Jump to content

Κίνηση για άνοιγμα root Nova Go & OTE TV GO


konstantinos7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασε παλαιότερη έκδοση. Θα παίξει.

 

 

Δοκίμασα την 0.8.55 και 0.8.73 το ίδιο ακριβώς κάνει.

 

Ξέρει κάποιος αν υπάρχουν κάπου μαζεμένα (σε κάποιο personal drive ισως) τα .apk παλαιότερων εκδόσεων;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 124
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καντε αναζητηση για magisk και pokemon go και θα βρειτε οδηγίες. Είναι τρομερά πιθανό να δουλέψει με αυτόν τον τρόπο σε root συσκευές.
Link to comment
Share on other sites

Σε minix ΝΕΟ Z64 (Android 4.4.4), πάντως το OTE TV GO, με το που πάει να ανοίξει η αναπαραγωγή κλείνει, τερματίζει (σαν να crashάρει).

 

Η συσκευή δεν είναι root.

Δοκιμασες να βαλεις την εκδοση για tablet ?

Link to comment
Share on other sites

Και σ' εμένα δεν παίζει πλέον η εφαρμογή στο Nexus 7.

Μόλις πατήσω πάνω στο σήμα του καναλιού, όπου θα έπρεπε να μου βγάλει το μικρό παράθυρο με την εικόνα για να πατήσω επάνω του και να ανοίξει σε όλη την οθόνη, δεν γίνεται τίποτα.

Παραμένω στο να βλέπω την λίστα με τα κανάλια και το πρόγραμμα.

 

Μου αρέσει που έβγαλαν χτες και update για υποστήριξη συσκευών με Nougat !!!!

 

Sent from my Oneplus 3 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Πριν καιρό αγόρασα αυτό το μηχάνημα

http://www.geekbuying.com/item/Beelink-MXIII-PLUS-Android-Media-Player-Amlogic-S812-2G-RAM-8G-ROM-2-4G-5-0G-802-11AC-WIFI-Bluetooth-XBMC-DLNA---Black-341224.html

 

Σας πληροφορώ πως χωρίς να πειράξω τίποτα (root - unroot) παίζει κανονικά και OTE GO και NOVAGO. Προφανώς δεν είναι rooted αλλά δεν μπορώ να φανταστώ πως είναι στη λίστα με τις συμβατές συσκευές της NOVA και παίζει άψογα.

Link to comment
Share on other sites

Είχα μέρες να δω από ote tv go, και μόλις τώρα διαπίστωσα ότι ενώ είμαι συνδεδεμένος, είτε προβολή πατήσω, είτε replay, τίποτα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πριν καιρό αγόρασα αυτό το μηχάνημα

http://www.geekbuying.com/item/Beelink-MXIII-PLUS-Android-Media-Player-Amlogic-S812-2G-RAM-8G-ROM-2-4G-5-0G-802-11AC-WIFI-Bluetooth-XBMC-DLNA---Black-341224.html

 

Σας πληροφορώ πως χωρίς να πειράξω τίποτα (root - unroot) παίζει κανονικά και OTE GO και NOVAGO. Προφανώς δεν είναι rooted αλλά δεν μπορώ να φανταστώ πως είναι στη λίστα με τις συμβατές συσκευές της NOVA και παίζει άψογα.

 

 

Να υποθέσω ότι λέγοντας ότι παίζει ote go, εννοείς ότι παίζει εντός της εμβέλειας του wifi που βρίσκεται η τηλ σύνδεση ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σε ένα tablet που μου είχαν δώσει από το ΟΤΕ 7" μάρκας fluo 4G παίζει κανονικά το OTE TV, το ίδιο και σε ένα huawei honor 6.

 

Μήπως το έχουν κλειδωμένο επειδή είναι android box και συνδέεται άμεσα με TV ή μήπως δεν υποστηρίζεται ακόμα ο επεξεργαστής (το minix Z64 έχει της intel).

 

Δοκιμασες να βαλεις την εκδοση για tablet ?

 

Και τις δύο έχω δοκιμάσει, αλλά βασικά την έκδοση για tablet έχω εγκατεστημένη.

 

Στην τελευταία αναβάθμιση όταν πας να κάνεις αναπαραγωγή του καναλιού, γυρνάει το "κυκλάκι" και μετά από 4-5 δευτερόλεπτα δεν γίνεται τίποτα. Τουλάχιστον τώρα δεν chashάρει. Σε καλό δρόμο είμαστε, στην επόμενη αναβάθμιση ίσως γίνει το θαύμα.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

13888 ,η μονη λυση

 

Εμένα πάντως στο 13888 μου είπαν ότι δεν είναι συμβατή η εφαρμογή με κινέζικα tablet - κινητά. Δεν μπορούν να δώσουν λύση, σου λένε το κλασικό κάνε εγκατάσταση - επανεγκατάσταση της εφαρμογής. Λες και αυτά που δίνει ο ΟΤΕ είναι ευρωπαϊκά ή αμερικάνικα και όχι κινέζικα.

 

Επίσημα υποστηρίζει τα παρακάτω :

 

iPhone 4s ή νεότερο, iPhone 6Plus

Samsung Galaxy S4 [i9500], S5, S6 & S6 Edge

Samsung Galaxy S4 mini [i9190], Α3 & Α5

LG Nexus 4, G3 & G4

iPad 2 ή νεότερο

iPad mini ή νεότερο

iPad Air, iPad Air 2

Asus Google Nexus 7 4G [2013]

Sony Xperia Z2 Tablet & Ζ4 Tablet

Samsung Galaxy Tab 3 3G [8.0”], Galaxy Tab S & Tab S2

Samsung Galaxy Tab 4 LTE [10.1”]

Samsung Galaxy Note 10.1” 2014

Samsung Galaxy Note 3 & Note 4

Edited by pgia
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα στην παρέα, μια πρόταση για android box που να παίζει ote tv go?

προσπάθησα να διαβασω το νήμααλλά δεν βρήκα κάποια απάντηση, εστω πμ.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παίδες μας κλείδωσαν το Nova Go και για το δίκτυο που θα το χρησιμοποιούμε, όπως στον ΟΤΕ? Γιατί ανφέρθηκε κάτι τέτοιο στο νήμα των Android TV Box.

 

Μέχρι πριν 15 μέρες το χρησιμοποιούσα σε δίκτυο ΟΤΕ εγώ.

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει μόνο για τους αγώνες της super league...

 

http://www.newsbook.gr/texnologia/allagh-sto-nova-go-kai-ti-metadosi-agonon-super-league-gia-osoys-den-vriskontai-se-diktyo-forthnet

 

Στάλθηκε από το MI NOTE Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

για οσους-ες ξερουν ιταλικα.... παρομοιο θεμα ειχαν φαινεται και με το sky go και το ελυσαν... δεν εχω κωδικους να δοκιμασω ουτε σε nova ουτε σε ote

http://www.androidaba.com/sky-go-su-tv-box-con-root-ora-si-puo/

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον. Δεν ξέρω ιταλικά, θα δοκιμάσω στο σπίτι με την μετάφραση...

Το Hdmi Virtual Switch υπάρχει εδώ 3 χρόνια ,δεν είναι κάτι καινούργιο ...κρατά μικρό καλάθι

http://freaktab.com/forum/development-area/app-developers-kitchen/4820-hdmi-virtual-switch

Link to comment
Share on other sites

Και σ' εμένα δεν παίζει πλέον η εφαρμογή στο Nexus 7.

Μόλις πατήσω πάνω στο σήμα του καναλιού, όπου θα έπρεπε να μου βγάλει το μικρό παράθυρο με την εικόνα για να πατήσω επάνω του και να ανοίξει σε όλη την οθόνη, δεν γίνεται τίποτα.

Παραμένω στο να βλέπω την λίστα με τα κανάλια και το πρόγραμμα.

 

Μου αρέσει που έβγαλαν χτες και update για υποστήριξη συσκευών με Nougat !!!!

 

Sent from my Oneplus 3 using Tapatalk

 

Και εγώ το ίδιο θέμα. Ενώ παίζει σε μικρό παράθυρο όταν παταω πνω στην εικόνα να ανοίξει με πετάει στην λίστα με τα κανάλια. Καμία λύση για full screen?

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς το suhide του Chainfire, να μας πει αν μπορεί να 'κοροϊδέψει' τις 2 εφαρμογές;

 

Έχω το Cosmote TV Go στο non rooted Nexus 7 και δεν μπορώ να το δοκιμάσω στο rooted Oneplus 3.

 

 

 

link: http://forum.xda-developers.com/apps/supersu/suhide-t3450396

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Μάνο χρόνια πολλά κάποιος το δοκίμασε αν θυμάμαι καλά στο νήμα του note 3 ρώτα εκεί μήπως σου απαντήσει νομίζω είχε γράψει ότι του δουλευει κανονικά το nova go

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς το suhide του Chainfire, να μας πει αν μπορεί να 'κοροϊδέψει' τις 2 εφαρμογές;

 

Έχω το Cosmote TV Go στο non rooted Nexus 7 και δεν μπορώ να το δοκιμάσω στο rooted Oneplus 3.

 

 

 

link: http://forum.xda-developers.com/apps/supersu/suhide-t3450396

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Εγώ το έχω το cosmote GO με suhide 0.55 δουλεύει άψογα. Βλέπω επιτέλους στο κινητό cosmote GO άψογα και έχω και ρουτ στις υπόλοιπες εφαρμογές.

 

Για να βαλεις suhide θες systemless root χωρίς παρέμβαση στο system και μην βάλεις xposed η αν βάλεις βάλε το 86.2 systemless που έχει ο Chain fire στο θέμα στο xda.

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά, Βαγγέλη.

 

Εγώ το έχω το cosmote GO με suhide 0.55 δουλεύει άψογα. Βλέπω επιτέλους στο κινητό cosmote GO άψογα και έχω και ρουτ στις υπόλοιπες εφαρμογές.

 

Για να βαλεις suhide θες systemless root χωρίς παρέμβαση στο system και μην βάλεις xposed η αν βάλεις βάλε το 86.2 systemless που έχει ο Chain fire στο θέμα στο xda.

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

 

Σ' ευχαριστώ King,

θα το δοκιμάσω μόλις ξεπεράσω το πρόβλημα που προέκυψε με το κινητό μου. Ξαφνικά έπεσα πάνω στο πρόβλημα που υπάρχει με την ασυμβατότητα του TWRP και την Nougat rom στα Oneplus.

Το TWRP δεν κάνει decrypt την συσκευή κατά το boot στο recovery με αποτέλεσμα να μη 'βλέπει' τα αρχεία της internal memory, αλλά και να μην κάνει mount το /system !!!!!

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά, Βαγγέλη.

 

 

 

Σ' ευχαριστώ King,

θα το δοκιμάσω μόλις ξεπεράσω το πρόβλημα που προέκυψε με το κινητό μου. Ξαφνικά έπεσα πάνω στο πρόβλημα που υπάρχει με την ασυμβατότητα του TWRP και την Nougat rom στα Oneplus.

Το TWRP δεν κάνει decrypt την συσκευή κατά το boot στο recovery με αποτέλεσμα να μη 'βλέπει' τα αρχεία της internal memory, αλλά και να μην κάνει mount το /system !!!!!

 

Δοκίμασε να περάσεις Official για να στρώσει και μετά πάλι από την αρχή βάλε recovery Rom κτλ. Πρώτη φορά διαβάζω για τέτοιο πρόβλημα.

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να περάσεις Official για να στρώσει και μετά πάλι από την αρχή βάλε recovery Rom κτλ. Πρώτη φορά διαβάζω για τέτοιο πρόβλημα.

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

Είναι πολύ γνωστό πρόβλημα στο Oneplus.

Και δυστυχώς το suhide δεν έπαιξε σ' εμένα. Έπεσα σε bootloop, και με το πρόβλημα του recovery που ανέφερα, δεν μπόρεσα να τρέξω και το suhide-rm.

 

Ευτυχώς είχα backup.

 

Sent from my Oneplus 3 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Σε ένα tablet που μου είχαν δώσει από το ΟΤΕ 7" μάρκας fluo 4G παίζει κανονικά το OTE TV, το ίδιο και σε ένα huawei honor 6.

φιλε μου καλημερα το fluo που εχεις ειναι το pop 7" με ενδειαφερει γιατι εκανα μια αναβαθμιση στο δικο μου και τωρα δεν ανοιγει

Edited by alex6053
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...