Jump to content

Leagoo Shark 1


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενώ όλα ήταν άψογα μέχρι τώρα, ξαφνικά εκει που μιλάω με κάποιον κλείνει εντελώς η συσκευή και πρέπει να πατήσω αρκετά το power on για να ξανά ανοίξει!!! Δεν γίνεται πάντα αλλά γίνεται συχνά!! Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο;;;;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 654
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ένα θεματάκι που υπήρχε με τις επαφές, λύθηκε;

Με τον ήχο κλήσης σε επαφή, είναι οκ; Αν βάλεις δηλαδή σε επαφή έναν ήχο από τα αρχεία σου, χτυπάει με αυτό που επέλεξες ή με κάποιον άλλο του συστήματος;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μήπως κάποιος έχει περάσει τους drivers, για windows 10? Εννοώ να έχει ανοίξει και τις θύρες στην διαχείριση συσκευών, όσο και να προσπάθησα δεν μπόρεσα. Μία port, κατόρθωσα και άνοιξα. Αν γνωρίζει κάποιος;;;;;;;;
Link to comment
Share on other sites

Δλδ ...εν συντομια....το κινητο δεν εχει κανενα προβλημα .....ολα δουλευουν κανονικα....gps, wifi, 4G, δεν κολλαει/ κομπιαζει, ακυρα restart κτλ?

 

Ειμαι πολυ basic user.....και απλα εψαχνα 6-αρι και επεσα πανω στο νημα......να το παρω γιατι απο τιμη ειναι super?

 

Επισης ...ποια μαγαζι προτιμαω για αγορα?

 

ΤΗΧ

Link to comment
Share on other sites

Δλδ ...εν συντομια....το κινητο δεν εχει κανενα προβλημα .....ολα δουλευουν κανονικα....gps, wifi, 4G, δεν κολλαει/ κομπιαζει, ακυρα restart κτλ?

 

Ειμαι πολυ basic user.....και απλα εψαχνα 6-αρι και επεσα πανω στο νημα......να το παρω γιατι απο τιμη ειναι super?

 

Επισης ...ποια μαγαζι προτιμαω για αγορα?

 

ΤΗΧ

Εγω το πηρα από geekbuyink(~), αλλα από ότι γραφουν στα site, to vickmall, είναι πιο αξιοπιστο, σε θεμα εξυπηρετησης μετα την αγορα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα. Μήπως κάποιος έχει περάσει τους drivers, για windows 10? Εννοώ να έχει ανοίξει και τις θύρες στην διαχείριση συσκευών, όσο και να προσπάθησα δεν μπόρεσα. Μία port, κατόρθωσα και άνοιξα. Αν γνωρίζει κάποιος;;;;;;;;

 

Προσπαθησα, και το αποτέλεσμα,, δεν ητανε τοσο σωστη η εγκατασταση, δυσκολευτηκα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 111 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

προσπαθω, να ανεβασω φωτο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

φωτογραφια , δεν μπορω να ανεβασω.

Edited by athanasios1112
Link to comment
Share on other sites

https://drive.google.com/file/d/0B3px5pf3VDsjZEwyY3BLNF9UZVk/view?usp=sharingφωτογραφια,,,,,,,δυστυχως δεν μπορω να ανεβασω. Edited by athanasios1112
Link to comment
Share on other sites

Δλδ ...εν συντομια....το κινητο δεν εχει κανενα προβλημα .....ολα δουλευουν κανονικα....gps, wifi, 4G, δεν κολλαει/ κομπιαζει, ακυρα restart κτλ?

 

Ειμαι πολυ basic user.....και απλα εψαχνα 6-αρι και επεσα πανω στο νημα......να το παρω γιατι απο τιμη ειναι super?

 

Επισης ...ποια μαγαζι προτιμαω για αγορα?

 

ΤΗΧ

 

εγώ βασικά φίλε που και που έχω κάτι προβλήματα, ειδικά με το bluetooth με αποσυνδέσεις, κάτι άκυρα restart τρώει που και που, κάτι άλλο δεν έχω βρει προς το παρόν, το gps πολύ γρηγορο μια χαρά, ηχείο δυνατο, wifi, 4g δύναμη, γενικά δυνατό κινητό

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτησω κ εγω θελω να παρω το Leagoo Shark 1, το aliexpress ειναι αξιοπιστο για να το παραγειλω γιατι το βρηκα με 131 ευρω κ μεταφορικα μεσα τι λετε να κανω? Μηπως μου ερθει μαιμου κινητο κ ψαχνομαι μεσα λεει κ οτι υπαρχει σε ασπρο χρωμα λετε να εννοει το ασημι ή να ειναι ασπρο κ μουφα κινητο?
Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτησω κ εγω θελω να παρω το Leagoo Shark 1, το aliexpress ειναι αξιοπιστο για να το παραγειλω γιατι το βρηκα με 131 ευρω κ μεταφορικα μεσα τι λετε να κανω? Μηπως μου ερθει μαιμου κινητο κ ψαχνομαι μεσα λεει κ οτι υπαρχει σε ασπρο χρωμα λετε να εννοει το ασημι ή να ειναι ασπρο κ μουφα κινητο?

 

Σαν γενικο κανονα εχουμε οτι αποφευγουμε να αγοραζουμε κινητο, ειδικα αυτης της τιμης, απο Αλι.

Προτιμουμε τα γνωστα .... τσαινομαγαζα για καλυτερη εγγυηση, σερβις κλπ.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα από το geekbuying. Από όσα γράφουν στα site,. το vickmall είναι από τα πιο αξιόπιστα. ( Το είχα παραγγείλει από το vickmall, σε χρώμα λευκό, καθυστερούσαν να το στείλουν, στελνω email, μου απαντούν το έχουν σε μαύρο χρώμα, να περιμένω μερικές μέρες, τους στελνω email ακύρωσης της παραγγελίας, και σε μία μέρα!!, μου επέστρεψαν τα λεφτά στον λογαριασμό μου στο paypal, και το πήρα από geekbuying σε χρώμα λευκό.
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη κι ολας ήθελες τηλέφωνο απαιτήσεων;

 

----- προσθήκη μηνύματος 113 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το παρελαβα χθες. Περασα twrp recovery, custom rom AOSP ( xda ). Δεν είναι τηλεφωνο απαιτήσεων.

 

Συγνώμη κιόλας ήθελες τηλέφωνο απαιτήσεων;

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτησω κ εγω θελω να παρω το Leagoo Shark 1, το aliexpress ειναι αξιοπιστο για να το παραγειλω γιατι το βρηκα με 131 ευρω κ μεταφορικα μεσα τι λετε να κανω? Μηπως μου ερθει μαιμου κινητο κ ψαχνομαι μεσα λεει κ οτι υπαρχει σε ασπρο χρωμα λετε να εννοει το ασημι ή να ειναι ασπρο κ μουφα κινητο?

Το κινητό το πήρα από το Value deal κατάστημα του AliExpress στα 135 € με δωρεάν μεταφορικά, με άγχος αν θα είναι εντάξει. Τελικά ήρθε σε εννια μέρες (αν θυμάμαι καλά) στην καλύτερη συσκευασία που έχω δει σε αποστολή κινητού (σαν μαξιλάρι ήταν το πακέτο κανένα πρόβλημα να πέσει κάτω,στα σχολια είχα σημειώσει να είναι ενισχυμένο , ίσως έπαιξε ρόλο). Το τηλέφωνο είναι μία χαρά βέβαια τα προβληματάκια τα έχει όπως το Bluetooth πχ. που έχει αναφερθεί πιό πάνω (μακάρι να είναι θέμα λογισμικού και να το διορθώσουν).Είχα πάρει το ίδιο για έναν φίλο από GearBest το οποίο όπως πάντα το έστειλαν σε μία σακούλα λεπτή. Το πρόβλημα πιστεύω είναι ότι δεν πέρνουν PayPal και αν κάτι σου πάει στραβά άντε βγάλε άκρη. Αυτά από την δικιά μου εμπειρία θα το ξανάπερνα άνετα .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι , στο ακουστικό όταν μιλάτε με άλλους παρατηρείτε ένα είδος θορύβου σαν νιαούρισμα κατά την ομιλία?

Διορθώνεται αυτό ?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι , στο ακουστικό όταν μιλάτε με άλλους παρατηρείτε ένα είδος θορύβου σαν νιαούρισμα κατά την ομιλία?

Διορθώνεται αυτό ?

 

ευχαριστω

Δεν έχει τύχει ποτέ. Όταν η κλήση γίνεται σε 3g και όχι σε GSM είναι ολοκάθαρος ,τώρα το πώς διορθώνεται δεν μπορώ να σε βοηθήσω αλλά δες μήπως είναι εξαετίας του δικτύου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει τύχει ποτέ. Όταν η κλήση γίνεται σε 3g και όχι σε GSM είναι ολοκάθαρος ,τώρα το πώς διορθώνεται δεν μπορώ να σε βοηθήσω αλλά δες μήπως είναι εξαετίας του δικτύου.

Είναι κάποιες φορές που ακούς το συνομιλητή σου όπως όταν παλιά ένα κασετόφωνο μασούσε την κασέτα. Συμβαίνει ενίοτε και σε μένα. Κλείνω και καλώ πάλι και όλα οκ. Δεν έχω τσεκάρει αν και εγώ και ο συνομιλητής μου είμαστε σε 3g κατά τη διάρκεια της κλήσης, ή ο ένας τουλάχιστον από τους δύο σε 2g, αλλά όταν κλείσω και ξαναπάρω έχει αποκατασταθεί το θέμα.

Δεν έχει να κάνει με τη συσκευή. Έτσι νομίζω.

Edited by al_exis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ παιδιά , θα το πάω πίσω στο pc1 για να μου το πάνε για service , παρατήρησα πως ένα μικρό κομματάκι εντός στο πάνω μέρος της συσκευής μετακινείται , ακούγεται σαν κουδουνίστρα. Ελπίζω να μην ακούσω καμιά κοτσάνα και να μην το δεχτούν για επισκευή
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ξερετε οτι το κινητο αυτο θα παρει και αναβαθμιζει adroind 6.

Που το διάβασες;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

έχει δίκιο ο φίλος, ετοιμάζουν update για το shark λογικά και με το νέο leagoo os 2.0

 

https://www.facebook.com/leagoocom/

 

στα σχόλια κάτω από το θέμα του Τ1 και Τ1 Plus 21 αυγούστου

ομοίως και 22 αυγούστου πάλι σε ίδιο θέμα

 

έρχεται και μακάρι να έχουν διορθώσει ψιλο Bug που έχει, οπως το bluetooth και για κάποιες ρυθμισεις που λείπουν όπως η μηχανή tts

αν γίνει και αυτό θα μ@μει το κινητό

Edited by argiris77
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι, γιατί είναι καλή συσκευή! Αλλά αυτό το Bluetooth με σκοτώνει με τις διακοπές που κάνει. Ελπίζω στο update.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά παρέλαβα κι εγω το κινητό απο tinydeal στα 150 απο αποθήκη Γερμανίας.

Προς το παρόν είμαι πολύ ευχαριστημένος, ειδικά από την μπαταρία!Τη φόρτισα πριν 48 ώρες και είναι ακόμα στο 49% με ήπια χρήση!Ευχαριστώ όλους για τις πληροφορίες και τις εμπειρίες που ανεβάζεται και βοηθάτε πολύ κόσμο!

Τρις απορίες έχω μόνο:

Έχει κανείς άλλος πρόβλημα με το fingerprint?Συνήθως ανοίγει με την 3η-4η προσπάθεια , εκτός και αν φορτώσω πολλά fingerprints από το ίδιο δάκτυλο, αλλά τότε γίνεται πολύ αργό..

Tο κινητό φοράει tempered glass?

Επίσης επειδή είναι αρκετά μεγάλο και βαρύ φοβάμαι πως αργά ή γρήγορα θα μου πέσει και θα το κλαίω.Μήπως έχετε βρει καμια γερή θήκη?

 

Ευχαριστώ!

Edited by stairwayth
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό από την μάνα του δεν φοράει tempered glass εκτός αν κάποιο μαγαζί από Κίνα το στέλνει μαζί και αυτο, το fingerprint με τελείως κλειστή οθόνη μου ανοίγει σε 2 με 3 δεύτερολεπτα, από την οθόνη κλειδώματος σε 1 sec, μια χαρά πιστεύω, μάθε το fingerprit υπό γωνία το δάκτυλο σου οπως δλδ πιάνεις το κινητό, Θήκη πάρε την αυθεντική από Κίνα αυτή με το παράθυρο, ότι καλύτερο, αν ψάξεις πιο πίσω έχουμε βάλει link, την φέρνουν κ Ελλάδα

Πχ https://www.my24shop.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=25996&Itemid=0

Παρατήρησα πάντως ότι το bluetooth έχει φτιάξει, έχει μέρες να κάνει αποσύνδεση

Edited by argiris77
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Αργύρη, το fingerprint βελτιώθηκε κάπως, δουλεύει 1 στις 2!

Αυτό που προεξέχει στις γωνίες δεν είναι tempered glass ( http://goo.gl/dz3927 ) ?Υπάρχει στο δικό μου , αλλά δε φαίνεται να υπάρχει σε όλα με μια αναζήτηση στο γουγκλ.Το ρωτάω για να ξέρω αν πρέπει να βάλω ή όχι γυαλί στην οθόνη.

 

Επίσης η θήκη που έστειλες είναι ωραία ,αλλά είχα παρόμοια στο παρελθόν και μου φάνηκε κουραστικό να την ανοιγοκλείνω και να χρησιμοποιώ το κιν με ένα χέρι.Μήπως έχετε βρει τίποτα σε σιλικόνη που να προεξέχει στα πλάγια για να προστατεύει και την οθόνη;

Edited by stairwayth
Link to comment
Share on other sites

Από eBay

http://m.ebay.co.uk/sch/i.html?_nkw=leagoo+shark+1+case&isNewKw=1&mfs=GOCLK&acimp=0&_trksid=p2053742.m2428.l1313.TR0.TRC0.Xleagoo+shark+1+case&sqp=leagoo+shark+1+case

 

για το γυαλί που ρωτάς δεν βλέπω κάτι επιπλέον στην φωτο πέρα από το νάιλον που έχει πάνω, έτσι είναι και το δικό μου, πάντως γυαλί εγώ δεν θα έβαζα ποτέ ειδικά σε αυτο το κινητό που το touch του δεν είναι τρελά ευαίσθητο (μιλάω σε σχέση με παλιότερα κινητά που είχα)

Edited by argiris77
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...