πολυ καλο. Το πρωη δοκιμασα το Xiaomi Redmi 3 νοτε και το δικο μας για μενα ειναι κλασεις ανωτερο. Γνωμη μου παντα!!!!:D

 

Eμ, Εμ και γνώμη πάρα πολλών...Να μην το ματιάσουμε!!! Άπαιχτο λέμε...Από τη δουλειά μου 3 το παρήγγειλαν!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι βγάλε τη ζελατίνα. Έχει δίκιο ο giorgos_alex. Ούτως ή άλλως έχει τον Γορίλα 3 για προστασία Αν θες βάλε κανα γυαλί...Και τώρα που είπα γυαλί, ρε παιδιά κυκλοφορεί τίποτα σε αξιοπρεπές γυαλί για προστασία; Edited by papasofs
Link to comment
Share on other sites

Όταν το συνδέω για να φορτιστει για λίγα λεπτά η στάθμη της μπαταρίας αντί να ανεβαίνει, κατεβαίνει και στην συνέχεια αρχίζει την φόρτιση.

 

Πχ το πρωί την στο 18 η μπαταρία το συνδέω αρχίζει η φόρτιση αλλά η στάθμη της μπαταρίας κατέβηκε μέχρι το 11 και μετά άρχισε να ανέβαινει.

 

Συμβαίνει και σε κάποιον άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση προς τους κατοχους. Η καμερα του εχει manual mode? Δηλαδη να αλλαξεις iso-shutter speed etc

Και γενικα πως τα παει η καμερα? Θα ηταν ευπροσδεκτο αν καποιος μπορουσε να ανεβασει κανα δυο φωτο στο flickr για να δουμε λιγες λεπτομερειες....Ευχαριστω.:)

Βρε παιδιά κανένας? Μια απλή ερώτηση για την κάμερα έκανα....

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

τα θεματα για την οθονη ανανεωνονται με νεα?Παλια που ειχα το lead 1 υπηρχε το leagoo store εγκατεστημενο στην συσκευη και ειχε πολλα .Στο shark δεν βλεπω να υπαρχει το leagoo store ισχυει και σε σας
Link to comment
Share on other sites

To store δεν υπάρχει ουτε στο δικο μου.

Οσον αφορα την καμερα εχει λιγες manual ρυθμισεις πχ white balance, iso, mode, ταχυτητα κλειστρου οχι....γενικα ειναι μια μετρια καμερα, αλλα δεν περιμενεις κ θαυματα απο κινεζο.

2 μέρες που το εχω μου τραβηξε κατι κολληματα, εκανε κ μια επανεκκινηση αφου μου κολλησε την ωρα που τραβούσα φωτο, του εκανα μια επαναφορα λογισμικου -καθως ειχε κανει ενα software update την πρωτη φορα που το ανοιξα- μπας κ δεν του κατσε καλα, μεχρι τωρα ολα καλά

Link to comment
Share on other sites

Το εβγαλα σαν καλυτερα το βλεπω , αν και το λυπαμε τωρα ετσι γυμνο. Γυαλι δεν βρηκα πουθενα, αν βρει κατι κανεις ας σφυριξει. αλλα κ με το γυαλι παλι το ιδιο δεν θα κανει.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας "καρχαριες" μήπως ξέρει κάποιος αν μπορώ να αλλάξω αυτό το πράσινο χρώμα που βγάζει όταν παίρνουν τηλ; Υπάρχει κάποια εφαρμογή;
Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου δυστυχώς δεν μου την εμφανίζει....

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

By the way...Bre satiros καταστάλαξες ή έχεις και καμιά ερωτησούλα ακόμα...:worry:

 

Λοιπόν το τηλ είναι αμφιλεγόμενο και υπερθέρμανση αναφέρεται και έλλειψη ευαισθησίας στο digi

Δεν έχει ομάδα να το υποστηριζει

 

100 euro πάνω είναι το max στις 70000 antutu με υποστήριξη από miui.gr 6.44 οθόνη λείπει το nfc

Μάλλον θα περιμενω να ωριμασει

 

Κάποιος είδε το RedmI note 3 (pro?) Και του φάνηκε το shark καλύτερο ας μας πει γιατί?

 

Ο άλλος φίλος που βλέπει να πέφτει ή μπαταρία και μετά να ανεβαίνει έχει λάθος καλιμπραρισμα ο σύγκρισης τάσης δείχνει λάθος όταν πάει στην φόρτιση δείχνει σωστά

 

6 ίντσες έχω θα ήθελα μεγαλύτερο απλά Με 1 γιγα και θέλω να είναι πιο future proof το επομενο

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το τηλ είναι αμφιλεγόμενο και υπερθέρμανση αναφέρεται και έλλειψη ευαισθησίας στο digi

Δεν έχει ομάδα να το υποστηριζει

 

100 euro πάνω είναι το max στις 70000 antutu με υποστήριξη από miui.gr 6.44 οθόνη λείπει το nfc

Μάλλον θα περιμενω να ωριμασει

 

Κάποιος είδε το RedmI note 3 (pro?) Και του φάνηκε το shark καλύτερο ας μας πει γιατί?

 

Ο άλλος φίλος που βλέπει να πέφτει ή μπαταρία και μετά να ανεβαίνει έχει λάθος καλιμπραρισμα ο σύγκρισης τάσης δείχνει λάθος όταν πάει στην φόρτιση δείχνει σωστά

 

6 ίντσες έχω θα ήθελα μεγαλύτερο απλά Με 1 γιγα και θέλω να είναι πιο future proof το επομενο

 

Δεν εχει τπτ απο τα παραπανω,ουτε υπερθερμανση ουτε έλλειψη ευαισθησίας στο digi. Εχει πληρη υποστηριξη απο την εταιρια και FOTA updates με πληρη Ελληνικα κατι που δεν θα εχεις με το Xiaomi max (αν δεν βαλεις την official η οποια ειναι μονο Αγγλικα - Κινεζικα). Εχεις 1450 παραπανω μπαταρια και 100 ευρω στην τσεπη με πολυ πιο μικρες διαστασεις

shark 1

82.8 mm

158.6 mm

8.5 mm

max

88.3 mm

173.1 mm

7.5 mm

και βεβαια κατι παρα πολυ σημαντικο για μενα εχεις την 800 4G μπαντα που δεν εχεις με το Xiaomi. Επισης μην πολυ πιστευεις το Antutu.(γνωμη μου) Ειναι αναλογα και γιατι χρηση το θες το κινητο.

 

To παραπανω για μενα στο Xiaomi max ειναι η καμερα που λογικα θα ειναι καλυτερη (που με καιει),ο λιγο καλυτερος επεξεργαστης (που δεν με καιει) η Οθονη 6.44 που πλεον πιστευω εχει ξεφυγει απο τα ορια κινητου και παει για ταμπλετ(οχι οτι το 6αρι ειναι μικρο)και το πιο σημαντικο οτι μπορεις να διαλεξεις 16-32-64 βεβαια με το αναλογο κοστος( στην περιπτωση μου που εχω 2 σιμ και δεν μπορω να βαλω καρτα sd στο shark).

 

ΦΥΣΙΚΑ για να ειμαι απολυτα δικαιος δεν μπορουμε να συγκρινουμε ακομα τις 2 αυτες εταιριες. Η μια ειναι κολοσος και η αλλη ξεκιναει σιγα σιγα. Κατα 90% σαν υλικα θα ειναι καλυτερο το Xiaomi.

 

A ξεχασα..Εχει και IR remote!! Ωραιο εξτρα

Ολα τα παραπανω ειναι απλα δικη μου γνωμη και φυσικα δεν θελω να προσβαλω κανεναν και για τιποτα.

Edited by aloialone

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορούμε να συγκρίνουμε ένα τηλέφωνο 6" με ένα 6"5 .Το ένα είναι οριακά στην κατηγορία τηλέφωνό και το άλλο ένα ταμπλέτ που παίρνει και τηλέφωνο.Το ένα το παίρνεις και δουλεύει ρολόι απο την αρχή και το άλλο πρέπει να το φλασαρεις με άλλη ρομ με αμφίβολη επιτυχία Στις 6" το shark παίζει μόνο του
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά κανένας? Μια απλή ερώτηση για την κάμερα έκανα....

 

χα χα πόσο απλή;;:(

 

Και στο λέω αυτό φίλε μου, καθώς μπορεί, κάποια παιδιά εδώ, να μην ξέρουμε ιδιαίτερα τεχνικά. Τα βασικά ναι...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπόν το τηλ είναι αμφιλεγόμενο και υπερθέρμανση αναφέρεται και έλλειψη ευαισθησίας στο digi

Δεν έχει ομάδα να το υποστηριζει

 

100 euro πάνω είναι το max στις 70000 antutu με υποστήριξη από miui.gr 6.44 οθόνη λείπει το nfc

Μάλλον θα περιμενω να ωριμασει

 

Κάποιος είδε το RedmI note 3 (pro?) Και του φάνηκε το shark καλύτερο ας μας πει γιατί?

 

Ο άλλος φίλος που βλέπει να πέφτει ή μπαταρία και μετά να ανεβαίνει έχει λάθος καλιμπραρισμα ο σύγκρισης τάσης δείχνει λάθος όταν πάει στην φόρτιση δείχνει σωστά

 

6 ίντσες έχω θα ήθελα μεγαλύτερο απλά Με 1 γιγα και θέλω να είναι πιο future proof το επομενο

 

Βρε καλέ μου κινητό θέλεις ή Φερράρι; Γιατί με 149 ευρώπουλα, εγώ πιστεύω ότι έχω πόρσε...

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν εχει τπτ απο τα παραπανω,ουτε υπερθερμανση ουτε έλλειψη ευαισθησίας στο digi. Εχει πληρη υποστηριξη απο την εταιρια και FOTA updates με πληρη Ελληνικα κατι που δεν θα εχεις με το Xiaomi max (αν δεν βαλεις την official η οποια ειναι μονο Αγγλικα - Κινεζικα). Εχεις 1450 παραπανω μπαταρια και 100 ευρω στην τσεπη με πολυ πιο μικρες διαστασεις

shark 1

82.8 mm

158.6 mm

8.5 mm

max

88.3 mm

173.1 mm

7.5 mm

και βεβαια κατι παρα πολυ σημαντικο για μενα εχεις την 800 4G μπαντα που δεν εχεις με το Xiaomi. Επισης μην πολυ πιστευεις το Antutu.(γνωμη μου) Ειναι αναλογα και γιατι χρηση το θες το κινητο.

 

To παραπανω για μενα στο Xiaomi max ειναι η καμερα που λογικα θα ειναι καλυτερη (που με καιει),ο λιγο καλυτερος επεξεργαστης (που δεν με καιει) η Οθονη 6.44 που πλεον πιστευω εχει ξεφυγει απο τα ορια κινητου και παει για ταμπλετ(οχι οτι το 6αρι ειναι μικρο)και το πιο σημαντικο οτι μπορεις να διαλεξεις 16-32-64 βεβαια με το αναλογο κοστος( στην περιπτωση μου που εχω 2 σιμ και δεν μπορω να βαλω καρτα sd στο shark).

 

ΦΥΣΙΚΑ για να ειμαι απολυτα δικαιος δεν μπορουμε να συγκρινουμε ακομα τις 2 αυτες εταιριες. Η μια ειναι κολοσος και η αλλη ξεκιναει σιγα σιγα. Κατα 90% σαν υλικα θα ειναι καλυτερο το Xiaomi.

 

A ξεχασα..Εχει και IR remote!! Ωραιο εξτρα

Ολα τα παραπανω ειναι απλα δικη μου γνωμη και φυσικα δεν θελω να προσβαλω κανεναν και για τιποτα.

 

Εμ πέστα αδερφέ...Έτσι ακριβώς έχουν τα πράγματα...Οι άλλοι ας αγοράσουν κανα αϊ φονακι σαμσουγκακι κ.λπ Λεφτά υπάρχουνε, κορόιδα υπάρχουνε, έτσι είναι αυτή η ζωή...:O

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γεια σας "καρχαριες" μήπως ξέρει κάποιος αν μπορώ να αλλάξω αυτό το πράσινο χρώμα που βγάζει όταν παίρνουν τηλ; Υπάρχει κάποια εφαρμογή;

 

Νόμίζω από την προσβασιμότητα-οθόνη και έχει δυο επιλογές: Αντιστροφή χρωμάτων και διόρθωση χρωμάτων. Ψάξτες. Νομίζω ξαναλέω, επειδή δεν έχω χρόνο να το ψάξω τώρα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γεια σας "καρχαριες" μήπως ξέρει κάποιος αν μπορώ να αλλάξω αυτό το πράσινο χρώμα που βγάζει όταν παίρνουν τηλ; Υπάρχει κάποια εφαρμογή;

 

Νόμίζω από την προσβασιμότητα-οθόνη και έχει δυο επιλογές: Αντιστροφή χρωμάτων και διόρθωση χρωμάτων. Ψάξτες. Νομίζω ξαναλέω, επειδή δεν έχω χρόνο να το ψάξω τώρα...

Edited by papasofs
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...