Jump to content

Leagoo Shark 1


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θα γραψουν οταν τους παρουσιαστει καποιο προβλημα,συνηθισμενο αυτο

Επίσης σημειώστε σε ποση ώρα φορτίζει από μηδέν περίπου

Ευχαριστώ

Πιστεύω ότι γενικά 6 ώρες sot με αυτόματη φωτεινότητα wifi 4g είναι λιγο

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 654
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Άριστα παρουσιάσες το τηλέφωνο και βοηθάς οι πρώτοι που το πήραν ούτε μία λέξη δεν εγραφαν

 

καλημερα,

σε ευχαριστω, οτι γνωριζω γιατι οπως ειπα και χθες δεν ειμαι και εξπερ. :rolleyes:

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αντε με το καλο. περιμενω και εγω τα σχολια σου:)

 

Na σε ρωτησω πως δουλευει το dual ? Το 4G to δωκιμασες? Οι καρτες σιμ που χρησιμοποιω ( 3G) :) Wind kai vod θελουν αλλαγη η κανουν??

 

τι εννοεις πως δουλευει το dual?

αυτο που μπορω να σου πω ειναι οτι μπορεις να διαλεξεις 3 επιλογες για κλησεις και sms. α) απο την sim1 β) απο sim2 γ) να σε ρωταει καθε φορα απο ποια sim .

επισης να σου πω κατι που προσεξα. οταν μιλας με την sim1 λειτουργει και η sim2 (τουλαχιστον εδειχνε σημα), ενω στο xperia m dual οταν μιλαγα με την μια sim εχανε την αλλη.

 

τωρα το 4G δεν το εχω δει ακομα, και οι sim ειναι 4G. δεν ξερω αν πρεπει να κανω καμια διαδιακασια η το βρισκει απο μονο του.

για αλλες εταιριες δεν γνωριζω ειμαι cosmote

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης σημειώστε σε ποση ώρα φορτίζει από μηδέν περίπου

Ευχαριστώ

Πιστεύω ότι γενικά 6 ώρες sot με αυτόματη φωτεινότητα wifi 4g είναι λιγο

 

αν θυμαμαι καλα χθες που εκανα την πρωτη φορτιση απο 0% πρεπει να εκανε γυρω στις 3 ωρες. δεν ειμαι σιγουρος. θα σου πω στην δευτερη που θα το μετρησω

 

----- προσθήκη μηνύματος 78 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

επισης να προσθεσω οτι απο τις 12 το βραδυ μεχρι τωρα απο 100% ειναι στο 95% χωρις χρηση

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα φιλε για θήκη παράγγειλα αυτην και εχει αποσταλει απο την ιδια μερα ( http://www.ebay.com/itm/262406095057 )

 

εχεις παραλαβει την θηκη?

εισαι ικανοποιημενος?

απο οτι βλεπω μπροστα, δεν θα μπορεις να δεις την φωτεινη ενδειξη led για αναπαντητες, sms κλπ κλπ , αντιθετα εχει δεξια το πλαισιο για την οθονη . αυτο ειναι κατι που ρυθμιζεται απο το κινητο?

Link to comment
Share on other sites

εχεις παραλαβει την θηκη?

εισαι ικανοποιημενος?

απο οτι βλεπω μπροστα, δεν θα μπορεις να δεις την φωτεινη ενδειξη led για αναπαντητες, sms κλπ κλπ , αντιθετα εχει δεξια το πλαισιο για την οθονη . αυτο ειναι κατι που ρυθμιζεται απο το κινητο?

 

Kaλιμέρα . Δεν εχω παραλάβει περιπου σε 20 μέρες μαζι με το κινητο αν ολα πανε καλα!!! Ενοουσα για το dual αν δουλευουν καλα οι καρτες στην αναμονή , στις κλίσεις και γενικά στην συμπεριφορά ως τηλέφωνο!!!! Σε ευχαριστώ για την άψογη σε ολα ενημέρωση !!!:)

HTC HD2

Omega v29 ELEGANCIA with CHT 2- RADIO: 2.15.50.14

 

Φιλικά Κυριάκος:lol:

Link to comment
Share on other sites

@dalatsa

εισαι μια θετικη συνεισφορα και παρα τις ελλειψεις κανεις το μεγιστο απαντας.

Να βρασω τους εξπερ που δεν ειπαν λεξη .

 

1) Για να εχεις 4g πρεπει να το εχεις ενεργοποιησει.Το 4g καιει πιο πολυ μπαταρια

 

2)Σε 10 ωρες εφαγε 5% δεν ειναι λιγο ουτε πολυ αν δεν περιγραφουν οι συνθηκες δηλαδη εχεις πολυ καλο σημα 3g ? ειχες 2 sim ? ειχες ανοικτο το wifi? κλπ ποση ωρα το χρησιμοποιησες κλησεις οθονη μουσικη?.

 

3) η ωρες οθονης ειναι μια σχετικη ενδειξη αλλο να βλεπεις την ωρα !

αλλο να σερφαρεις αλλο να παιζει video αλλο να παιζεις παιχνιδια.

 

Ευχαριστω

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

@dalatsa

εισαι μια θετικη συνεισφορα και παρα τις ελλειψεις κανεις το μεγιστο απαντας.

Να βρασω τους εξπερ που δεν ειπαν λεξη .

 

1) Για να εχεις 4g πρεπει να το εχεις ενεργοποιησει.Το 4g καιει πιο πολυ μπαταρια

 

2)Σε 10 ωρες εφαγε 5% δεν ειναι λιγο ουτε πολυ αν δεν περιγραφουν οι συνθηκες δηλαδη εχεις πολυ καλο σημα 3g ? ειχες 2 sim ? ειχες ανοικτο το wifi? κλπ ποση ωρα το χρησιμοποιησες κλησεις οθονη μουσικη?.

 

3) η ωρες οθονης ειναι μια σχετικη ενδειξη αλλο να βλεπεις την ωρα !

αλλο να σερφαρεις αλλο να παιζει video αλλο να παιζεις παιχνιδια.

 

Ευχαριστω

 

σε ευχαριστω πολυ. απλα κανω το αυτονοητο. γραφτηκα εδω για να μαθω οτι με ενδιαφερει και αφου το αγορασα ειπα να γραψω και εγω αυτα που ειδα και οτι ξερω. κατι που εκανα κι εγω να διαβασω δηλαδη για το shark και να παρω 5 γνωμες.

 

τωρα σε αυτα που με ρωτας:

 

1) 4G δεν εχω δει ακομα. το ενεργοποιω απο την συσκευη η πρεπει να μιλησω με cosmote? η sim ειναι παντως 4G

 

2) Στις 12 το βραδυ ηταν 100% με κλειστο wifi , 2 sims μεσα, δεν το χρησιμοποιησα καθολου, και μεσα στο σπιτι η μια καρτα (συμβολαιο cosmote) γραφει ποτε "E" και ποτε 3G , η δευτερη καρτα (whats up) γραφει "G"

 

3) παιχνιδια στο κινητο γενικα καθολου εγω. μονο στο tablet και μονο real racin 3. τιποτα αλλο. βιντεο ακομα δεν εχω τιποτα.

 

και πλεον αφου τωρα εκλεισα 24ωρο να πω οτι:

η μπαταρια ειναι τωρα στο 47%

με φουλ φωτεινοτητα

οθονη στο 20% δηλαδη 3 ωρες 11 λεπτα

απο κλησεις 4% δηλαδη 1 ωρα 42 λεπτα

wifi 1% δηλαδη ενεργο 14 ωρες 13 λεπτα

 

τρεχει μονιμα η εφαρμογη calls black list (για τραπεζες :lol: )

Edited by dalatsa
Link to comment
Share on other sites

Το 4g ενεργοποιείται ανάλογα με τον provider cosmote πήγα σε κατάστημα για τους άλλους δεν ξέρω

 

Γιατί φουλ φωτεινότητα και όχι αυτόματη?

Είσαι ευχαριστημένος με την φωτεινότητα γενικά

Οταν ακουμπας την οθόνη αποκρίνεται ή θέλει πιεση

Το σήμα των σιμ είναι ανάλογο με το προηγούμενο τηλ

Αντίστοιχα το wifi δυνατό ή μετριο

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Το 4g ενεργοποιείται ανάλογα με τον provider cosmote πήγα σε κατάστημα για τους άλλους δεν ξέρω

 

Γιατί φουλ φωτεινότητα και όχι αυτόματη?

Είσαι ευχαριστημένος με την φωτεινότητα γενικά

Οταν ακουμπας την οθόνη αποκρίνεται ή θέλει πιεση

Το σήμα των σιμ είναι ανάλογο με το προηγούμενο τηλ

Αντίστοιχα το wifi δυνατό ή μετριο

 

καλησπερα

μαλλον θα το γυρισω σε αυτοματη φωτεινοτητα γιατι στο τερμα που το εχω θα μπορουσε να χρησιμοποιηθει μεχρι και για φακο :lol:

ο οθονη στο touch οχι απλα αποκρινεται... παει σφαιρα

το σημα των καρτων ειναι το ιδιο

το wifi θα ελεγα πιο καλο ακομα και στο σαλονι που ποιο πριν ημουν ισα ισα

 

πλεον μετα απο 1 ημερα και 19 ωρες και 15 λεπτα , μπαταρια στα 26% , παντα με φουλ φωτεινοτητα, που ομως θα αλλαξω μετα την δευτερη φορτιση σε αυτοματο

 

αυτα τωρα που ηθελα να ρωτησω οσους το εχουν παρει , επειδη δεν εχω βρει Manual στο ιντερνετ, ειναι τα εξης:

 

1) που βρισκουμε την ρυθμιση τις αποκρυψης αριθμου αν θελουμε να καλεσουμε καπου και δεν θελουμε να φανει ο αριθμος μας?

2) οταν καλω η οταν με καλουν , η οθονη εχει ενα πρασινο φοντο. αυτο αλλαζει και απο που?

3) αναμονη και εναλλαγη κλησεων πως κανουμε?

4) στις επαφες μου τις βγαζει πρωτα κατα ονομα και οχι κατα επιθετο. αλλαζει αυτο?

 

εχω κι αλλες ερωτησεις αλλα εν καιρο....

Link to comment
Share on other sites

Για το 1 πληκτρολογείς πρώτα #31# και μετά το νούμερο που θες να πάρεις.

 

Κατάλαβα. Δεν υπάρχει ρύθμιση από το μενού όπως άλλα τηλέφωνα.

Τώρα με τα υπόλοιπα θα μας γράψει κάνεις άλλος?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Το βρήκα στην Αγία Παρασκευή σε ένα κατάστημα στα 247 είναι πολλά λέτε? Κάτι ακόμα έχει αυτό το εκνευριστικό κάδρο γύρω γύρω που είναι μαύρο? Καθαρά κινέζικο δηλαδή? Σε σχέση με huawei mate 8? Η μπαταρία δεν το συζητώ πρέπει να σκοτώνει. Ευχαριστώ Δημήτρης
kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

πολλα ευρω.

ΑΛΛΑ αν υπολογισεις λειτουργικα έξοδα του καταστηματος, ισως ειναι καλη η τιμη του

 

Sent from my V967S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από έξω δεν γνωρίζω καλά αγγλικά έτσι ώστε να ασχοληθώ να το φέρω. Το ρισκάρεις από ebay? :-/

 

http://m.ebay.com/itm/6300mAh-Leagoo-Shark-1-6-MTK6753-Octa-Core-Touch-ID-3G-16G-Android-5-1-4G-Phone-/152072103877?nav=SEARCH

Μεγάλη η διαφορά

Edited by TiAiNO
kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπισαμε προβλημα με την κληση επαφων, λεει οτι ο αρι8μος δεν υπαρχει. Συνεβη πριν λιγο καιρο πρωτη φορα και με μια επανεκκινηση εστρωσε, το ιδιο και τωρα(2η φορα). Συνεβη σε καποιον αλλο μηπως?
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου με μια νορμάλ χρήση δηλ λίγο από όλα δουλεύει απρόσκοπτα χωρίς προβληματα. Σαν συσκευή μετά από κάποιους μήνες λειτουργίας βλέπω λίγο χαμηλότερο σήμα wifiκαι gps σε σχέση με άλλες συσκευες. Όμως εξακολουθώ να το θεωρώ vfm.
Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηρε το τριτο update. Για οσους ενδιαφερονται υπαρχει στα 140€ στο aliexpress απο αξιοπιστους πωλητες. Κατα τη γνωμη μου αξιζει και με το παραπανω σαν αγορα.
Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηρε το τριτο update. Για οσους ενδιαφερονται υπαρχει στα 140€ στο aliexpress απο αξιοπιστους πωλητες. Κατα τη γνωμη μου αξιζει και με το παραπανω σαν αγορα.

Εχεις κάποιο λινκ;

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηρε το τριτο update. Για οσους ενδιαφερονται υπαρχει στα 140€ στο aliexpress απο αξιοπιστους πωλητες. Κατα τη γνωμη μου αξιζει και με το παραπανω σαν αγορα.

Το πήρα από ebay τελικά. Δεν έχω ασχοληθεί με άλλα site οπότε πήρα από κει που γνωρίζω καλύτερα. 160

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλο μηνα σε ολους.

να ρωτησω οσους το εχουν ηδη.

προσπαθησε καποιος να το συνδεσει με το pc του?

γιατι εγω προσπαθω τωρα και ενω διχνει στο κινητο οτι συνδεθηκε, στο pc μια βρισκει το σκληρο στο My computer και μια τον χανει

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλο μηνα σε ολους.

να ρωτησω οσους το εχουν ηδη.

προσπαθησε καποιος να το συνδεσει με το pc του?

γιατι εγω προσπαθω τωρα και ενω διχνει στο κινητο οτι συνδεθηκε, στο pc μια βρισκει το σκληρο στο My computer και μια τον χανει

 

δοκιμασες να το συνδεσεις με το mtp?

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασες να το συνδεσεις με το mtp?

 

ναι το επελεξα και αυτο στο κινητο. αλλα τιποτα.

πρεπει να κατεβασω στο pc εφαρμογη?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...